Štúdium na UJAK. Ako sa rieši prax v obore?

veldinka
11. júl 2009

Ahojte. Chcem si poslať prihlášku na na ujak na špeciálnu pedagogiku - vychovávateľstvo externou formou na Mgr. stupeň. (doteraz som študovala denne v RK). Rysuje sa mi však práca, ale nie v danom odbore. Neviete mi prosím povedať, ako je to v takom prípade s praxou? Dočítala som sa, že v prvom ročníku na Mgr. stupni je prax 2 týždne a v ďalšom ročníku 3 týždne. Keby to bolo menej týždňov riešila by som to samozrejme dovolenkou počas ktorej by som si prax spravila, ale teraz neviem či celú dovolenku obetujem len na prax. Prosím napíšte mi, ako prax riešite ak študujete a nepracujete v danom odbore, respektíve ako má prax vypadať na UJAK. Ďakujem pekne.

slavkadamko
16. feb 2011

@misinn velmi pekne dakujem a teším sa 🙂 minuly rok som to nechala tak,nejak som sa bala co a ako bude dalej 😉 takže teraz som už rozhodnuta 😉 už len prebrať k životu odpočívajuce bunky 😀

misinn
17. feb 2011

@janisi ahoj, no zatial mam za sebou len prvy semester ale v hrozenkove sme mali zatial vsetkych profesorov slovakov a co máme rozpis na druhý semester tak tam sa mi tiež zdá že budeme mat sk - profesorov...

@slavkadamko ja som velmi rada ze sem chodim, pristup ku ziakom je velmi dobry, snazia sa vyhoviet aj ohladom skusok, vzdy daju viac termínov. mame vzdy ubytovanie, sice na viacerych miestach ale vzdy je to pekne ubytovanie a zatial bolo aj vzdy ciste 🙂 ja sa tam chodim skor odreagovat od povinnosti co mam doma 🙂 🙂

janisi
17. feb 2011

Ahojky misinn, díky...no a studenti z ČR tam jsou ? Tak to bude možná zabíračka pro mne ve slovenštině...:(...uau

janisi
17. feb 2011

@misinn ...tož to se naučím aj slonenštinu...jen jak by mne ti profíci ze Slovenska posuzovali...? Když budu mluvit v češtině a je to o projevu...? Šmane mám z toho guláš...hele a je to těžký...? Já bych kombinované....máš také ?

misinn
17. feb 2011

@janisi odpisala som ti v poste, ja mam tiez kombinovane

janisi
19. feb 2011

Holky, máte něco nového z Hrozenkova...?
Bude se na obory Bc. pro školní rok 2011/2012 otevírat...? V Praze mi řekli, že asi né a v Hrozenkově, že s největší pravděpodobností asi ano...že se přihlášky mají dát tam.....jasně v Praze chtějí zase dát to do Prahy...Asi se čeká na vyjádření akreditační komise, ta však dala vyjádření k opatřením a to právě v Hrozenkově řeší a dávají dopořádku. Tak si myslím, že to byl takový humbuk, že se nebude nabírat jen nově pro Mgr.

anjelik323
22. feb 2011

ujak rieši doktorantské štúdium špeciálnej pedagogiky a magisterské štúdium andragogiky, ostatné odbory sa otvárajú

afrodita088
22. feb 2011

Stanovisko Univerzity Jana Amose Komenského Praha s.r.o. k tendenčnímu informování o činnosti univerzity

V období od února loňského roku se Univerzita Jana Amose Komenského Praha s.r.o. (UJAK) zabývá kromě běžného chodu instituce a činnostmi souvisejícími s jejím dalším rozvojem i řadou neprofesionálních a cílených útoků. Na útoky a šířené dezinformace jsme reagovali vždy vstřícně a trpělivě jsme vysvětlovali těm, kteří byli ochotni naslouchat, jakým způsobem UJAK funguje a rozvíjí se.

V loňském roce byla UJAK hodnocena Akreditační komisí. Hodnocení se zaměřilo na činnost dvou regionálních poboček univerzity a také na některé činnosti celé školy. Provedené hodnocení bylo náročné jak obsahově, tak technicky (např. příprava zpracování vyjádření UJAK bezprostředně reagující na závěry účelové pracovní skupiny Akreditační komise a poté zpracování detailní a rozsáhlé Kontrolní zprávy pro Akreditační komisi a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy), a z hlediska univerzity se nakonec ukázalo jako užitečné.

Akreditační komise ve svých závěrech z hodnocení uplatnila celkem 16 doporučení pro další činnost školy, na něž jsme vstřícně reagovali již bezprostředně v listopadu minulého roku a následně v lednu tohoto roku doložili Akreditační komisi a ministerstvu všechna přijatá opatření. Na základě toho Akreditační komise na svém zasedání ve dnech 1.-2.2.2011 přijala korigované závěry, za což jí děkujeme. Ze strany UJAK zbývá dořešit otázku další akreditace dvou studijních oborů (Speciální pedagogika – doktorský, Andragogika – navazující magisterský) z celkem 19 studijních oborů uskutečňovaných univerzitou.

