Stroj na pečenie oblátok

babula90
5. nov 2009

Máte niekto skúsenosti s pečením, zvládne to aj začiatočník? 🙂 Moje deti oblátky vianočné milujú a chceli by sme si ich piecť celý rok. Budem rada za Vaše skúsenosti.

alami
12. dec 2012

@mata2 Ďakujem, skúsila som nakoniec z ryžového mlieka podľa bežného receptu s mliekom, ale skúsim určite aj tieto tvoje. Vajíčko tam nedávaš?

mata2
12. dec 2012

@alami nie,vajko nedavam

rula
27. dec 2012

☹ No, aj ja sa chystam piecť oblatky, skusala som to u kamaratky. Ten stroj z magropomu som chcela uz pred 2 rokmi, ziadala som si vzorkovnik a cennik, dokonca som mala zaujem aj o kurz... Doteraz mi nic neprislo. Mam o ten stroj naozaj zaujem, dokonca mi ho priatel chce zaplatit a ani neviem kolko stoji. Ach....

jasnicka
12. apr 2013

@rado777 Dobrý den, prosím Vás, mohli by ste napísat recept na lázenské oplátky, uvažujeme že si kúpime oplátkovač a teplé lázenské oblátky mi velmi chutnajú. Dakujem 🙂

jaja113
12. nov 2013

@marcelka50 AKA JE CENA 😉

mimi015
19. nov 2013

pecenie oblatok je jednoduche treba len chut do toho a nenechat sa odradit tym,ze zo zaciatku to nejde ...ja som sa dala tento rok na pecenei kupila som stroj perfektny na ktore sus super referencie,treba iba dobre cistit stroj a dobre cesto.Uz som v leveli,ze robim syrovo,slane oblatky a kakaovo orechove trubicky a ide to ako nic.

mimi015
19. nov 2013

@babula90 nekupujte stary stroj investujte do noveho podla skusenosti viem,ze tie stroje vydrzia dlho v rodine maju stroj vysse 20 rokov a slape jak hodinky

araavdva
23. nov 2013

Prosím Vás kde by sa dal kúpiť stroj na výrobu oplátok. Nejako to neviem nájsť.

lukavicka
24. nov 2013

ja robim oplatky doma tak mozem poradit ak sa nebude darit

monka12
3. dec 2013

@katarina1973 chcela by som sa opytat kolko stoji taky stroj na tie oplatky a kde si si ho kupila pripadne objednala dakujem za odpoved

katarina1973
4. dec 2013

🙂

katarina1973
4. dec 2013

@monka12 Ahoj, stroj na oplátky som kúpila u jedniného predajcu na slovensku je to firma Magropom http://www.magropom.sk/ stál cca 5000 Sk. emoticon. Neviem čo to stojí dnes. Ale odporúčam používam na to včelí vosk a kúpila som si od nich aj paličku na robenie trubičiek to by som odporúčala.

monka12
4. dec 2013

@katarina1973 dakujem za odpoved

ivinka83
6. dec 2013

Ahojte, ja sa práve rozhodujem či mame kúpim ten domáci stroj, alebo profi od Magropomu. Domáci stojí okolo 200-220 € - ale je to len jedna forma - nie je vymeniteľná a kolega hovoril, že treba používať dosť silu pri pritláčaní. Ale ten profi stroj má uzatváranie ľahké - netreba tlačiť, má dlhšiu životnosť a hlavne - vymeniteľné formy, čiže sa na ňom dajú robiť aj slané, sladké oblátky - samozrejme trubičky a aj kornútiky na zmrzlinu. Ten však stojí 650 €+ formy stoja 50-60 éčiek. Myslíte, že sa mi to oplatí? Mama je už dôchodkyňa a čím jednoduchšie je uzatváranie stroja - tým je to pre ňu lepšie.

bellelli
15. dec 2013

ahojte, kupila som si formu na pecenie oblatok od MAGROPOMU a nejako sa mi nedari, skusala som osvedceny recept, ktory robim roky aj ich recept na trubicky a nic. Trubicky som mala velmi hrube, tak mi to manzel zmensil, ale stale su akoby nedopecene a ked to tam necham dlhsie tak uz mi potom horia. Lepia sa mi raz hore raz dole, teplotu mam nastavenu v strede. Viete mi niektora poradit?

elienka
16. dec 2013

@bellelli skús vyskúšať iný recept, alebo vyššiu teplotu. je to alchýmia nájsť ten svoj recept. ešte kamoška mi hovorila, že záleží aj na múke - že najhoršia na oplátky je pohronský ruskov - že tá najviac lepí. máme rovnaký recept a asi má pravdu. mne sa najviac na oplátky osvedčila múka z kauflandu. ak už sa ti stále lepia, skús poriadne očistiť stroj - normálnym práškom, nie tekutým. potom treba mastiť - ja mám ten vosk z včelej medzistienky zabalený v bavlnenej handričke.
ja robím len oplátky, a keď sa darí, tak skoro vôbec nemastím, ak sa nedarí, tak aj po každej druhej, často to vypnem a pokračujem na druhý deň.

