Štúdium na UJAK. Ako sa rieši prax v obore?

veldinka
11. júl 2009

Ahojte. Chcem si poslať prihlášku na na ujak na špeciálnu pedagogiku - vychovávateľstvo externou formou na Mgr. stupeň. (doteraz som študovala denne v RK). Rysuje sa mi však práca, ale nie v danom odbore. Neviete mi prosím povedať, ako je to v takom prípade s praxou? Dočítala som sa, že v prvom ročníku na Mgr. stupni je prax 2 týždne a v ďalšom ročníku 3 týždne. Keby to bolo menej týždňov riešila by som to samozrejme dovolenkou počas ktorej by som si prax spravila, ale teraz neviem či celú dovolenku obetujem len na prax. Prosím napíšte mi, ako prax riešite ak študujete a nepracujete v danom odbore, respektíve ako má prax vypadať na UJAK. Ďakujem pekne.

anaid
5. feb 2010

pravo v podnikani je novy odbor, najstarsich maju myslim len druhakov na Bc., ked dovrsia 3ti r., otvoria aj vyssie rocniky-pravdepodobne.

aktiz
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anaid
7. feb 2010

aktiz, zalezi na Tebe. Ja tam tiez studujem, mala bude mat 2 roky a pracujem na plny uvazok. Seminarky si pisem po veceroch a ak mam v praci cas. Len si namiesto citania romanov listujem v odbornych knihach 😉

dadulaa
7. feb 2010

baby, počula som, že chcú na túto školu aj štátnice z českého jazyka, ale moc tomu neverím...je to teda pravda,či nie? pýtam sa, lebo ma táto škola do budúcna zaujíma...díky

aktiz, určite to zvládneš s bábätkom, pokiaľ ti ho bude mať kto postrážiť, tak sa to dá zvládnuť. Prečítaj si v téme maminy, čo študujú - tam je viac mamín s malými alebo s veľa detičkami a zvládajú to 😉 🙂 keď sa chce, dá sa všetko.. 🙂

aktiz
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sofia222
10. feb 2010

Ahojte babulky, nejde niektora z vas studovat do stareho hrozenkova odbor personalny manazment a ludske zdoje...ja som si prave dnes poslala prihlasku a rada by som este s dakym cestovala, popripade zhanala ucivo...napiste..vraj je to lahke, kamoska chodi prvy rok a zvlada to.....

sofia222
10. feb 2010

ahoj pipo10, i ja chcem studovat tento obor, v starom hrozenkove, aj ty...ja som prave dnes poslala prihlasku, este mas cas do konca maja, ale ja uz som to poslala teraz, nech to mam z krku, ak este chces studovat, napis , odkial si...

natashkaa
10. feb 2010

Ja uvazujem nad pravom v podnikani,,,,,

aktiz
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sofia222
12. feb 2010

Ahojky, je tam ten obor, len pohladaj, po cesky je to pisane, je to bakalar, prijimacie skusky su neni, kedze sa ta skola plati, ide sa bez prijimaciek...chces ist studovat...moc tu nechodim, ak sa ti bude chciet, napis mi na cisarova.andrea@zoznam.sk, daj vediet, ci by si sla so mnou, alebo este nietko studovat. vdaka

ivkao
20. feb 2010

Ahojte kočky aj ja rozmýšľam o tejto univerzite. Nájde sa tu niekto, kto uvažuje nad Mgr. špeciálna pedagogika v roku 2010/2011 a je z okolia Levíc?

ivkao
20. feb 2010

Ahojte kočky aj ja rozmýšľam o tejto univerzite. Nájde sa tu niekto, kto uvažuje nad Mgr. špeciálna pedagogika v roku 2010/2011 externou formou a je z okolia Levíc?

sihaweh
22. feb 2010

Ahojte dievčatá,

chcem sa spýtať na štúdium Andragogiky externou formou. Je možné tento odbor študovať priamo v Prahe? alebo sa študuje iba v Hrozenkove? Je tu niekto, kto študuje tento smer? Bola by som rada za bližšie informácie 🙂

ďakujem pekne

ivkao
22. feb 2010

Ahoj betschebah, prosím ťa mohla by si mi napísať nejaké info keďže už chodíš na ujak. Ako to je s materiálom na skúšky, je sa z čoho učiť?? Ja som skončila DTI v Leviciach a tam sme mali materiály na skúšky z čoho sa dalo v pohode pripraviť a tak by ma zaujímalo, či to tak funguje aj tu? Budem vďačná za každú odpoveď. Pa

kathy13
22. feb 2010

Ahojte.Chcela by som sa opytat,ci niekto studuje doplnujuce pedagogicke studium,alebo sa chysta?Mam zaujem a chcela by som viac info,dakujem.Ja uz VS mam,ale nepedagogickeho smeru.

janulka125
24. feb 2010

ahojte prosim pozna niekto niekoho kto na UJAK v Hroznkove študuje len doplnujuce pedagogicke študium? DPŠ? velmi by ste mi pomohli ak niekoho takeho poznáte. a este mam jednu otázku pre vsetkých ako je to s uznávaním titulov u nas ked skoncite v čechách? uznávaju vsetky? je nejaka dohoda? lebo som pocula ze vsetko neplati...

