Stretli ste sa s černaním pokožky zo zlata?

ludka111
21. mar 2009

Ahojte, nemáte niekto skúsenosti s tým, že vám zo zlata černala pokožka? Ja som s týmto problém nikdy nemala, alergiu na zlato nemám, ale asi týždeň dozadu som si všimla, že mi zrazu zo zlatých náušníc začala černať pokožka. Ak s tým máte niekto skúsenosť, poraďte prosím, prečo by to mohlo byť.

martinamartina7
16. máj 2015

ahojte,
nosím zlato a vždy bolo všetko ok... teraz som dostala nové zlaté naušnice a čierne uši mám z nich... :-O tak som skúsila na striedačku dať si "staré zlaté naušnice" a všetko v poriadku..takže podľa mna to choroba nebude...
asi ich pôjdem reklamovať teda :(

lindasok
14. sep 2015

Nie každé zlato je kvalitné, niektoré zlato obsahuje rôzne prímesi, takže to čierna asi z tých prímesou

vladka472
22. mar 2018

Ahojte,ja nemám ani problém s černaním prstov,ale pri nosení obrúčky z bieleho zlata sa mi na prstoch vytvoria pľuzgieriky a červené fľaky,ktoré veľmi svrbia do zbláznenia.na druhej ruke nosím zasnubny prsteň taktiež z bieleho zlata a na krku retiazku s príveskom,a to mi nerobí nič.Čo robiť?poradte prosím.Vymeniť obrúčku?

blavane
30. mar 2018

@vladka472 ahoj, toto mavam aj ja, ale pri vsetkom okrem striebra, zlata, ocele. Podla toho viem ci ma niekto neoklamal. Raz v zlatnictve biele zlato nausky a zhnili mi usi, uznali reklamaciu, urco robili cachre machre. Je to ozaj zlato?

blavane
30. mar 2018

@ludka111 a zhodou okolnosti, moja Mamina dlho predlho nosila zlatu obrucku a prsten a po rokoch, neviem presne kedy, jej zrazu zacala obrucka na ruke cernat. Ona sama sa zlakla, ze juj, co to znamena? Som snáď chorá??? Nejako to s Otcom zahovorili, ze hovadina... neviem ci to malo suvis, ale Mamina dostala rakovinu a zomrela... :/ teraz mi zacali cerniet nausnice na uchu, tak som cela vytrasena od strachu... :/

ninka123
31. mar 2018

@vladka472 ahoj ja mavam takuto dermatitidu naopak pod snubakom 😉. Davas si pri umyvani mydlom, saponatmi a podobnymi prstene dolu? Lebo ja nie a kozna mi vysvetlila, ze sa pod nimi mozu ulozit male ciastocky tychto prostriedkov a toto je reakcia na ne..

selena2
31. mar 2018

Mne vždy sčernala pokožka keď som mala menzes.🤔

damoska
8. júl 2018
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

a neskušali ste niektorá šperky s jantarom? mate skusenosti?

gutka79
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hatapatazumba
8. okt 2020

Ahojte ja mam náušničky zlaté asi dva týždne a mam zelené uši a okolo ako keby som mala bizu na sebe a mam problemi s chrbticu tak môže to byť ako fakt stoho ci???

katrin21
24. jan 2024

Ahojte,zacali mi cernat v usiach nausnice,co nosim roky a nic a strieborny prsten... ako ste dopadli vy po rokoch?
@necummm3
@didi73
@tina_
@lussy211