Štúdium na UJAK. Ako sa rieši prax v obore?

veldinka
11. júl 2009

Ahojte. Chcem si poslať prihlášku na na ujak na špeciálnu pedagogiku - vychovávateľstvo externou formou na Mgr. stupeň. (doteraz som študovala denne v RK). Rysuje sa mi však práca, ale nie v danom odbore. Neviete mi prosím povedať, ako je to v takom prípade s praxou? Dočítala som sa, že v prvom ročníku na Mgr. stupni je prax 2 týždne a v ďalšom ročníku 3 týždne. Keby to bolo menej týždňov riešila by som to samozrejme dovolenkou počas ktorej by som si prax spravila, ale teraz neviem či celú dovolenku obetujem len na prax. Prosím napíšte mi, ako prax riešite ak študujete a nepracujete v danom odbore, respektíve ako má prax vypadať na UJAK. Ďakujem pekne.

alenkaaa
9. máj 2010

misinn prihlasku staci podat do 31 augusta...je to na stranke..bud do 31 maja alebo 31 augusta 🙂

misinn
10. máj 2010

alenka dakujem ja som to tam tolko hladala a nevedela som to najst...tak to nastastie stiham..len dufam ze ma zoberu

zuzika2011
10. máj 2010

ahojte... 🙂)) neviete mi niektorá poradit??? dala som si prihlášku na UJAK v hrozenkove,manažment cestovného ruchu... ale nejak začínam mať strach či to vobec funguje normálne a či táto škola nie je len nejaký sposob získat titul, ..všade samé reči a skončenej akreditácii a zrušení pobočiek... ďakujem..ak máte niekto nejaké skúsenosti, 🙂)) 🙂

alenkaaa
10. máj 2010

misinakn, je to uplne na konci pro kazdom odbore a dokonca som pocula,ze niektori si podavaju aj v septembri a beru ich dodatocne..tak ais tak 🙂

alenkaaa
10. máj 2010

baby,chcela by som sa opytat nieco..ked este neviem,ze pre ktory odbor som sa rozhodla,tak si mozem podat viac prihlasok a kedy sa vlastne plati ta suma 24000kc.Oni daju vedet,ze kedy to poslat na ucet..ci nie? 🙂 ..dakujem

misinn
11. máj 2010

alenka a na aky odbor chces ist? ja na specialnu pedagogiku- vychovavatelstvo

alenkaaa
11. máj 2010

misinn,,,ja na magisterske,ale tiez spec. pedagogika...uvidime ci ma vezmu no....drzim ti palce,aby ta vzali 😉

kokorunka11
11. máj 2010

Ahoj Margaret123, na skúšky sme nikdy do Prahy nechodili, boli vždy buď v Hrozenkove, alebo v Trenčíne. Štátnice sú od tohto roku v Prahe, čo nie je veľmi dobré, ale s tým už nič neurobíme. Konzultantov je veľa slovenských a sú dobrí, máš bohatý výber a aj tém na bakalársku prácu, či diplomovku je vždy veľa. Dá sa to v pohode zvládnuť.

kokorunka11
11. máj 2010

dievčatá, chodila som na UJAK 5 rokov a fakt by som nemenila, prístup k študentom je úplne iný ako na slovenských vys. školách, s prednášajúcimi sa dá dohodnúť, materiál ti poskytnú- musíš si ho ale zaplatiť ( suma je ale zanedbateľná) ubytovanie fajn. Museli sme písať seminárky, ale aj to sa dá zvládnuť, ku skúškam sme dostali vždy okruh otázok, aby sme vedeli čo sa treba naučiť a o tom, že by sa malo v Hrozenkove niečo rušiť som nepočula nič, naopak- počula som, že je už veľa budúcich študentov prijatých. A berú aj po termíne, veď im ide o peniaze- zoberú každého kto má záujem.

misinn
12. máj 2010

to je super lebo ja sa len toho bojim ci ma vezmu, ale strasne strasne velmi tam chcem ist ..tak nam vsetkzm drzim palce aby nas vzali 🙂

vikina69
12. máj 2010

caute od septembra som na Ujak v Hrozenkove, uz sa tesim!!!!

misinn
13. máj 2010

vikinka a aky odbor?

anjelik323
15. máj 2010

zdravím vás,ja nastupujem v septembri do 1ročníku,vzdelávanie dospelých,kamoška tam študuje a dotiaľ si chválila prístup učiteľov)

uzuki
15. máj 2010

Po dlhej dobe som zašla na toto fórum a chcem len túto školu odporučiť. Je to tu super, zaj ked to stojí dosť penazí, napokon ked si to prerátate spať, nebudte banovať. Ja som sa hklasila vlani na predškolskú pedagogiku na KU v RBK, nevzali ma pretože mali veľký záujem a skúsila som ísť sem. Prijatie v pohode aj v septembri, potom sa 2 mesiace drvíš na skúšky a potom zasa 4 mesiace pokoj, a teraz pred letným semestrom zas učenie a učenie, len 1 seminárka z prraxe a ak všetko dobre dopadne roščník máme za sebou. Treba sa ale naučiť, lebo nikto nikomu nič zadarmo nedá. A ked si pomyslíš na tých 1,400 éčok, čo si mohla za ne mať, nedá ti to odfláknuť. aspon mne nie tak kto chcete ísť do toho neváhajte a posielajte prihlášky 😉

anjelik323
17. máj 2010

uzuki- čítala som,že sa tam chodí 2krát do semestra,to sú len prednášky?