bellelli
17. dec 2013

@elienka dakujem za radu, dnes som zistila, ze jedna pani od nas ma taku formu pojdem sa jej spytat. Doteraz som mala formu,ktora isla asi 30 rokov a bolo jedno aku muku, mlieko, maslo som dala vzdy sa mi robili perfektne podla mojho receptu. Z tohoto som uplne nestatna, Vianoce za dverami a dom bez trubiciek.

elienka
17. dec 2013

@bellelli inak ja mám teplotu nastavenú tak na "trištvrte" toho termostatu. Ak pečenie trvá dlho, alebo sú dlho blede, tak pridávam, ak sa mi robia "čipky" na krajoch (také to rozstrelené cesto) alebo sú hore zhorané ale stále sa rozlepujú, tak uberám teplotu. aj známa si teraz bola u mňa pliecť oblátky, dosť sa jej lepili (môj recept), tak sme ubrali teplotu, síce to trvalo dlhšie, ale zato sa nelepili. veľa zdaru a trpezlivosti

bellelli
19. dec 2013

Ahoj elienka, tak vcera som robila oblatky na Magropome a dobre to skoncilo. Bola tu pani co ma taku istu formu, ale pecie jej inak. Ona ju ma nastavenu skoro na maxime a ja som robila skoro na minime. Treba si najst tu pravnu teplotu a spravny recept. Neviem ci sa ta forma musi nejako vypalit alebo co, ta pani hovorila, ze ako si ju kupila novu a zacala na nej robit vsetko islo bez problemov. ja som si ju kupila so svagrinou napoly a chudera svagrina ked na nej robila bola to katastrofa. Tak neviem ci vsetko najhorsie na nej prezila ona, ale mne sa robila dobre. Tak dufam, ze forma bude posluchat aj nadalej a osobne si myslim, ze ked je dobry recept tak nezalezi na vyrobcovi jednotlivych surovin, to musi byt uz ozaj extrem. Ja pouzivam mlieko 1,5% z Lidlu, maslo mam z Nemecka tiez z Lidlu a muku aku predavaju u nas v obchode, neviem aky vyrobca.

lucietta
21. dec 2013

Ahojte, ja som chcela prístroj na oblátky, ale neviem sa tu nejako vysomáriť, koľko vlastne stojí aktuálne ten od Megapromu... lebo ak 650€, tak to ani náhodou... ☹

nevestaterka
6. jan 2014

ahojte... aj my uvazujeme nad takymto strojom od megapromu.. posielala som minuly rok mail, aby mi poslali cennik... klasicke elipticke formy sa pohybuju okolo 200e, plus podstavec a prislusenstvo... ten profi vychadza dost, 650e plus formy a vzory...ale nemyslim, ze bude az takou vyhodou, ide asi len o ten zatvaraci mechanizmus..... my sme chceli ten dvojstroj, ale vychadza to naozaj privela... zatvaraci mechanizmus sa da dokupit aj zvlast, k obyc. forme, tak to asi skombinujeme dvoma klasikami, dvoma mechanizmami a sami si to prisrobujeme na velku platnu...
ak by ste mali nejake info o inom vyrobcovi, budem len rada.. my sme nasli len toto... pecieme kazdy rok, ale formy mame este po babke a pomaly vypovedaju sluzbu....

misacek712
8. jan 2014

Ahojte, nemate niekto skusenosti so strojom CLOER 285?

lukacsova68
11. jan 2014

@maja1973 môžem Vás poprosiť o nejaké recepty?ďakuje Lukácsová M.

sallow
3. mar 2014

@lukacsova68 .... pročti si přízpěvky od začátku. Je tu dost různých receptů, jen si vybrat. 🙂 😉 😀

nikz
15. okt 2014

Nepredáva niekto stroj na oblátky? Niekto, koho to prestalo baviť :P. Mala by som záujem 🙂.

katka5584
18. okt 2014

prosim vas nepredavate niekto stroj na oplatky pokazil sa mi,mala by som zaujem .dakujem

dana33adam4
26. okt 2014

viete mi poradit predava stroje na oplatky? zhanam ho ale len na objenavku ho vyrobia

dana33adam4
26. okt 2014

ak niekto ma na predaj kupim 🙂

dana33adam4
29. okt 2014

Ahojte mam otazku uz som sa to raz pytala ale surne hladam stroj na pecenie oplatok na vianoce. dakujem za info

natipa
5. nov 2014

Ahojte mám na predaj stroj na oplátky - nevhodný svadobný dar, úplne nový. Priemer plochy na pečenie je 15 cm, dá sa na ňom regulovať teplota, povrch je upravený proti pripečeniu. Cena je 79 E. Ak by mal niekto záujem posuniem nech niekde urobí radosť.