Stretli ste sa s černaním pokožky zo zlata?

ludka111
21. mar 2009

Ahojte, nemáte niekto skúsenosti s tým, že vám zo zlata černala pokožka? Ja som s týmto problém nikdy nemala, alergiu na zlato nemám, ale asi týždeň dozadu som si všimla, že mi zrazu zo zlatých náušníc začala černať pokožka. Ak s tým máte niekto skúsenosť, poraďte prosím, prečo by to mohlo byť.

z.ubrienka
21. mar 2009

bud to nie je prave zlato, alebo pouzivas ine nausnice doteraz a tie maju menej /viac karatov zlata..
vecsina zlatych vyrobkov je zmiesanina zlata a inych kovov- kvalita zlatych vyrobkov zalezi aj od toho kolko karatove je to zlato a ake ine kovy boli don pridane

ludka111
autor
21. mar 2009

z.ubrienka: určite je to pravé zlato a dokonca sú to tie isté náušnice, ktoré nosím už niekoľko rokov a doteraz som žiadny problém nemala. Práve preto by ma to zaujímalo, či s tým niekto má skúsenosť, lebo jedna pani mi povedala, že pokožka zo zlata černá vtedy, ak má človek zdravotné problémy a je chorý, no nemusí o tom vedieť.

pacna
21. mar 2009

prepac ale citala som ze zlato a čierne ponožky 😀

asitka
21. mar 2009

pacna...ja to najskor prečítala tiež tak 😀

ja zas počula...že zlato černie...ked je niekto chorý.... 😀

z.ubrienka
21. mar 2009

niekedy to moze byt aj z chorby vtedfy pomoze preventivna prehliadka u lekara 😉

junovka
21. mar 2009

povacsinou vraj sa to spaja s chorobou pecene 😒

denisocka
21. mar 2009

Mne zvykne pred menzesom

fialka76
21. mar 2009

mne sa to stáva naopak,náušnice zčiernejú.Vraj to je oxidáciou.Dala som si ich vyčistiť v zlatníctve,ešte boli v záruke.V pohode.To telo na to reaguje.Mám alergiu na kovy,a môžem nosiť len zlato.No pozor,pri bielom,červenom ...farebnom zlate.Tam sa pridáva niečo,a z toho mám zase alergiu.

jaja0110
21. mar 2009

My s tym tiez mame skusenost ale nie u nas dospelych ale u nasich deti...teda Nelak to mala pred par mesiacmi, usko cele cierne a hlavne lalocika pokozku za uchom, nosi zlate nausnicky, sme nechapali co sa robi... do tyzdna sa jej prerezal zubok ale tak neviem ci to malo suvis 😅
A zhodou okolnosti ma uz asi 3. den znova cierny lalocik aj pokozku za uskom tak cakam co sa ide diat... 😒 😕

bambusko
21. mar 2009

mala som spoluziacku, ktorej zlate sperky zachadzali - ako ich nosila, vzdy nejako scerneli a musela ich casto cistit. zanedlho zacala mat vazne zdravotne problemy - po behani po dr. jej zistili zaludocne vredy 😒

mami.sk
21. mar 2009

ja som tiež počula, že sú to signalizuje nejaké zdravotné problémy 😒

kotenko
21. mar 2009

a ake signaly to maju byt?
mne totizto stale odjakziva vsetky sperky scerneju, ci uz bizu, zlato, striebro... no priznam sa, ze platinu a ocel som neskusala... tak isto mi aj pookozka zcernie, najma prstene... uz som sa s tym zžila, takze sa nikdy v sperkoch nekupem/nesprchujem... a na noc takisto vsetko ide dole,m okrem nausnic, bohuzial mam problemiky z usnicami,k ed som dlhsie (2-4 dni) bez nausnic. to je ale o inom

tina_
22. mar 2009

no diki moc, mne tiez cerneju nausnice aj prstene, obručku mam zvnutra uplne ciernu (manzel vobec), a pred porodom som bola aj na internom...To mam ist na gastro, alebo co? A ako si pytat vymenny papierik? Prepacte, ale cerneju mi nausnice??? 😀 😀 😀

minkak
22. mar 2009

ludka,tak mne sa to obcas spravi tiez ,vacsinou cez menzes ako pisala denisocka a v tehu mi to tak strasne cernalo az som mala z obrucky aj malicek a prostrednik uuuuplne cierny----vtedy mi to poriadne aj z nausnic....

ale za to mam zase zlato-prstienky, nausnice....,ale tiez aj ked som nosila striebro vzdy strasne leskle ako keby som si to davala stale cistit 😅

tiez som pocula,ze to moze byt zdravotny problem 😉 ale ja to nejako neriesim....

vivere
22. mar 2009

vraj to signalizuje zapal v tele...

