Štúdium na UJAK. Ako sa rieši prax v obore?

veldinka
11. júl 2009

Ahojte. Chcem si poslať prihlášku na na ujak na špeciálnu pedagogiku - vychovávateľstvo externou formou na Mgr. stupeň. (doteraz som študovala denne v RK). Rysuje sa mi však práca, ale nie v danom odbore. Neviete mi prosím povedať, ako je to v takom prípade s praxou? Dočítala som sa, že v prvom ročníku na Mgr. stupni je prax 2 týždne a v ďalšom ročníku 3 týždne. Keby to bolo menej týždňov riešila by som to samozrejme dovolenkou počas ktorej by som si prax spravila, ale teraz neviem či celú dovolenku obetujem len na prax. Prosím napíšte mi, ako prax riešite ak študujete a nepracujete v danom odbore, respektíve ako má prax vypadať na UJAK. Ďakujem pekne.

kocca
1. sep 2010

Ahojte, kočky, je to pravda, že škola začína 17. 9. ? Ja som volala na študijné a dali mi tieto info.

nymphalis
1. sep 2010

Ahojky všichni, tak jsem se také konečně odhodlala a přihlásila na mgr. studium obor Andragogika. Holkyyyy, která z vás jde také do prváku?? Dejte vědět - klidně na mail: amawel@email.cz - ať se trochu poznáme, než nám to začneeee. 😉
Nenajde se tu někdo i z jihu Moravy - značka: společná cesta? Zatím pa a už se těším.

lenkamys
2. sep 2010

Ahojte,díky za info není tu náhodou niekto z okolia Myjava,Senica?

marcolka
2. sep 2010

ahojte vcera som si bola pre studentsky preukaz, pytala som sa kedy zacina andragogika - dostala som odpoved ze 22.10.2010. Najde sa aj niekto z Trencina?

honzik77
2. sep 2010

@nymphalis Ahojky, také jsem se přihlásil na mgr. Andragogika, budu jezdit z Blanska...

kocca
2. sep 2010

@marcolka Ahojček, to je fajn, že začíname až v októbri, mne to asi povedali všeobecne o začiatku akademického roku.

kocca
2. sep 2010

@nymphalis Ahoj, dobre si urobila, že si sa rozhodla, aj ja idem na andragogiku mgr., síce budem cestovať z Trenčína, ale budem rada, keď sa tu všetci spojíme... 🙂 Videla som, že nás nie je málo na andragogiku...super! V jednote je sila!

kocca
2. sep 2010

@honzik77 Ahoj aj tebe, vitaj medzi nami andragógmi 😉

misinn
2. sep 2010

je tu vlastne niekto z okolia Nitry? 🙂 alebo nitriansky kraj?

hana2a1
2. sep 2010

@kocca ahoj som Hana z Topolcian, som rovnakeho nazoru, musime sa sustredit na ucenie, za tie dalsie roky sa toho moze zmenit vela, DRZME SI PASTE. Ja idem, som prijata na Bc. spec.- pedag. a vychov. a Ty? mozno o tom pises na forume, ale asi som to nepostrehla. Treba si radsej dopredu pozhanat skripta a potrebnu literaturu. Ak budes nieco vediet o skriptach napis na forum. Dik Pozdravujem vas vsetkych

kocca
2. sep 2010

@hana2a1 Ahoj, ja som tu už písala, idem na mgr. andragogiku, ale ešte neviem, či som prijatá. Ale je jedno, čo kto ide študovať, bolo by fajn, keby toto fórum fungovalo aj ako vzájomná pomoc pre študijné materiály. Ja určite ak niečo zoženiem, prepošlem aj ostatným, tak som to robila aj na predchádzajúcej VŠ.

templerin
3. sep 2010

@kocca to ani ja neviem. poslala som všetky potrebné materiály s prihláškou, len som ešte nič nezaplatila. Odkiaľ si ja som z BB.

