Štúdium na UJAK. Ako sa rieši prax v obore?

veldinka
11. júl 2009

Ahojte. Chcem si poslať prihlášku na na ujak na špeciálnu pedagogiku - vychovávateľstvo externou formou na Mgr. stupeň. (doteraz som študovala denne v RK). Rysuje sa mi však práca, ale nie v danom odbore. Neviete mi prosím povedať, ako je to v takom prípade s praxou? Dočítala som sa, že v prvom ročníku na Mgr. stupni je prax 2 týždne a v ďalšom ročníku 3 týždne. Keby to bolo menej týždňov riešila by som to samozrejme dovolenkou počas ktorej by som si prax spravila, ale teraz neviem či celú dovolenku obetujem len na prax. Prosím napíšte mi, ako prax riešite ak študujete a nepracujete v danom odbore, respektíve ako má prax vypadať na UJAK. Ďakujem pekne.

janka8359
5. aug 2010

neviete náhodou kedy je vlastne zápis na Mgr Špeciálna pedagogika učiteľstvo?. a je už niekde rozvrh?
a dokedy treba vlastne zaplatiť ?

misinn
5. aug 2010

tie vyrovnavacie skusky za robia na magisterske studium?

alenkaaa
5. aug 2010

janka8659..to by zaujimalo aj mna...ze vraj to budes mat na strankach studentu.....ked zaplatis,tak sa dozvies..tam bude vsetko..ja som uz aj zaplatila a stale nic...takze sila 🙂

janka8359
5. aug 2010

alenkaaa dakujem za odpoved . to je fakt sila............ 🙂

janka8359
5. aug 2010

humanka. ja by som sa pridala k spoločnému cestovaniu. už som ti aj písala. Ja bývam v BJ. prosím odpíš

1801
7. aug 2010

ahojte aj ja sa chystam do hrozenkova od septembra a mna by tiež zaujimalo či neviete z čoho su tie vyrovnavacie skušky nakolko a kedy sa robia. Na Bc som mala iny študijny odbor než, ktory sa chystam študovat čiže špecialnu pedagogiku- učitelstvo.Ja som tiež z vychodu konkretne z Trebišova tak ak ide niekto z okolia tak nech mi da vedieť na moj email 1801@centrum .sk

1313
9. aug 2010

Ahojte,
poradíte mi ☹ ... neviem sa rozhodnúť či ísť študovať na UJAK...po 20 rokoch od strednej. Mám trochu strach. Ešte do konca augusta mám asi čas 🙂

marcolka
9. aug 2010

1313 Ahoj, nevzdavaj to 😉 ....ja som 30rokov po strednej a nemam strach. Netreba sa báť, niet čoho, nikdy nie je neskoro. Ozaj dievcatá už ste platili školné? 🙂

gabou
9. aug 2010

@1313 ahojky, no za zkoušku nic, uvidíš..buď tě to chytne, nebo ne..ale myslím, že to zvládnete všechny, holky!! Držím pěsti! Já jsem studovala tři roky denní studium v Kroměříži vošku sociální pedagogiku, to samé pak na výšce ve Zlíně na Baťovce, ale už dálkové..jsem DiS. i Bc., ale na Magistra jsem se už bála..teď toho trošinku lituju a říkám si, že jak postavíme domeček, že se do toho zase dám možná 😉 Hodně štěstí!!

gween11
9. aug 2010

@1313 No, na UJAK se nebojte jít 🙂 Jestli si uděláte trochu času na studium, tak běžte 😉
@marcolka Já mám zaplatit školné do 13.8. Asi to mají nějak rozdělné na víc termínů, protože kdosi psal, že měl zaplatit do 6.8.

gween11
9. aug 2010

@gween11 Já vím, že se tu tyká. Už jsem zblblá z jiného webu 😀

natashkaa
9. aug 2010

@andrjusa ahoj posielala som len overenu kopiu Bc diplomu a vysvedcenia a spominany dodatok. Tot vse

anjelik323
10. aug 2010

ahojte,ja som už zaplatila školné a čakám kedy sa budem môcť prihlásiť

alenkaaa
10. aug 2010

baby...pocuvajteee.....zapis prebieha od 1.7 do 15.9?..takze sa mozem ist zapisat hocikedy?lebo na vacsine skol to funguje tak,ze zapis ma presne stanoveny datum...bol uz niekto na zapise?

andrjusa
10. aug 2010

@kocca ahoj, ja som z Banskej Bystrice. Chodila som na UMB odbor sociálna práca, myslím, že ak budú nejaké vyrovnávacie skúšky, zvládneme to. Andragogika je dosť náročné štúdium, teda aspoň na UMB. Daj vedieť ako sa rozhodneš. Inak ja som už volala aj písala na UJAK a o žiadnych vyrovnávacích skúškach mi nehovorili. Veď uvidíme 🙂

marcolka
10. aug 2010

@gween11 dakujem za info. Zajtra tam mam v plane ist osobne cez ich postu zaplatit aj na studijne popytat co a ako. pa

marcolka
10. aug 2010

@andrjusa ahoj, andragogiku zvladnu aj moje uz hrdzavejuce mozgove zavity? ale toto ma zaujalo velmi tento odbor. M.

