Strojček na zuby. Ktorá mamina má s ním skúsenosť?

elise
22. mar 2008

nenašla som vo vyhľadávači túto tému ale chcem sa vás spýtať ktorá maminka nosí strojček na zuby? mám krivé zuby a uvažujem na d tým , ale neviem koľko tostojí ako sa to vlastne cez den aj v noci nosí ošetruje: neprekáža vám to v denných činnostiach, jedenie pitie umývanie zubov......? nesťažilo vám to výslovnosť, čo v práci ako reagovali? a čo okolie ako reagovalo? ako dlho sa to musí nosiť?ked som bola malá tak som strojček mala nosiť ale taký čo sa vkladal na podnebie a pár drotov cez zuby a hlavne v noci, ale vždy mi vypadával. teraz občas vidím aj dospelé ženy strojčky nosia s takými kamienkami, rozmýšľam nad tým aj ja tak prosím o info🙂

martinadt
22. mar 2008

ahoj elise, ja síce strojček teraz nemám, ale moja kamoška nosila strojček, ten fixný ak myslíš teda ten čo máš nalepený na zuboch, ak by si chcela mohla by som sa u nej informovať koľko ju to vyšlo 😕 lebo to naozaj neviem ale ja som tiež chcela taký strojček na zuby lebo tie gumky čo do toho dávajú sa dajú dať kadejaké farebné 😅 ona tam nosila ružové fialové modré no fakt kadejaké 😀 a čo viem je to že to mala cca rok a pol? možno menej ale zuby má teraz nádherné a ozaj to za to stálo lebo ona mala zlý zhryz

zuz11
22. mar 2008

elise, je tu iba o strojceku na zuby pre deti ale ako vidim aj tie uz platia 🤐 ja som ho mala pred 10 rokmi ako 20 rocna a neplatila som nic 🤐 mala som taky ten na noc a bol taky asi zo silikonu a dnu na chrup ( teda iba na horne zuby) ked som bola mala mala som aj ten velky ruzovy 😀
tu je ta tema o detoch https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

elise
autor
22. mar 2008

zuz vdaka myslím že je tam dosť informácii aj ked sú to detičky 😉

elise
autor
22. mar 2008

martina dakujem za informáciu práve to som si všimla že sa to nosí s farebnými gumičkami či kamienkami a le neviem si to predstaviť ako sa to čisti 😒 ak by sa dalo zistila by si mi cenu u kamošky? dakujem 😉

danulienka
23. mar 2008

ahojky, ja som nosila strojček pred cca 4 rokmi, prvé dni som skutočne šušľala, ale po pár dňoch to odoznelo, ani minútku by som neváhala, celé ma to vyšlo asi na 15 tisíc, keď zrátam kontroly a všetko okolo toho, ale vôbec neľutujem. Bolo to pre mňa milé obdobie 😉

mirik
23. mar 2008

ahoj, aj ja som nosila fixny strojcek uz ako dospela, pocas vysky, som velmi rada, ze to mam uz za sebou, ale vobec to nelutujem
neviem presne kolko ma to stalo, ale urcite to bolo viac ako napisala danulienka, lebo sa plati takmer za vsetko plna suma u dospelych, aspon ja som to tak mala
suslanie som nepocitovala, okolie reagovalo uplne normalne, dnes sa tomu uz nikto necuduje, ani priatel sa vobec nestazoval 😉
je samozrejme nevyhnutna zvysena hygiena, lebo sa ti medzi tie drotiky zachytava jedlo a to je treba dat prec, existuju na to take medzizubne male kefky, ktorymi sa to da v pohode vycistit, no a samozrejme pravidelna kontrola u tety zubarky
zuby sa umyvaju normalne ako ked strojcek nenosis, pasta, kefka a trpezlivost!
potom som este nosila tzv. retencnu platnu, to je ten strojcek , co sa da vybrat, kvoli ustaleniu zubov potom ako ti daju dole ten fixny, ale neviem, ci to kazdy tak nosi
ja to len odporucam , my sme to nosili so sestrou naraz
na tvojom mieste by som do toho urcite sla
tak vela stastia 🙂

