Stratená zdravotná karta pri zmene gynekológa. Čo s tým?

geegee
23. máj 2008

Stary gynekolog posieelal mojmu novemu gyn., moju celu kartu - od zaciatku ako chodim na gyncu. To malo byt v aug. 2007, doteraz ta karta nedosla...nikde jej niet. Mam niekoho zahlusit, ci sa stazovat, ci patrat sama? Sestricka to ma na haku, novy gynciar tiez 😠

tretulka
23. máj 2008

tak to je sila...ktovie, ci ju vobec poslali...ja ked som menila gynekologa a to som isla aj do ineho mesta, tak mi moka stara dr. kartu vobec nedala, ze to je jej majetok 😔 , dala mi len posledne papiere z vysetreni, lebo som bola dlhsie v nemocnici 😔 ...novy dr. si ani kartu nepisal, aj tak mi dal spravit vysetrenia odznovu...drzim palce, nech to nejako poriesis k Tvojej spokojnosti

geegee
autor
23. máj 2008

karta je majetok doktora? To fakt?

maahuliena
23. máj 2008

karta je v "podstate majetok nemocnice", ale ked si meníš doktora, musí poslať kartu k novému doktorovi, aby on sam mal prehľad o prekonaných chorobách.. a tehotenstve,sú tam všetky výsledky, vyšetrenia... (je to tuším dané aj zo zákona!!) takto sa dá riskovať zneužitie osobných údajov... a to sa nesmie stať

tretulka
23. máj 2008

vraj ano...dokonca aj v "Ordinacii" to bolo povedane 😉 tusim v poslednej casti

magg
23. máj 2008

to je co za blbost ze karta je majetok lekara? mozno je to jeho praca, ale nie majetok, ved vsetky ukony a vysetrenia, ktore su v karte zaznamenane mu predsa preplati poistovna z pacientovho zdravotneho poistenia.

sue
23. máj 2008

Karta je majetok lekára...

magg
23. máj 2008

Sue, ale len pokial vedie pacienta v evidencii, ako moze drzat lekar kartu pokial zmenim lekara? ved to by viedlo k podvodom

otrivinkajanka
23. máj 2008

no toto uz co je?ja ked som menila gynekologa isla som k novemu vypisal mi listok pre stareho ze ziada moju kartu dosla som tam podpisala som papiere a kartu som si odniesla osobne nikdy by som ju nedala poslat postou ani nikym inym ved su tam tvoje zdravotne zaznamy rodne cislo a podobne ja by som sa stazovala

sloboda4
23. máj 2008

baby ahojte 🙂, karta je majetok lekara 😀 😀 no a ja ju mam toť vedla mna na stole položenu 😀 😀

moja celkova zdrav karta /ta od narodenia, co je u obvodnej/ putuje so mnou už dva mesiace, co beham po lekaroch ... alergologia, imunologia a tak, každy lekar ju chcel vidiet k nahliadnutiu a tak mi ju proste obvodna v pohode dala...ved su tam zapisane vsetky moje choroby od malicka a to je potrebne aby to lekar napr. na alerg. videl /ved sama si na vsetky choroby nespomeniem/

kartu vam nedaju to hej, ale iba vtedy ak menite napr. prestupujete inemu gyndovi, tak ten od koho odchadzate vam tu vasu "gynekol" kartu do ruky neda 😒

geegee.......to je ale sila, ja by som si isla vypytat potvrdenie o podani na postu, nech ti pani mudra sestricka ukaže, že skutocna bola tvoja zdrav. karta odoslana tvojmu novecmu gyndovi .... ved musela ju poslat doporucene, take veci sa haj buj neposielaju................ 🙄 😖 😠

otrivinkajanka
23. máj 2008

sloboda a mne moju kartu dali

sloboda4
23. máj 2008

otrivinka..............no ca na to povedat .............. každy lekar tak povie ako mu vyhovuje.. 😒

otrivinkajanka
23. máj 2008

no asi to tak bude aj moj muz si bol u lekara pre kartu a bez problemov mu ju dal

milhaus
23. máj 2008

ked od lekara odchadzas tak ti kartu neda ale ked ides len inemu na vysetrenie tak ti ju da
moja teta zubarka mi tieš kartu nedala ked som šla inemu, len vypis z karty a i to mi vraj nemala dat ale dala mi, doktorovi to pošlu ked si to vyžiada

sue
23. máj 2008

Berte to tak ako to je - do zdravotnej karty píše lekár svoje záznamy o tom ktorom pacientovi, preto nemá prečo vydávať svoje záznamy inému lekárovi, len výpis z nich... podľa mňa je to logické...

