Štúdium na UJAK. Ako sa rieši prax v obore?

veldinka
11. júl 2009

Ahojte. Chcem si poslať prihlášku na na ujak na špeciálnu pedagogiku - vychovávateľstvo externou formou na Mgr. stupeň. (doteraz som študovala denne v RK). Rysuje sa mi však práca, ale nie v danom odbore. Neviete mi prosím povedať, ako je to v takom prípade s praxou? Dočítala som sa, že v prvom ročníku na Mgr. stupni je prax 2 týždne a v ďalšom ročníku 3 týždne. Keby to bolo menej týždňov riešila by som to samozrejme dovolenkou počas ktorej by som si prax spravila, ale teraz neviem či celú dovolenku obetujem len na prax. Prosím napíšte mi, ako prax riešite ak študujete a nepracujete v danom odbore, respektíve ako má prax vypadať na UJAK. Ďakujem pekne.

mely12
3. sep 2011

@sisinka112 tak mne prislo ze si mam zaziadat o moznost urobit ho individualne a potom mi poslu okruh literatury z ktorej sa mam pripravit . tak ked to uz mas za sebou prosim ozvi sa a daj vediet ako to prebiehalo a co vsetko mi treba vediet... Dik

janisi
4. sep 2011

Holky jak jste dopadly...? Již je rozvrh...u kombinovaného SMK jsou první přednášky v Praze 8. - 9.10.2011.

tmarky
5. sep 2011

@janisi Ahoj, nejako sme to zvladli, prednašky dost dlho trvali a v teste stacilo mat z 18otazok 9,s možnostou vyberu a,b,c.tak snad som tych 9 mala...vysledky nam pridu poštou,a až tak si pozrim rozvrh...ale toho 8-9.10sa nachystam do Prahy znovu(to budeme mat už vsetci)...ufff ta cesta je zabijak

janisi
5. sep 2011

tmarky....to je bezva, že to máš za sebou. Jinak jak budeš jezdit? Já z Hrozenkova, takže v pátek už asi...to nám snad dají vědět kdy to bude, protože je to přeci jen pracovní den a nějak jej budeme muset pokrátit, jinak to nestihneme....

maminka3210
6. sep 2011

ahojte a bolo vas tam vela na tom teste ? a neviete aké predmety sa vyucuju na specke a učitelstve, diky za informácie!

zdenka65
7. sep 2011

@janisi ahoj, písali mi zo študijného , že do Prahy by sa malo chodiť už vo štvrtok, odchod z Trenčína myslím , že 11.30 hod príchod do Hrozenkova, tam neaké pokyny a odchod z Hrozenkova o 13 hod. Len neviem kedy naspät z Prahy , teda či až v nedeľu a o koľkej. Ak budeš niečo vedieť viac alebo iní dajte vedieť....Zdenka

janisi
7. sep 2011

zdenko, to ti psali kdy? Když je rozvrh sobota a neděle, tak kde je pátek...když by se mělo jet ve čtvrtek?
Ona mi to pani z Hrozenkova také takto prvně psala, že odjezd je ve čtvrtek, ale to bylo dříve. Tak si myslím že se to asi změnilo tím rozvrhem,ne ? Seš už zaregistrovaná ?

mirkacechova
7. sep 2011

Ahojky, chtěla jsem se zeptat.... Nastupuji z VOŠ na rok na Bc - vzdělávání dospělých. Studuje tam někdo? Studoval? Chtěla bych se zeptat na pár info. Moc děkuji. 🙂

tmarky
7. sep 2011

@janisi Aj nam na kurze vraveli že prednášky budu len sobota a nedeľa od rana do večera....Tak vo štvrtok je skoro isť z Hrozenkova...ja este nie som zaregistrovana,a mne je lahsie cestovat priamo z MIchaloviec
do Prahy Nočakom,zachádzaním do hrozenkova by sa mi to komlikovalo..Cestu mi asi tak nepreplatia:(

tmarky
7. sep 2011

@zdenka65 Zdenka a ty si odkiaľ?

