Stŕpnutie časti hlavy po operácii. Máte s tým skúsenosti?

penelope2066
7. nov 2008

Ahojte.Neviem ci tu podobna tema nieje,dufam ze ju nezakladam duplicitne.V utorok som podstupila operaciu praveho ucha a v stredu na druhy den ma prepustili.Ale odvtedy mam pravu stranu hlavy akoby stŕpnutu a skoro vobec si ju necitim.Ked som bola vcera na preveze a povedala som to doktorovi tak mi odpovedal ze je to vraj normalne.Ale ja mam pocit ze si ju dnes citim este menej ako vcera.Mate s tym niektora skusenost???Velmi sa bojim

belda
7. nov 2008

ahoj,není to sice to samý,ale když jsem byla na operaci štítnou žlázou, pak jsem několik měsíců od dolní čelisti dolů po jamku mezi klíčními kostmi také nic necítila a když už ano,tak to bylo spíše nepříjemné...doktor má asi pravdu,neboj, je to normální.trochu se tam asi pocuchaly nervy a trošku trvá,než se vrátí do normálu. 😉

kveta
7. nov 2008

Na neurológiu! Jedná sa pravdepodobne o poškodený trojklanný nerv. Pri neskorom zachytení a liečení sa s tým nedá už nič robiť. Máš aj zvesený kútik úst a viečko na pravej strane?

penelope2066
autor
7. nov 2008

Kveta-nemam ani zveseny kutik ani viecko.Na tvari strpnutie necitim,ta je v pohode.ale ostatnu cast pravej strany hlavy si skoro vobec necitim.

kveta
7. nov 2008

Nervy fungujú tak, že časť sa venuje pohybu /tú máš ok/ a časť "vníma" inervovanú oblasť - tá u Teba blbne v oblasti trojklaného nervu. Keď sa to zhoršuje, môže to byť spôsobené zvyšujúcim sa tlakom na trojklaný nerv napr. v oblasti toho operovaného ucha.

aponchie
7. nov 2008

tak kdyz lekar rekl,ze je to v poradku a presto mas pochybnosti co navstivit jineho lekare?tady asi zadnej lekar ORL nebude a po netu neco lecit je blbe 😲

penelope2066
autor
7. nov 2008

ja nic neliecim po nete,ja sa len pytam ci s tym niekto ma skusenosti.ale teraz neviem ci mam vydrzat do dalsej kontroly v pondelok ci sa to nezlepsi alebo mam ist na pohotovost.hlavu som si omotala salom a mam dojem akoby to bolo o trosicku lepsie.

penelope2066
autor
7. nov 2008

od operacie uplynuli 3 dni-operovali ma v pondelok

aponchie
7. nov 2008

tak bez na pohotovost at mas klid radsi

katuska23
7. nov 2008

já bych taky radši šla,sama jsem si potvrdila že radši jít k doktorovi aby tě poslal domů,než aby jsi nedělala nic a ono to bylo něco vážného,za to nic nedáš 😉