Štúdium na UJAK. Ako sa rieši prax v obore?

veldinka
11. júl 2009

Ahojte. Chcem si poslať prihlášku na na ujak na špeciálnu pedagogiku - vychovávateľstvo externou formou na Mgr. stupeň. (doteraz som študovala denne v RK). Rysuje sa mi však práca, ale nie v danom odbore. Neviete mi prosím povedať, ako je to v takom prípade s praxou? Dočítala som sa, že v prvom ročníku na Mgr. stupni je prax 2 týždne a v ďalšom ročníku 3 týždne. Keby to bolo menej týždňov riešila by som to samozrejme dovolenkou počas ktorej by som si prax spravila, ale teraz neviem či celú dovolenku obetujem len na prax. Prosím napíšte mi, ako prax riešite ak študujete a nepracujete v danom odbore, respektíve ako má prax vypadať na UJAK. Ďakujem pekne.

veldinka
autor
18. aug 2009

elvo ja idem na Mgr. spec - uciteľstvo 😎

ewika83
19. aug 2009

Ahojky všem, chystám se studovat UJAK Sociální a masovou komunikaci, magisterské studium a dálkově. Své bakalářské studia mám s jiným zaměřením a tak musím podstoupit 3denní vyrovnávací kurz. Najde se tu někdo, kdo na tento kurz jde také? Už mi zaslali plán kurzu, zní to celkem zajímavě.
Hlavně si říkám, jestli se to dá zvládnout, když jsem měla trochu jiné zaměření (ekonomika a management).
Tak budu se těšit, jestli se tu najde človíček, který 9.9. razí do Prahy 😉

fidorka1108
19. aug 2009

awoooj baby zdravim vass nepozname sa sice ale citam vase postrehy z ujak uvazujem i ja nad ujak na mgr..špecial.pedagogika viete mi poradit ci sa stalo uz ze niekto tam nespravil mgr..ak koncil ci ako to funguje hm??diki za odpovede maam obavy kusokkk no zvazujem zatim som na materskej tak hadam by som mohla len ci uciva vela a jak inak ci sa daa najdem tu nejaku kamosku co uvazuje ako ja hmm diki pa maťa

veldinka
autor
20. aug 2009

fidorka tak nad týmto som aj ja uvažovala. tiež mám obavy, že vrazím do toho peniaze a nakoniec to nespravím. ale nám jeden profesor na vyške (kde som študovala špec. ped. Bc.) starý hrozenkov odporúčal a dokonca aj vravel, že odtial nevyjde nik, kto by to nedokončil. Tak ja mu teda idem veriť 😉

fidorka1108
20. aug 2009

avoj veldinka no diki ved prave toho som sa obavala moja ze vrazim prachyy uff tak asi idem ti verit ci dan.profesorovi chii tak uz si podala prihlasku hm??mozno i ja dammm zvazujemm festtt xiii odkial si inak hmm ja by bola rada keby dakoho co poznam kamoska abo tak hmm viess??tak skusimmm asi som na MD vies tak iba za to ma to napadlo co doma a 2 roky hadam zmaknem xii?? aj ked 1 palt maloo?? no nic idemmm asi prefotit vysvecka aj ostatne doklady ok den diki za raduu mozno sa tam stretneme chhiii ja vesela kopa xii paa maťa

veldinka
autor
21. aug 2009

fidorka ja som už poslala prihlášku a už mám aj odpoveď, že ma prijimajú. Vlastne keď som tam volala, či mám šancu na prijatie tak mi poveali, že každý kto pošle prihlášku je prijatý 🙂 No ale sa poponáhľaj lebo len do 31 augusta sa dajú poslať nieže to premeškáš 🙂 A inak som z Turčianskych Teplíc a ty si odkiaľ?