I v tomto případě se snažíme postupovat seriózně a doloženě informovat akreditační komisi i ministerstvo o pozitivním vývoji v zabezpečení i těchto dvou oborů. Nadále platí, že Akreditační komise má právo podávat návrhy ministerstvu a příslušná vysoká škola má právo se k těmto návrhům vyjadřovat. Věříme, že naše argumenty budou i nyní objektivně posouzeny tak, jak tomu bylo vždy v minulosti. Jelikož v současnosti probíhá standardní řízení, UJAK nebude věc mediálně komentovat do doby vydání rozhodnutí ministerstvem.

UJAK se ve svých činnostech řídí jak požadavky a doporučeními Akreditační komise, tak svým Dlouhodobým záměrem, který byl souhlasně projednán s ministerstvem (viz http://www.ujak.cz/informace-dokumenty.php). S potěšením můžeme uvést, že se daří stabilizovat a dále rozvíjet studijní obory UJAK, posilovat řady našich akademických pracovníků o osobnosti z oblasti teorie i praxe, zvyšovat počet garantů studijních programů i počet kmenových pracovníků univerzity. Naši studenti a učitelé mají přístup k nejlepším zahraničním informačním zdrojům.

Máme radost z toho, že jsme ve spolupráci s TV Public a dalšími partnery uvedli do provozu vlastní moderní rozhlasové a televizní studio, které bude sloužit především pro výuku a tvůrčí činnost studentů a pedagogů Katedry sociální a masové komunikace, ale i k propagaci univerzity a pro další aktivity našich partnerů.

Vytvořili jsme kontrolní mechanismy a přijali opatření, abychom mohli včas identifikovat a odstranit případné nedostatky, zkvalitňovat činnosti a využít nových příležitostí.

Navzdory tomuto pozitivnímu vývoji není zcela možné zabránit účelovým snahám poškodit naši univerzitu, jak k tomu například došlo ve zpravodajství TV Nova dne 20.2.2011, v němž byly účelově recyklovány téměř rok staré tendenční „informace“.

Univerzita Jana Amose Komenského Praha s.r.o. chce otevřeně informovat o všech svých akademických činnostech a vítá názory na své působení. Naší snahou je vytvářet objektivní mediální obraz o UJAK a budeme rádi, když nám v tom budou nápomocni naši studenti, akademičtí pracovníci, uchazeči o studium, úspěšní absolventi i seriózní média.

Doc. PhDr. Luboš Chaloupka, CSc., rektor

za vedení Univerzity Jana Amose Komenského Praha s.r.o.

janisi
24. feb 2011

afrodita....díky....janisi

janisi
17. mar 2011

Dobrý den, tak sem dneska byla ve Starém Hrozenkově a dala jsem přihlášku na bakalářské studium. Bohužel si pani sekretářka nevzala poplatek,protože zatím se neví jestli se bude něco otvírat. Že je to nyní tak den,dva stará informace od pana ředitele. Tak se budu modlit, aby aspoň bakalářské studium bylo otevřené. Tak informuji.
Hezký den janisi

janka8359
20. mar 2011

ahojte
chcela by som sa opýtať či sa odbor Špeciálna pedagogika - učiteľstvo Mgr otvára?

janka8359
20. mar 2011

@enilora ahoj
ozval sa ti niekto kto študuje v BA? Ja som si tiež podala prihlášku do BA a neviem či je to ťažka škola a či sa da zvládnuť. Ak by si niečo vedela tak mi napíš prosím

janka8359
20. mar 2011

@amaca Táto univerzita je dosť náročná Mateja Bela.
Chodia tam dve kamošky a hovoria že je to hotová psychiatria to isté čo v Prešove

janka8359
20. mar 2011

@duskaf ahoj tak ako sa ti darí v Hrozenkove?
Ja som nakoniec nenastúpila do Hrozenkova ale do Prešove. Ale kedže sa mi v Prešove nedarí tak by som šla do Hrozenkova. Nevieš ako je to tento rok s prijímaním na Mgr?

janka8359
20. mar 2011

@marcolka ahoj
a ona mala problém s uznávaním dokladov na slovensku alebo nemala?

janka8359
20. mar 2011

@zuzanat ahoj
to číslo na Ministerstvo školstva som našla na internete na stránke MINEDU -uznávanie dokladov

janka8359
20. mar 2011

@zuzanat a volala si na ministerstvo alebo ti to zapísali?

ariana28
2. apr 2011

ahojte, je tu niekto kto sa v tomto obdobi prave pripravuje na rigoroznu skusku z andragogiky na UJAK, ale kto ju uz absolvoval.

