Strašne suchá pleť. Čo by pomohlo?

maca793
24. mar 2007

baby, neviem čo už mám robiť. na tvári mám strašne suché a červené fľaky. dávam si mastný krém na tvár s výťažkami olív a nič nepomáha. mám taký dojem, že moja pleť je strašne dehydrovaná. neviem prečo, ale cez deň vypijem skoro 3litre vody.už neviem ako ďalej. skúšala som aj píling, rôzne masky, ale nič. poraďte mi,prosím. ☹

escada17
30. mar 2007

maci, niekedy je to tazsie s chlapom ako bez neho, aj ked takeho super dobreho by som ti priala, ako aj kazdej zene. Ja som aj prve bola velmi stastna, mala som cas viac si to vsimat, kedze som nepracovala asi od 5eho mesiaca a nemala este povinnosti, teraz uz pri Sofii musim mysliet na vela veci, nielen na pokladik v brusku. Ale aj ma tesi, ze malicka sa vytesuje z bruska.

maca793
autor
30. mar 2007

ja chlapa si teraz po boku neviem predtaviť, ja som si zvykla byť sam a aj keď ho niekedy potrebujem.
ja som nepracovala tiež od 5 meisaca, keď mi zistili, že čakám duo a teraz som bola 2 roky nezamestnaná.

escada17
30. mar 2007

maca, tak to ano, s dvojickami vlastne- to niektore maminky musia len lezat, ze? V akom tyzdni si rodila? Nemala si cisarsky? Ako sa da uzivit rodinka 4och bez prace? Je mi to luto..

masinka
30. mar 2007

ahoj
moja mala sa po narodeni strasne supala, tak mi lekarka kazala natierat ju Infadolanom. je to nieco ako vazelina a super to pomohlo. A tuba stoji len nieco cez 30 sk

maca793
autor
30. mar 2007

ležala som od 7 mesiaca, dokopy mi nič nebolo, rodila som v 38 týždni po umelom vyvolaní pôrodu cisárskym rezom. uživiť sa to dá, teraz po víkendoch pracujem príjem je niečo cez 10000,-, z toho sa platí byt5000,- 1000,- škôlka
a to ostatné na stravu a oblečko pre deti a niekedy aj pre mňa.

escada17
30. mar 2007

maca, ja si uz nepamatam, ako je to na Slovensku, odisla som hnedpo VS a dovtedy som byvala s nasimi, neviem, kolko by bolo treba..musis byt dobra mamka..

escada17
30. mar 2007

masinka, malicka sa vola Nela?

masinka
30. mar 2007

escads - ano, Nela

escada17
30. mar 2007

masinka- tak teraz si ma inspirovala 😉 krasne meno 😉

masinka
30. mar 2007

dakujem 😀

escada17
30. mar 2007

🙂 ale podla bruska by som ti hadala chlapceka 😉 mala si ho take male, sikovne...

masinka
30. mar 2007

he, he
vsetci mi tipovali chalana, bola som na to uz tak nejak nastelovana a potom totalny sok na 3D ultrazvuku....ale Nelku by som nevymenila ani za troch chalanov
inac kukla som do tvojho pasu - Sophia je tiez krasne meno, akurat tu by mi ho prerobili na Zofku ☹

escada17
30. mar 2007

aj ja som mala take brusko, ze kazdy takmer chlaceka tipoval-tvar ako ty, len ja som mala ovela vacsie a ty si inak bola taka chudunka... no Zofku teda nechceeeeem 😢 teraz si tiez myslim, ze cakam dievcatko. Co myslis?

escada17
30. mar 2007

tak uz tu asi nie si...zelam dobru noc...😉

masinka
30. mar 2007

este som tu, len som studovala ine temy
hm, tak na 50 % to urcite bude baba 😉 no ale hlavne nech je to zdrave 😀
mne tipovali chalana aj podla toho, ze som vobec nemala chut na sladke, vobec mi nebyvalo zle, este mi to ratal ktosi aj podla veku, datumu pocatia a podobnych veci...
inac keby bola Nelka chalan, volala by sa Richard

escada17
30. mar 2007

tak si dobre tipujes, hehe 😉 som zvedava velmi, ja dievcatko tipujem na 90 %, ale budem sa rovnako tesit chlapcekovi 😉 sladke ani mne nechuti, s malou som sa ho nevedela dojest...s malou mi ale nebyvalo moc zle, ale za to toto tehu...hrozneeee...😉 zda sa, ze druhe tehu byva horsie 😉