zdenka65
9. sep 2011

@janisi no písali mi to dávnejšie, to je pravda, čo sa mi moc nepáčilo, že už vo štvrtok, ešte som nezaplatila, takže nemám zatiaľ prístup, tak vlastne ani neviem novosti. ale už zaplatím. Inak idem na Mgr. Andragogiku, Bc. som dokončila na Univerzite Palackého v Olomoci, ale mali sme to v Bratislave.

zdenka65
9. sep 2011

@tmarky Ahoj, ja som od Nitry, teda z jednej dedinky pri Nitre. Pre mňa tiež nie je bohviečo ísť najskôr do Trenčína a potom do Prahy. Čo vymýšľajú. Nech nám radšej ubytovanie dajú do tej ceny. Lepšie by sa išlo na noc a druhý deň by sme školu neako prežili. Keď budú prednášky v sobotu, tak ja to vidím tak, že už v piatok nás tam odvezú. Ešte nie som registrovaná, lebo nemám zaplatené a inak idem na Mgr. Andragogiku..pá

maria8
21. sep 2011

Ahojte, chcela som sa opýtať či niekto nezačína tento akademický rok Mgr. štúdium na UJAKu v Prahe (pobočka Starý Hrozenkov) - odbor Anragogika (1.ročník), ozvite sa!!!

nores
22. sep 2011

Ahojte.
Sme dve z Rožňavy , ktoré teraz nastupujeme na Špeciálnu pg.-učiteľstvo . Dajte nám prosíme Vás čo najviac informácií ako prebieha cesta, vyrovnávací kurz atď. To ste šli do Hrozenkova a odtiaľ vás brali do Prahy? alebo ste šli priamo do Prahy? Ubytovanie ste platili sami alebo to bolo v cene školného? Testy náhodou neviete aké boli.? Ak by nás bolo viac z toho okolia bola by možnosť aj cestovať autom?

nores
22. sep 2011

@zina311
Ahoj sme z Rožňavy a tiež ideme na špec.pg.učiteľstvo - v prípade otázok t.č. 0903241136
facebook: Nora Fabianova Nagyová - Keta Mátray (Polóny)

tmarky
23. sep 2011

@nores Ahojte...kedy idete na kurz? Ja už to mam za sebou, a poviem vam,že do Prahy sa musite dostat samé aj ubytko si platite a hladate samé.Ja som sa tam trepala až z Michaloviec vlakom nočakom, a aj na prvu prednášku 8.10 idem vlakom nočakom, nič nam nepreplatia, ani ubytko..(svine)(iba ak by ste išli na prvu prednašku z trenčina do prahy,zachadzka je v hrozenkove-tak vraj toto hradia--ale kto to využije neviem,je to dost komlikovane)
Test mal 18 otazok stačilo mať 9,kružkuju sa odpovede a,b,c,) Niektore sa daju vydedukovat, niektore su chytaky, treba si dobre precitat možnosti, lišili sa minimalne 1 slovkom....taže tak,..držim palce...snad budeme spolužiačky

tmarky
23. sep 2011

DIEVčATÁ, čo idete na UJAK, to vážne toho roku nič nepreplatia a ešte aj na skušky musíme chodiť do Prahy?
Tak načo máju tú pobočku v Hrozenkove? A čo je vlastne v cene zvýšeného ŠKOLNÉHO !!!!!!!! SOM poburená!!!!
Ak ma niekto iné info napíšte mi a upokojte ma, pls. 🙂

nores
23. sep 2011

Ahoj kočky. Nemáte niekto otázky čo boli vo vyrovnávacom teste na šp.pedagogiku učitelstvo? aspon na pár otázok a formy odpovedí keby ste si spomenuli veľmi by nám to pomohlo nakolko na týžden by sme mali ist na ten kurz a len dnes poslali okruhy. Srdečne dakujeme v prípade stretnutia sa patrične odvďačíme.

