Štúdium na UJAK. Ako sa rieši prax v obore?

veldinka
11. júl 2009

Ahojte. Chcem si poslať prihlášku na na ujak na špeciálnu pedagogiku - vychovávateľstvo externou formou na Mgr. stupeň. (doteraz som študovala denne v RK). Rysuje sa mi však práca, ale nie v danom odbore. Neviete mi prosím povedať, ako je to v takom prípade s praxou? Dočítala som sa, že v prvom ročníku na Mgr. stupni je prax 2 týždne a v ďalšom ročníku 3 týždne. Keby to bolo menej týždňov riešila by som to samozrejme dovolenkou počas ktorej by som si prax spravila, ale teraz neviem či celú dovolenku obetujem len na prax. Prosím napíšte mi, ako prax riešite ak študujete a nepracujete v danom odbore, respektíve ako má prax vypadať na UJAK. Ďakujem pekne.

romanka555
21. okt 2010

ja idem tiez na RLZ.kto ide zajtra autobusom z tn?

ajka9791
21. okt 2010

@renca71 ja idem z tn, ale idem autom, lebo tam nebudem spať...chce sa niekto pridať a ísť so mnou?

anina71
21. okt 2010

Caute andragogovia, zajtra sa na vas tesim a nezabudnite, tangace na hlavu 😀 😅 😉

renca71
21. okt 2010

Ja idem autobusom z tn a idem na rlz.

romanka555
21. okt 2010

@renca71 budes tam aj spat?

renca71
21. okt 2010

nie. mam tam blizko rodinu, som dohodnuta ze prespim u nich.

mirus68
21. okt 2010

Neviete niekto ako sa preukažeme v tom buse, že sme študenti v hrozenkove??či to nas len tak naberú a ideme ci ako, to by sme nemali platiť vsak?

misinn
22. okt 2010

@mirus68 nemusis sa preukazat, len nastupis 😉

humanka
24. okt 2010

Ahoj, ma niekto volne miesto v aute 29.10.a spat.Z PO alebo vychod/ prisposobim sa.Anka

alenkaaa
24. okt 2010

ahojte...som pocula od kamosov co isli na andragogiku,ze mali problemy s ubytkom...ze strasny bordel v organizacii...neviem ako vy...normalne sa teraz bojim,ze co to..ja idem o tyzden teraz

brckava36
24. okt 2010

@alenkaaa ake problemy mohli mat? To akoze potom isli domov alebo co? Ja idem tiez 29.10.

aktol
24. okt 2010

@alenkaaa a @brckava36, aj ja idem 29.10. Aké to boli problémy? Dúfam, že nič strašné 😉 Hádam sa nám k tomu niekto z andr. vyjadrí.

alenkaaa
24. okt 2010

ze vraj s ubytovanim..ze spali v nejakych budach co vyzerali ako buda pre psa 🙂 ..a nezmestili sa ani do prednaskovej saly...ale neviem ci je to pravda..ale asi 3 ludia mi to povedali..tak bude sranda ludia 😉

alenkaaa
24. okt 2010

ale ,ze inak bolo dobre..len,ze ich tam bolo strasne vela....ale mylsim si,ze na specialnu pedagogiku nas az tak vela nebude

ajka9791
24. okt 2010

@aktol ahojte, ja som bola tento víkend na RĽZ a s tým ubytkom je to pravda...des a hrôza....niektorí nevedeli ešte po skončení prednášky, kde budú spať....vraj dve kočky spali dokonca v aute 😒 bolo nás tam fakt spústa, v našej triede nás malo byť okolo 90 s ktorými počítali a prišlo 130....nebolo to tam doriešené ...smutné.....

alenkaaa
24. okt 2010

tak to je smutne,ze clovek si zaplati velke peniaze a nema ani kde spat...normalne sa bojim co to bude o tyzden...snad nebudem spat na lavicke a potom zamrzneme 🙂

brckava36
24. okt 2010

tak ale ja si myslim, ze ked uz im platime tolke peniaze, tak by to ubytko mohli mat vyriesene dopredu, zas ja nechcem spat v hociakej bude. Pocuvajte, ja stale nemam pristup k rozvrhu. V decembri mame kedy skolu - špec.ped. učiteľ.? A kedy dostanem preukaz? Staci si ho zobrat az v piatok?

