Štúdium na UJAK. Ako sa rieši prax v obore?

veldinka
11. júl 2009

Ahojte. Chcem si poslať prihlášku na na ujak na špeciálnu pedagogiku - vychovávateľstvo externou formou na Mgr. stupeň. (doteraz som študovala denne v RK). Rysuje sa mi však práca, ale nie v danom odbore. Neviete mi prosím povedať, ako je to v takom prípade s praxou? Dočítala som sa, že v prvom ročníku na Mgr. stupni je prax 2 týždne a v ďalšom ročníku 3 týždne. Keby to bolo menej týždňov riešila by som to samozrejme dovolenkou počas ktorej by som si prax spravila, ale teraz neviem či celú dovolenku obetujem len na prax. Prosím napíšte mi, ako prax riešite ak študujete a nepracujete v danom odbore, respektíve ako má prax vypadať na UJAK. Ďakujem pekne.

janisi
11. okt 2011

zdeni nevím, ale jen tak jsme se o tom v buse bavily, že jestli to jde jako. Protože to je fakt v tý vzdálenosti náročný a komplikovaný časově. U nás třebas na SMK chybělo cca 5 lidí.

zdenka65
12. okt 2011

@janisi No ja som sa len teraz prihlasovala na ubytovanie, lebo sme sa s kočkami čo ideme spolu dohadovali čo a ako a zistila som, že ubytko je obsadené, teda v piatok asi bude, no tak som zvedavá ako vôbec dopadnem. Jani tie čo boli ubytované čo hovorili ? Ozaj boli ste plný autobus ? Ani neviem čo urobíme my, lebo mi máme rozvrh v nedeľu len do 13. hod. Tak čakať do 19:15 je dlho, asi pôjdeme naspäť individuálne. Jani a Ty začínaš teraz SMK Bc ? alebo Mgr. ? ahoj...Z.

janisi
13. okt 2011

@zdenka65
Autobus zdaleka plný nebyl, takže je to na vás jestli zůstanete...někdo také jel vlakem nazpátek. Jinak holčina také říkala, že byl hotel obsazen, že se to musí hned nahlásit, takže jestli již máte rozvrh, tak si ubytko nahlaste dopředu, protože na poslední chvilku je to fakt obsazené. Ona platila místo 600,- 1200 za noc a prý to bylo právě tím pozdním nahlášením, že už měla asi dražší pokoj nebo co...začínám Bc.

zdenka65
17. okt 2011

@janisi ahoj Jani, no tak, už som doma z Prahy. My sme mali prednášky v nedeľu len do 13 hod tak som išla domov individuálne, nechcelo sa mi čakať do 19 hod a hlavne čo o polnoci v Trenčíne. My Slováci sme porozhadzovaní po skupinách, škoda, mohli z nás vytvoriť jednu skupinu... no čo už...tak uvidíme čo ďalej...pá..Z

janisi
21. okt 2011

Co nového...? Dělám slovníček do pedagogiky, uf...jinak jak neni autobus naplněn, tak do Prahy nejede. Volala mi pani z Hrozenkova, že toho 19. listopadu jsme jen dva a proto nejede.

vanielka
25. jan 2012

Ide niekto z okolia Žiliny študovať špec.pedagogiku- učiteľstvo od septembra 2012 ?

bambulkabambulkova
31. jan 2012

ahojte prosim poradite mi kde je vysoka skola ktora by mi pomohla sa stat majsterkou odborneho vycviku (kadernicka som vyucena s maturitou) stredne slovensko uz som hladala na internete nic som nenasla prosim vas dakujem krasne

grettka
31. jan 2012

@bambulkabambulkova odpovedala som ti uz vcera v teme "aku vysoku skolu studujete" tu su linky, mozes sa pozriet 😉

http://www.portalvs.sk/sk/studijny-program/ucit... ucitelstvo praktickej pripravy Univerzita Mateja Bela BB

http://www.ukf.sk/prijimaciekonanie/moznosti-vs... UKF Nitra, ucitelstvo praktickej pripravy

http://www.portalvs.sk/sk/vysoka-skola/dubnicky...... ucitelstvo praktickej pripravy na DTI

bambulkabambulkova
31. jan 2012

@grettka jej dakujem ti vcer ami nic neukazalo dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 🙂

