Štúdium na UJAK. Ako sa rieši prax v obore?

veldinka
11. júl 2009

Ahojte. Chcem si poslať prihlášku na na ujak na špeciálnu pedagogiku - vychovávateľstvo externou formou na Mgr. stupeň. (doteraz som študovala denne v RK). Rysuje sa mi však práca, ale nie v danom odbore. Neviete mi prosím povedať, ako je to v takom prípade s praxou? Dočítala som sa, že v prvom ročníku na Mgr. stupni je prax 2 týždne a v ďalšom ročníku 3 týždne. Keby to bolo menej týždňov riešila by som to samozrejme dovolenkou počas ktorej by som si prax spravila, ale teraz neviem či celú dovolenku obetujem len na prax. Prosím napíšte mi, ako prax riešite ak študujete a nepracujete v danom odbore, respektíve ako má prax vypadať na UJAK. Ďakujem pekne.

martulienkaa
17. jún 2010

🙂 😀 Ahojte poprosím vás o odpovede,lebo tu často nie som diki za pochopenie na mail martulienkaa@azet.sk

marcolka
18. jún 2010

Ahojte dievcata, chysta sa niekto z Trencina studovat andragogiku v SH? Ak sa niekto najde potesim sa... 🙂

bialea
18. jún 2010

Ahoj my ideme aj s kamarátkou za slobodna som bývala v TN teraz asi 30 km odtiaľ ešte nemáme však pridané prihlášky baby koľko sa presne platí na Mgr špecku ?

andrea331
19. jún 2010

čaute budúce študentky, ide niekto aj na bc vzdelávanie dospelých a máte bližšie info o tomto štúdiu
🙂

andrea331
19. jún 2010

@anjelik323 , ahoj mne známa povedala,že mám skúsiť vzdelávanie dospelých máš prosím bližšie info?

anjelik323
21. jún 2010

@marcolka ahoj,ja om z Trenčína a tiež sa chystám študovať tam,idem na bc.vzdelávanie dospelých

andrea331
21. jún 2010

ahoj anjelik ja som od TT a neviem sa rozhodnúť či to zvládnem, ty ideš na 100%? Máš nejaké zaujímavé info o tomto štúdiu prosím 🙂

anjelik323
22. jún 2010

@andrea331 idem na 100%,už to mám aj zaplatené,mám info z prvej ruky,chodí tam moja bývalá spolužiačka,kamočka a aj jej mama tam chodila,všetky si chválili,dá sa to zvládnuť popri deťoch aj zamestnaní,chodí sa tam 2krát za semester plus skúšky,materiál dávajú profáci alebo si medzi sebou poposielali

janin26
22. jún 2010

anjelik 323 2 x za semester ako cely tyzden? Alebo napr. 2 vikendy za semester? A tie skusky su cez tyzden? Dakujem

delonko
22. jún 2010

@janin26 ak môžem tak ti odpoviem ja. Končím teraz Mgr. v Starom Hrozenkove, mám andragogiku a konkretne riadenie ľudských zdrojov a druhá skupina má vzdelávanie dospelých. Do školy sme chodili piatok, sobota nedela - teda celkom 2 víkendy za jeden semester, za rok to robí 4 víkendy. / potom sme chodili už len piatok, sobota / . Na prvom stretnutí sme prebrali veci, nadiktovali poznámky a dohodli sa na skúške, ktoré zväčša bola na tom druhom stretnutí v Hrozenkove. Ak niekto nestíhal tak si samozrejme dojednal skúšku sám. Ubytovanie nám zabezpečili priamo v Hrozenkove buď na colnici, alebo na kempe pri rybníku. Priamo v kulturnom dome dávajú aj obedy , dá sa vybrať vždy z 3 jedál. Varia výborne. Funguje tam bufet, kde je vždy usmiata pani a bez problémov dá a predá čo potrebuješ. Myslím, že tam budeš spokojná.

janin26
23. jún 2010

delonko dakujem za odpoved vyzera to zaujimavo, urcite tam pojdem ak niet eraz tak druhy stupen isto, je to malokde ze ti takto vyhoveju so skuskami a ake je tam skolne?

