Stres. Ako s ním bojovať?

marianka1122
15. okt 2009

ahojte. mozno tu aj tato tema je ale nemohla som hu najst. urcite kazdy pozna stres, ale mne sa to nejak vymklo spod kontroly. uz ma stresuje uplne vsetko, doma byvam s bratom a priatelkou jeho. stale mi robia naschval, neplatia ucty, beru moje veci vyvolavaju hadky, uz nevladzem s nimi bojovat neda sa s nimi dohodnut, uz rano ked ich vidim je mi zle od zaludku, nemam chut jest ani nic robit, radcej ani nejdem na dvor aby som sa s nimi nemusela bavit. teraz som sla na par dni ku kamaratke aj so synom, tak je mi lepsie ale pri predstave ze sa vratim domou sa mi chce plakat, neviem ako sa stoho pozbierat, a zacat normalne fungovat, aj koli malemu, tiez mu nase hadky nerobia dobre aj ked to nevnima az tak ako ja

dali4
15. okt 2009

marianka... a musíš s nimi bývať 😕 ?

macka01
15. okt 2009

zrejme bývate v rodičovskom dome?si slobodná mamička?vieš,dlhodobe stresovanie môže vyvolať chorobu.Mala by si nejako riešiť svoju bytovú situáciu,lebo to nie je najlepšie prostredie na výchovu dieťaťa.Ani pre teba,lebo ten stres budeš prenášať na neho. 😔

marianka1122
autor
15. okt 2009

ano macka je to rodicovsky dom, a moc na vyber nemam , mam tam svoju cast, a oni svoju, keby neboli spolocne ucty tak sa s nimi nemusim rozpravat, no este kuchynu mame spolu. viem, ze ani pre maleho to neni dobre aj ked teraz to az tak nevnima.

macka01
15. okt 2009

máš to ťažké,tiež su to jední z tých zlých,čo zneprijemnujú život druhým 😝 😠

blue04
15. okt 2009

citam vasu temu a je mi ta celkom luto a hlavne maleho.ono vela moznosti nie je ale co keby si im predala tvoju polku a ty si kupis bytik.Viem,je to lahke povedat ale mozno predajom domu sa vase nezhody vyriesia.ak nie,tak predat cely dom a rozdelit sa.v tomto by ti pomohol jedine dobry pravnik ako postupovat.drzim palce

marianka1122
autor
15. okt 2009

ono to nebolo az take zle ale od kedy je brat s frajerku je to o nicom.ona je strasne zavistlivy clovek, nic nikomu nedopraje. dokonca aj peniaze co dostavam na maleho mi zavidi, ako by to boli miliony. strach.

tatolu
15. okt 2009

Marianka, musíš sa s bratom porozprávať.
Možno to nie je až také zlé a bude sa to dať vyriešiť. Keď si na materskej si viac precitlivená. Teda ak súdim podľa seba.
Nemysli si, že na Matuška to nepôsobí. Deti pociťujú okolité dusno možno ešte viac ako dospelí.
Ak rozhovor nepomôže, urob radikálnu zmenu.
Držím palce

duska1122
15. okt 2009

rozhovori som skusala milion krat aj s jednym aj s druhym niekedy to na chvilku pomohlo, inokedy ma ohovarali ze sa vtieram, ohovarali, tatolu niekedy som precitlivela pravda, ale toto si nenamyslam. ved ja sa nechcem hadat radcej sa s nimi ani nebavim, ale oni si vzdy nieco najdu, minule mi zacala pindat ze mi otec kupil na maleho topanky co neni pravda kupila som mu ich s materskej, ale ona si to neda vyhovorit, vsugerovala si do hlavy ze su od ocina , a uz zavidi ze ich malemu nekupil. chapete ved to je na psycho

