Strach zo šoférovania. Ako ho poraziť?

fabiana
7. jún 2007

Ahojte babenky!
Neviem, či už tu táto téma bola, nenašla som... 😉
Chcem sa vás opýtať, či ste sa báli šoférovať a ak áno, ako ste tento strach porazili... Ja mám vodičák od minulého leta a jazdila som zatiaľ veľmi málo, ale teraz už pomaličky budem musieť šoférovať, lebo dcérka pôjde do škôlky a inak sa to nebude dať riešiť... Poradíte mi niečo? 😉

eli77
10. máj 2008

Baby drzte mi palce...o hodinu budem mat prvu jazdu....bojim...bojiiiim 😖 😠 muz mi stale dohovara, ze sa nemam coho bat...vraj mi to ide dobre(trosku ma uz ucil) ale ja sa asi viac bojim tych stresovich situacii na ceste...takze myslite na mna...neskor podam hlasenie ako to dopadlo a ci som este cela 😀

eli77
10. máj 2008

Ahojte, tak prvu jazdu mam uspesne za sebou a bola to paraaaaaada...dnes som zisltila, ze milujem soferovat. Podla instruktora mi to ide pekne, takze vraj by nemal byt problem...akurat kruhove mi idu tazsie, stale idem prilis rychlo a nestiham sledovat auta cestu...ale dufam, ze sa to naucim 😝

deina
22. júl 2008

Ahojte baby, mozem sa pridat? Kedysi som sem aj pisala, odvtedy som nijak nepokrocila v soferovani, no teraz... kupujeme dom na dedine. 😕 To bez soferovania uz proste nepojde, pomooooc. Ako zvladate tento blby strach?

danulik
22. júl 2008

deina - no tu uz vela nenavymyslas - musis len sadnut za volant a ist.. ono to postupom casu uz nebude take hrozne, uvidis 😉

petrunka01
22. júl 2008

ahoj...nejspíš si budu dělat v září řidičák a už teď se toho bojím...moje mamka dělala jízda snad tříkrát a od té doby nejezdila(asi 15 let).bojím se.že jsem po ní.Mana už počítá s tím, že příští rok jsme pojdzdní---

zuz11
22. júl 2008

no ja som svoj strach nakoniec prekonala, mam za sebou 8 kondicnych jazd a uz aj vikend na nasom 🤐 este mam trochu strach ale je to uz lepsie......
najhorsie to bolo zaparkovat a odparkovat z parkovacieho domu akurat v najvacsom provoze ale zvladla som to aj ked na mna trochu vytrubovali, ja som si na nich ponadavala 😀 to mi pomaha, inak je to pohoda, zatial mi to neskapina a bezne na mna na ulici nevytrubuju 😀 🤐

asitka
22. júl 2008

no ja sa chystám tiež robiť v septembri vodičák...a už teraz mám hlavu v smútku.... 😖 akosi mi nejde dokopy sledovať cestu...preraďovať...sledovať značky...no proste chaos a panika 😀

zelvatko
23. júl 2008

já už mám teda řidičák 5 let a jezdím docela dost, ale v zimě jsem bourala - při couvání jsem to nasolila do sloupu - a teď to na mě jaxi doléhá.. hlavně, když mám coufat!!
Pak se nám stalo, že na nás v zatáčce najelo auto a urvalo nám zrcátko a od té doby mám pocit, že se s druhýhm autem co jede proti mě nevlezu na silnici..

