Štúdium na UJAK. Ako sa rieši prax v obore?

veldinka
11. júl 2009

Ahojte. Chcem si poslať prihlášku na na ujak na špeciálnu pedagogiku - vychovávateľstvo externou formou na Mgr. stupeň. (doteraz som študovala denne v RK). Rysuje sa mi však práca, ale nie v danom odbore. Neviete mi prosím povedať, ako je to v takom prípade s praxou? Dočítala som sa, že v prvom ročníku na Mgr. stupni je prax 2 týždne a v ďalšom ročníku 3 týždne. Keby to bolo menej týždňov riešila by som to samozrejme dovolenkou počas ktorej by som si prax spravila, ale teraz neviem či celú dovolenku obetujem len na prax. Prosím napíšte mi, ako prax riešite ak študujete a nepracujete v danom odbore, respektíve ako má prax vypadať na UJAK. Ďakujem pekne.

natashkaa
11. aug 2010

ahojte baby tie co ste posielali prihlasku za ako dlho vam prislo vyrozumenie?? ja som ju posielala 29.7 a ete stale nic 😕

nikitusa
11. aug 2010

ahojky natashkaa , mne odpoveď prišla do dvoch týždňov. Prihlášku som poslala 16.07 a rozhodnutie prišlo 30.0.

kocca
11. aug 2010

@marcolka Ahoj, marcolka, veď práve, ja nemám bc z pedagogiky, ale zo zdravotníctva, takže asi tie vyrovnávacie skúšky budem robiť, ale som si tiež podala na Mgr. andragogiku, ak ma vezmú, bola by som rada, keby sme sa spojili, môžem sa ti potom ozvať?Pá.

martulienkaa
12. aug 2010

😲 caute babenky ja som volala do sh a vraj to trva cca 2-3tyzdne tak ak nieco tak si tam zavolajte pa 😔

1313
12. aug 2010

@marcolka Ahoj, ďakujem za podporu.Na 90% som rozhodnutá sa prihlásiť.

1313
12. aug 2010

Ide niekto na Bc. z okresu Žiar n/Hronom, alebo Zvolen???

nymphalis
12. aug 2010

@kocca Ahojky, také jsem se o vyrovnávací zkoušky zajímala, jelikož nemám na Bc. absolvovaný příbuzný obor Andragogice a bylo mi řečeno, že žádné vyrovnávací zkoušky na Andragogiku se nedělají, takže můžete být v klídku. 😉 Jinak také vážně přemýšlím o navazujícím mgr. oboru Andragogiky, ale když čtu ty nelichotivé články, tak nevím... 😒

kocca
12. aug 2010

@nymphalis Ahojky, čo tým myslíš nelichotivé články? Že je to náročné štúdium alebo že nemajú akreditáciu?

nymphalis
12. aug 2010

@kocca
http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku...
http://www.mediafax.cz/domaci/3063688-Prazska-U...
http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-domaci-cel...

Co si o těch článcích myslíš Ty??
Co se týče náročnosti studia, tak než takhle spekulovat, tak je nejlepší si to asi zkusit na vlastní kůži. Ono záleží dost na každém jednotlivci - někomu jde líp to, někomu zase ono... taky někdo se naučí i věci nadrámec osnov apod.
Ohledně akreditace nic nevím, pokud máš nějaké info, byla bych za něj ráda. 🙂

marcolka
12. aug 2010

@kocca ahooooj jasne ozvi potom potesim saaaa.....pa

marcolka
12. aug 2010

@nymphalis dievčatá kašlite na tie zavádzajúce články, nech si to každý vyskúša na vlastnej koži, som presvedčená že zadarmo nikomu nič nedajú. A čo štátne školy? tam sa dejú iné veci, na tie nech sa zamerajú všetci závislivci čo im hroznekov nevonia. Takže hurááá do školy. 🙂

nymphalis
12. aug 2010

@marcolka Ahojky, díky za povzbuzující zprávu. 🙂 Asi se tam teda zkusím přihlásit, takže je velmi pravděpodobné, že se budeme potkávat ve třídě. 😉

slavkadamko
12. aug 2010

...ja som sa priehlasila asi pred tyždňom aj napriek všetkym týmto člankom a som rozhodnuta to aj skusiť,uvidim či premažem moje stare závity 🙂
ale toto je tiež zaujimave vyjadrenie profesorov-chyba je asi na každej strane
http://www.ujak.bloguje.cz/857686-otevreny-dopi...