fidorka1108
22. aug 2009

veldinka no jak si davala prihlasku hm??cez mail ci si stiahla abo riadne vypisala tlacivo a takl poslala?HM? co treba dat aj za prihlasku beru aj overenie u notara diplom?bc??vies uvazujem ci budem mat uplatnenie ??kde vsade s tym mozem ucit??iba v spec.skolach abo aj inde sa uplatnim vies poradit xii??diki moc ja som z popradu uvazujem neviem sa rozhodnut ci pokracovat na MOV?vies majster na soš?abo ist na specku do cz?hM??uf dilema xii dik za odpoved paa maťa

sowelo26
22. aug 2009

Ahoj.no se speckou učitelskou můžeš být hl. na spec.školách,teoreticky i na 1.stupni normální zš,alespoň teda v Česku.

veldinka
autor
22. aug 2009

a čo je to ten MOV fidorka? keď vyštuduješ špec. ped. v hrozenkove tak môžeš byť učiteľka v špec. školách ale môžeš sa aj inde uplatniť. Skpírujem ti čo píšu na ich stránke:

Profil absolventa:

* komplexná znalosť špeciálnej pedagogiky a jej jednotlivých oblastí pédií
* komplexná znalosť poznatkov didaktík predmetov vyučovaných na špeciálnych školách, školách so špecifickými vzdelávacími potrebami, resp. na 1. stupni ZŠ
* vysokoškolsky pripravený odborník pripravený v teoretickej i praktickej oblasti na špeciálno-pedagogickú činnosť
* odborník schopný samostatne analyzovať problémy a prijímať výchovno-vzdelávacie opatrenia v špeciálno-pedagogickej činnosti

Uplatnenie absolventa:

* učitelia špeciálnych škôl
* učitelia 1. stupňa základných škôl (ČR, § 7, odst. 1, písm. d Zákona č. 563/2004 Sb)

toto môžeš robiť keď vyštuduješ špec. pedagogiku - učiteľstvo lebo dá sa tam študovať aj špec. pedagogika - obor. Ja som sa nevedela rozhodnúť čo mám študovať či učiteľstvo či obor a pán na študijnom mi odporučil učiteľstvo lebo vraj s tým je širšie uplatnenie. vraj s učiteľstvom sa môžem uplatniť aj v tých oblastiach keby som študovala obor:

Uplatnenie absolventov:

* Riadiaci a výchovní pracovníci v špeciálne pedagogických inštitúciach školského typu
* Odborníci v ďalších inštitúciach výchovného, diagnostického, poradenského a ďalšieho špeciálne pedagogického zamerania v celom spektre vekových zvláštností od detstva až po starobu
* V štátnej správe, na sociálnych odboroch, v policajných zložkách....

Neviem či chápeš, tak si to radšej sama pozri: http://www.ujak.cz/sh-sppg.php

ale v skratke s učiteľstvom môžeš učiť, robiť v poradniach, centrach, na úradoch kdežto pri študovani oboru učiť nemôžeš. A prihlášku som si sťahovala a vypisovala ručne, ale to je asi jedno ako ju pošleš. Za prihlášku som neplatila nič, pretože slovenskí študenti platia za prihlášku až na zápisnom a je potrebné poslať overenú kopiu diplomu a aj vysvedčenia tuším...fuuu dúfam, že som pomohla 😉

veldinka
autor
22. aug 2009

a už mi došlo čo je to MOV - majster odborného výcviku 😀

elvo
27. aug 2009

caute tak sa vidime v hrozenkove ja pokracujem na Mgr. spec- ucitelstvo 🙂

nika19855
29. aug 2009

1)cautem neviete ako je to ohladom doktoranskho studia na UJAK? Konkretne odbor socialna a masova komunikace? Da sa aj dialkovo? na Slovensku je to tak, ze v pripade dialkoveho sa studium predlzi o dost🙂 ale to by m ineprekazalo, ake je skolne?