roja310
2. jún 2011

@ariana28 Ahoj, už máš po rigoróznej skúške? Nevieš či UJAK dostal akreditáciu na rigor. sk. z andragogiky? Na ich stránke som to nenašla.

zuzubabo
2. jún 2011

Ahojte, sesternica chodí do Hrozenkova na špeciálnu pedagogiku, už končí a robí si tam štátnice aj z matematiky a tuším slovenského jazyka aby mohla normálne učiť na 1. stupni ZŠ. Doteraz som počula, že sa odtiaľ klasicky učiť na "normálnej" ZŠ nedá

fleur2011
9. jún 2011

ahojte, je tu niekto, kto sa hlási na andragogiku do Hrozenkova v roku 2011/2012? Zo študijného odpísali, že si môžem dať prihlášku, ale stále neviem ako budú prebiehať prednášky - či sa bude chodiť do Prahy alebo ako to vôbec bude? Vie niekto niečo bližšie?

janisi
9. jún 2011

Já vím....volala sem do Hrozenkova i do Prahy. Z Hrozenkova bude jezdit do Prahy autobus - pro kombinované studium - přednášky budou v Praze a v Hrozenkově konzultace a zkoušky.

fleur2011
13. jún 2011

Ďakujem za informáciu, rozmýšľam či to risknúť - ale tie cesty autobusom, je to dosť ďaleko - ty si sa prihlásila?
ak chceš, kľudne mi napíš na mail eva@etelmail.sk

janisi
16. jún 2011

@fleur2011
...přihlásila sem se. Bude jezdit autobus z Hrozenkova, prý vždy den před školou tj. asi ve čtvrtek odpoledne....
No, riskla sem to....j.

zdenka65
29. jún 2011

Ahojte, chcem sa spýtať niekoho kto študoval Mgr. Andragogiku v Prahe - Starý Hrozenkov v roku 2011 skúšky prebiehali aj na Slovensku napr. Trenčín prípadne St. Hrozenkov ? A čo prednášky ? Bolo potrebné chodiť do Prahy a koľkokrát za semester ? Dá sa chodiť na prednášky napr. do Trenčína ? Ak môžu byť skúšky napr. v Trenčíne tak asi je skúšajúci zo Slovenska ? díky moc. A ešte ide niekto študovať Mgr. andragogiku z týchto miest: Nitra, Šaľa, Sereď alebo z ich blízkych obcí ? ďakujem. Z.

anaid
12. júl 2011

@zdenka65 prednasky su uz len v Prahe a skusky v Hrozenkove alebo nahradne terminy inde podla dohody so skusajucim (TN, TT a pod.). Preto neskusaju prednasajuci, ale uplne ini ucitelia-ano, skoro vsetci su slovaci. Prednasky byvaju cez 2 vikendy za semester, vacsinou to vychadza na 1 vikend v septembri a 1 v decembri.
Tie prednasky v Prahe pre detasovanych studentov je vraj krizove riesenie a vsetci dufaju, ze akreditaciu ziskaju spat aj pobocky. V Prahe su poslucharne tak preplnene, ze sa sedi aj na schodoch-ti co maju stastie dostat sa dnu. Vela stastia v studiu.

fleur2011
13. júl 2011

@anaid
Ahoj, ja som si nakoniec prihlášku podala, takže chystám sa pustiť do toho Mgr. štúdia andragogiky, Som z Trenčína, takže pre mňa by bolo úplne ideálne, keby sa podarilo získať akreditáciu späť do Hrozenkova. Ale ako píšeš (Anaid), že skúšajúci sú úplne iní ako tí čo prednášajú tak len dúfam, že skúšajú odprednášané a literatúru - prípadne materiály z Prahy a nie to, čo je v ich predstavách k danému predmetu. Z mojich skúseností môžem povedať, že dvaja rôzni pedagógovia pristupovali k tomu istému predmetu úplne odlišne a samozrejme aj mali iné požiadavky a nároky. Pravdu povediac - neviem si to ani predstaviť, ako to môže fungovať....
Veľmi pekne ďakujem za reakciu a poznatky. Ty si už doštudovala? Ak áno - blahoželám, ak ešte pokračuješ - veľa zdaru.

fleur2011
13. júl 2011

@zdenka65
Ahoj Zdenka,
ja som ti už aj písala na mail, keď si ma priamo oslovila, ale neozývala som sa dlhšie, lebo som bola na dovolenke. Ja som z Trenčína a prihlášku som si teda podala a chcela by som to teda skúsiť a potajme dúfam, že sa akreditácia podarí obnoviť a bude sa dať študovať v Hrozenkove. Zdravím. Ak budeš chcieť - ozvi sa.

janisi
18. júl 2011

Ahojte děvčata. Dneska jsem obdržela dopis o přijetí. Tak se musím zaregistrovat, teda nejdříve asi zaplatiti..............:(. janisi

zdenka65
18. júl 2011

@anaid OK , díky za info...