Strava podľa krvnej skupiny. Funguje to?

katka13122
29. júl 2009

co si otom myslite,funguje to?

gangulienka
29. júl 2009

tak to by aj mna zaujimalo 🙂

janette1105
29. júl 2009

Strava podľa krvných skupín

Každé biele jedlo sa ukladá na bokoch a bruchu

Americká psychoterapeutička Nancy Clarková autorka knihy Vzostup zeme, ktorá vyšla aj u nás, sa zaoberá aj výživou. Podľa najnovších poznatkov odborníkov súvisí krvná skupina človeka s jeho výživou. Čo môžeme a čo nemôžeme jesť?

Pokiaľ máte krvnú skupinu A, patríte k tzv. pravým vegetariánom. Krvná skupina AB je najflexibilnejšia, pokiaľ ide o toleranciu k rôznym druhom potravy. A čo ostatné krvné skupiny?

Krvná skupina 0

Čo nulkám spôsobuje, že priberajú na hmotnosti? Predovšetkým mäsité jedlá. Neprospievajú im však ani tie, ktorých základom je kukurica či obilniny; takisto pšenica je pre nulky nevhodná (a samozrejme, výroby z nej). Tieto potraviny zastavujú tvorbu inzulínu v tele - tvrdí pani Clarková. Výsledkom je spomalenie metabolizmu, čo znamená, že potravu telo nedokáže správne stráviť a neprechádza rýchlo telom, telo ju udržiava. Takisto nevhodná je tmavá, červená fazuľa a žltobiela fazuľa. Tieto zastavujú proces spaľovania kalórií a spôsobujú usadzovanie tukov. Kapusta a karfiol, ružičkový kel sú takisto nevhodné, zastavujú produkciu hormónu štítnej žľazy.

Vyhýbať sa treba najmä šunke, slanine, husacine, kaviáru. Takisto kyslým rybám, údenému lososu, arašidom, kešu orieškom, maku. Raňajky ľudí s krvnou skupinou 0 by nemali obsahovať obilniny ani kukuricu, ani chlieb. Cestoviny sú takisto nevhodné pre tento typ ľudí. Nevhodná zelenina: zemiaky, avokádo, baklažány, hríby.

"To neznamená, že nikdy v živote nemôžete jesť tieto potraviny," hovorí Nancy, "ale mali by ste navštíviť lekára, dať si predpísať enzýmy, ktoré vždy užijete, keď jete niektoré z týchto jedál (tesne po jedle). Každé biele jedlo (zemiaky, cestoviny, cukor) sa ukladá na bokoch a bruchu. Ak chcete zhodiť, prestaňte jesť tieto potraviny, vrátane bieleho chleba. A čo ovocie a nápoje? Žiadne pomaranče a melóny, žiadne malinovky, čierny čaj, likéry a alkohol."

Krvná skupina A

Pre krvnú skupinu A je jednoduchšie uviesť, čo môžu jesť, ako to, čo nie. "Každý kúsok mäsa, ktorý zjete, budete na sebe nosiť celý život. Takisto nemôžete užívať nič, čo pochádza z kráv - žiadne mliečne výrobky. Spomalí to váš metabolizmus, až na úroveň slimáka," hovorí Nancy.

Žiadna pšenica, žiadne cestoviny, žiadne zemiaky, papriky, kapusta, rajčiny!

Syry, jogurty, ktoré nie sú z kravského mlieka, môže typ A jesť bez problémov. Pre tento typ nie sú vhodné ani obilniny. Nemôžeme jesť ani banány, ani pomaranče, ani papáje, ani mandarinky. Pre typ A je veľmi nebezpečná coca-cola, sprite a iné malinovky. Telo sa s nimi ťažko vyrovnáva.

Krvná skupina B

Žiadna kukurica, žiadna fazuľa, hydina. Zmrzlina je pre tento typ veľmi zlá. Nemôžete jesť ani kešu oriešky alebo sezamové semiačka. Okrem produktov vyrábaných zo pšenice sú pre skupiny B nevhodné aj výrobky z raže. Pre ľudí s krvnou skupinou B nie je vhodné dokonca ani tofu.

