Štúdium na UJAK. Ako sa rieši prax v obore?

veldinka
11. júl 2009

Ahojte. Chcem si poslať prihlášku na na ujak na špeciálnu pedagogiku - vychovávateľstvo externou formou na Mgr. stupeň. (doteraz som študovala denne v RK). Rysuje sa mi však práca, ale nie v danom odbore. Neviete mi prosím povedať, ako je to v takom prípade s praxou? Dočítala som sa, že v prvom ročníku na Mgr. stupni je prax 2 týždne a v ďalšom ročníku 3 týždne. Keby to bolo menej týždňov riešila by som to samozrejme dovolenkou počas ktorej by som si prax spravila, ale teraz neviem či celú dovolenku obetujem len na prax. Prosím napíšte mi, ako prax riešite ak študujete a nepracujete v danom odbore, respektíve ako má prax vypadať na UJAK. Ďakujem pekne.

maruschka
16. mar 2010

ivkabmw..tak sa teším..Uvidíme, ako dopadne Bc (dúfam, že to zvládneme) 😵 😵 😵 😵 😵

ivkabmw
16. mar 2010

maruschka..a mozem sa opytat,ze na aku skolu chodis? ja na sport a rekreacia a ty?statnice mam 31. maja a ty?len nevem ci ma vezmu sem do Hrozenkova..snad ano ak urobim vyrovnavacie kurzy

37373
21. mar 2010

Ahojte tento rok by som si chcela podat prihlasku na manazment cestovneho ruchu -stary hrozenkov.Mohol by mi dat niekto nejake info o studiu?A taktiez som citala,ze sa tam tento rok chysta kontrola a ak by tam zrusili studium,da sa potom dokoncit v prahe?Prosim o kazdu dobru radu ,,,dakujem

maruschka
29. mar 2010

ivka..chodím na sociálnu prácu.. Štátnicujeme od 7.6 a keďže som medzi prvými v abecede, idem hneď prvý deň..Pýtala som sa na tento prípad, že ak študujeme na inom odbore a chcem ísť na špec.ped a vychov., či ma zoberú..A kamarátka, ktorá končí prvý ročník hovorila, že zoberú v pohode..Triedy sú tam rozdelené na polovicu, v ktorej sú študenti, ktorí študujú špec.ped a vych. a majú z toho Bc..a teraz to isté študujú na Mgr...A v druhej polovici sú tí, ktorí mali iný odbor a teraz študujú tento odbor..Skrátka, že sa prispôsobia s učivom.Ale v konečnom dôsledku sa musia všetci naučiť to isté, len jedna skupina ide rýchlejšie ako druhá..Aspoň tak mi to hovorila.. 😉 😉 😉 😉

37373..ani nehovor..veď mi bolo povedané, že akreditácia je v pohode, nič sa nedeje a ani sa nič nemení..To by bol horor, keby to tam zrušili 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 No, tak to si musíme ešte zistiť ...

alenkaaa
30. mar 2010

inak dopocula som sa nejake informacie,ze sa rusi pobocka v Hrozenkove..Viem to od studentov...neviete co je na tom pravdy??

maruschka
30. mar 2010

alenkaaa, kamarátka tam chodí a hovorí, že je všetko v poriadku. Akreditáciu majú, priberajú nových študentov, žiadne problémy..Tak neviem.. 😕 😕 😕 😕 😕

zuzanocka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alenkaaa
30. mar 2010

no ja som pocila take informacie.Tak dufam,ze budu brat..neviem si predsatvit,ze by som musela ist do Prahy..mne to vraveli studento co navstevuju pobocku v Hrozenkove....keby ste mali nejake infosky,tak napiste....pekny dniiceek 🙂

alenkaaa
30. mar 2010

este nieco...ze ako mate tu prihlasku v PDF,tak minuly rok bola rozdelena podla toho kde chces studovat..myslim mesto a teraz je prihlaska v PDF iba pre Prahu..vsimnite si to..nemam z toho dobre pocity...ak tam mate nejakyćh znamych,tak sa prosim popytajte..bojim sa fakt,ze uz nebudu brat..pekny deen 😔

maruschka
31. mar 2010

alenkaaa. takéto triky sa v dnešnej dobe robia na niektorých VŠ. Prihlášky sa dávajú na centrálu VŠ (BA,Praha,...) a vlastne študuješ akože v centrále a pritom chodíš niekde do Hrozenkova alebo inde.. 😉 😉 😉 😉 😉 Ale dnes napíšem kamarátke,tak hádam mi to objasní..Alebo si zavolaj na študijné, hádam budú vedieť odpoveď. 😉

alenkaaa
31. mar 2010

maruschka...pisala som tam mail a doteraz sa mi stale ozvali a zrazu,ked som sa opytala na rusenie...vobec neodpisali...buidem rada ak napises...pekny den ti prajem 😎

didinkaka
2. apr 2010

Ahojte podala som si prihlasku na Ujak specialna pedagogika-vychovavatelstvo,chysta sa tam niekto z Vas ?uz vam prisla niaka odpoved? 🙂

tatat
4. apr 2010

Ja som volala na študijné do Hrozenkova a tam mi povedali , že sa o ničom takom, že by malo detašované pracovisko v Starom Hrozenkove 🙂 rušiť nevedia.

