Štúdium na UJAK. Ako sa rieši prax v obore?

veldinka
11. júl 2009

Ahojte. Chcem si poslať prihlášku na na ujak na špeciálnu pedagogiku - vychovávateľstvo externou formou na Mgr. stupeň. (doteraz som študovala denne v RK). Rysuje sa mi však práca, ale nie v danom odbore. Neviete mi prosím povedať, ako je to v takom prípade s praxou? Dočítala som sa, že v prvom ročníku na Mgr. stupni je prax 2 týždne a v ďalšom ročníku 3 týždne. Keby to bolo menej týždňov riešila by som to samozrejme dovolenkou počas ktorej by som si prax spravila, ale teraz neviem či celú dovolenku obetujem len na prax. Prosím napíšte mi, ako prax riešite ak študujete a nepracujete v danom odbore, respektíve ako má prax vypadať na UJAK. Ďakujem pekne.

stefan1973
9. okt 2010

@marcolka tien tangace ma lakaju 🙂 som na teba zvedavy 🙂

stefan1973
9. okt 2010

@mirus68 mirus uz sa na teba tesim 🙂

madamll
10. okt 2010

@kocca Aj mne prišla odpoveď z UJAK- Starý Hrozenkov - som prijatá na Andragogiku a chcem sa zoznámiť so študentami, ktorí idú študovať tento odbor. Ozvite sa mi, prosím!

dda
10. okt 2010

@madamll , ahoj, odkial si? 🙂

stefan1973
10. okt 2010

@madamll ahoj ak ides na Mgr, tak sme spoluziaci 🙂

didinkaka
11. okt 2010

kocky idem na specku -vychov.15,10,kedy idete aj vy

marcolka
11. okt 2010

@blackjane 😀 😀 😀

marcolka
11. okt 2010

@stefan1973 aj ja som na teba zvedava moc... 😵

didinkaka
11. okt 2010

@jana252 ahoj kedy odchadyate ja idem z TN 15.10 na 9hod.

didinkaka
11. okt 2010

Hanka a kedy mas prve prednasky na kolku tam mas byt?ja idem na 9hod,uy 15,10,2010 z TN nepridaš sa?

kocca
11. okt 2010

@madamll Ahojky, ja idem na Mgr., ak aj ty, tak vitaj medzi nami! Začíname tu byť už celkom veľká kopa...a hlavne veselá 😀 Už sa teším, keď uvidím marcolku a stefana s tangáčmi na hlave! 😝 Odkiaľ si? Ja z trenčianskeho kraja.

kocca
11. okt 2010

marcolka, môžem si tie tangáče dať aj inde? Myslím tam, kde sa väčšinou obliekajú...Hádam nebude ešte zima?!

marcolka
11. okt 2010

@kocca ahoooj, no ved jedny tam kde patria a druhe na hlavu.... 😀 😀 😀

marcolka
11. okt 2010

@mirus68 no tak fajn tesim...pa

stefan1973
11. okt 2010

@marcolka aby si nebola sklamana 🙂

tatat
11. okt 2010

fidorka 1108 : 🙂 ja s kámoškou ideme autobusom, sme od Brezna

jana252
11. okt 2010

@didinkaka ahoj....my ideme tak isto...z tn na ten školský bus...stretneme sa

brckava36
11. okt 2010

Ahojte, idem na Mgr. špec. ped. - učiteľstvo do Hrozenkova. Kto tam z Vás ešte ide? Počula som, ževraj sú s tou školou aj nejaké problémy, čo sa týka prijatia do zamestnania po skončení Mgr., lebo by som musela mať 5-ročnú prax v obore. A ako je to s preukazom? Kedy ho dostanem?

1jana19
11. okt 2010

ahojte, som s Prešova a 15.10 ideme s kolegyňou po prvykrát do Hrozenkova na odbor špe.pedag (bakalarske študium)
ide ešte niekto s Prešova alebo okolia?

1313
11. okt 2010

@jana252 Ahoj🙂) ja som bola trochu dlhšie mimo .. a dneska som písala na ujak, či je možné sa ešte prihlásiť dodatočne...údajne áno, pani mi odpísala, že ešte stále príjmajp prehlášky...ešte stále zvažujem...mám strach, že to nezvládnem z dôvodu času.Určite dám Jani vedieť, ako som sa rozhodla. A už si bola v škole? čo hovoríš? koľko si platila školné???
zatiaľ pá

jana252
11. okt 2010

@1313 ahoj.....pozrieť som to tam už bola a prvé prednášky nám začínajú 15.16.17 tento víkend. No a to školné ma vyšlo v prepočte 730 eur a to si zober, že to je len jeden semester a ďalšiu čiastku v januári...Ja robím len na školu....no keď to potrebujem do práce, tak čo narobím...a myslím, že časovo by si to vykryla, lebo pôjdeme len teraz a už len začiatkom decembra......a potom sú skúšky a začne letný semester

1313
11. okt 2010

@jana252 zasadne doma rodinná rada a uvidíme.... ja to až tak nepotrebujem, chcela som to len preto, aby som mala nejakú výšku... a táto, že je najľahšia🙂)

marcolka
11. okt 2010

@stefan1973 verím že nieeeeee....xixixi

marcolka
11. okt 2010

@1313 to si kde pocula, ze toto je najlahsia skola, neviem o takej skole kde by nieco dali zadarmo len tak. Praveze ked sa ti nechce ucit radsej sa ani nehlas na ujak. 😉

aktol
11. okt 2010

@brckava36 Ahoj, ja idem tiež na Špec.Ped, Mgr. a zatiaľ som o žiadnych problémoch nepočula, práve naopak. Pracuješ už v školstve?

didinkaka
12. okt 2010

@jana252 prestal nam ist internet tak my prosim napiste o kolkej ide bus z TN stíham e prednasky?

mystery22
12. okt 2010

Prosím Vás máte už všichni zařazené fotky?Já jsem fotky posílala poštou do Prahy a stále je ve své složce nemám,dnes jsem tam volala a paní ze studijního mi řekla,že nezjistí jestli přišly, a že bez nich se nemohu přihlásit,a bez průkazu nemám jezdit 15.10. do SH.Prosím Vás poradí mi někdo co mám dělat.Děkuji moc 😉

kris85
12. okt 2010

@mystery22
Bc. Marcela Křížová
pobočka Starý Hrozenkov
tel.: 267 199 010

Volej této paní, ta má na starosti ty fotky...já jsem posílala fotky přímo na její jméno do Prahy v září a 3den už jsem je měla nahrané, třeba se s ní domluvíš nějak... držím palce.

brckava36
12. okt 2010

@aktol Ahoj,praveze nepracujem v školstve a niekto mi vravel,že sú s tým potom problémy. Že po skončení Mgr. sa nebudem mocť zamestnať v školstve, keďže nemám 5 rokov praxe v škole. Tak začíname 22.10.? Ja sa na to teším, len sa bojím, aby sa nám nezrušila akreditácia alebo neboli iné problémy. Lebo našla som článok na nete, kde písala akreditačná komisia, že ide túto školu preveriť a ešte som našla, ževraj majú akreditáciu len do marca. Školné som ešte nezaplatila, lebo ešte zisťujem, či má vobec zmysel tam ísť.

lenkamys
12. okt 2010

@kris85 Ahoj,chcela som sa ťa spýtať v akej cene sa pohybujú skriptá.