pink33
25. okt 2010

ahojte, tak s tými problémami to je pravda - malo nás byť na Andragogike do 200 a bolo nás ževraj okolo 240 -to som len niekde začula - nepočítala som:D.... a problémy s ubytovaním mali len tí, ktorý nemali všetko v poriadku (neboli napr. elektronicky zapísaný, ešte nezaplatili školné atď...) ja som bývala na colnici z českej strany - bol tam slovenský signál a aj wifina, a ako bonus aj sem tam zima a parkujúce kamiony pred dverami 🙂 ako prvé si treba vybaviť ubytko a stravu (od tej osmej) a potom v priebehu piatka a soboty si treba vyzdvihnúť na študijnom (v kulturaku) aj študentskú kartu a zaplatiť 500,-kč .... na študijnom sa dajú potom zakúpiť aj skriptá -tak ak by niekto chcel nech si vezme peniažky .... keby ste mali ešte nejaké otázky - kľudne sa ozvite :D

alenkaaa
25. okt 2010

brckava36 skolu mame v decembri 17 🙂

cowgirl88
25. okt 2010

Caute kocky je niektora z vas z dalekeho vychodu (Humenné, Snina, Medzilaborce, az po KE)? Spec.ped.ucitelstvo 29.10.? Mohli by sme sa spojit a spolu pretrpiet tuto predlhu cestu 😉

cowgirl88
25. okt 2010

@alaala30 fidorka1108 @aktol ahojte baby z vychodu! Uz ste rozmyslali nad spojami? Vychodnare drzia spolu 😝

marcolka
25. okt 2010

@alenkaaa ahoj boli tam nejake organizacne problemy ale vsetko sa vyriesilo, nepocula som ze by sa niekto stazoval, myslim ze na vas uz budu pripraveni. Podla mna bol cely problem v tom ze si to zavinili sami studenti tym ze vsetko nechali na poslednu chvilu, preto v prahe nestihali so zapismi.Co sa tyka ubytovania my sme mali velmi pekne, krasne zariadene a teplucke. Strava je tiez vyborna, ale nie je na skodu vziat si nieco aj z domu. A teplejsie sa obliect. pa 🙂

iveth07
25. okt 2010

ahojte. o probleme s ubytovanim som pocula, no nakoniec sa vsetko vyriešilo. je tu niekto, kto ide 29.10. na specku- odbor. Chcem vas poprosit ak mate nejake skriptá. dakujem

aktol
25. okt 2010

@cowgirl88 neviem ako Vy, ale ja idem vlakom z PP o 05:20 do Trenčína, no a potom na ten bus...

pepusline
25. okt 2010

pink33 ... skripta sa tam daju zakupit len v czk alebo sa da platit aj kartou?

fidorka1108
25. okt 2010

ahojky babenky 🙂 aktol alenkaa aj cowgirl88 🙂 aj ja idem vlakom s tym 5.20h v pia z pp ak daco vymenme si kontakty zasielajte maily na fidorka1108@azet.sk mam aj ja obavy ako s tym ubytkom uff hadam uz nááss tolko na specke nebude? a nejak to vedenie poriesi? a za tie prach!!!!y by sme mali mat aj slusne ubytko co vy na to hmm ok den som na vas zvedava vychodnaryk drzia spolu jasnacka xiii papa 😝

alaala30
25. okt 2010

Zdravím všetky baby z východu 🙂 🙂 , ktoré sa chystajú na Špec. pedag. - učiteľstvo 29. 10.Tak ako tak čítam, bude to riadne zaujímavé. Snáď to nejako len zvládneme 😉 Aj ja idem vlakom z PP o 5.20. Tak sa na vás teším. Inak kontakt na mňa- ala3015@azet.sk . Zatiaľ sa majte krásne 🙂

margaret123
25. okt 2010

Ahojte. Ja idem tento víkend na špec. pedag. učiteľstvo. Je tu niekto z Trenčína, kto bude dochádzať domov autom a mohla by som sa s ním zviesť? Veľmi pekne dakujem.

natashkaa
25. okt 2010

Ahojte viete niekto kde sa mame hlasit po prichode? ja som konkretne 1Mgr rocnik Spec ped - OBOR Autocamping 1. Treba ist priamo tam? ci na ten obecny urad? Na kolku tam idete? Pozerala som ten Autocemp 1 na google maps neviem ci to najdem malo by to byt hned za hrancami na zaciatku?

pink33
26. okt 2010

@pepusline skriptá sa dajú kúpiť len za korunky - kartou sa platiť nedalo ..... ale pani na študijnom hovorila že sa dajú zakúpiť aj na internetovej stránke školy - na dobierku
@natashkaa ten autocamp nájdeš bez problémov - je to pri hlavnej ceste - keď pôjdeš z TN smerom do dediny tak po ľavej strane uvidíš jazero a budovu kt. má na streche napísané CAMP 🙂