bambulkabambulkova
31. jan 2012

@grettka pozeram tu Bystricu ale ak dobre chapem nemozem mat horsiu znamku ako 2 na strednej skole dobre tomu chapem??uff

grettka
31. jan 2012

@bambulkabambulkova, nie je zac, tak uz len uspesne vyber 😉

skus si popozerat priamo na strankach fakult, su tam aj linky, viac som na strednom slovensku nenasla

bambulkabambulkova
31. jan 2012

@grettka si velmi mila uz som im aj pisala lebo mam v tom trosku chaos ake su kriteria na prijatie a co si myslis tazka je skola ?Chcela by som byt majsterka odborneho vycviku

grettka
31. jan 2012

@bambulkabambulkova, ci je to tazke, tak to neviem posudit, ale kazde VS studium ma svoje naroky a treba sa mu venovat. Pokial vsak mas sen byt majsterkou OV, tak si za tym chod, pozistuj si hlavne, treba to skusit a nevzdavat sa 😉

bambulkabambulkova
31. jan 2012

@grettka si zlata heh uz som tam pisala meil ale neda sa mi odoslat zajtra sa tomu povenujem viac som hrozne unavena a rano mi idu znamienka vyberat tak sa bojim trosku heeh

grettka
31. jan 2012

@bambulkabambulkova , tak sa drz 😉

bambulkabambulkova
1. feb 2012

@grettka uz je po hihi

gween11
16. feb 2012

Nevíte jak se řeší na UJAKu praxe u dálkařů? Třeba u těch, kteří jsou momentálně bez práce, na rodičáku apod.?

karin89
20. feb 2012

je tu niekto z Trencina co sa chysta studovat na ujak?

janisi
23. feb 2012

Domluvíš si praxi u nějaké firmy - reklama. marketing, PR, kulturní středisko a pod. Já ji mám ve druhém ročníku, takže příští rok...

karin89
2. mar 2012

@vanielka
ahoj,ja by som chcela,som z tn

3alena
12. mar 2012

je tu niekto kto ide študovať do Prahy 2. stupeň špec. pedagogiku. učiteľstvo od septembra - z prešovs. kraja

fidorka1108
22. mar 2012

@bambulkabambulkova moja v prešove abo BB tam mas MOV!!napis na fakultu pa

bambulkabambulkova
22. mar 2012

@fidorka1108 aoj dakujem uz je poslane cakam ci ma primu alebo nie 🙂

fidorka1108
23. mar 2012

ahoj príjmu iste ja som tam spokojná už končim za 3m pa 😝

zuzubabo
26. mar 2012

@karin89 ahoj, aj ja sa chystám a bývam pri TN 😉

fiffinkaa
2. máj 2012

Ahojte, neviete či sa aj tento rok dá isť na magisterské štúdium andragogiky do Starého Hrozenkova? alebo pobočku zrušili, dakujem

amaca
6. máj 2012

@fiffinkaa pobocka v Starom Hrozenkove funguje iba pre bakalarske odbory. Magisterske odbory chodia na prednasky do Prahy 2x za semester, od stvrtka do nedele. Momentalne dopravu aj ubytovanie v Prahe mame v cene studia. skusky byvaju podla dohody nadalej v Hrozenkove alebo v Trencine. Samozrejme, ze vela ludi do Prahy nechodi, prednasky nie su povinne. Mne osobne by to ale chybalo.

janisi
8. máj 2012

V Hrozenkově jsou bakalářské předměty pouze kdo tam začal, tak pokračuje tam. Já jsem si dala vloni přihlášku do Hrozenkova na SMK a jezdím na přednášky do Prahy, protože Hrozenkov prváky nebral. Výuka v prvním semestru 3 x a nyní v druhém 4x o víkendech. Já spím u kamarádky, ale holky co jsou v blízkém hotelu, tak si platí cca kolem 500,- Kč za jednu noc, doprava je zdarma z Hrozenkova. Na přednášky jezdím, nebyla jsem jeden den a také mi to chybělo, ale měla jsem to nahrané na přehrávači a tak sem si to aspoň doma pak pustila.
Takže magisterské je v Praze fiffinkaa !

aktiz
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aktiz
Odpoveď bola odstránená
Zobraz