marianka1122
autor
15. okt 2009

sorry zas som to pisala cez sestrin nick , dnes uz asi sty krat

tatolu
15. okt 2009

veď už som kukala, že kto to píše 😉

Ty najlepšie vieš, ako to je. My ostatné do toho nevidíme.
Ja som Ti chcela hlavne napísať, že Matúško to vníma. A treba s tým niečo robiť. Vycestovávanie nie je vhodné riešenie
😔

marianka1122
autor
15. okt 2009

ja viem pochopila som to viem ze chape a cim dalej to bude pre neho horsie len zatial neviem co robit ine

tatolu
15. okt 2009

Chápem že všetko je iba na Tebe. A to je veľká záťaž 😉
Ja by som sa asi snažila urobiť ako píšu dievky. Dať sa vyplatiť a kúpiť si malý bytík.
Na druhej strane, aká je pravdepodobnosť, že brat ostane s frajerkou?

marianka1122
autor
15. okt 2009

neviem maju spolu dieta, vyplatit ma nemozu lebo dom je ocinov a aj tak nemaju peniaze. je to ako v zacarovanom kruhu

tatolu
15. okt 2009

vždy je to o peniazoch 😠

A ona nevie, koľko sa dostáva na materskej 😕

womenne
15. okt 2009

marianka myliš sa ked si mysliš že to nevnima,deti vycitia všetko najme nervozitu matky,sama som si tym prešla a hrozne lutujem že som nebola mudrejšia aneurobila razny krok hned,ako mi povedala jedna pani nevedela som sa tak dobre vyjadrovat 😔 smola,ale poučila som sa a už si nenecham skakt po hlave proste si poiem svoj nazor a toho sa držim,musiš byt proste tvrda ked to nejde po dobrom,nemate možnost na vlastne kurenie,vlastne hodiny a všetko ostatne?

marianka1122
autor
15. okt 2009

to neviem ale skor nie

maruschka
15. okt 2009

Marianka, začať sporiť cent k centu a dohodnúť sa s nimi, že si dáte rozdeliť dom-vlastné vchody, vlastné energie, kotol, voda...Možno o rok-o dva..Možno sa ti podarí sa skoro zamestnať po materskej a keď začneš zarábať, tak si rozdelíte dom naozaj..To sa normálne robí, že sa všetko rozdelí a prestavia na polovicu..Viem, stojí to veľa peňazí,ale tie nervy nemôžeš mať predsa celý život a trápiť sa..Ber to trocha optimisticky-aj keď je to veľmi ťažké..Časom malý vyrastie a bude mať vlastný rozum a uvidíš, že v ňom nájdeš radosť a oporu v ťažkej chvíli.. 😵

filomenka29
15. okt 2009

Marianka, v tychto situaciach je velmi tazke radit. Rodina je to najhorsie, co sa tyka delenia, ci penazi, ci testamentov. Bud si najdes nieco ine ty, bud oni a ak to nejpojde ani tak, ci onak, tak ti nezostava nic ine len sa skusit s kazdym vychadzat a kazdy kazdeho respektovat. nestoji ti predsa za to, aby si sa pohadala s bratom kvoli jeho frajerke. Mas brata a ak si ho rozhadzes nebude ti to stat za to. Mas len jednu rodinu a ak milujes svojho brata, USTUP... A hlavne nestresuj sa uz, mysli na svojho syna.

kubaka
15. okt 2009

marianka - určitě si vzít hypotéku a upravit dům na dvě samostatné jednotky, abyste neměli nic společné. Tak zaniknou třecí plochy. I zahradu si rozdělte v používání. stanovte si nějakou částku , kteroué budete platit každý na jeden zvláštní účet. Pokud s bráchou je řeč, tak se s ním dohodni.
Je to reálné??