natashkaa
25. feb 2010

a pravo v podnikani je tak malo zaujimavy odbor? studuje tam niekto halooo???

hana2a1
1. mar 2010

ahojte, som velmi rada, ze som sa aj ja stala clenkou tohto fora. viete mi niekto odpovedat do kedy mam moznost poslat prihlasku, ak chcem studovat spec. pedag. Bc. , ak niekto z okresu Topolcany tiez ide na tento odbor, nech sa mi prihlasi . Vopred dakujem

vikinka65
2. mar 2010

ahoj som z Banskej Bystrice práve dnes som si poslala prihlášku na Bc.špec ped. vych. oficialne prihlášky 1,termin do 31.mája a druhý do 31.8.Ak sa rozhodneš daj vedieť bolo by fajn mať niekoho s kým hodím reč.Ahoj vikinka65

vikinka65
2. mar 2010

c

maruschka
2. mar 2010

vikinka, na špec. pedag. a vych. chcem ísť aj ja 😉 😉 😉 ak sa podarí, tak idem na to.. 😵 😵 😵 Ale ako vidím dievčatá, väčšinou idete na Bc..a ja by som chcela ísť na Mgr.. 😉 😉 😉 Tak si držme palce.. 😵 😵 😵 😵

twistedangel
3. mar 2010

Ahojte dievčatá,

Je tu niekto, kto sa chystána Vzdelávanie dospelých v 2010/2011 v Starom Hrozenkove.

Ináč, počula som na túto VŠ samé chvály, tak dúfam, že sa aj potvrdia (a nemôžem sa dočkať 😉 )

twistedangel
4. mar 2010

Ahojte,

Vidím, že asi nikto 😒 ... Neva... Trochu som nad tým aj rozmýšľala a dosť ma odradilo aj to, že im akreditácia na andragogiku končí 1.3.2011... Tak som sa definitívne rozhodla pre špeciálnu pedagogiku (ináč jednu VŠ už mám - štátnu, Bc z AJ), verím, že nebudem ľutovať. Prihlášku som zatiaľ ešte nepodala, je dosť času do toho 31.mája (teda, chystám sa tak urobiť na budúci týždeň, keď sa vrátim z dovolenky). Financovanie som rozhodnutá riešiť pôžičkou, tak uvidíme. Chcela som ísť na Deň Otvorených Dverí do Prahy, aspoň sa čo to podozvedať, lenže mi to časovo nevychádza, musela by som si kvôli tomu jednému dňu brať dovolenku 😖

Vikinka65 a ostatné dievčatá - tak dúfam, že sa v tom Starom Hrozenkove nakoniec stretneme 😉

twistedangel
4. mar 2010

Ináč, takéto články ma vedia poriadne naštvať: http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek....

Tak len dúfam, že tú pobočku tak skoro nezrušia... 😒

katrin119
7. mar 2010

Ahojte baby! chcem reagovat prave na clanok na aktualne.cz. Skola sice vyzera super, ale ten clanok ma dost vystrasil, lebo by som bola nerada, keby som skolu vystudovala, zaplatila a pri hladani zamestnania by ma nevzali kvoli tomu na akej skole som studovala ako to je momentalne v pripade Trencianskej Univerzity...
Prosim Vas, tie, ktore ste tam uz dostudovali, nemali ste s tym podobny problem?
Dakujem 😉

hana2a1
9. mar 2010

Baby toho problemu s tou akreditaciou sa obavam aj ja, co ked dostudujeme a skola a aj tie peniaze budu fuc?
Nikto nam asi neda 100%zaruku! Kto viete nieco viac? Piste! Dodatocne -vsetkym zienkam- pekny MDŽ.

fidorka1108
15. mar 2010

😝 🙂 Ahojte babenky 😲 dlho som tu nebola ale sa idem pytat ci nechysta sa niekto na tuto skolu na spec.pedag.alebo iný odbor skoncila som Bc.na inej skole a chcem pokracovat..dalej hmm mám trocha obavy lebo som pocula ze vraj je to?ako? trencianska univerzita ?bolo by my luto penazi ak by som po skonceni nemala uplatnenie lebo z takej skoly hm co je na tom pravdy hmm a maju akreditaciu dalej ja potrebujem si dorobit mgr.diki moc tesim sa na odpovede od vasss 😎 ok deň

ivkabmw
16. mar 2010

ahojte ludkovia...ja koncim tento rok bakalara, ale nie v pedagogicko smere.Velmi by som chcela ist na spec. pedagogiku-ucitelstvo., na magisterske studium...bojim sa,ze ma nevezmu,ale na stranke pisu,ze ked urobim vyrovnavacie kurzy,tak by ma teoreticky mohli vziat....a prihlasky staci poslat do konca augusta..ci nie? dakujem apekny den

ivkabmw
16. mar 2010

baby..prosim odpiste mi...bola by som vdacna za odpoved

ivkabmw
16. mar 2010

maruschka
tak ja cem ist tiez na mgr..tak sa mozno uvidime,ak ma vezmu..casu este dost