andrjusa
10. aug 2010

@marcolka ahoj marcolka, ja som neštudovala andragogiku, len poznám baby ktoré to študovali a mali fakt náročnejšie prednášky aj skúšky. Napriek tomu som si istá, že ak chceš a zaujíma ťa to tak to zvládneš. A neboj s hrdzavejúcimi mozgovými závitmi nie si sama, tie moje sú už tiež mierne skorodované 🙂

martulienkaa
10. aug 2010

😝 humanka aj janka 8359 🙂 aj ja sa k vam pripajam som rada ze sme sa tu nasli a budeme spolu cestovat do sh no ale este som skolne nezaplatila.. jak je najlepsie .platit hm ?vraj su velke poplatky hm prosim radu bo sa nedostanem vraj k rozvrhu a zapisu ? teskam sa na vas dik za radu poprosim na (mail martulienkaa azet. sk) pisat dzte a a uzite si prazdninky 😲 😀

martulienkaa
10. aug 2010

avoj 🙂 natashka aj ty ides do sh na s.p.ucit?hm?jak stretneme hmm vyhlasi paltila 500kc hm a skolne hm diki hadam sa tam sime v 1 roc kto je tu z konika hmm hii co ty na to ok den voj ☹

martulienkaa
10. aug 2010

🙂 avoj natashka 😉 sory mala som vypadok pc tak my to skakalo a nedopisalo ok 😲 ci ides na specku ucitelstvo?a ze jak sa stretneme v skole ci sa aj opytame ze kto je z konika nee hii a dame hlavy dokopy a budeme si hadam pomahat hm co ty na to? uz si platila skolne hm vraj poplatok sa da aj v den zapisu zaplatit ale skolne neviem dokedy 😀 hm ci kazdy individualne? a akou formou najlepsie hm mail ci ako ?kedy je tam zapis hm piste diki ak viete baby co tam idete piste bude nas viacej informovanychh kazda rada pomoze navzajom diki mail martulienkaa azet .sk 😖

martulienkaa
10. aug 2010

avoj 🙂 uzuki ako sa mas hm prazdninujes hmm a kedy nastupujes do 2 roc hmm pa mata 😝

janka8359
11. aug 2010

ahoj martulienkaa tak to som rada, že budeme spolu cestovať. a ak sa smiem opýtať odkaľ si?. dnes je už streda a ja tiež ešte nemám vyplatené. a to som ani nepočula že sú veľké poplatky...........fakt neviem ako by bolo lepšie platiť........ak budeš niečo vedieť daj info..........môj mail je jana.jurekova@centrum.sk papa

marcolka
11. aug 2010

Ahojte dievcata, dnes som bola v SH, zaplatila som skolne u nich na poste postovne bolo iba 33kc. Treba najskor zaplatit, potom cca za dva tyzdne kym prejde platba prahou no a potom skusit sa zapisat elektronicky. Ak by bol problem treba volat studijne odd na ujak. Do 15.09. by to malo byt ukoncene potom treba sledovat na ich stranke rozvrh hodin. Po 15tom by mali byt prve prednasky. Tak asi takto..... ak je niekdo z trencina potesi ma to papa.

kocca
11. aug 2010

@andrjusa Ahoj, tak už som sa rozhodla, napísala som na andragogiku... 😒 neviem,či som urobila dobre,viem,že to bude náročné a ešte neviem,či ma vezmú...mne tiež nehovorili nič o vyrovnávacích skúškach,len to tuná ktosi z nás napísal v predchádzajúcich stranách a našla som to aj na ujaku,stojí to 6000Kč, ale nepíšu na ktoré štúdium to platí.

kocca
11. aug 2010

@marcolka Ahoj, ja som 18 km z TN, takže ak ma zoberú, budem aj ja cestovať z TN. Ak som správne pochopila, ideš aj ty na andragogiku? Na Bc alebo Mgr?

marcolka
11. aug 2010

@kocca ahoj kocca ja idem na andragogiku je to narocne vraj no uvidime treba sa rozhodnut este pre volitelny predmet a to pre personalistika alebo management ludskych zdrojov. Ja idem na Mgr. 🙂

marcolka
11. aug 2010

@kocca este k vyrovnavacim skuskam, ja som tam bola a nic mi nehovorili, mozno sa to tyka len studentov ktori nemaju pedagogicke vzdelanie neviem ale ci je to tak. Myslim si ze to by uz bolo napisane aj v papieri o prijati.

martulienkaa
11. aug 2010

avoj napisem na mail ti oki den pa 🙂 diki baby co napisali viac na stranku ak mate nove inf piste diki moc paaa 😵

martulienkaa
11. aug 2010

alenkaa 🙂 ahoj aj v den zapisu sa da zlozit cela suma na 1 semester hmm a kolko ty vyjde v prepocte na eu diki pa