Strach zo šoférovania. Ako ho poraziť?

fabiana
7. jún 2007

Ahojte babenky!
Neviem, či už tu táto téma bola, nenašla som... 😉
Chcem sa vás opýtať, či ste sa báli šoférovať a ak áno, ako ste tento strach porazili... Ja mám vodičák od minulého leta a jazdila som zatiaľ veľmi málo, ale teraz už pomaličky budem musieť šoférovať, lebo dcérka pôjde do škôlky a inak sa to nebude dať riešiť... Poradíte mi niečo? 😉

martinkamm
28. júl 2007

an a to ja ci droby??? 😵

anamor
28. júl 2007

martinka droby... 🙂
ty soferujes, droby este nie, reagovala som na to, čo napísala, že bude za volantom blodnínka 😉

martinkamm
28. júl 2007

ale aj ja som za volantom blondinka ked idem soferovat nevystupujem 😅

droby
28. júl 2007

asi by som sa mala dat odfarbit nech je to vsetkym jasne 😀
inak nie som
a na parkovisku som pomalicky zvladla ist dokolecka 😀 a ked tam dlho budem kruzit s mojou kludnou maminkou tak mozno zvladnem aj do opacnejstrany ist 😀

martinkamm
28. júl 2007

drobcek vidis tak uz malinke skusenosti mas 😵

droby
28. júl 2007

ale to si ma nevidela v "akcii" ja som naozaj pustila vsetko ak to pridalo alebo som sa niecoho zlakla a predstava ist si vklude po dialnici a ja zrazu vsetko pustim 😅 😀

martinkamm
28. júl 2007

no co budes mat pohodu klidek a tabacek 😵

droby
28. júl 2007

radsej bez tabacka 😀

fabiana
autor
28. júl 2007

Ja rada šoférujem, aj sa mi to páči, pripadám si ako v nejakej fajnej počítačovej hre, ale jednoducho neviem prehltnúť ten strach...A ešte sa budem musieť naučiť parkovať, lebo v autoškole som jazdila na malej fabii a my máme trošku väčšie autíčko 🙂
Droby, neboj, keď som to zvládla ja a iné blondínky, tak to pôjde aj tebe 😉

droby
28. júl 2007

no to ma utesuje, ze vela bab to zvladlo aj takych bojkov, tazke ked budem odhodlana tak to prekonam, inak sa mi casto sniva ze jazdim jak dablica 😀

miriamka
28. júl 2007

To zvladnete!Ja som si vodicak robila kvoli robote,lebo som musela na sluzobke soferovat...a teraz uz mi nerobi problem jazdit ci uz v Kanade,Rumunsku...je mi to uz jedno a paci sa mi to! 🙂 Chce to len prax

penelope2066
28. júl 2007

Neviem preco ale tato tema ma fascinuje

penelope2066
28. júl 2007

Tiez som sa v autoskole natrapila,strach sam o sebe som tiez mala dost velky ale prekonala som ho 🙂 A co na tom droby ked budes jazdit pomaly,to je tvoja vec.Vsak ked sa budu ponahlat predbehnu ta, 😀

penelope2066
28. júl 2007

Baby ved pridajte nieco do tejto temy o tomto si hadam nikdy neprestanem pisat 🙂 Lebo vidim,ze nas je vela 😀

chelsy
28. júl 2007

Ja ked si raz za 3tyzdne sadnem za volant,kedze mame len 1auto a vecsinou ho ma manzel ,tak mi je zle od zaludka,ale ked uz prejdem par metrou uz je to super a zabudnem aj na strach.Akurat dnes som isla na velky nakup s autom.Na krizovatke mi to skapalo 😀 😀 😀 a predbehla ma autoskola 🙂 🙂 super nie?

penelope2066
28. júl 2007

Chelsey,nic to,ze skapalo a predbehla ta autoskola.My mame tiez len 1 auto a vacsinou ho ma priatel ale parkrat do tyzdna dostanem sancu aj ja ☹ .Keby nebol priatel taky pohodlny a nechodil na aute aj do "postele" tak soferujem castejsie.