fleur2011
23. sep 2011

@tmarky Ahoj, pokiaľ ja viem v cene školného je doprava Trenčín - Hrozenkov - Praha a späť, ubytovanie nie je a skúšky majú byť nie v Prahe, ale v mestách - Hrozenkov, Trenčín, Trnava alebo Nitra - podľa toho odkiaľ budú profesori, to je tá nevýhoda, že prednášajú pražskí profáci a skúšajú slovenskí prípadne moravskí - skrátka, koho pre Hrozenkov zoženú na dohodu.... Bolo to tak minulý rok a to mám aj v papieroch - pokiaľ sa nič nezmenilo, ale týka sa to asi Andragogiky - neviem ako je to so špec. pedagogikou. Tak aspoň tie skúšky nech nie sú v Prahe.

fleur2011
23. sep 2011

@maria8 Ahoj tak konečne sa našla ďalšia duša, čo ide na andragogiku Mgr? Ja som tu bola jediná a potom sa ozvala Zdenka od Nitry a ona má tri spolužiačky, takže už by nás bolo spolu 6. Odkiaľ si? Ja som z Trenčína a ešte nemám papiere u seba, neviem ani kedy sa začína, lebo len dnes som sa dozvedela, že ma prijmú (o tom osobne) tak mi kľudne napíš, budem moc rada.... môj mail je: evelientn@zoznam.sk

janisi
23. sep 2011

Holčiny, já jdu na SMK a sem přihlášená v Hrozenkově a spadám k Slovákům i když sem z Moravy. Takže budu nastupovat v Hrozenkově na autobus do Prahy.
Mám pár info co sem zjistila - pojede se v pátek odpoledne z Hrozenkova, zde bude střetnutí okolo druhé pro nějaké informace a pak se nastoupí a pojede. Škola je 8. a 9. 10. 2011, další ještě 2x do konce roku a pak je leden na zápočty a zkoušky. Zápočty a seminárky můžu dělat v Hrozenkově, ale zkoušky v Praze, takto mi to bylo posláno. Jinak obytko je v hotelu co je naproti škole a je to zajištěné, cca 500 Kč/noc. Kdo chce poslat tel. pošlu mu to, asi je lepší dopředu si to zamluvit, já spím u kamarádky.
pa janisi

tmarky
23. sep 2011

@janisi ahoj a ty ideš na bc.specku alebo mgr.specku? v akej si skupine? ja v K 104

janisi
23. sep 2011

Jdu na bc. a sem ve skupině K031.

mely12
24. sep 2011
zdenka65
25. sep 2011

@maria8 Ahoj, ja idem do 1 ročníka Mgr Andragogika. Kde si chodila na Bc a odkiaľ si ?

fleur2011
26. sep 2011

Ahoj Zdeni, ozvi sa mi prosím ,neviem či si dostala môj posledný mail z piatku..... Pa. Eva

nores
28. sep 2011

Prosíme, bol by niekto taký dobrý a zaslal nám poznámky z vyrovnávacieho kurzu. My sme ho ešte neabsolvovali a okruhy, ktorré nám zaslali sú také rozsiahle, že ich"nestihneme do toho testu ani prečítať, nie to vypracovať a ešte sa aj naučiť. " adresa: Nora Nagyová, Gemerská Hôrka 74, 049 12. Samozrejme náklady spojené s prefocovaním a poštovné uhradíme. Naozaj by nám to veľmi pomohlo. Ešte raz vďaka.

janisi
29. sep 2011

Holčiny jak to ve škole u dálkařů chodí...jste tam celej den v botách a nebo je kde dát boty, kabát...stěhuje se do poslucháren a nebo je vše na jednom místě...? Přeci si jen mám vézt víc věcí na tři dny a tak se ptám ať sem v obraze a něco nechybí....díky mocinky. 🙂

nikoll28
29. sep 2011

@fleur2011 Ahoj, já jdu taky do 1. ročníku Mgr. Andragogika 🙂 Dej pak vědět, v jaké budeš skupině...

fleur2011
29. sep 2011

@nikoll28 Jasné, napíšem - aj ty ale ideš na kombinované? Malo by nás byť spolu 5, čo sme sa tu našli - myslím zo Slovenska. Napíšem ti neskôr mail - písala si mi ohľadne toho testu....