Strašne suchá pleť. Čo by pomohlo?

maca793
24. mar 2007

baby, neviem čo už mám robiť. na tvári mám strašne suché a červené fľaky. dávam si mastný krém na tvár s výťažkami olív a nič nepomáha. mám taký dojem, že moja pleť je strašne dehydrovaná. neviem prečo, ale cez deň vypijem skoro 3litre vody.už neviem ako ďalej. skúšala som aj píling, rôzne masky, ale nič. poraďte mi,prosím. ☹

iliria
25. mar 2007

ahoj, choď radšej k lekárovi, čo ak to máš ekzém alebo alergiu, to si môžeš tým krémom ešte zhoršiť... 🙂

lavinia
25. mar 2007

maca, lekar bude najlepsi. Skusala si Vichy alebo Biodermu?

maca793
autor
30. mar 2007

baby díky za radu, ale to nie je kožného charakteru,myslím si.
lavinia krémy od vichy alebo biodermu je pre mňa finančné náročné, keďže môj príjem je pre deti a mňa na mesiac menej ako 10000,-sk. aj tak díky za radu. pa 😉

mia114
30. mar 2007

ahoj maca
ja trpim suchou pletou stale, teraz ked som tehotna tak je to este horsie ☹
teraz mi lekarka poradila krem A-DERMA avioine rhealba EXOMEGA a poviem ti ze je to zatila ten najlepsi krem aky som mala 🙂 a to som fakt vyskusala asi vsetko.
tak skus a uvidis 🙂
stoji sice okolo 400sk ale oplati sa.
ahoj

wladka
30. mar 2007

maca, skus krem Princes krem od firmy Dermacol.. jedna krabicka vyjde okolo 100, a je velmi dobraaaa.. a mastnaaa.. a ked to nezaberie, behni ku koznej

maca793
autor
30. mar 2007

wladka dík za radu, ale s touto kozmetikou nerada by som sa zahrávala. raz som si kúpila masku na tvár a vyhádzala som sa celá. mala som nejakú alergiu na nejakú zložku. ale dík
PS: možno krémik zaberie, skúsim a keĎ nie, tak ho dám mame. 😉

bobicek
30. mar 2007

maca, kuk sem. je to sice tema akne, ale baby tu rozoberali aj nieco podobne... 😉 mozno poradia... 🙂
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

escada17
30. mar 2007

mia114-ahojky, vidim, ze to ma niekto podobne ako ja- ja som najma prvy trimester, teraz je to malinko lepsie- mala tak schu plet ( a celkovo pokozku na tele, no najma tvar ), ze som si dala krem a stale som tam akoby mala jemne supinky, tak strasne suchu som ju mala, v kuse som sa kremovala. Pri prvej dcerke si nic take nepamatam. Vidim, ze sme rovnako tehotne-kedy mas termin?

maca793
autor
30. mar 2007

escada17
ja som pri dvojičkách niečo takéto vôbec nemala. len teraz sa mi vyskytli takéto problémy s pleťou. začalo sa to hlavne keď som prestala kojiť.
veľmi ma to trápi, ani mejkap si nemôžem dať na seba, lebo automaticky "opadávam". 😉

escada17
30. mar 2007

maca- to i ja, makeup vyzera priserne -akoby na omietke...neskusala si zajst za koznou alebo kozmetickou?

maca793
autor
30. mar 2007

escada17
nie nemám na to čas nemám kde nahať deti síce dvojičky sú v škôlke ale ja stále niečo doma robím a na seba nemám ani čas. ak to bude pretrvávať budem potom nútená ísť ku kožnej. ☹

escada17
30. mar 2007

rozumiem...ja tiez som nikde nebola, len som si kupila taky krem-na ekzemy a na velmi citlivu pokozku, ale zda sa mi, ze sa to zlepsuje...u mna je to len v tomto druhom tehu..dufam, ze ti to prejde skoro

maca793
autor
30. mar 2007

ja si kupujem krémy na veľmi suchú pleť a citlivú, ale raz pomôžu a inokedy nie. ja už neviem, len sa "odstrelím".
aj ja to mám po druhom tehotenstve, dokonca mi po kojení strašne vypadávali vlasy a nepomohli ani tabletky proti vypadávaniu vlasov.
ja už neviem, neviem či to nie je aj tým, že som strašne schudla a v tom prípade nastala nejaká nerovnováha hormónov, či čo. 😉

escada17
30. mar 2007

maca, to ozaj moze byt schudnutim...nedostatkom podkozneho tuku napr.-aj anorexicky maju taketo problemy, aj ked mi to mame z inych veci zrejme..som zvedava, co teraz cakam, ked pri dcerke som taketo problemy nemala.