Kvůli těmto zážitkom musím podle přítelel ještě víc jezdit.. tak jezdím, ale jakmile mě chytne panika někde na cestě snížím rychlost a jsem ráda, že jedu.. 😔

liviky
23. júl 2008

tak já mám řidičák letos už 12roků a jezdím hodně a někdy i jako prase,fakt,...to člověk musí když jezdí ve velkoměstě,...ale jakmile si to uvědomím tak se hnedd krotím,za celou dobu jsem měla jen jednu havárkku a to jsem nezavinila já,ale jeden týpek a pak se vymlouval že jel pro syna do houslí 😒 ,kdysi jsem ale samozřejmě ze začátku strach ěla,to má snad každý a kdo néé tak kecááá 😀
........
...........já to vyřešila tak,že jsem jezdila s někým a když se mi zdálo že se mido toho dost montuje,tak jsem radši jezdila sama a hledala jsem si sebemenší záminky kam a proč a nač zajet autem...no a cvik je cvik a játed jezdím uplně v poho,...jo a taky mi částěčně pomohl můj šéf když mi hodil klíčky a řekl at něco zajedu vyřešit na opačnou stranu Ostravy kde jsem v životě nebyla,nechtěla jsem se shodit,tak jsem zatla zuby a jela...trvalo to poměrně dlouho,ale šéfovi jsem řekla že za to můžou zácpy 😀

...jo a obdivuju ty kteří jezdí dnes a denně po Bratislavě,já tam byla párkrát,alezážitek na celý život fakt,no brutál,docela jsem se pobavila při ukazatelích Brno Vídeň,nic jinýho tam snad aninemaj 😉 🙂 😀

bambusko
23. júl 2008

tak toto je presne o mne ☹ mam vodicak 13 rokov a nesoferovala som takych 10 😖 vzdy ked som sa na to odhodlala a zacala nacvik, som po par jazdach zistila, ze som tehotna, tak som sa na to vykaslala, ze s bruchom sa za volant pchat nejdem. a teraz uz by som potrebovala soferovat, kazdy sa mi cuduje, ale ja nema odvahu. proste si neverim. uz mi manzel vybavil aj kondicne jazdy a ja ked stretnem toho cloveka, co ma ma ucit, tvarim sa, ze o nicom neviem. najhorsie je, ze ma ma vzdy kto odviezt, hocikedy pisknem a autobusy aj taxiky stale jazdia, akurat to nie je vzdy optimalne. mali sme vsak za tu dobu, co nesoferujem 2 havarky, raz nam nedal prednost z vedlajsej cesty a druhykrat nam vbehla chodkyna, to mi veru nepridava, hlavne, ked viem, ze nemam prax a koliznu situaciu by som nezvladla. a co ti sialenci, co jazdia po cestach 😠 normalna psychiatria. a to manzel chce, aby som sa na to dala do konca augusta, ideme autom na dovolenku a vraj aspon na dialnici by som ho mohla zaskocit 😀 no to urcite, najrychlejsie som isla 70-tkou. mam taku vyhovorku, ze zacnem az budem mat svoje auto. ale co ak mi ho fakt kupi ? 😕

fenrirka
23. júl 2008

presne aj ja som prestala soferovat v tehotenstve a teraz sa bojim jazdit,ale dako musim zacat!

bambusko
23. júl 2008

ved ja viem, rozum mi to hovori, ale nieco vnutri sa trasie 😔 mam kamosku. co miluje soferovanie a ma superstare auto, ta sa mi len cuduje

bambusko
23. júl 2008

ked sa niekto nakopnete, dajte vediet ako 😒

zuz11
23. júl 2008

ja som tehu a robim si kondicne jazdy a jazdim, to ze som otehu ma prinutilo sa do toho pustit, inak by som urcite nejazdila 🤐 ale viem ze z 2 detmi bez auta som stratena 🤐

danulik
23. júl 2008

zuz - ja som na tom rovnako, tiez ma prinutilo tehotenstvo 🙂 vlastne auto mam od marca, tak uz som sa nemala ani na co vyhovarat 😀 a musela som zacat soferovat.. ale urcite nelutujem 😉