henrike
19. máj 2010

Ahojte!
Prvykrat sa pripajam do debaty ...
Ja studujem na UJAKu v Starom Hrozenkove v 2. rocniku, odbor RLZ.
Ano, na prednasky sa chodi 2 x za semester na 3 dni. Ubytovanie je zabezpecene (nas to v cene za studium), stravu si mozes, ale nemusis zaplatit.
Ja mam z tejto skoly zmiesane pocity ... Kedze uz mam jednu VS za sebou, mozem porovnavat.
V kazdom pripade kazdeho, kto chce studovat a pracovat na sebe len a len podporujem!!!

anjelik323
19. máj 2010

henrike a čo sa týka štúdijných materiálov,tie sú tiež v cene?

henrike
19. máj 2010

Anjelik, nie, tie si musis kupit. Ale vela profakov nam spracuje materialy a potom si ich poposielame emailom ... proste su vacsinou ustretovi (az na vynimky). Naozaj sa s nimi da dohodnut. Je to take pohodovejsie studium nez na beznych VS. Ale ucit sa samozrejme treba!!! 😀

anjelik323
20. máj 2010

henrike a čo sa týka skúšok,konajú sa cez víkendy?jedine z čoho mám trochu obavy sú seminárky,žiadnu som ešte nepísala)

anjelik323
20. máj 2010

henrike ešte som sa chcela spýtať,či sú tam profáci češi alebo slováci,lepšie by sa mi učilo zo slovenských materiálov

henrike
20. máj 2010

Ahoj Anjelik!
Profaci su slovaci a ucime sa vacsinou zo slovenskych materialov, ale niekedy si zozeniem aj ceske, kedze mne to nerobi problem. Predsa len, v cestine je viac literatury ...
No ano, skusky su vacsinou cez vikendy - v sobotu. Ale da sa dohodnut aj inac. Je to na kolektive. Nas je v rocniku dost malo, takze sa dohadujeme relativne lahko. Neviem ako to je vo vacsich skupinach ... ale tam asi davaju na vyber viac terminov na skusky.
Seminarok sa bat nemusis!!! V tomto rocniku sme ich pisali aspon 10, ale dalo sa ... je na to vzdy dost casu.

anjelik323
20. máj 2010

díky za info))

marcolka
21. máj 2010

@henrike ahoj henrike, posielam dnes prihlasku len trosku nerozumiem ze treba poslat aj ziadost, tak som vycitala na nete na ujak stranke. Inak mam velku chut dostudovat, aj ked som minuly rok oslavila jubilejne narodky. Pozdravujem

enilora
21. máj 2010

Ahojte.
chcem študovať na ujak v Ba špecialnu pedagogiku mentálne postihnutých externe.Neviete mi niektorá dať info o tom aká je to škola či sa to dá zvládnuť alebo sa treba veľa učiť..a pod.Na nete som našla že prihlášky sa dali posielať len do 20.5. tj včera .Neviete my povedať nebýva ešte aj iný náhradný termín?
ďakujem za každé info.

anjelik323
21. máj 2010

marcolka-žiadosť posielať nemusíš,stačí len prihláška a overená kópia maturitného vysvedčenia,čo sa chystáš študovať?

anjelik323
21. máj 2010

enilora- termín je do konca mája a škola sa dá zvládnuť,samozrejme sa treba aj učiť)))jnfo nájdeš na www.ujak.cz

enilora
21. máj 2010

Anielik aj keď na ich stránke je len do 20.5. napísané možem si ju podať do konca mája?
Nerada by som vyhodila 60€ len tak. Aj na ujak v Ba platí www.ujak.cz ? Lebo ja chcem v SR nie v Ba.
ďakujem

enilora
21. máj 2010

opavujem ..nie v Cz 🙂

marcolka
21. máj 2010

anjelik ahoj- ja mam uz bakalara desat rokov, len akosi nebolo casu dokoncit a toto tu mi vyhovuje je to aj blizko lebo som z TN. Velmi rada by som si "zastudovala" andragogiku. Bakalara mam pedagogiku. Inak dakujem za info.

zuzanat
21. máj 2010

ahojte, prosim vas, tie co mate uz tuto skolu ukoncenu, boli ste si uz zapisat titul do OP? ja som skoncila pred 2 rokmi, ale zapisany nemam, vraj to stoji okolo 165€, tak chcem vediet, ci to je pravda.
Dakujem