maca793
autor
30. mar 2007

ja fakt vypadám skoro ako anorektička, vážila som ešte na vianoce 54kg a teraz mám 48kg. žeriem hlava-nehlava a nemôžem pribrať. dokonca vážim menej, ako keď som nemala deti.
neviem, či som písala, ja sa obyč. vodou ani neumývam, strašne ma vysušuje. nemôžem používať ani nijaké čistiace gély alebo vody, hneď sa vyhádžem.
niekedy tento problém s pleťou nemám, mám ju dokonca mastnú a vtedy mi to vyhovuje, drží aj mejkap a hlavne, nemám suché fľaky po tváry. najväčšia sranda je tá, že T-zóna je u mňa suchá, čo býva práve naopak. 😒

escada17
30. mar 2007

maca, schudla si z behania okolo deti, ze? Kolko merias? Vazis ozaj malo, ja si myslim, ze naozaj to mozes mat tou nahlou zmenou...

maca793
autor
30. mar 2007

meriam akolo 165cm. z behania okolo detí ani nie, ale skôr z roboty čo robím toje roznášanie letákov a mám to aj zo stresu, niekedy neviem, či všetko stihnem ale nakoniec áno. ☹

escada17
30. mar 2007

rozumiem...to sme rovnako vysoke zhruba. Ja som mala 44 kil ( otrasne ), ale lekar mi povedal, ze musim pribrat, lebo budem mat problem otehotniet. S dcerkou som zacinala na 54 kg a toto druhe prislo v case Vianoc, tak som zacala az z 59..48 mi teraz znie ozaj malinko..mozno to mas z unavy

maca793
autor
30. mar 2007

ja nemám na únavu ani čas pomyslieť, pri prvom tehu som vážila pred 52kg a pred pôrodom skoro130kg. počas 3 rokoch som schudla na pôvodnú váhu 52kg aj tú som si aj držala. nikdy som nepribrala ani neschudla a to som mala oveľa viac behania a problémov ako teraz.
😉

escada17
30. mar 2007

skoro 130 ? Nebol preklep nejaky? To s dvojickami? A nic ti nepopraskalo? Ja som sla Sofi rodit 78 kilova a myslela som, ze samu seba neunesiem. Skutocne ta obdivujem, ako si schudla.

maca793
autor
30. mar 2007

preklep žiaden, tobolo fakt. škoda, že som sa vtedy neodfotila. popraskalo mi všetko, čo sa dalo, kukoncu tehu som si myslela, že mi detičky z bruška vyskáču von samé. ja som sa totiž nespratala ani do kresla, čo sme mali v nemocnici, musela som sa tam natrepať a dokonca mi začala byť malá posteľ v nemocnici.
pri druhom tehu som pribrala 20kg a tie som stratila hneď po pôrode. tak neviem, ale veľmi som sa bála, že ostanem bucka.
😉

escada17
30. mar 2007

to chapem, ja som s dcerkou pribrala 23 kil, pocula som, ze 30 zeny pribrali, ale 78 kil, dobre pocitam? To sa iste ani spat nedalo.

maca793
autor
30. mar 2007

ale dalo, ale pri každom pretočení som si musela pridržiavať brucho a prevrátiť ho. to bola sranda.
aj keď som len tak ležala a deti začali v bruchu vyvádzať, tak som si myslela, že je to koniec. ale vydržať som to vydržala do 38 týždňa. 😉

hanka274
30. mar 2007

aj ja chcem pribrat!!! a neviem ako!
skuste vazelinu na suchu plet. Kupujem ju v Alizee, byv. World ci Word.

escada17
30. mar 2007

a na wc si nebehala v kuse? Mne to tak tlacilo, moja mala, ked som bola hladna, mi strasne skakala po mechure 😉

maca793
autor
30. mar 2007

ani nie, ja si už ani veľmi nepamätám, to sú také nepodstatné veci.
😉
možno aj áno. ja som mala totiž pri prvom tehu vysoký tlak a strašne veľa vody v sebe, tak som to mala z toho.
🤐

escada17
30. mar 2007

maca, ja mam naopak nizky stale, ale vody som i ja mala velmi vela, aj strasne opuchy dokonca i po porode..

maca793
autor
30. mar 2007

teraz mám tlak akurát a voda sa mi začala strácať hneď po pôrode. pri druhomtehu som nevedela o nijakých svojich tehu problémoch. našťastie. tehu prebiehalo bez problémov a veľmi som sa tešila ma bábo.

escada17
30. mar 2007

to ano, to radost je i u mna stale, ja mam pocit, akoby som bola v inej sfere od stastia, citim sa taka dolezitejsia😉

maca793
autor
30. mar 2007

aj ja som bola pri druhom tehu šťastnejšia a všetko som brala s nadhľadom a oveľa väčšou dôležitosťou. bola som "pyšná" na seba, deti.
cítila som sa ako v bavlnke aj keď bez chlapa.