marianka1122
autor
15. okt 2009

kiez by bolo ale ako som pisala dom je otcov. s tym sa neda nic robit ja by som skor chcela nejaku radu ako sa s toho nezblaznit, viem ze je tazke cosi v takomto pripade radit ale mozno mate viac skusenosti ako ja

macka01
15. okt 2009

prečo by mala ustupovať?čo oni majú väčšie pravo?a keď si zoberie hypotéku tak len na svoje nie aby ich mala na očiach.Píšeš že dom je otcov,on ich nemôže upozorniť ako sa majú spravať prípadne im pohroziť,ak mate dobre vzťahy tak ti pomôže

tatolu
15. okt 2009

Radu ako sa z toho nezlázniť, Ti nedá žiadna. To musíš prekonať sama 😔

vinifera
15. okt 2009

Nechcem tu teraz vzťahovať pozornosť na seba. Ale žiť viac generácií alebo ľudí v jednom RD je vždy náročné.
V našom RD bývame 4 generácie...
Moji rodičia bývajú na poschodí. Mamina super. Veľa mi pomôže. Otec super. Keď je triezvy. Už mesiac vkuse je ožratý 😢 😢 😢 Nie je agresívny. Ale vyrýva. Trepe absolútne hovadiny. Uráža... Ja som z toho na nervy. Teda celá rodina je z toho na nervy, že on nemá nervy v poriadku. Mal by brať tabletky od psychiatra. Ale to sa mu nepáči lebo nemôže na ne piť. Takto vidí svet veľmi negativisticky. Všetko a všetci sú zlý. No a upája to v alkohole. Ide ma rozhodiť keď vidim ako sa chce hrať s mojím synom čo nemá ani osem mesiacov. Pár krát som po nom kvôli tomu navrieskala. 😔 On ho má rád neublíži mu. Ale ja neznesiem ožratých ľudí. A už vonkoncom nie pri svojom decku. No a nedá sa chodiť na poschodie lebo máme spoločnú kuchyňu.
Mama je super žena. No ale chová jednu otrasnú mačku, ktorá má nejaké nosné polypu a všade fufní tie svoje nosné šušne až mi je z toho zle. Ja zvieratá milujem. No ale chorá mačka pri mimiňákovi 😲 No ale je to mamin maznáčik. Psychická podpora. Tak nič nezmôžem...
Starý otec býva na prízemí ako aj ja s drahým a mimiňákom. Dedo má už 87 rokov. Nie celkom rozoznáva den odnoci. Bezproblémov si napochoduje vnoci k nám do obývačky a spálne, že on chce vidieť malého. Spraví to x krát za den. Nejde mu vysvetliť, že mi ho budí. Malý dosť málo spáva cez den. No a keď konečne zaspí. Tak sa dorúti dedo a zobudí ho 🙄 Je to starý človek nemyslí to zle. Len to už má v hlave trocha popletené. Nehovorím o tom, že keď sa idem vyzúriť na WC ko a vydrhnem ho. Tak to dedo zrovna vtedy nestihne a celý záchod o...e. No ale čo už je to starý človek.
Môj drahý je celý den v práci. Jemu sa povie nevad sa snimi. Nejak tu musíme všetci fungovať. No ale to sa niekomu povie, ked je celý den mimo☹
No a do toho máme doma troch psov. Ktorý sa postarajú o zábavu keby sme sa náhodu nudili 😀

vinifera
15. okt 2009

A nie nedá sa odsťahovať. Nie sú na to financie. Keby mal niekto nejaké navyše. Pošlem nejaké nezaplatené šeky. 😉
Kubaka a kto si myslíš, že jej dá hypotéku ked je na MD? Len orientačne. Aby ti schválili leasing napr na auto vo výške 5 000 skk mesačne tak na 5 rokov potrebujú potvrdenie o príme v hodnote aspon 18 000 skk.

macka01
16. okt 2009

vinifera maš to teda vesele,počuj keď nemáte na vlestne bývanie,prečo sa nejdeš informovať na MU alebo čo máte v Kysuci na tie obocné byty?Veď sa stavajú vo veľkom myslím v Lieskovci,Dunejove aj Krásne?Veď toľko ľudí v chalupe musí byť o hubu.

