Štúdium na UJAK. Ako sa rieši prax v obore?

veldinka
11. júl 2009

Ahojte. Chcem si poslať prihlášku na na ujak na špeciálnu pedagogiku - vychovávateľstvo externou formou na Mgr. stupeň. (doteraz som študovala denne v RK). Rysuje sa mi však práca, ale nie v danom odbore. Neviete mi prosím povedať, ako je to v takom prípade s praxou? Dočítala som sa, že v prvom ročníku na Mgr. stupni je prax 2 týždne a v ďalšom ročníku 3 týždne. Keby to bolo menej týždňov riešila by som to samozrejme dovolenkou počas ktorej by som si prax spravila, ale teraz neviem či celú dovolenku obetujem len na prax. Prosím napíšte mi, ako prax riešite ak študujete a nepracujete v danom odbore, respektíve ako má prax vypadať na UJAK. Ďakujem pekne.

sisinka112
19. júl 2011

@zuzubabo ahoj. A prečo sa nedá učiť na normálnej škole? Neviem či to mám risknúť alebo nie. chcela by som isť na Mgr špeciálna pedagogika učiteľstvo.

sisinka112
19. júl 2011

ahojte. Je tu niekto, kto si podáva alebo podal prihlášku do Starého Hrozenkova? A je tu niekto z východu? Ak áno ozvite sa mi

fleur2011
19. júl 2011

@sisinka112 ahoj, ja som si podala prihlášku do Hrozenkova, ale na Mgr - Andragogiku - takže zatiaľ je to štúdium s prednáškami v Prahe a so skúškami v Trenčíne, prípadne Hrozenkove. Inak som z Trenčína - je to len 15 km od Hrozenkova. Je tu v diskusii aj niekto, kto sa prihlásil na Andragogiku Mgr - to je jedno odkiaľ?

sisinka112
20. júl 2011

@fleur2011 ahoj a nevieš ako je to s ubytovaním ? Je potrebné platiť za ubytovanie alebo je to v cene tých 25000kč?

fleur2011
20. júl 2011

@sisinka112 Ahoj, ubytko sa platí zvlášť, v cene je len doprava autobusom z Trenčína do Hrozenkova a do Prahy, ale či to bude ten istý bus neviem, možno sa bude v tom Hrozenkove prestupovať. Inak je to dosť - keď človek ešte priráta aj stravu a podobné veci.... ale no čo už narobíme. Ja budem nastupovať už v Trenčíne - teda píšem ako by to bola hotová vec, ale papiere o prijatí mi ešte neprišli. Tak isto neviem či vopred treba rezervovať to ubytko, alebo stačí až na mieste ... Pa

tmarky
27. júl 2011

@sisinka112 ja som si podala prihlasku na spec.pg.ucitelstvo.Odkial si z vychodu?ja som z MI.

tmarky
27. júl 2011

Ahojte, chysta sa este niekto z MI studovat do Hrozenkova Mgr. spec.pg.-ucitelstvo?
Prislo vam uz rozhodnutie o prijati?
Neviete kedy bude zapis v Hrozenkove?

janisi
27. júl 2011

Tak sem dneska zaplatila školné, přihlásila sem se na netu na stránkách ujaku. No a nevíte jak to bude dál...? Informace pošlou na email ? Dálkaři si pojedou pro skripta do Hrozenkova a nebo až jak se pojede do Prahy?
V Hrozenkově jsou jen konzultace....prý.

janisi
30. júl 2011

tmarky...v pondělí tam zavolám, sice jsem přihlášená už i na netu ujaku, ale nic tam nemám a tak nevím jak to bude dál...ještě chtějí 2 fotografie. Podle mne jde vše emailem, proč do Hrozenkova když už tam ani nebudou přednášky...:(....zjistím. Ahojite

centaurea11
31. júl 2011

Ahoj,
kdyby měla některá z vás zájem, prodám levně (méně než za polovinu ceny) nové knihy z UJAKu pro 1. ročník, obor andragogika. Pište na olga.stefanova@centrum.cz. Mohu zaslat poštou nebo osobní odběr v Praze- Dejvicích.
Hodně štěstí při studiu!

janisi
31. júl 2011

Nabídněte nebo se ozvěte...knihy pro SMK 1.ročník, děkuji velmi.

sisinka112
1. aug 2011

@tmarky ahoj áno ja som východu. Mne ešte tiež nič neprišlo. A ty si z Michalovec?

sisinka112
1. aug 2011

@fleur2011 ahoj tak veru, že je to dosť. a ty si odkiaľ? Ak zistíš niečo o ubytovaní tak daj info či treba rezervovať vopred alebo nie

sisinka112
1. aug 2011

ahojte a nemá niekto informácie o tom či sa z tejto školy na uzemi SR uchytím.......?

tmarky
1. aug 2011

@sisinka112 ano som z Michaloviec,a ty? Dnes mi prisiel list ze prijali moju prihlasku ,ale ze mam vyplatit admin .poplatok 5OO kc,Ty si uz nieco platila?Nestaci to na mieste.A co skolne,dokedy sa ma vyplatit?