bambusko
23. júl 2008

zuz, v blave ano, ale u nas na dedine, pohoda 🙂

edita33
23. júl 2008

ja mam vodicak uz 15 rokov,predtym sme mali skodovku tak som jazdila pomerne viac ako manzel,potom sme kupovali stále väcsie auta,teraz mame peugeot 406,a nejazdim az tak casto,ked ideme z manzelom spolu tak idem ale sama sa bojim,a to chce este väcsie,,,tak sme sa dohodli ze mi kupi take male auticko,do ktoreho nahadzem deti a idem,,,ja potrebujem vidiet cestu pred sebou a na nasej lodi nevidno ani vpredu ani v zadu,,take male zenske auticko by seklo,,tak dufam ze sa dopracujem k nemu,,, 😖

eriqe
23. júl 2008

tak toto doverne poznam. Ja mam tiez neskutocny strach a neviem preco, lebo predtym som soferovanie milovala a zrazu utlo, a nesoferovala som niekolko rokov. Potom som mala vyhovorku, ze tehotna nieee, lebo mi byvalo zle a ze tym ohrozujem vsetkych, lebo predsa nevnimam tak ako predtym 😅 A az teraz, ked som chcela chodit s malou na plavanie som bola donutena. Lebo manzel mi povedal OK chod na plavanie, ale odviezt vas musis sama, mne sa z prace neda. A bolo. Normalne som pre to este o mesiac odlozila plavanie 😀 a presla si tu trasu. A od vtedy ako tak svojim slimacim tempom jazdim. Uz je to lepsie, lebo pred tym nemam prehanky 😀

yasminelle
24. júl 2008

Baby ja sa cudujem kolko nas tu takych je. Aj ja mam strach. Vodicak mam skoro 5 rokov a soferovala som len par mesiacov. Po vodicaku som bola odvazna a chvilu som jazdila, ale potom som sa zacala bat, lebo ma vsetci strasili a jazdila som s nervakom otcom a tak som chytila taku fobiu zo soferovania. Potom si mama kupila nove auto a na tom som sa uz aj bala jazdit, aby som jej ho nenaburala.

No a potom uz nebolo na com a tak som to nechala tak... Teraz som sa zatla a kupila si vlastne auto. Mam ho len dva dni a zatial som za volant nesadla. dufam, ze sa ale odhodlam, lebo ak nie, boli by to vyhodene peniaze. Uz sa na to aj velmi tesim, lebo je len moje, a ked ho aj naburam, bude to len moj problem.
Takze v najblizsich dnoch ma caka soferovanie po 4 rokoch 😕
Aaaaaaaale, velka zmena: automaticka prevodovka 😀 😀

liviky
24. júl 2008

yasmille - tak hodně zdaru a kuráže přeju 🙂

ina.b
24. júl 2008

Ahojky. Řidičák mám osm let, ale moc jsem nejezdila. Nebylo čím, ale chuť do řízení jsem měla obrovskou. Teď jsme si pořídili auto, ale už zase neni ta chuť, jelikož jezdíme s dcerou a mám šílený strach. Tak řídí spíš manžel a je zklamaný z toho, že nechci řídit ☹ Tuhle mi dával za vzor nějakou ženskou, co jezdí závody, tak jsem mu na to sdělila, že ona zase třeba neumí upéct dort, nebo něco jiného, co umím já 😀 Prostě se na to řízení necítím a asi s tím nic nenadělám.

penelope2066
26. júl 2008

yasmille a ake mas auto?

penelope2066
26. júl 2008

povzbudenie pre tie co sa bojkaju.ja mam vodicak 3 roky a hned po nom som zacala soferovat priatelove auto-fiat punto.ale nebolo to nejak casto.ale vo februari ho predal tak nemam na com jazdit.takze od februara som nesoferovala.ale chcem si kupit svoje auto nejake ojazdene lebo tuzim soferovat.ale k veci:dnes ma kamoska poprosila ci odveziem jej opitych kamaratov na aute jej priatela a ja ze ano.a pridem k autu a to velka dlha lod mazda 626-znacku nepisem preto aby som sa chvalila.som mala z strach v ociach ked som to uvidela ale uz som nemohla povedat nie.ale poviem vam strach som mala poriadny ale sadla som don a odsoferovala to.sice najprv som isla ako slimacik ale potom som uz troslu aj zrychlila a v pohode som dosla do ciela a potom som sa aj naspet odviezla domov.takze zienky verte si.ale jedno viem iste take dlhe auto by som nikdy nechcela.prepacte za dlhokansky prispevok,ale som na seba pysna a chcela som sa vam pochvalit a aj vas povzbudit 🙂 🙂