dzidzuska
29. apr 2007

MACA- ak chces este poradit mam ten isty problem a aj ruky mam uplne hrozne ako starenka ale pomaha mi HOJIVY ZAZRAK od Oriflame, nechcem robit reklamu ale naozaj je fan dokonca mam pocit ze a mi zlepsilo aj akne ktore som skoro nkdy nemala az teraz v tehotenstve som sa vyhadala.Teraz ho maju v akcii len a 99sk som si zobrala dva

elliana
29. apr 2007

dzidzuska, ja mam na rukach taky ekzem, ze sa mi z toho praskaju ruky, vznikaju suche jazvy a jedine, co mi na ruky pomohlo /a to som pobehala kozne a vyskusala aj to vajicko z Oriflame/ je klasicka modra indulona. Ja nedam na nu dopustit, skus aj to, za skusku nic nedas

bibinka
29. apr 2007

aj ja mám podobný problém s pleťou ako maca. keď si umyjem tvár vodou, hneď po utretí mám na tvári taký strašne "suchý" pocit ako keby ma sťahovalo. musím si dávať aj tri-štyri krát mastný krém aby som mala ako taký pocit, že ma nestiahne.a to začalo pri druhom tehu.najnovšie som vyskúšala telové mlieko od garniera-taký svetloružový obal-napodiv mi treba len jednu vrstvu 😅 . a to bol pokus pri natieraní bruška 😅

sumienka2525
5. máj 2009

Dobry je olej od Nivei na velmi suchu plet.

babi30
7. máj 2009

maca, skús hydratačnú emulziu z DM, je v takom flakóne s pumpičkou, nie je drahý a odkedy ho používam nemám so suchou pleťou problém.

bika
7. máj 2009

ahojte, máte niečo dobré odskúšané na suché ruky (okrem modrej indulony)? tá mi moc dobre nerobí, skúšala som už aj drahšie, aj lacnejšie krémy, ale mala som pocit, že čím viac sa krémujem, tým sú ruky časom suchšie a suchšie... už som mala aj namiešaný krém v lekárni, aj exicipial aj z oriflamu... ruky mám ako starena... už som niekedy zúfalá

maykaaa1122
25. apr 2016

ahoj, ja som mala suchú pleť okolo brady,,a hlavne, keď som chcela použi%t makeup, sa mi tvorili mapy..používam bepanthen sensiderm, super hydratuje..makeup môžem mať celý deň 🙂

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
doriss_po
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
julinka29
19. júl 2016
Používateľ julinka29 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od julinka29.

Ja použivm prirodnu značku pevonia, najradšej mam kremy na pleť, le aj na telo, niečo aj z dekorativky. Nie je to u mna este doknalé s bio kosmetikou ale snazim sa 😉

alaguema
19. júl 2016

@magda15 každý problém s pleťou má v pozadí vnútorný problém. Od problémov so štítnou žľazou po nedostatok nejakého dôležitého vitamínu, alebo minerálu (alebo iného mikronutrientu). Kozmetika ošetruje len najvrchnejšie vrstvy pokožky, samozrejme, má byť bio a kvalitná, ale gro je strava, pitný režim a celkovo zdravý organizmus. Na citlivú a suchú pleť je dobré začať užívať vnútorne pupalkový a konopný, alebo ľanový olej, orechy a semiačka, vaječný žĺtok, koenzým Q10, vit.C, A a E. Dobre sa osvedčil aj AC11. Na pleť by som skúsila niektorú značku BIO kozmetiky (čítaj etikety na výrobkoch a nauč sa v nich orientovať). U nás je výborná Soaphoria.

anulienkalenka
24. júl 2016
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

@magda15 môžem ti doporučiť značku priody, neviem či si o nej už niekedy počula, ale je to prírodná značka netestovaná na zvieratkách 🙂 takže máš zos eba aj dobrý pocit trošku... ale samozrejme ak máš šupinky tak treba pleti dodávať hydratáciu to je základ

viktoths
12. aug 2016
Používateľ viktoths je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od viktoths.

ahojty baby 🙂 vyskúšajte balík STOP suchej pleti od značky HappySkin (prírodná kozmetika). Odkedy som vyskúšala ich produkty ovdtedy používam len tie a túto značku odporúčam každému. Produkty sú vhodné aj na ekzém alebo rosaceu, akné a produkty môžete používať aj počas tehotenstva.

matrioska86
4. dec 2017

ahoj, no ja mam taky problem s pletou ze klasika mastna T-zona a zvysok sucha plet :( ale uz takmer rok pouzivam kremiky Nuance (denny aj nocny) a sa mi zda, ze sa mi to zlepsilo. asi treba natrafit na ten vhodny krem prave na tvoju plet 🙂