Stroj na pečenie oblátok

babula90
5. nov 2009

Máte niekto skúsenosti s pečením, zvládne to aj začiatočník? 🙂 Moje deti oblátky vianočné milujú a chceli by sme si ich piecť celý rok. Budem rada za Vaše skúsenosti.

ivasilarova
11. nov 2014

@natipa : ahoj, prosím aký máš stroj na pečenie oblátok? Mohla by si mi napísat viac informácií?Dakujem!

janebi
11. nov 2014

@natipa Ahoj prosím ťa aký je to výrobca, príp. foto by si neposlala? Zaujímal by ma motív kresby.

zelenaarchitektura
12. nov 2014

@natipa

Dobrý deň.
Máte ešte ten stroj na oplátky? Aká je to značka? Mám doma celiatikov, tak si chceme robiť bezlepkové oplátky. V obchode ich nieto, a ak áno tak veľmi drahé.....Viete niekto recept na bezlepkové oplátky?

andmik006
12. nov 2014

@natipa Ahoj máš ešte ten stroj? Ak áno, mala by som záujem. Dík.

monika28
12. nov 2014

@natipa Ahoj, vieš poslať foto, prípadne uviesť výrobcu? Ďakujem. 🙂

monika28
12. nov 2014
zelenaarchitektura
13. nov 2014

@monika28
Veľká vďaka za radu.
Asi by som radšej od firmy Magropom. Je drahší, ale dajú sa tam urobiť tenučké oblátky.
Už som sa s nimi skontaktovala.

gsl
17. nov 2014

@natipa
ahoj, máš ešte prosím, ten stroj na oplátky? mala by som záujem 😵

sinette
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mayorhc
24. nov 2014

Natipa prepac ale nieje ti hamba pytat 79€ ked ten oplatkovac stoji na nete 37,84€ a este si zamerne nalepkou zo spodu prelepila znacku CLOER. Prepac ale podla mna cista spekulacia!!!! Mozes sa hambit!!!

http://www.mader.sk/vaflovac-cloer-261

lado64
2. dec 2014

@natipa dobrý deň ,mal nal by som zaujem o stroj na oblatky ,až ešte je na predaj

sonka2005
2. dec 2014

no ja by som chcela ten stroj ale neviem kde ho mam kupit 😒

dana_l
5. dec 2014
dana_l
5. dec 2014

@lado64 pozri prispevok vyssie. kde si mozes kupit novy stroj na oblatky

flatimir
6. dec 2014

@natipa Ahoj, aký je to stroj, a môžeš poslať fotku ?

ludka77
11. dec 2014

na magropom.sk beru teraz objednavky na marec 🙂

konik777
15. dec 2014

no hej, ale je to predražené (za 2 variče spojené konštrukciou cez 200 €) a nemá teflonový povrch 😒
Až neuveriteľné, že nikde u nás, ani v Čechách nieje k zohnaniu, kto im to vyrába tie SPA oplátky, či to už Poliaci distribujú - inak PL majú formy hranaté, ikony sv. rodiny témy a pod.
Má niekto skúsenosti s Aviken 903 / 908 alebo Cloer 261 / 285 - myslím otázku ohľadom hrúbky toho tenkého krehkého pečiva z nekysnutého cesta, nazývaného oblátka i oplátka ?

elienka
16. dec 2014

@konik777 ako ja mám magropom a som rada, že nie je teflonový, lebo je to na veky, nemusím sa báť, že sa teflón ošúpe. ten prvý mám už 7 rokov, ten druhý som si kúpila tento rok. oplátky sa nelepia aj keď tam nie je teflón, treba dobrý recept a je to. tie lacné teflónové pečú hrubé tie oplátky a je to taká výroba, že neviem či by som ich chcela piecť 500-700 ks ako každý rok. Mama ho má (ten lacný) tak viem porovnať.

elienka
16. dec 2014

@zelenaarchitektura všimla som si tvoju požiadavku neskoro, ale tu je recept na bezlep. oplátky, ktoré pečiem ja. dobre sa to robí, oplátky sú chutné a na nerozoznanie od tých pravých:
400 gr Promix uni (alebo 300gr PK špeciál), sirup:110 gr. krištál cukru+3dcl voda (uvariť), 4 dcl polotuč. mlieka, 2 žltka, 40 gr roztopené maslo, škorica, vanil. cukor
zamiešať, nechať 1/2 hod odstáť, 1 pol. lyžica na 1 oplátku. cesto je také husté, to je OK

womankc
17. dec 2014

ahojte ja som práve našla týchto výrobcov - cena podobná ako magropom 😝 , ale dodanie už február http://www.oblatkovac.sk/oblatkovac.php

zelenaarchitektura
17. dec 2014

@elienka Vďaka, vyskúšam

womankc
17. dec 2014

@sinette aj tu si môžeš pozrieť , ale tiež sú drahí http://www.oblatkovac.sk/oblatkovac.php

konik777
22. dec 2014

@womankc , veru drahý OB-1 za cenu 235 EUR aj to oválny - v podstate cena totožná ako DEPO 2 s eliptickou formou ☹ Čo už, pod stromček nebude tento rok oplátkovač ! PS: ak pribudne v r.2015 nejaký nový výrobca s rozumnými cenami oplátkovačov s okrúhlimi/hranatými formami nech sa ozve ... VESELÉ VIANOCE & PF'2015.

womankc
22. dec 2014

@konik777 inak ja som hľadala aj na poľských stránkach, ale zatiaľ som nenašla

konik777
22. dec 2014

Na PL je to pod názvom: Maszyna do pieczenia opłatków wycinarka do komunikantów opłatek Stromiec 😲 no je to veľká krava, tá mašina a stojí až 3500 zł (800€) ! Keby niekto predával iba 1 vzor.piekarnik:
http://jozefradwanski.republika.pl/image1.html 😎 http://jozefradwanski.republika.pl/image4.html

womankc
22. dec 2014

@konik777 inak ja som hľadala aj na poľských stránkach, ale zatiaľ som nenašla . Ja som sa tak tešila, keď som ich našla, že hádam budú lacnejší , ale nie majú ceny podobné akurát skoršie dodanie. Neverím, že vyroba tohto prístroja je taká nákladná, aby bol ten stroj takto drahý, no čo už , možno v budúcom roku

konik777
22. dec 2014

@womankc , všeci dobre vieme koľko stojí 1-platenka varič, tu ich treba 2ks + pánty, takže ak by bola cena trebárs 100 € (i tak by 3-násobne zarobili) dalo by sa uvažovať ... to keď EU podnikavci násobia výrobné náklady x10 tak asi budeme musieť počkať na nejaké MADE IN CHINA (snáď vyrobia i nejaký kovový kus, nie bakelit). PS: v ČR to nieje o nič lepšie cenovo, napr. Strojírny Chrášťany - Spékací dvojkleště SD 2 R 🤐 FERAL TK - cena jednokleštinového ohřívače je 8 650,- + DPH !

womankc
22. dec 2014

@konik777 no to presne ste to vystihli, toto u nás ma vyslovene vytáča, keď to cielene predražujú vedomí si toho , že nemajú konkurenciu. Pritom v nemecku a rakúsku by to človek verím tomu zohnal tak do 50E

womankc
22. dec 2014

@konik777 a osobne si myslím, že keby dali cenu 50-60E tak by toho predali 3x toľko .