Stres. Ako s ním bojovať?

marianka1122
15. okt 2009

ahojte. mozno tu aj tato tema je ale nemohla som hu najst. urcite kazdy pozna stres, ale mne sa to nejak vymklo spod kontroly. uz ma stresuje uplne vsetko, doma byvam s bratom a priatelkou jeho. stale mi robia naschval, neplatia ucty, beru moje veci vyvolavaju hadky, uz nevladzem s nimi bojovat neda sa s nimi dohodnut, uz rano ked ich vidim je mi zle od zaludku, nemam chut jest ani nic robit, radcej ani nejdem na dvor aby som sa s nimi nemusela bavit. teraz som sla na par dni ku kamaratke aj so synom, tak je mi lepsie ale pri predstave ze sa vratim domou sa mi chce plakat, neviem ako sa stoho pozbierat, a zacat normalne fungovat, aj koli malemu, tiez mu nase hadky nerobia dobre aj ked to nevnima az tak ako ja

macka01
16. okt 2009

nie,nie si sama,každá z nás bojuje s väčšími či menšími problémami či už s bývaním alebo s medziľudskými vzťahmi.Život je boj,bohužiaľ,nie všetci máme bezodnú peňaženku aby sne sa osamostatnili,takže...snáď to bude lepšie 😢

marianka1122
autor
16. okt 2009

jasne len som to potrebovala pripomenut 🙂

tatolu
16. okt 2009

Marianka, tak na to sme tu 😉

kubaka
16. okt 2009

marianka - tak to už jediné, co lze poradit, je najít si psychologa a mluvit s ním o svých pocitech a vzteku. Pomůžeže ti to být nad věcí, nenechat se tak deptat a naučíš se s jeho pomocí ustát tyhle krizové situace a dokázat je racionálně řešit a zpracovat. Uděláš si jasno. Když to nejde řešit hmotně (přestavěním) je nutné se od toho duševně osvobodit. Psycholog ti pomůže překonat ten stres a nebude tě to tak zatěžovat . Praktický doktor ti určitě dá kontakty nebo si je najdi v seznamu. V každém městě, okrese jich funguje dost.

dzio2
16. okt 2009

marianka pekelne podmienky ako pisu kocky je to tazke radit, hore hlavu na brata sa .......vies co, aj najeho priatelku musis sa voci tomu neako obrnit ak nieje ine riesenie ži pre svojho syna ignoruj ich odpovedaj im s usmevom a uvidis bude ich to stvat este viac ako ked sa povadide oni toto chcu a potrebuju hadat sa, ukaz im opak a budu sa rozculovat oni, ze ako je to mozne že si vpohode a oni casom prestanu uvidis a tie ucty,to už je komplikovanejsie drzim palce 😉 ,a co sa tyka syna on to vnima až velmi

marianka1122
autor
16. okt 2009

o to mi prave slo nejak sa nad to povzniest nenechat sa deptat ale neviem ci mam na to dost sil. s tym psych. by to bolo super ale je mi to take trapne

tatolu
16. okt 2009

Trapne Ti to byť nemusí.
Je lepšie takéto niečo podchytiť v začiatkoch. 😉
Nikto o tom vedieť nemusí 🤐

dzio2
16. okt 2009

urcite mas neboj sa zvladnes to 😉

marianka1122
autor
16. okt 2009

musim si to nejak prebrat, ale najprv musim prezit prichod domov

dzio2
16. okt 2009

no co prides domou a budes sa venovat malemu ,hlavne v klude,ty nezijes koli nim, ale koli malemu a sebe 😉 takze ignoruj ich a ked budu drbat doteba tak s kludom odpovedz hlavne nech ta nevidia sa trapit a plakat potom budu silnejsi ako ty viem je to stresujuce, ale neboj sa bojujes zaseba a syna

duska1122
16. okt 2009

to ano presne na to budem mysliet nech ich roztrhne. dakujem za povzbudenie

marianka1122
autor
16. okt 2009

zas som to cez sestru prepacte uz si budem davat pozor 🙂

kubaka
16. okt 2009

marianka - jít k psychologovi je to nejlepší, co můžeš udělat a vůbec to není trapné. Trapní jsou ti, co si hrají na oběti, aniž by se snažili svou situaci řešit. Pokud vyhledáj jejich pomoc, prokáže aktivitu a snahu problém od základu řešit a s takovými klienty je pak radost pracovat. Najdeš u nich oporu a pochopení Nebudeš na to duševně sama a navíc ti pomůžou vyřešit si to po psychické stránce. Od duševní pohody se pak odvíjí všechno ostatní, včetně řešení krizových situací a potíží a nepříjemných věcí.
Nemusíš ti nikomu vykládat - chápu, že v určitých oblastech lidé mají dosud (idiotské) předsudky vůči psychiatrům a psychologům vůbec, ale z vlastní zkušenosti vím, jak správný a dobrý zásah psychoterapeutů dokáže ulevit a naučit člověka spokojeně existovat 🙂

filipal
24. okt 2009

vinifera,
podla mna sa normalne ohrad, ze ti prekaza, ked svokrovci nezazvonia.
podla mna je to obycajna slusnost. ja klopem aj svojmu synovi, ked idem do jeho izby (od puberty)
a vyzadujeme to od neho, ked k nam ide do spalne.
trapni su oni, ked to nevedia pochopit. a nech sa urazia! ste od nich zavisli?
mozes to predsa povedat slusne. na niekoho plati, ked ta naozaj pristihne nahu.
neverim, ze by bol svokor taky hrdina. urcite by mu to bolo trapne a na dalsi raz by sa ohlasil.
otazne je, ako by sa zachoval tvoj manzel? podrzal by ta? nie je prilis naviazany na rodicov?
to robi vzdy neplechu! ☹
co sa tyka nocnych pochodov starkeho, tak to sa kludne vo svojej izbe zamknite.
mate na to pravo. ja by som sa zblaznila od strachu, keby mi tak niekto v noci vosiel do spalne!
asi to mas tazke so svojim manzelom, vsak?

zabka78
24. okt 2009

marianka, dolezite je v kritickej situacii, presnejsie na jej uplnom zaciatku, vediet oddelit emocie od problemu. je to tazke, ale da sa to. ver mi. to znamena, ze v pripade hadky sa budes snazit namysliet na krivdy a nespravodlivost, co ti boli sposobene z ich strany pred tym. to ti pomoze riesit vzniknuty spor bez emocii, s takpovediac chladnou hlavou. ak ta napadnu myslienky typu "preco mi to robia.....?", tak sa ich nesnaz rozoberat a hlavne to na seba nevztahuj a nevosobnuj sa do nich.....jednoducho ich zavrhni v zarodku. je to ich vec, teba sa to netyka. hlavne neprepadaj panike a hlavne nebud histericka, vzdy to moze byt aj horsie 😉 . tymto sposobom sa dokazes krasne preniest cez akekolvek problemy bez najmensej ujmy. ved sa mas rada predsa! 🙂