Strava podľa krvnej skupiny. Funguje to?

katka13122
29. júl 2009

co si otom myslite,funguje to?

dena883
16. feb 2013

@yukki ahoj a ty si aka krvna skupina 🙂 stravujem sa uz takto 4mesiace len uz nemam napady co jest hlavne na olovrant
@j.a.n.u.s. tak preto sa pytam ake ste skupiny mozno by ste mi poradili nejake nove receptiky ja som nulka 😉

yukki
16. feb 2013

@dena883 B, ja môžem skoro všetko

dena883
16. feb 2013

@yukki hm v dobrom zavidim ja skoro nic ☹

yukki
16. feb 2013

Tak doktor jak ma uvidel a počul moju KS tak skonštatoval-vy zjete všetko čo pred vami neujde na strom abo pod vodu..... no, má pravdu. Ale poradil aj, aby som delila...delenú stravu. Ta tak robím aj...teda snažím sa.

j.a.n.u.s.
24. feb 2013

dena883 ja jsem O Rh negativ

daandy
23. máj 2013

my sme celá rodina nulky, čo by sme mali raňajkovať, hlevne deti majú 5rokov. Ďakujem

pele
9. aug 2013

@daandy my mavame vlocky, napr. razne, len zaliate horucou vodou, alebo nejake instantne kase (pohankovu, spaldovu, ryzovu) zaliate opat horucou vodou vzdy s inym ovocim, alebo potom prazenicu, tiez spaldovy chlieb napr. s redkovkou alebo inou 'oblohou'.

soniamalinik
1. sep 2013

Ahojte, taketo ma byt spravne zlozenie dennej stravy, ktore mozete prisposobit aj krvnej skupine:

30% bielkoviny
40% sacharidy - 25% vysokokoncentrovane sacharidy (vsetko okrem zeleniny), 15% zelenina
30% tyky v pomere 1:3, omega 3 : omega 6-9

viace najdete na tejto stranke, ja si to pomaly citam, je tam vela zaujimavosti

http://www.vladozlatos.com/typove-skupiny/potra...

cceeccyyll
16. okt 2013

nie je to dieta,ale stravovanie podla KS...ja som dodrzovala potraviny dva mesiace presne,co mi vyhovuje,schudla som 8 kil za dva mesiace bez pohybu,bola som culejsia,bez unavy...akonahle som zacala jest nevhodne potraviny,tak pomalicky isli kila nahor(nie vsetky naspat) a citim sa nafuknuta...takze idem znova do toho a chcem to ako zivotny styl,mne to vyhovovalo,obcas ked clovek zhresi,tak ho to nezabije,,,zaroven sa chcem spytat,ci nejaka mamicka nema doma original knihu,dakujem

cyr4x
29. okt 2013

Podľa môjho názoru je to hlúposť, možno vtom hrá určitú rolu krvná skupina, ale to aby niekto nemohol jesť povedzme banán, karfiol a ktovie aké zeleniny, je už prehnané, keďže zeleniny, všeobecne, podporujú imunitu, a to aby bol človek zdravý potrebuje čo najsilnejšiu imunitu. Naše jedlá by sme mohli rozdeliť na kyslé a zásadité, kyslé nám budu v tele robiť neustále bordel, cholesterol, nadváha atď, na druhej strane máme zásadité potraviny ktoré nám pomôžu k tomu aby sme mali PH vyššie, čo znamená, baktérie nedokážu prežiť v zásaditom prostredí a to je si myslím kľúčové. No nie je to jednoduché, keďže každé varené jedlo zanecháva kyslý odpad, čiže keby sme chceli byť extra fit, extra zdraví by sme museli jesť surové jedla, zeleninu atď.. čiže žiadne mäso, žiadne mliečne výrobky.. Only water, fresh juice from oranges 🙂

zuju2
29. okt 2013

Môj muž so synom sú 0( vraj to boli lovci mamutov) a oni majú najradšej mäso. Takže u nich to platí. Ja som A a mäso nepotrebujem. Skôr sladké, mliečne jedlá.

lucijja
5. nov 2013

@cceeccyyll ja mám túto knižku, práve v nej listujem... 🙂

andula77
5. nov 2013

Ja som nulka a v septembri mi zacali probemy s uchom (pretrvavaju dodnes)...maserka, ktora sa venuje cinskej medicine mi povedala, ze mam zjavne problemy so slezinou a ze by som mala skusit stravovanie podla KS...slezina a krv idu ruka v ruke tak si vravim, ze nieco na tom bude (dokonca problemy so slezinou mozu vyustit do Menierovho syndromu, ktory mi asi hrozi...)...zdalo sa mim, ze vela veci do seba zapadlo tak som to skusila. POdla toho co som nasla v zozname vhodnych a nevhodnych potravin tak su tam take veci ktore jedavam a mava, z nich tazkosti ... z masa je pre nas vhodne najma hovadzie. Chlieb mozeme, coby nie, ved ten sa da upiect aj z inych obilnin, nemusi byt len zo psenice! Navyse spaldova psenica je pre nas vhodna, takisto razna muka, amarant. Dalej som zistila, ze mesiace spetember a oktober su vhodne na ocistu sleziny tak som sa ciastocne riadila stravanim podla KS, vylucila som kavu a alkohol - k tym mam doslova odpor pritom predtym som pila v pohode (s mierou :D chlebik si peciem svoj ale uz mi zacal chutit aj kupovany=psenicny. Moje problemy s uchom vsak neodisli, lekari ich riesia dalej, ale snad aspon tu slezinu som ocistila. Asi som trochu odbocila od temy..;)
Myslim ze stravovanie podla KS ma cosi do seba, ale asi nic netreba prehanat a dodrziavat striktne ;)