alenkaaa
5. apr 2010

no mne to vraveli studenti co tam chodia...dufam,ze to nebudu rusit...ale pocula som vela takych informacii..vies

maruschka
6. apr 2010

baby, ja sa tak bojím...nechcem zakríknuť štátnice-asi začínam byť poverčivá..Preto si prihlášku podám až v auguste.. 😅 😅 😅 Keď už bude jasné, či sú štátnice za mnou alebo ..... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
S tou kamarátkou som ešte nebola, ale ako som spomínala, pri poslednom rozhovore mi hovorila, že Hrozenkovu nič nehrozí..Tak dúfajme, že to bude pravda..A ešte dúfam, že sa tam všetky stretneme. 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

alenkaaa
6. apr 2010

ja sa tiez bojim na statnice..tak uvidime adrzim palce,ved s prihlaskou stacis este a kedy mas statnice ja dost skoro..26 maja 🙂 ..ja chcem ist do Hrozenkova na magisterske spec,pedagogiku ucitelstvo..snad ma vezmu a ty kam?..len dufam,ze skolu nepresunu do Prahy 😒

maruschka
7. apr 2010

alenkaaa, aj ja tak na magisterské špec.ped....len uvidíme kedy 😉 😉 😉 😉 😉 Chceme ísť s manželom naraz,tak dúfam, že sa nám to aj podarí....A ak nie, tak si dáme rok pauzu a potom pôjdeme.. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 A tie štátnice, zatiaľ sú pre mňa nočnou morou a čakám, kedy prejdem do toho štádia, že sa mi prestanú triasť ruky a budem to brať tak, že nejako bolo,nejako bude - tento stav ma chytí vždy tak 10 min pred skúškou a vtedy mi je všetko jedno 😀 😀 😀 😀 😀 😀 O tej Prahe mi ani nehovor. Ak by to tak bolo, tak to bude veselé. Ale zasa by sme si mohli povedať, že sme študovali v zahraničí a ešte aj v Prahe-taký luxus 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Ale pre nás by to už asi nebolo reálne, lebo dochádzať do Prahy by bolo naozaj nemožné..

babuja
11. apr 2010

AHOJ, je tady někdo, kdo už začal studovat speciální pedagogiku - učitelství na UJAK ?

betschebah
11. apr 2010

ahojte dievcata.ja som zacala v hrozenkove od septembra studovat specialnu pedagogiku - ucitelstvo Mgr., o ziadnom ruseni sa nehovorilo, akurat o tom, ze statnice budeme mat v prahe! co doteraz nebolo. a po tomto vikende v skole to ale tiez nie je nic moc. ako sme sa zhodli s niektorymi studentami, mame co robit....ucit sa , pisat seminarky , pripravili nam poriadny zaberak. prednasajuci su ale fakt vyborni!! verim, ze to zvladneme 😉

babuja
12. apr 2010

betschebah, mohla bys mi říci, jakým způsobem získáváte materiál ke zkouškám? Zda vám materiál doporučí, kupujete nebo ofocujete.

alenkaaa
12. apr 2010

ahojte.zobrazuje sa vam na stranke ujak prihlaska v PDF..mne nie..a neviem precoooo

babuja
16. apr 2010

ahoj alenka, nám přihláška funguje

babuja
18. apr 2010

ahojte, mohl byste mi , prosím, někdo říct, jakým způsobem se studuje na ujak. Jak vám zadávají otázky ke zkouškám , kde berete materiály . Dá se to vůbec zvladnout - chodit do práce- děti apod.

betschebah
18. apr 2010

ahoj babuja, materialy si kupujeme priamo v hrozenkove, niektore nam poslu na studentsku stranku. co sa tyka otazok na skusky, ak nemame pisat seminarnu pracu, tak nam poslu tezy, ktore sa mame naucit. tie si spracujeme z literatury a snazime sa to naucit 😝 a ci sa to da zvladnut??? pravdaze sa da!! my zienky dokazeme vselico!!! aj rodinu, aj pracu aj studium aj kopec inych veci! aj ty to urcite zvladnes 😉

hanna2605
21. apr 2010

Ahojte, pred urcitým casom sa tu nejaka kocka pytala na pravo v podnikani... chcem ist tiez, len sa bojim, ze ako to dopadne, ak este mas zaujem ozvi sa....

janka1109
25. apr 2010

Ahojte, prosím Vás, nevie mi tu niekto pomôcť? Chcela by som začať od septembra študovať DPŠ v Starom Hrozenkove, ale 30.07. rodím a bojím sa či to zvládnem s mesačným miminom cestovať tak ďaleko, či je tam aj ubytovanie, kde by mohol ísť so mnou manžel a bábo, aby mohli na mna počas prednášok čakať, alebo či mám počkať kým bude mať bábo rok a bude to ľahšie. No neviem vôbec ako by to bolo najlepšie. Poradí niekto? Dakujem , prosím na email Janka1109@gmail.com

kokorunka11
2. máj 2010

Ahojte, ja som študentkou UJAKU už 5. rok, som pred štátnicami- špeciálna pedagogika- učiteľstvo...ak budete niečo potrebovať, tak smelo, pomôžem ! 🙂

soninkaaa
3. máj 2010

ahoj, kto ide tento rok na ujak do 1 ročníka Bc ?
ako to tam prebieha?Bola by som velmi rada keby mi napisete na e-mail ASPROWALTA@azet.sk
Dakujem

margaret123
5. máj 2010

Ahoj kokorunka11, môžeš mi, prosím povedať, ako reálne prebieha štúdium v St. Hrozenkove? Musela si chodiť aj niekedy do Prahy počas štúdia, alebo na Bc. štátnice, ako a kde budeš mať teraz skúšky a konzultanta na diplomovku, v Hrozenkove, či v Prahe? Dakujem. vpp67@centrum.sk

misinn
8. máj 2010

ahojte, dokedy treba poslat prihlasku?zmeskala som to? ☹