marcolka
3. sep 2010

@honzik77 ahooooj tak sa tesim, konecne nejaky chlapec... 🙂

anjelik323
3. sep 2010

ahojte baby,ja som získala od známej nejaké materiály k štúdiu andragogiky,ak bude záujem rada prepošlem)

majka371
3. sep 2010

Ahojte všetci UJAK-ári. Viete mi niekto pomôcť s materiálmi pre 1.ročník VD - kombinované štúdium? Podľa rozvrhu bude prednášať filozofiu Dr. Rajský, pedagogiku doc.Kohout, psychológiu Dr.Živčicová a úvod do VD Dr.Veteška. Aké materiály vyžadujú títo prednášajúci? Môžem odkúpiť, príp. budem vďačná za zoznam povinnej a doporučenej literatúry. Určite to pomôže aj ostatným 🙂 . Keď niečo nájdem na nete, napíšem odkazy, prípadne prepošlem. Ďakujem.

templerin
3. sep 2010

@anjelik323 ja by som poprosila, už teraz díky moc.

anjelik323
3. sep 2010

@majka371 ahoj,zrejme budeme spolužiačky,odkiaľ si?Materiály k štúdiu nám budú preposielať,ale samozrejme záleží od každého šikovnosti,či si niečo aj sám dopredu zoženie

anjelik323
3. sep 2010

@templerin napíš na aký mail a keď budem mať čas prepošlem

templerin
3. sep 2010

@anjelik323 ecabalova@stvps.sk. Prosím Ťa už si uhrádzala poplatok. Odomňa v banke pýtajú IBAN a SAWIFT. Bez toho sa to nedá vložiť na ich účet??? Díky

majka371
3. sep 2010

@anjelik323
Ahoj. Teším sa. Ja som z Košíc ... máš už voľačo na "čítanie"? Aj ty ideš do 1.r. VD Starý Hrozenkov? Mám viac rokov, rada by som do niečoho nazrela skôr ako sa začnem trápiť naozaj 😀 Z netu som si posťahovala toho veľa, akurát neviem čo sa hodí a čo nie. Poradila mi dievčina z Frýdku Místku ...

jana252
3. sep 2010

@hana2a1 ahoj ja som tiež prijatá na tento odbor čo ty....a čo sa týka materiálov, tak to nebude problém....kolegyňa z práce má všetko pre mňa odložené, takže keď budeš niečo potrebovať, stačí sa ozvať.

kocca
3. sep 2010

@templerin Ahoj, ja som z trenčianskeho kraja. 🙂

kocca
3. sep 2010

@anjelik323 Ahojky, vopred ďakujem aj ja, ak budeš ochotná nám tie materiály poslať...Samozrejme, pomoc bude vzájomná.

dasam
3. sep 2010

@lenkamys som z okolia Senice, idem skusit 1 ročnik - RLZ a ty?

nymphalis
3. sep 2010

@honzik77
Ahooooj, tak to je supeeer. Už se těším, až Tě poznám. 😉 Jak máš v plánu do školy jezdit?
Klidně mi můžeš písnout i na mejlík: amawel@email.cz
Zatím se měj. 🙂

nymphalis
3. sep 2010

@kocca
Ahojky, díky za podporu a souhlasím s Tebou - v jednotě je síla. Určitě bude super, když už se tu tak trochu poznáme, jakmile se pak sejdeme na výuce, tak nám to připadne, jako kdybychom se opětovně sešli po prázdninách a ne že se vidíme poprvé. 😀 Myslím, že to bude bezvadné i pro "uvolnění atmosféry". 🙂 Takže kdybys cokoliv potřebovala, tak se klidně ozvi. 😉 Je tu na mě i mejlík, takže klidně můžeš i tam.
Zatím pa.

nymphalis
3. sep 2010

@anjelik323
Ahojky, pokud bych mohla také poprosit o zaslání studijních materiálů, tak můžeš na mail: amawel@email.cz
Předem moc děkuji a jak budu mít něco já, tak se budu revanšovat.
🙂

anjelik323
4. sep 2010

@templerin už mám všetko uhradené,ja som si odbehla do Čiech a tam to uhradila,zavolaj do banky,tam ti poradia

anjelik323
4. sep 2010

@majka371 presne tak,idem od prvého ročníka,tiež mám trochu trému,po dlhej dobe ísť opäť do školy))

anjelik323
4. sep 2010

@kocca poprosím ťa mail,na ktorý to mám zaslať