Reďkovky, artičoky, klíčky ani rebarbora a škorica, paprika, čierne korenie, takisto malinovky a coca-cola nie sú vhodné.

Krvná skupina AB

Nie je vhodné žiadne červené mäso, lebo červené mäso znamená obezitu. Takisto by ľudia tejto skupiny nemali jesť žiadnu divinu, hydinu, žiaden mak, tekvicové semienka ani hríbiky, papriky, reďkovky, banány, orechy, mango, pomaranče. Žiaden čierny čaj, sódu a nič, čo obsahuje bublinky.

Dodržiavanie týchto pravidiel znamená výraznú zmenu. Pokiaľ máte vo svojej skupine jedlá, ktoré máte veľmi radi a nemôžete ich jesť, zaobstarajte si tabletky s enzýmami. O aké typy enzýmov ide? V špecializovaných predajniach vám odporučia vhodný typ enzýmov. Ide o enzým, ktorý by vám mal pomôcť spracovať nevhodné jedlo.

Čo môžeme jesť

Čo teda môžeme jesť? Nuž, všetko ostatné. A čo, keď má v rodine jeden z partnerov krvnú skupinu A, druhý B a deti AB? "Boli by ste prekvapení," hovorí Nancy. "Jeden z lekárov, ktorý úzko spolupracuje na tomto výskume, má manželku s krvnou skupinou 0, nemajú problémy pripraviť si spoločnú večeru. Ryža je dobrá pre každého." Minerálky? Majú bublinky, a keď nemáte piť nič s bublinkami, tak by ste nemali piť minerálky. To znamená, že ani žiadne šampanské. Z času na čas nám však pohár kvalitného vína z dobrého zdroja neuškodí. Určite menej ako coca-cola či iné sýtené, sladené a prifarbované.

bobulle
29. júl 2009

Jej, tak to bych nemohla skoro nic 😅 😝

ninimimi
29. júl 2009

panebože ja som nulka a to znamená že by som mala žiť len z lásky 😅 iné si nezaslúžim 😒

j.a.n.u.s.
30. júl 2009

drzela jsem tuto "stravu" pred roky aji s mamkou....
moje pocatecni vaha 64kg...spadla jsem na 52kg!!!!
mamka....78kg, spadla na 58kg...

Zadny jojo efekt, drzelo to idealne strasne dlouho.....jist jsme mohly to co jsme mohly, a zilo se z toho dobre....pak jsem odjela nekam, a prestala to sledovat...pak prislo tehu a bum bac 😀

Cvicila jsem u toho lehce, a jedla male porce 5-6denne. Ucinne.

Muzu fakt jenom doporucit 😉

katka13122
autor
30. júl 2009

maly ma AB,a ked si precitam co moze a nie,,tak presne co nemoze sedi naneho,
maly ma stale problemy s travenim caste nafukovanie,z lekarskeho hladiska ja ne 100% v poriadku
je pisane ze moze iba kozie vyrobka,aj to plati na neho 😲

to je nas tak malo?ja som myslela ze bude viac skusenosti ohladom tejto stravy ☹

jonki
30. júl 2009

som Acko....hm to ma pomaly nenapada co by som podla Tejto diety jest mohla ☹

ale musim uznat, ze nieco pravdy na tom je.....nie som vegetarian, ale v pohohe si bez masa vystacim, cocacola/pepsicola/kofola mi fakt nerobi velmi dobre

bez tych mliecnych vyrobkov si zivot predstavit neviem, takisto bez paradajok, cestovin, bananov... 😒