2) A este jedna otazka ohladom Mgr. plati sa aj v druhom letnom rocniku?

minutka
1. sep 2009

Zdravim vsetky prvacky Mgr. spec.pedag/ucitelstvo. Vidime sa v septembri 🙂

violetka1
5. sep 2009

ahojte- ja mam skoncenu Mgr. andragogiku na tejto skole uz davnejsie..dokoncila som ju tehotna a statnice robila uz s 2mes. miminkom. Bohuzial teraz, ked otvorili v mojom odbore aj rigorozne skusky, som opat tehotna a realne to nevidim najblizsi rok istotne..dakujem niektorej z vas za cenu na PhDr. ak je teda skutocna- to je cena v CZ korunach?
Inak co sa tyka praxe, nikdy nebol ziaden problem...ak sa bojis len kvoli tomu neist studovat na tuto skolu, mas uplne zbytocny strach 🙂 Vsetko slo- ako sa povedalo - formou prác, ktore si si musela vypracovat podla zadani- a pripadne potvrdit v zamestnani- maloktory profesor robil zo zapoctu z praxe problem. Velmi dobre tam vsetci vedia, ze ludia na tejto skole pracuju v roznych zamestnaniach, prip. su zivnostnikmi, ci maminami na MD.

Co sa tyka narocnosti studia- ja som bola v rocniku hned na zaciatku, ked tato skola len zacinala na SR. Prvy rok bol narocny- aj casovo aj z hladiska ucenia..Da sa povedat, ze prve tri roky, ked sme my koncili Bc. boli z hladiska kvality studia na tejto skole asi najlepsie.
Mgr. studium bolo poslabsie..co nie vsetkym vyhovovalo.

Prajem vela studijnych uspechov!!! 😉

melysana
5. sep 2009

Ahojte holky. Také se chystám studovat na Ujak v Praze,Speciální pedagogiku,obor vychovatelstvi.Jsem toho času na MD ale pořád malou kojím,proto jsem se rozhodla,že se přihlásím až příští rok.Chtěla bych si sehnat učebnice dopředu,třeba i z bazaru.Nevíte někdo přesný rozpis učebnic,které budu potřebovat a kde se dají sehnat?Nebo se to každý rok mění?Myslíte,že má smysl naučit se něco dopředu,mám strachy,jestli to všechno budu stíhat? Napište jak jste to stíhali vy a nějaké vychytávky.Jo a také my prosím napište,jak často se musí jezdit na přednášky,jedná se jenom o víkendy,nebo i v týdnu?A má někdo z vás rady,jak psát zápočty a seminárky,kámoška mi tu chudák panikaří,že to nezvládne.Existuje nějaký návod jak na to,nebo si to má nechat napsat někomu kdo tomu rozumí?Bojí se,že jí s tim vyhodí.Studuje Andragogiku.Díky za vaše odpovědi.Mějte se Ivi.

fidorka1108
8. sep 2009

😲 avoj sovelo26 aj veldinkaaaa 😝 ste sikovne kockyy chcem, sa vammm podakovattt velmi krasne za inf.o skole :a MOV je majs.odb.vychovy, veru a kedy je tam zapis hm???v cz?? teraz som nestihla tam dat uz prihlaskuu ,lebo som cakala ci mi vezmu dceru na vš kde sa plati tak 2by sme nemohli studovat naraz ved chapete nie?? diki ale asik az o rok uff plati sa naraz 2 semestre:?: ci aj na splatky hm?vraj sa tam da aj ked na zapis niekto dojde tak zoberu hm neviete jak to presne je ak nenastupi niekto tak na miesto jeho hm?? hm na sp.pedagog.by som scelaa dufam ze s tym sa da aj v mš zamestnat hmm??viete mi poradit?okrem tych inf.co ste mi poslali?hm?dikeskooo velkee dikiii ok den a nech to zbehne rychloo ten semester a vela uspechov babenky co ste zacali ja sa teraz kus na md nudim mala som ist ochh paaaa babenkyy 😕

melysana
10. sep 2009

Ahoj holky,může mi někdo napsat,rozvrh pro první semestr u speciální pedagogiky?Já se ji chystám studovat příští rok.Chtěla bych si něco nastudovat.Myslíte si,že to má smysl?