zuzpidka
28. júl 2007

Ahojte baby. Ja som sa rozhodla a to veru riadne pevne, že začnem šoférovať znovu. Mám vodičák asi tri roky, ale nabehaných kilometrov málo. Teraz mám malého a kvôli nemu. Pretože keď som minule potrebovala ísť k lekárke do Košíc, tak musel svokor vybrať pol dňa dovolenky a išli sme. Tak to veru nie. Potom vám napíšem o všetkom ako som to prešla. 😉

bihan
28. júl 2007

Chelsy, s tou autoškolou to bolo dobré 😀
Babulky, fakt to chce len cvik... navyše to máme my, Slovenky, tak nejako zakódované v hlave, že jedno auto - jeden šofér, čiže chlap a potom niektoré babenky ani po dvoch rokoch nemajú viac skúseností než po skončení autoškoly... ja už teraz fakt nemám strach šoférovať ani v Afrike (a to si nerobím prču - nikto tu nevyhadzuje smerovky, nerešpektujú sa prednosti a tak...) Treba sa poriadne kukať okolo seba a ide to. Ja radšej prežujem to, že za mnou trúbia, než by som to mala napáliť do nejakého auta, ktoré mi nedá prednosť 😉

penelope2066
28. júl 2007

Tu sa aj vyhadzuju smerovky(na na par vynimiek) ale aj tak sa kukam okolo seba.Boze baby ked si spomeniem na svoje prve jazdy s vodicakom 🙂 A na to ako som zakazdym vystupila spotena a cervena v tvari a nesla som rychlejsie ako 40 😀 Ale teraz je to uz omnoho lepsie.

zuzpidka
28. júl 2007

Tak to si teda trúfaš. Ale ináč máš pravdu vo všetkom. Naše auto je teraz u manžela v práci a na dvore stojí služobné, pretože má pohotovosť. No nie je škoda, že celý týždeň bude auto stáť? Tak s tým možno niečo urobím. 😉

bihan
28. júl 2007

Penelope, mne sa strašne potili ruky 😀 tak som vkuse vystúpila z auta a volant ostal mokrý napriek tomu, že som vôbec nestresovala (teda trošku na začiatku)... ale na moju prvú jazdu bez inštruktora nikdy nezabudnem...navyše to bolo na starom Cliu, z ktorého mi pri zaradení jednotky odpadla tá vrchná guľa páky a keď sme sa blížili k cieľu, musela som zavolať bývalému, ako sa na tom radí spiatočka (lebo na Cliu sa dvíha a ja som sa učila jazdiť na Škodovke 😅 )

penelope2066
28. júl 2007

zuzpidka ani chvilu nevahaj 😀 ved naco tam bude zbytocne stat?

zuzpidka
28. júl 2007

Držte mi palce. Idem sa osprchovať a spať. Pa. 😉

tilly
28. júl 2007

baby, viete, čo trápi mňa? mám krásne bezpečné auto a nerada s ním jazdím, lebo sa o neho bojím, teda ani nie tak, že ho nabúram, ale že mi ho ukradnú, keď ho niekde zaparkujem, alebo že mi ho nejaký blbec oškrie, alebo, že mi ukradnú stierače, kolesá... tak si radšej beriem manželove, ktoré nie je zďaleka také krásne a komfortné ako to moje... hrúza so mnou, že? 😀

verulka
28. júl 2007

tilly 😀 😀 😀

snazilka
29. júl 2007

caute kocky zabludila som sem pretoze ma zaujala vasa debata.aj ja mam obrovsky strach zo soferovania.plna odhodlania som si pred 2 rokmi urobila vodicak ale......az na 3 pokus,nesmejte sa.autoskola v pohode aj testy ale mali sme takeho super policajta co si ,potreboval zarobit, tak ma vyhodil kvoli tomu ze som necuvala tak ako ako si to on predstavoval.takze na dalsej skuske som bola stremovana ze som to nezvladla a akosi sa mi to podarilo na treti pokus.ale strach mam stale presne vsetko podobne ako ste tu pisali.teraz sa to snazim ospravedlnovat ze som tehotna ale uvedomujem si ze skodim sama sebe.jednoducho by sme si mali vsetky na zaciatok VERIT ze to to dokazeme.drzte sa

zuzpidka
29. júl 2007

Manžel povedal, že to som zvedavý, kedy ty budeš šoférovať. Veď môžeš hocikedy, len povedz a ideme sa previesť po dedine. 😉 Len teraz tu nemáme naše, len služobné veľké /Mazda 4x4/. 😠

penelope2066
29. júl 2007

snazilka hlavne,ze si to urobila.a teraz treba len jazdit,uvidis ako ti to neskor pomoze.

penelope2066
29. júl 2007

zuzpidka len sadaj do auta a manzel si oci vyoci a nebude chapat co sa deje 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuzpidka
29. júl 2007

On s tým nemá problém. Keď je vedľa mňa skúsenejší šofér, tak mi to celkom ide. Hoci som naposledy sedela za volantom tehotná s malým. Ja chápem čo sa deje : HOROR na ceste !/to písal manžel/. 😀