mysti
30. júl 2009

Ahojte, aj ja sa k Vam pridavam, ja som tiez Acko, a ani mne maso az tak velmi netreba, nemusim dokonca ani kuracinu...v poho si vystacim s rybami.
Ale tak ako pisala jonki, mliecne vyrobky milujem...tak neviem, neviem, ale myslim, ze nieco pravdy na tom stravovani bude.
A navyse z ovocia mam najradsej presne to, co by som nemala-banan, melon a papayu...no, tak neviem. Zacinam obmedzovat mliecny vyrobky, ale nie som si ista, ci schudnem...hm? 😉

jonki
30. júl 2009

ak je to ponimane ako dieta....sposob ako schudnut....tak fajn nech sa niekto trapi ak chce
ak je to ponimane ako dieta....sposob kazdodennej vyzivy tak si to ja osobne neviem predstavit ako by to fungovalo u mna

a uz vobec si neviem predstavit ako na takejto diete funguje viac clenna rodina kde su rozne krvne skupiny. To ako budu varit???

pele
30. júl 2009

Caute baby, ja sa toho drzim uz niekolko rokov, je to vyborna vec. Tento vypis, co mozte a co nie, je len strucny, nemusite sa lakat, ze by ste skoro nic nemohli jest. Precitajte si knihu napr. od Dr. Adama. Tam zistite detailnejsi rozpis potravin. Napr. A-cka moze aj mliecne vyrobky, ale kvasene - t.j. jogurty a pod, tiez niektore syry, ale nie plesnove, atd. A hlavna zasada je nie tie potraviny uplne vypustit, ale jest ich co najmenej a prevazne sa zamerat na tie 'prospesne', takze sa nemusite nicoho uplne vzdat! Nie je to dieta, skor ziv. styl (aj efekt uvidite az po dlhsom case, ale je stabilny). Po case sami zistite, co vam nerobi dobre a co ano. Aj medzi jednotlivymi ludmi su rozdiely, neda sa hodit vsetky 0-ky do 1 vreca, su to len take hlavne principy. Treba si potom vsetko na sebe odskusat a pozorovat. Je tam opis ako krv. skupina vplyva na nachylnost na urcite choroby, temperament, ake druhy cvicenia sa hodia komu. V mojom okoli to na ludi sedi...Ja osobne sa citim velmi dobre, ani vaha mi nekolise. Ale je tazke prekonat stereotypy ako napr. na ranajky musi byt chleba s niecim, za obedom (napr. maso) nasleduje kolac,atd. A zaroven zladit rozne krv. skupiny v rodine. Chvilu nam trvalo, kym sme si vyrvorili zoznam jedal, ktore su viac menej 'normalne' aj pre okolie, zdrave, chutne a este aj nestoja majland🙂

lienockaa
30. júl 2009

milujem kukuricu, fazulu a hydinove maso, cervene maso jem fakt velmi malo a praveze mi nerobi dobre, milujem papriku, redkovku, aj articoky..bez zmrzliny si nedokazem predstavit leto..a vraj nemozem jest ani psenicu a raz, tak potom co?..iba ryzu a ovos a spaldu a take?..ved to by som zahynula..jedine, co naozaj nemam az tak rada su tie kesu oriesky a akekolvek malinovky, to v pohode ozeliem..😉 som Bcko..a manzel tiez, tak my by sme problem nemali..ale este stastie, ze naozaj nemusim chudnut..😝

katka13122
autor
30. júl 2009

ja to nechcem ako chudnutie pre maleho,ale ako mu pomoct aby ho to nestastne brucho nebolelo 😒
skusili sme asi vsetky um ktore su,zatial sa mi zda ze to sojove je prenho dobre a kozie pil a bolo to ok
a ma tam napisane ze ani banany nemoze a skutocne ich nema rad
doma mame vsetky krv.skupiny,muz je B,ja A,maly Ab,,,varenie by bolo zaujimave 🙂
je pisane ze AB maju problemy s travenim a treba imunitu posilnit,,este ktomu maly je alergik,,intol.laktozy,rajciny,vajcia a zatial dufam vsetko 😉
a prekvapilo ma ze co najmenej hydiny,a tu mame najcastejsie doma

pele
30. júl 2009

Katka skus vylucit tie veci co by maly nemal a uvidis (hlavne, ked tie, co jete casto) a uvidis, ci mu bude lepsie.