betschebah
14. sep 2009

ahojte dievcata..dnes som telefonovala ohladne studia na ujak....prihlasky sa daju posielat do 15. septembra..tak som dnes vsetko postihala a poslala rovno do prahz...takze este neviem, ci sa mam tesit, alebo nie...ale vraj mam pockat 14 dni a na prvu prednasku royhodne prist... 😕 chcem studovat specialnu pedagogiku / ucitelstvo.. a co sa tyka rozvrhu, je na stranke www.ujak.cz...

nika19855
15. sep 2009

Ludia prosim Vas neviete ako sa studuje dialkovo v Prahe na socialna a masmedialna kombinaciu (Mgr.) ???Je to sobota+ nedela ako som pocula?
Chcela som velmi moc studovat v Hrozenkove, ale pravdepodobne pre malo prihlasnzch tento odbor neotvoria ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ---
Keby sa muselo dochadzat raz mesacne do Prahy, tak to beriem...

ml1976
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
betschebah
18. sep 2009

ahoj martina mL...
tiez sa chystam 2 - 4 oktobra do hrozenkova. pojdem aj s mojou koleg. zo skoly. co sa tyka studia, tak podla forumu sa to celkom da zvladnut. ale ktoho vie, ako to bude palit nam🙂 chceme si este zisti, ako to je s ubytovanim, ci staci ten week prist a nahlasit sa...vraj je to v cene, podla web stranky ujak.. ja este cakam na potvrdnie o prijati, ale vraj mam urcite na prve seminare prist. tak sa tesim, ze nebudem sama ako kol v plote
😀

ml1976
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
grettka
18. sep 2009

ml1976 nepis velkymi pismenami mas to v pravidlach fora 😉

ml1976
18. sep 2009

gretka prepac nevsimla som si..

grettka
18. sep 2009

mne sa neospravedlnuj... len upozormunejm, aby ta adminky nezmazali... 🙂

veldinka
autor
19. sep 2009

ako to myslíte že ubytovanie sa hlási pred prvou prednáškou? toho 2. 10 alebo ešte pred tým dátumom? a môžem sa stravovať aj vlastnou stravou? vďaka 🙂

lucke
20. sep 2009

Pozdravujem holky ktoré začínajú študovať na UJAK Starý Hrozenkov odbor špec. pedagogika - učiteľstvo. Chcela by som sa spýtať či nie je z Vás niekto z Košíc alebo okolia? Údajne ubytovanie sa nahlasuje priamo v Starom Hrozenkove toho druhého pred prednáškou.

ojika
21. sep 2009

Ahoj děvčata a maminky. Studuje některá Spec. pedagogiku - vzdělávání dospělých v Praze? Já sice bydlím v Praze, ale studuji na pobočce v České Lípě. Právě začínám druhý ročník Bc. studia a chci se zaměřit na řízení lidských zdrojů. Studujete to některá, ať si mám s kým pokecat? Děkuji a všem hodně úspěchů při studiu. 🙂

betschebah
21. sep 2009

cafte di
pred prednaskou sa nahlasuje ubytko. co sa tyka stravy tak predpokladam, ze asi lacnejsie bude pre mna vlastna strava..mozno niekam na obed skocit...ja som z levic (okres nitra). dakujem za kazde povzbudenie a info na tomto fore!! urcite by nas vsetkych potesilo, keby nas starsi spoluziaci obcas " poucili" ako to chodi v hrozenkove...dufam, ze nie hrozne 😉 ale ako som to pochopila, ten, kto chce to bude mat urcite lahsie! drzim palce a tesim na vas 🙂

zuzkapu
23. sep 2009

Ahojte, ja by som tiež mala študovať v Hrozenkove - andragogiku, tento piatok mám ísť na prednášku, aj keď nemám v ruke ešte papier o prijatí. Neviete či treba priniesť na prvú prednášku aj fotky do indexu, keď ešte nie som oficiálne prijatá???