tatolu
16. okt 2009

No keď sa tu sťažujete, tak aj ja sa pridám 😉
Máme vlastné bývanie, tada, kúpila som si ešte ako slobodná dom s veľkým pozemkom. Môj MM je však taký zaťažený na rodičov, že oni majú vlastné kľúčiky a kedykoľvek mi tu vletia. Aj sme namontovali zvonček, aby sa používal. Aj o ňom vedia, ale akosi sa nevedia naučiť, že je to pre všetkých, komu tento dom nepatrí. S MM sa o tom baviť nedá, iba mlčí a prismieva sa. Keď sme naposledy vymenili zámok, lebo sa zasekával, tak kľúčiky boli tri. MM ich krásne rozdelil. Jeden mame, jeden otcovi a jeden ostal jemu 😠. Keď som sa nasoptila, tak mi dal rozrobiť 😕
Niekedy to nie je iba o vlastnom bývaní 😉

majacska
16. okt 2009

tatolu, to nie je normalne, ze bez zvonenia pridu dovnutra, ale vies co mozes spravit? zamkni znutra a otoc klucom, tak budu nuteni zazvonit ti, ked chcu prist dovnutra. Mne to tiez raz spravil svokor, ze takto prisiel, a ja som akurat vychadzala naha z kupelne..odvtedy to nerobi...

womenne
16. okt 2009

fuha vini maš to tam perne tu mačku by som nezniesla 🤐 🤐 🤐 ja som byvala najskor u svokrovcoch-des nejdem rozvadzat dalej,potom sme šli byvat knašim azroven sme mali podanu žiadost obyt ale neboli ešte dokončene ak sme byvali pol roka unašich,3 rodinky v jednom dome ako o držku to bolo,na začiatku fajn ale v lete začal tatko hrozne pit,bol agresivny na mamu čož bolo prišerne 😔 Sestra mala na spodku svoju bytovu jednotku a my ostatny sme boli na poschodi,ja s dvojčatami a mužom v ejdnej izbe ale vydržali sme naštatsie rychlo dokončili byty a šli sme do podnajmu.Ale poviem ti pravdunikdy viac ani s jednymi rodičmi by som nechela byvat.Radšej sa zdlžit amat klid.Teraz sme v dalšom byte v čr a čakame na trvaly pobyt a začneme stavat.

tie obecne byty su naozaj cenovo vyhodne aj ked sme velmi neboli spokojny strašne nam tam vlhlo v zime to bolo prišerne..decka som mala stale chore,ale na dalšiu to už moc nerobilo...ono tie stavby su rychlo postavene,a hlavne majstri to zabudaju zakryvat tak do toho prši a prši 🙄 nemate možnos si podat žiadost?

tatolu
16. okt 2009

Majacska, raz som to spravila-zamkla som. Urazil sa s tým, že sa pred ním zamykám ako pred zlodejom a MM veľmi zle znášal, že sa s nám rozprával odmerane.
Keď som sa ohradzovala, že je teplo a že som sa kúpala, tak sa zatváril prekvapene, že či on-svokor ešte nevidel nahú ženu. Proste na všetko má svoje proti. No on aspon zaklope na dvere do kuchyne. Svokra neurobí ani to. No ale už je zima a ich návštevy sa vtedy obmedzujú na 1x týždenne. V lete je to horšie, keďže majú chalupu o dom ďalej.

marianka1122
autor
16. okt 2009

ahojte, dnes je to trochu lepsie inak presne toto som potrebovala, ked si to citam ze niesom sama kto ma take trapenie. vinifera, s ocom sme na tom podobne ako ty, ked je triezvi tak je super ale ked pije... vsetko a vsetci su zly. brat ho neberie vazne uz mu x krat hovoril aby si platili ucty , upratovali atdale ako hadzat hrach na stenu.