moncika15
23. mar 2008

ahoj,sa som ho mala ako 17 rocna necely rok a preplacala to poistovna.ponahlali s tym nex to stihnem do 18tky aby som si nemusela hradit plnu sumu.potom som mala len taky priesvitny.nebolo s tym vela roboty len si treba umyvat po kazdom jedle,zlozitim a zdlhavym sposobom, zuby (co u mna znamenalo umyvat si ix kazdu hodinu pol hodinu 😀 ,takze kefky som z ust prakticky nevytiahla 😅 )a mala som okolo toho naradia a pripravkov ako by som isla operovat 😝 .
ale odporucam! krasne zubky su k nezaplateniu 😎

dominka11
23. mar 2008

ahojte, aj ja som nosila strojček 2 roky, stihla som to ešte na základnej škole 😉 aj ked som si veľa vytrpela, stalo to za to a dnes mam pekne zuby, takže odporúčam 😉

danulienka
24. mar 2008

mirik, aj ja som si platila všetko, veď som nosila strojček v tridsiatke, a či to stálo 15 alebo 18 litrov si presne už nepamätám, ale tiež som si hradila úplne všetko. Navyše som mala nejaké náklady na cestovné keďže som často chodila z BA do Malaciek, kde mala ortodontka prax.

kvojtanikova
5. feb 2013

baby obnovujem tuto diskusiu, chcem sa spytat na terajsiu cenu ako to asi vychadza, ja som strojcek nosila pred cca 4 rokmi asi rok, potom som mala nosit tu retencnu dlahu ale zial dostala som cierny kasel a nevedela som to v ustach udrzat aby som nekaslala asi 6 mesiacov potom som to nejako zanedbala a nenosila to, vysledkom je, ze sa mi zuby ktore uz boli posunute vratili naspat do povodneho stavu a zase mam medzi nimi medzeru. Chcem sa spytat - mali ste niekto podobny problem? boli ste potom este druhykrat u ortodonta to riesit? podarilo sa? ako reagoval na taketo de fakto "znicenie" jeho trpezlivej prace? myslite ze to este mam skusit znova? Mam uz 30 rokov a v podstate ani mi nejde o ten vzhlad ako to, ze mam teraz chybny zhryz a kvoli tomu sa mi objavilo uz aj pukanie sanky pri jedeni. Normalne mam ale strach tam ist zase ze ma ta zubarka posle kade-lahsie ze som to mala hotove a znicila som to. Nehovoriac o tom, kam ma asi posle manzel, ked zisti kolko to zase bude stat 😅 Dakujem za odpovede.

luuca1
19. feb 2013

@kvojtanikova ahoj tak ja mam podobný problém ako ty. nikdy som strojček nenosila ale strašne ma začali boliet zuby a klb. Zubárka mi povedala že je to zo zlého zhryzu a bude sa to ešte zhoršovať ak s tým niečo neurobíme, navrhla nahryzovú dlahu ale dnes mi čelust.ortoped. povedala že ak mam zly zhryz treba strojček tak musím isť za zubárkou a zreferovať že čo mi povedala čelustná,. sama som zvedava čo bude. Ale na klb sa dáva ta dlaha to viem.

macka153
1. mar 2013

Maminy vie mi niekto poradit v BA 🙂 dobrého a nie velmi drahého čelustného ortopéda pre dospelých.Dakujem?

alabama0011
25. mar 2013

Aj ja by som mala zaujem o nejakeho kvalitneho 🙂

zuzikju
27. apr 2014

haloo maminy , poradte prosim tie co mate skusenosti, ja hladam dobreho ortodonta v okrese prievidza alebo v okoli dubnice nad vahom , ilavy, alebo trencina. dakujem za vsetky typy.

malebubu
10. jún 2014

Ak je to ešte aktuálne, tak terajšia cena strojčeka je okolo 1000 - 2000 eur, podľa toho u koho, ale to už so všetkým samozrejme. Mne dali dnes na horné zuby. (Mám 30 rokov.) Platila som doposiaľ okolo 700e a ešte približne raz toľko budem keď mi dajú aj na dolné zuby asi o pol roka. A potom ešte budem platiť okolo 200 keď mi ho budú dávať úplne dole a vlastne si ich chcem nechať potom ešte vybieliť laserom. Takže veľaaaaaa...