marcolka
23. jún 2010

Ahoj ANJELIK, som rada ze niekto s TN, mas rodinku? alebo este bez zavazkov? ja som z Juhu, no este neposlali papier ci ma zobrali ...M. 🙂

anjelik323
24. jún 2010

@marcolka ja som z Trenčianskej Turnej a mám už dve deťúrence,ty?

martulienkaa
25. jún 2010

avojky babenky kto my odpovie na otazku co sa viac oplati studovat spec.pedagogika /vychovavatelstvo alebo ucitelstvo hm diki a kde sa viac uplatim alebo andragogika hm diki zvazujem od septembra cakam odpovede papa

uzuki
25. jún 2010

Martulienkaa myslím, že je to na tebe ako sa rozhodneš, ale mja osobne tu študujem špec. ped, využiješ to v špec. školách, i na základke, alebo aj v detskom domove a učiť možeš len v škole, pokiaľ nemáš špecku. A ja som od LM , tz si od Popradu? dá sa to zvládnuť celkom v poho, ale učiť sa treba, nikto ti nič nedá zadarmo. Tak pouvažuj, ale nie veľmi dlho aby si to nepremeškala pa, pekný dník

hana2a1
26. jún 2010

ahojte baby, mna prijali do SH odbor special. pedag.a vychov., len teraz mam zaplatit ten poplatok za semester, Nevie mi niekto povedat "dokedy" sa musi ten poplatok zaplatit? ja som sa pytala tu na slovenku je trosku problemovo posielat ceske peniaze, dost vela sa plati za ten prevod. Ak mate niekto info, poradte mi, vopred dakujem

bbea1
27. jún 2010

Predam studijne materialy k studiu Andragogiky v SH, resp. k priprave na statne zaverecne skusky v tomto odbore. Viac mailom.

marcolka
28. jún 2010

bbea1....mam zaujem o kupu materialov, blizsie mi napis prosim na majasne@gmail.com dakujem.. 🙂

marcolka
28. jún 2010

@anjelik323 ahoooj ja mam tiez dve deti uz trocha odrastene..cez Turnu rada chodim na bicykli pretoze to je moj oblubeny sport..Tak si v podstate blizko keby cosi...pa

gween11
28. jún 2010

Kdy se vám zobrazilo na stránkách studentů "splněno"? Přihlášku jsem posílala do Prahy v dubnu a poplatek 500,- jsem platila v květnu, a stále mi to hlásí "nesplněno". Nevíte, kdy se to zobrazí? Díky za odpověď

bbea1
28. jún 2010

marcolka, poslala som Ti mailika, budem cakat na odpoved. Pekny dnik. 🙂

anjelik323
28. jún 2010

@gween11 dlho im to tam trvá,ale stačí si zavolať do učtárne

anjelik323
28. jún 2010

@marcolka ja mám jednu skoro 5ročnú a druhú 1a pol ročnú,štúdiom si chcem osviežiť materskú))

marcolka
29. jún 2010

ahoj anjelik..ja mam trocha väcsie deti 🙂 , ale aj ty si z najhorsieho vonku, teda mas tiez uz velke deturence. Suhlasim s tebou ze netreba spat na vavrinoch. Ja som studovala pri mensich detoch a bola pohoda. Clovek pride na ine myslienky je to zasa o niecom inom ...takze hura do toho...

kati15703
29. jún 2010

Ahojte.Ja sa chcem tiež prihlásiť na štúdium špeciálnej pedagogiky2010/2011.Skončila som Bc.Chcem si dať prihlášku do Malého Hrozenkova ale neviem sa dostať na ich stránky.

martulienkaa
1. júl 2010

😉 avojkyyyyyyyyy uzuki moja diki moc za odpúoved viem ze sa treba ucit ano som z pp a ty z lm tam chodis vlakom hm
diki moja 😎

marcolka
1. júl 2010

martulienka adresa do Stareho Hrozenkova je www.ujak.cz, alebo sa mylim? vobec netusim ze je aj Maly Hrozenkov..pa

hana2a1
1. júl 2010

ahoj misin, ides teda do SH a na aky odbor? Ja som z topolcian a idem na spec. pedag a vychov., uz ma prijali, len stale mi nikto neodpovedal dokedy sa ma zaplatit za prvy semester , ak vies odpis mi prosim ta

slavkadamko
5. júl 2010

...no tak ja už fakt neviem 😒 ....mam strach ☹