otrivinkajanka
23. máj 2008

no podla mna je to kravina ved v karte mam svoje zaznamy od detskva vsetky choroby a neviem naco to bude tomu lekarovi od ktoreho odidem co sa mi bude pozerat do mojej karty aj ked uz nebudem jeho pacientka?novy lekar by mal dostat moju kartu tak ako som ju mala aby vedel co mi v minulosti bolo a ako ma liecit neviem ktora chora hlava toto vymyslela,ze karty sa nedavaju

zuzidr
23. máj 2008

inak ja mám svoju kartu doma už vyše roka,lebo vtedy som naposledy behala po dr. kôli žalúdku,a potom som už obvodnému neišla,tak ju mám doma v šuflíku,stále sa chystám,že ju tam zanesiem,nech ju nezapatroším niekde ja,a furt neni času 😠 (ved som na materskej,ne?) 😀 😀 😀

a teraz som chorá,a nemám ani čas sa isť dať vyšetriť,tak som si v lekárni pokúpila lieky 😉 😉 😉 jááá som nezodpovedná 😠

milhaus
23. máj 2008

zuzidr mala by si mu to vratit lebo ked sa ti volačo stane a nebudes vediet o sebe ako zisti na čo trpis ak si chora?

geegee
autor
23. máj 2008

ked som sa stahovala z bb do rk, lekar mi dal kartu do ruky. Ruzombersky doktor, resp. sestricka, mi povedala, ze ona to postou neposiela, ale po niekom, neviemkom 😒 . Idem skusit aspon poguglit, kde sa stazovat 😠

geegee
autor
23. máj 2008

takze podla zakona, lekar NESMIE vydat kartu, len jej vypis, pripadne fotokopiu.

Cize moj lekar porusil zakon, riesi to Urad pre dohlad nad zdr. starostlivostou, ako porusenie zakona. Tak...v pondelok volam zase sestricke, nech kartu vyhrabe aj spod zeme, lebo som doma, lezim v posteli aby som este nerodila a pisanie takej staznosti by bolo spestrenie mojho nudneho zivota 😀

bibinka
23. máj 2008

mne sa stal podobný prípad,ale s dobrým koncom. menila som robotu a závodná dr. mi chcela vydať kartu a zistila, že tam nieje. Hľadali sme spolu v kartotéke a našli sme zdr.kartu mojej menovkyne-úplne rovnaké meno(ona češka, ja slovenka 😅 ), rovnaký ročník, rovnako oranžový obal . Lenže tá baba dala výpoveď pár mesiacov predo mnou a odišla na druhý koniec Čiech. 😠 .Tak sme ju hľadali cez personálne a ona bola tak ochotná, že mi ju osobne! doniesla do práce. Som nechápala. Našťastie mala ešte nejaké vybavovačky v meste na úradoch, tak na to myslela. Bola som jej vďačná. Bola to moja karta od narodenia a všetky záznamy o oparáciách a pod. by boli fuč.
geegee- verím, že ti to dobre dopadne. inak lekári si medzi sebou pýtajú tie výpisy a pac.o tom ani nemusí vedieť.

eva7780
23. máj 2008

ja som tiez menila gynekologa,a tiez mi nedal kartu do ruky iba vypis z karty co vsetko som podstupila 😵 a stacilo to

alami
24. máj 2008

keď sa mení lekár, tak postup je taký, že sa dohodneš s novým a on si od starého kartu vyžiada - majú na to tlačivo. Menila som teraz pediatričku, tú "starú" som nemusela ani vidieť. 😉