nikitusa
13. aug 2010

ahoj baby, k medializácii školy sa vyjadrila aj uni na svojej stránke
http://www.ujak.cz/informace-aktuality.php

anjelik323
13. aug 2010

baby, ja tie články neriešim,mám zopár známych,čo študovali bc.na štátnej škole a mgr.na ujaku,na skúšky sa museli učiť poctivo na oboch školách a školné platili tiež na oboch školách

marcolka
13. aug 2010

@anjelik323 ahojte dievcata ja som si robila bakalara pred desiatimi rokmi, tiez neboli prijimacky a mala som spoluziakov ktori neskoncili skolu. Proste treba sa ucit vsade. Podla mna je to hlupa slovenska zavist. Ked je to take jednoduche preco tam nejdu studovat vsetci ti ktori tuto skolu dehonestuju? M.

marcolka
13. aug 2010

@nymphalis ahoooj tesim sa urcite sa uvidime.... 🙂

martulienkaa
13. aug 2010

😉 cawte babenky citam rozne nazory tu o ujak ja myslim ze to iba zavist kazdy nech skusi a uvidi ja myslim ze ucit sa treba vsade nee ok den netrapte sa dajak bolo dajak zmakneme ne hii ok vecer pa 😉

anjelik323
14. aug 2010

@marcolka samozrejme,súkromné školy budú vždy tŕňom v oku,pre mňa je to už bezpredmetné,rozhodla som sa a na jeseň sa vidíme)))

marcolka
14. aug 2010

dievčatá, takže nech žijú všetci naši neprajníci 🙂 hurááááá do školy.... 😵

kocca
14. aug 2010

@nymphalis Ahoj, čo sa týka akreditácie, ja som im tam písala a odpísali mi, že budú žiadať o reakreditáciu, ale ešte sa doteraz nestalo, aby im ju nedali. Zatiaľ ju majú do marca 2011, čo sa týka andragogiky-je to na ich stránke. Ale aj ja si myslím, ako tu píšu naše dievčence, že bude všetko ok. Ak sa aj ty prihlásiš a vezmú nás, už sme tu s marcolkou 3, tak sa teším!!!!!

kocca
14. aug 2010

@marcolka Ahoj, marcolka, aj ja sa teším, ak ma prijmú, dám vedieť, potom dáme dokopy naše hrdzavé mozgy....

marcolka
15. aug 2010

@kocca ano, ano chichichi bude srandaaaa......inak dievcata tiez som sa pytala priamo pri prameni na tu akreditaciu a vraj to nie a ani nikdy nebol problem, inak by som do toho nesla, neriskovala by som, treba verit. 🙂

natashkaa
15. aug 2010

este stale mi nic neprislo 😕 😕 😕

marcolka
15. aug 2010

@natashkaa ja by som tam zavolala.

nikaveron
15. aug 2010

ahojte vsetci, mna tiez prijali na specilku, no mam v tom tiez trosku dost chaos🙂, neviete do kedy sa musi zaplatit skolne??? dakujem

alenkaaa
16. aug 2010

nikaveron...chod na starny studentu a tam ma kazdy presny datum,ze do kedy..ak ta tam samozrejme pusti a ked mas uz ID 🙂

m3lana
16. aug 2010

ahojte baby, prosim vas viete mi poradit co mam napisat na tu prihlasku ako studijní program???totizto chcela by som sa prihlasit na odbor management cestovneho ruchu...dakujeeem 🙂

hana2a1
17. aug 2010

ahojte dievcata, ide niekto na special. pedag. Bc. z okolia Topolcian pripadne Banoviec nad Bebravou alebo Nitry?
Ak nieco neviete a chcete sa dozvediet mam dobru skusenost s mailovanim si:
valickova.monika@ujak.cz
Pani alebo slecna je velmi ochotna

anjelik323
18. aug 2010

baby,už ste niekotá posielali fotky na preukaz do prahy?