tmarky
1. aug 2011

Neviete nahodou niektora zo slovenska,co znamena ,ze mi chcu na zaklade predchadzajuceho vzdelania poslat este pozvanku na vyrovnavaci kurz? co je to za kurz?
A nahodou neviete dokedy treba vyplatit tych 5OO kc a skolne?
To vsetko na ten isty ucet?
DIK

janisi
1. aug 2011

tmarky,
právě ten poplatek by měl být zaplacen s podanou přihláškou a nebo hned po tom jak ji podáš. Na místě je pozdě. Školné jak ti dojde, že jsi přijatá a možná i na místě....j.

ivetka73
1. aug 2011

Ahojte ja som z Michaloviec a podala som si prihlášku na mgr.odbor andragogika.Moja známa tam už skončila rok a veľmi si ju pochvaľuje.Len tá suma je dosť veľká ale už som to vyplatila ale na ujak ešte nie som zaregistrovaná.Ak ste niekto z východu a idete na andragogiku, ozvite sa.

tmarky
1. aug 2011

@janisi dik za info🙂 a nepoznas niekoho kto ma ist alebo bol na vyrovnavacom kurze?

tmarky
1. aug 2011

@ivetka73 ahoj ja som z MI ale ja idem na spec pg.-mgr.-no ak budeme mat rovnake terminy na prednasky tak mozme cestovat spolu...

zdenka65
3. aug 2011

@kocca ahoj, prosím Ťa chcela by som sa prihlásiť na Mgr. Andragogika tak by som bola rada, keby si mi napísala, či si aj Ty prihlásila, teda vlani a či pokračuješ, prípadne info ako to bolo so skúškami..díky Zdenka

zdenka65
3. aug 2011

@alenka1983 Ahoj Alenka, len tak si tu čítam, lebo chcem ísť doštudovať do SH teda už do Prahy a v Tvojom príspevku som sa dočítala, že žiješ v Škótsku. Aj moja dcéra tam žije a tento rok sme ju boli pozrieť. Ona je v meste Dundde. A Ty ? ahoj...Zdenka

sisinka112
3. aug 2011

@tmarky ahoj ja som tých 500kč plati pri podávaní prihlášky. máš to poslať na učet to si najdeš v sekcii slovensko

sisinka112
3. aug 2011

@tmarky ahoj ako to že musíš robiť vyrovnávací kurz ved doteraz tam nikto žiadny vyrovnávaci kurz nerobil? A čítala som na ich stránke UJAK, že vyrovnávací kurz je dosť drahý. Ja by som na tvojom mieste tam zavolala.

sisinka112
3. aug 2011

@ivetka73 ahoj spomínaš tu, že tvoja známa skončíla túto školu a má prácu? Uznali jej tuto školu? prosím odpíš mi

janisi
3. aug 2011

tmarky ju,ju...
Holky dneska jsem volala do školy, jak se zaplatí poplatek 500,- k přihlášce, tak Vám dojde, že jste přijatí a zaregistrujete se na jejich stránkách se svým ID. Tam Vám budou chodit všecky informace. Pak je druhý krok, že jak jim dojde školné, tak se to tam ukáže a třetí je, že pošlete fotku. Pani mi říkala, že škola začíná na konci září nebo přelom září-říjen a toto všecko i s rozvrhem dostaneme na ty stránky, kde jsme zaregistrované. Máme se tam neustále dívat co je nového, ale rozvrh ještě neni udělán. Tak se tam jdu zase kuknout....hojte j.

ivetka73
3. aug 2011

@zdenka65 Zdenka ja som skončila bakalára andragogiku v Prešove minulý rok, potom som porodila , bola som rok doma a teraz som podala prihlášku. Mne prišlo, že som prijatá bez príjmačiek.O skúškach ti neviem povedať nič.

fleur2011
7. aug 2011

@tmarky Ahoj, ja som tiež prihlásená na Mgr Andragogika a včera mi tiež prišli papiere,že sa musím zúčastniť vyrovnávacieho kurzu a je to 31.8 až 2.9. v Prahe a mám zaplatiť ďalších 6.000.- CZK (no je to asi preto, že mám BC z Etiky - filozofie, ale neviem teraz čo urobím, mám problém aj z práce odcestovať v tomto termíne a sú to ďalšie peniaze naviac a pritom mi predtým odpísali, že si mám prihlášku podať a bez problémov by ma mali prijať na štúdium, som trochu v rozpakoch., napíš mi prosím, či tam teda ideš alebo ak niečo vyzistíš. Ja som inak z Trenčína a Ty?

tmarky
7. aug 2011

@fleur2011 Ahoj, ja som az z Michaloviec a zatial mi ta pozvanka s terminom neprisla no asi pride ,a tiez som prekvapena lebo mam stat.skusku aj z pedag. a psychologie a idem studova spec.pg.Mgr.ucitelstvo.Asi budem musiet ist, ale skusim sa tam este ozvat.:(((

tmarky
7. aug 2011

@fleur2011 A nevies nahodou,co sa na tom kurze robi, dufam ze sa nepise dajaky test?