andula77
5. nov 2013

@dena883 na olovrant by sme mohli napr. ovsenbe vlocky s bielym jogurtom oriesky. Mlieko sice moc nemozeme, ale obcas zhresit ano, pokial ide o kvalitny biely jogurt ;) ale uprimne, ked som sa stravovala podla KS tak mi bolo luto, ze na vela dobrych veci mi odisla cht..nastastie sa vratila a ja papam zase normalne...;) len netreba vsetko prehanat ;)

cceeccyyll
5. nov 2013

@lucijja dakujem Luci,uz som konecne zohnala 😀

lucijja
6. nov 2013

@cceeccyyll a ideš podľa toho? aká si skupina?

cceeccyyll
6. nov 2013

ja som A ...teraz som mala trosku prestavku,lebo stahovanie a zmena,no chcem ist podla toho dalej,ako som to dodrziavala pred tym,tie potraviny mi vlastne vyhovuju,aj ked som sa niecoho musela vzdat...na mne to funguje

mirinda10
14. nov 2013

nemate nejake recepty pre skupinu B, daujem

ssisska
14. nov 2013

Ja mam skupinu 0 a to ,ze dobre znasam psychicku aktivitu je skutocne pravda,a bez masa nedokazem zit.

7154227344
10. jan 2015

prosim mohol by mi niekto poveda ci A MOZE CELOZRNNY CHLIEB
😨

kristinka148
18. jan 2015

aj ja by som poprosila nejaky receptik od niekoho kto ma krvnu skupinu 0 plus

luciaone
17. máj 2015

@j.a.n.u.s. a ako dlho ste držali tento typ stravovania ked ste schudli /aspon/ mama20 kg? diky lucia

betty2210
24. sep 2015

Ahojte, pripájam sa do diskusie...V poslednej dobe mám pocit, že sa necítim dobre vo svojej koži, bývam unavená a bez energie...no niekedy sú dni, kedy som pozitívna, všetko je tak ako má a som stále plná energie...Dneska keď sa pozriem na seba do zrkadla, nie som veru spokojná...meriam 162cm a pri pohľade na seba sa prestávam cítiť atraktívne...nemám síce 90kg, no jednoducho nie som spokojná sama so sebou...nepáči sa mi ani keď žene trčia len kosti z každej strany....preto som sa rozhodla, že prejdem na stravovanie podla KS...ked sa zamyslim nad svojim stravovaním, tak skutočne mám pocit, že ked jem to čo moje telo nevie dobre stráviť, nie je mi dobre - som nafúknutá, unavená, bez energie...naopak ked cez den zjem to čo mojej KS vyhovuje, je mi skvelo...a to som spozorovala len tak, ked som si nedávala pozor na to, čo jem a čo nie, len tak zo zamyslenia sa....a preto som sa teda rozhodla že si začnem na to dávať naozaj pozor a budem sa podla toho riadiť...chystám sa len začať, ešte si zháňam dostatočné info....verím že mi bude skvele, budem mat dostatok energie cez den, možno aj niečo schudnem (netreba mi vela)...kazdopádne vás možem za nejaké obdobie informovať 🙂
P.S. som 0+ ;)

betty2210
24. sep 2015

Nie som typ, čo vie držať diety alebo odmietať si to na čo mam chuť...preto chcem svoje telo jednoducho naučiť jesť to, čo je prospešné...vela veci čo by som jesť nemala v skutočnosti ani nejem lebo mi nechutia, tak isto su veci ktore jem casto a aj mam dovolene ich jest podla tabuliek....ale samozrejme su veci, ktore konzumujem a nemala by som...a práve toto chcem na sebe napraviť 🙂

jane124
20. apr 2016

ja som si vytlacila toto, skupina B a http://www.vyzivovo.sk/dieta-a-chudnutie-podla-... a idem na to. myslite, ze mi to pomoze zlepsit aj pecenove testy?

jane124
20. apr 2016

ja som Bcko, vytlaceny zoznam odtialto http://www.vyzivovo.sk/dieta-a-chudnutie-podla-... a ide sa na to! baby, neviete ci to pomoze aj na zlepsenie pecenovych testov???

erarka
27. sep 2019

@betty2210 ahojky, chcem sa opýtať,ako sa darilo so stravovaním podľa krvných skupín..ja som 0ka a hľadám inšpirácie na jedálniček..keďže pečivo, múka, lepok a teda aj špalda a ovos by v jedálnom lístku 0 skupiny nemali byť,raňajky sú pre mňa najťažšie..chcela by som teda poprosiť o tipy rady ako ste riešili jedálniček.. ďakujem