emma_932
10. jún 2014

@malebubu preboha! kks to su ine palky 🙄 ja som mala strojcek v puberte /len na noc, ale dlheeeee roky/, zuby sa mi kraaaasne upravili, no mam pocit, ze som ho mala zadara. z tych tvojich cisiel sa mi pretocili ciferniky v ociach 🙄

malebubu
11. jún 2014

Aj ja som mala taký vyberací na noc keď som bola malá, ale som ho nenosila. Teraz sa mi to vypomstilo. No a keď sa ma môj muž nedávno opýtal, čo by som chcela na 30te narodeniny, tak som povedala, že rovné a biele zuby. 🙂 Tak sa na tom teraz pracuje. Ale najhoršie na tom je to, že mi povedali, že ho budem musieť nosiť možno aj 3 roky. Pomóc. Vôbec s tým neviem jesť. Od včera som strašne hladná, ale bolí to a bojím sa, že sa mi to odlepí, alebo ja neviem čo.... ☹

zuzikju
19. jan 2015

@malebubu ahoj. si z trencianskeho okresu? ku ktoremu otrodontovi chodis? dakujem pekne

zuzka105
29. jún 2015

Ahojte, je tu niekto kto nosi aktualne strojcek ci som sama ? 🙂

ivetka_kamo
6. aug 2015

@zuzka105 ja nosím ;)

malebubu
9. nov 2015

Som z Levíc 🙂

zuzka105
9. nov 2015

@ivetka_kamo joj sak som si nevsimla ze si mi odpisala, prepac. A ako to zvladas? Mne sa zda ze to akosi nepomaha, uz ho mam od marca ale zatial zmeny nic moc. Neviem ci sa to podari u mna, ale ak ano bude to hodne dlha zalezitost, a samozrejme hodne draha. No ale dala som sa na boj, tak bojujem. Co ma trapi je zecaj ked sa snazim pravidelne cistit zuby, ze sa mi aj tak viac zanasaju ;( Tebe to nerobi problem?

ivetka_kamo
10. nov 2015

@zuzka105 ahoj, no js mam strojcek od aprila, zubky som mala krive, dvojky a trojky. Zuby sunuz rovne, mam uz len udrziavaciu fazu. Stalo ma to 350 e, 3x mi bol meneny obluk po 20 e a 3 kontroly po 5 e. To je vsetko a uz len nechavame aby sa zuby zahniezdili ;) po snati mi dr nalepi drotik z vnutornej strany, aby som nemusela nosit nocny.... Znasam vsetko super, strojcek sa zanasa primerane, po kazdom jedle zuby umyvam. Pravidelne menim gumicky,su priesvitne ako cely strojcek. A kam chodis na strojcek? Kde ti ho robili, co ta to cele stoji? Po snati horneho idem este ma spodne.

anna455
6. apr 2016

ahoj, viete mi odporučiť doktora v trenčianskom, žilinskom kraji? Ďakujem

zuzka105
7. apr 2016

@ivetka_kamo @anna455. Ja chodím k súkromnému Luhovy v Trencine pri nemocnici ma sídlo. Je to drahé ako šľak, už tam chodi!m vyse roka, ale uvidíme, hadam výsledok bude stáť za to. Ja mám ale dosť veľa toho čo opravovať ;(

ivetka_kamo
7. apr 2016

@zuzka105 fuha a smiem sa spýtať na cenu? Samotné nasadenie, výmeny drôtov...

nikaosem
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kllamarka
21. nov 2017

Ja som ho mala 2 roky. Jest som sa s nim naucila vsetko. Aj hamburgery 🙂 Neobmedzoval ma vobec.
Urobil mi nadherne zuby, dokonale. Ale potom sa mi znova rozliezli. Najkrivsie som mala horne dvojky a tie mi opat vytrcaju - ale uz nie ako predtym.
Nosila som este potom nocny aparat, na udrzanie zubov, ale vydrzala som ho nosit rok. Potom som si povedala dost.
Zhrniem to, ze velku korekciu mi strojcek spravil. Po odnati som mala 100% zuby krasne, ale casom sa usadili spat tak o 20%.

nikaosem
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danielahamar
22. nov 2017

@nikaosem mojmu mensiemu idu davat tiez uz dole, ale len horny, a musr. Povedal, ze 70eciek podlepenie