yasminelle
28. júl 2008

Ahojte, tak cez vikend sa konala testovacia jazda a bolo to super. Zvladla som to velmi dobre a mam obrovsku chut pokracovat. Moj priatel je uplny kludas a dobry trener 🙂

Automaticka prevodovka je uplny zazrak!!!!!!!!!!!!!! Baby vsetkym co sa bojite, vrelo odporucam.

Pre penelope: Mam renault clio jazdene 😉

marcet
28. júl 2008

Ahoj,řidičák mám od prosince a musím říct,že jsem zezačátku měla strach jezdit sama,jelikž musim jezdit přes Jížní spojku a tam je to občas veselé.Nicméně manžel se mnou ze začátku jezdil a já jsem měla hned dobrej pocit.Ted už řídím v pohodě,dokonce ted jsme byli na dovolené a všelijaké ježdění jsem odřídila já..což znamenalo po D1 do Pehřimova a dalších 30 km za.
Ale jsem ráda,že nakonec řídím,prostě i lépe se dostanu do práce.
A to jsem řidičák dostala od své tchýně k svatbě 😀

marika80
15. aug 2008

Caute baby, byvam v Anglicku a tu su kruhace viac prudove. Ako sa do nich radi podla toho kde chcem vyjst? Lavy pas na tie prve 2 a ked ides von az na tretom vyjazde tak potom pravy? A ako je to so smerovkami?

etuska
15. aug 2008

😀 Ahoj Marika,aj ja som v UK,na SVK som vela nejazdila,no tu budem musiet,lebo bez auta sa clovek nikam nedostane,no zatial tu auto nemame...Urcite budem najprv sediet vedla manzela a pozerat co a ako a hadam sa uz potom odvazim aj ja 🙂

eli77
16. aug 2008

Ahojky....tak v piatok som uspesne zlozila skusky....v pondelok si idem pre vodicsky a v utorok zacnem soferovat...trosku sa bojim ale hadam to pojde 😉

tictac
16. aug 2008

ja se taky na zacatku strasne bala....hlavne, ze mam ridicak od 17 😀 Pak jsem se nastehovala do UK a pred asi 5 lety delala tady ridicak znovu (jeste pred EU, jink to neslo), taky jsem mela pocit, ze sama nikdy nepojedu...dnes jezdim denne a to i trasy, o kterych se mi driv ani nesnilo a dokonce se chystame autem do CR 😀 Je to otazka cviku, nic jineho 😉

petrulla
16. aug 2008

To so, v soku - ked som nasla tuto temu 😉 - ze kolko nas je 😲
Myslela som si, ze som sama a ....
Ja teda mam vodicak len cca 4 roky, ale bojim bojim.
Ja nosim nejake tie dioptrie a ked citim, ze to nie je na 100% ok - jazdim v strese. Ked som este pracovala to bol uuuuplny stres. Tam sa so mnou nik neparal. Zober auto a sup sup. Najhorsie bolo, ze sa mi uslo vzdy ine auto ...
Vzdy som mala bruch bôl ... ale potom, ked som to zvlaaadla ... 😝 😀
A ked som zle odbocila a suplo ma to na dialnicu Wien Budapest .... uf uf 😝 😀 😔

A teraz ked mam maleho, tak som bola asi raz u lekara a raz v tecsu ... 😒
No s malym sa bojim o to viac, ale mam zavazok, ze sa rozbehnem .... ale kedy ... to netusim 😉