blau
22. mar 2009

nemusi to byt hned zapal je to aj vtedy, ked na vas nieco lezie aj prechladnutie

adrianamickova
28. mar 2009

ahojte....paradnice
ja som predavala v zlatnictve...a poznam tento ukaz 😉
ano...zlate sperky scernaju,reakcia na zapaly a vnutorne ochorenia,aj chyropraktik to potvrdil,
predavaju sa lestiace handricky,zvlast na zlato,alebo cistiaci kyselinov kupel,tak vam mozem poradit
neviem ako iny,ale nas pan majitel to neuznaval ako dovod reklamacie 😖

kuspitka
1. jún 2010

Ahojte.
poradte malej sme dali vcera zlate nausnice a zacalo jej hnisat usko...
moze byt aj alergicka na zlato?
dakujem
poprosim napisat IP...
ada

victoria87
28. nov 2011

ahojte, par tyzdnov po porode sa mi na rukach spravil nejaky exem (extremne suchaa az supinata koza, zhorsuje sa to pri umyvani riadu a pod,vznikaju az krvave ranky, stipe to a uz aj farba koze je nejaka ina, tmavsia a cervensia miestami)..bola som u koznej, dala mi nejaku masticku, ktora ale podla mna exem neriesi, Ale to uz by bolo na inu otazku, Ide o to, ze na ruke mam zlaty snubny prsten. Teraz mi vsak zacali cernat z neho prsty. Moze to mat suvis s exemom?

lussy211
28. nov 2011

Možno sa budete smiať, ale sčernanie zlata na pokožke signaizuje chorobu...mne napríklad vždy keď sčerneli náušnice na ušiach tak som mala neskôr nejaký problém. Vraj v tele pri chorobe nastane chemická reakcia na ktorú takto zlato reaguje...
A pokiaľ viem...zlato lieči. Príliš veľa striebra som čítala že spôsobuje depresívne stavy.

didi73
2. jan 2012

ludka ja mám taký istý problém ako ty, nosím už roky tie náušnice a asi týždeň čo mi začala černať pokožka,tiež hľadám nejakú radu, aj ja mám taký pocit , že som niekedy dávno počula že to súvisí z chorobou...

perlitka
4. jan 2012

Ahojte, tak ja som si to vsimla dnes, ze mi scernela pokozka od zlatych prstienkov. Nosim ich dlhe roky a nic. Ale prala som v Savo perex, tak ma napadlo ci aj to nesposobilo oxidaciu. Necitim sa byt chora :-/

janci27
19. okt 2012

U nas zcernali zlate nausnicky, ked sme dali dcerky prepichnut uska prvykrat. Par tyzdnov trvalo kym sa jej uska zahojili a jedna nausnicka zcernala, resp. len miesto, ktore bolo v usku. Je to teda reakcia na to, ze sa jej usko hojilo? Neviete, cim sa to da vycistit?

odrik
19. okt 2012

Černanie zo zlata je sposobené, tým, že do zlata sa pridáva meď, aby bolo tvrdšie. Takže nemáte alergiu na zlato, ale na meď 🙂. Treba nosiť šperky z bielych kovov alebo teda tie, ktoré neobsahujú meď. Pozor aj na nikel.

mona333333
17. dec 2013

Pridam sa do skupiny,ktora ma tiez alergiu na zlato,ale ta moja alergia,ci ako to mam nazvat nie je ozajstna,spociva v tom,ze mi cerna pokozka od zlatych sperkov,iba par dni v obdobi,ked mam menzes,alebo ho mam dostat,pozriem sa na moje prsty,na ktorych nosim prstene a uz viem aha ide na mna den M,pocas tychto dni mam upne cierne prsty, a potom par dni zas pokoj do dalsieho mesiaca..co to moze byt?? 😨

rybka4
31. mar 2014

Ja mám iný problém, no patriaci k téme. Na narodeniny som dostala prsten od manžela, ktorý mi farbi prst na čierno. Je to paradoxne, lebo zo všetkých zlatých šperkov je to jediný prsteň farbiaci mi prst. Zlatý je určite, kupovaný spoločne v zlatníctve. Poraďťe prosím. Mám s nim ísť do zlatníctva?? Myslím si, že zdravotné to nebude, keďže ďalšie 2 prstene nič.

necummm3
30. apr 2015

@didi73 ahoj aj ti to cernanie zmyzlo? mne tak isto cernaju usi z novych zlatych nausnic mam zlate prstene a pred tym som tiez nosila zlate nausnice a nic a teraz mam cierne usi.

didi73
30. apr 2015

neviem

didi73
30. apr 2015

@necummm3 ahoj, no poslednú dobu sa mi to nedeje, takže neviem čím to môže byť, myslím, že fakt keď má človek v tele nejaký zdravotný problém, ale neriešila som to bližšie 🙂

necummm3
1. máj 2015

@didi73 ja som bola aj na krvi a vysledky som mala dobre aj na koznom a alrgiu nemam na nic robili mi testy a usi stale cierne :-/