cestovatelkaandrea
30. júl 2009

vsak to nemozem jest nic co mam rada, mam Acko a to som si myslela ze sa stravujem zdravo. inak s tym mliekom to asi funguje, lebo mam fakt strasne pomale travenie

lilu18
30. júl 2009

ahojte .Tiez sa pridavam k pozitvnym ohlasom na toto stravovanie.A mozem povedat ze po rokoch dodrzovania mi vobec urcite potraviny v strave nechybaju 😵

iwusska
30. júl 2009

lilusik 😵

lilu18
30. júl 2009

😲 iwusik 😵

bianka234
20. jún 2010

ahojte, znovu otváram túto tému, dajte vedieť kto dodržiava toto stravovanie a nesmie ani raž ani pšenicu, čo vlastne jete, aké pečivo? Mám syna s ekzemom a nedokážem zistiť čo mu vadí, zdá sa mi že všetko, ale žiadnu alergiu nemá potvrdenú, chcem skúsiť toto stravovanie, len neviem aký chlebík a pečivo, vlastne by mal len tie suché ryžové chleby, lebo asi všade je pš.alebo raž ak nerátam chleby pre celiatikov.

bianka234
20. jún 2010
fatimuska
7. júl 2010

@j.a.n.u.s. teda, môj mm je A a miluje hydinu, mlieko syry, proste aj 2 kravy by sa u nás uživili, má 26 a cíti sa unavený

michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladypurple
23. aug 2011

pre ujasnenie - niekolko clankov o tejto diete - http://chudnutie.6f.sk/blog/dieta-podla-krvnych..., je tam aj rozdelenie potravin podla krvnych skupin ale aj podla typu jedla napr. pecivo, napoje, maso, zelenina a pod. 🙂

tiffanka
25. nov 2011

ja som mala mups v 6-tich rokoch a kiahne si pamatám, že v 10-tich...a to sme boli aj očkovaní vtedy proti tomu? 😕

tiffanka
25. nov 2011

sorkyyyyyy toto malo ísť do inej témy...dáko sa mi to tu prekliklo 😀 😀 😀

jazminn
26. nov 2011

Je to zaujímavé...ale ako to čítam, ja mám B a táto skupina je bez kuracieho mäsa a ja na kuracine žijem, tak neviem si to predstaviť...

miska1
10. okt 2012

Ahojte, my s manzelom sa stravujeme podla krvnej skupiny. U syna sme vypustili psenicu - nahradili sme ju spaldou, tiez mu nedavam kravske mlieko a vyrobky z neho, nahradili sme ho ovcim a kozim mliekom, syrmi a jogurtami, ale striedmo. Chystam sa ale so synom k detskej lekarke na odber krvi, nech viem aku ma krvnu skupinu. Po vynechani kravskeho mliaka a psenice sa mu uplne stratil ekzem - do par dni, tiez sa mu upravilo travenie. Teraz uz chodi do skolky, mlieko a mliecne vyrobky mu tam nosim ovcie a kozie, ale psenicne pecivo v skolke uz neriesim, vela ho nezje. Doma pecieme len zo spaldy, popr. zo zmesy spaldovej, ovsenej a raznej muky.

dena883
14. nov 2012

Ahojte baby prosim tie co ste nulky poslaly by ste mi nejake recepty alebo napady co ste jedli Dakujem 😉

yukki
30. jan 2013

držím sa toho stravovania už rok, uo zdravotných dôvodov, dá sa to, myslím, že na tom niečo bude...roky som prirodzene odmietala jedlá, ktoré sú pre moju krvnú skupinu jedom....a teraz som si to len prečítala. tak asi niečo na tom je. Skúšame to aj s kamarátmi, a aj im to maximálne vyhovuje.

dena883
16. feb 2013

@j.a.n.u.s. ahoj a aka si krvna skupina 🙂