Štúdium na UJAK. Ako sa rieši prax v obore?

veldinka
11. júl 2009

Ahojte. Chcem si poslať prihlášku na na ujak na špeciálnu pedagogiku - vychovávateľstvo externou formou na Mgr. stupeň. (doteraz som študovala denne v RK). Rysuje sa mi však práca, ale nie v danom odbore. Neviete mi prosím povedať, ako je to v takom prípade s praxou? Dočítala som sa, že v prvom ročníku na Mgr. stupni je prax 2 týždne a v ďalšom ročníku 3 týždne. Keby to bolo menej týždňov riešila by som to samozrejme dovolenkou počas ktorej by som si prax spravila, ale teraz neviem či celú dovolenku obetujem len na prax. Prosím napíšte mi, ako prax riešite ak študujete a nepracujete v danom odbore, respektíve ako má prax vypadať na UJAK. Ďakujem pekne.

haru
17. jan 2010

Ahojte, prosím o informaci jaké je studium ve Starém Hrozenkově, hlavně mě zajímá cena. Opravdu se platí za 1 semestr 25.000 kč? V ceně je ubytování, prosím jak probíhá výuka v které dny, jsou to víkendy? Ve Starém Hrozenkově se studuje jenom andragogika? Jazyky zde nejsou? Může někdo napsta předměty co se vyučují? A jak je to se studiem ve Frýdku-Místku?

Děkuji Haru

haru
17. jan 2010

Prosím nestuduje někdo UJAK ve Frýdku-Místku? Jaké je studium, je tam jen obor - vzdělávání dospělých? V 1 roč. jsou předměty - filozofofie, pedagogika, psychologie a úvod do studia vzd. dospělých? Žádné jiné, není matematika ani cizí jazyk? Vyučování probíhá jen 1 den o víkendu? Moc děkuji za odpovědi 🙂.

veldinka
autor
17. jan 2010

Ahoj haru...ako to prebieha vo Frydku Mistku vôbec neviem. Ale v Starom Hrozenkove sa platí 20 000kč a študuje sa tam 2 víkendy za semester (piatok, sobota a niekedy aj nedeľa - záleží od odboru). Ale myslím, že všetky info nájdeš na ich stránke : www.ujak.cz 😉

anaid
19. jan 2010

Ja studujem vzdelavanie dospelych v hrozenkove, studium stoji 18000czk za semester, plus moznost priplatku 5000czk za akademicky rok za individualne studium. Prednasky byvaju 2x za semester, napr. piatok, sobota, nedela. Ak si priplatite za individualne studium na prednasky chodit nemusite a budete mat cisto individualne studium. V prvom rocniku v zimnom semestri sa studuje psychologia, filozofia, pedagogika a vzd.dosp., v letnom plus sociologia. Cenniky su na ich stranke, studentska karta stoji 250czk alebo 10euro-klasicke indexy sa od roku 2009 nepouzivaju.

haru
19. jan 2010

Děkuji všem za odpověď, za semetr 18 tis. je hodně peněz, do toho ubytování.
Je to, ale na zvážení a zajímavé předměty.
Anaid prosím napiš ještě o přístupu profesorů a jak se skládají zápočty a zkoušky, ústně či písemně?? Úpřímně je to těžká škola, moc učení, přece jsem už postarší a paměť už není trénovaná 🙂
Kolik vás vůbec studuje v jednom ročníku. Moc děkuji. Haru

anaid
20. jan 2010

Za ubytovanie sa neplati, to je v cene. Aj vyucujuci su len ludia a da sa s nimi dohodnut napr. na termine skusok. Skusky su aj ustne aj pisomne. Ustne vacsinou obhajoba seminarnej prace, pisomne test formou a,b,c,d. Da sa to urcite zvladnut, skola je prisposobena pracujucim ludom s rodinami. A hlavne je to sukromna univerzita, takze im ide o kazdeho studenta-predpokladam. Nas zo vzd.dosp. je v rocniku okolo 50.
Ja som pracovne v zahranici, seminarky som poslala postou a terminy skusok som si dohodla v jednom tyzdni ked som bola doma.
Haru, do vzdelania sa oplati investovat a na postarsiu pamat sa nevyhovaraj 😉

haru
20. jan 2010

Anaid, no táhne mi na 40 a to je mozek už zakrnělý.
Ono je těžké se znovu naučit učit, když nemáš fotografickou paměť a logické myšlení 🙂
Jinak máš určitě pravdu, že do vzdělání se oplatí vždy investovat.

anaid
21. jan 2010

Haru, sama som vahala ci sa este dam na studium, mam 28 rokov. Bola som prekvapena, ze patrim k tym mladsim studentom. Hlavne sa nepodcenuj a ver si! Kedze sa o studium zaujimas a zistujes si informacie, predpokladam, ze mas zaujem studovat. Ak si to mozes dovolit financne a casovo, urcite chod do toho.

specialka
23. jan 2010

rada by som skusila studium v st. hrozenkove ale ako je to s platenim mgr spacialna pedagogika 1 semester
20 000ck dokopy 80 000ck? kde je viac ludi vychova ci ucitelstvo no za tie peniaze si to treba dobre premysliet

hanna2605
25. jan 2010

ahojte, chcela by som sa opýtať, či nikto chodí na odbor právo v podnikaní . Chcela by som nejaké informácie a aj to či sa tento odbor dá zvládnuť a ako je to s učením a materiálmi... ďakujem

maruschka
25. jan 2010

specialka, aj ja by som chcela ísť do Hrozenkova(na mgr), ale ak som to správne pochopila, tak ten posledný letný semester sa neplatí, či áno? Len sme sa ešte nerozhodli na aký odbor, lebo sme dvaja a každý z nás by chcel iné zameranie 😀

dievčatá a ako to je s platbou za záverečné štátnicové skúšky? Koľko sa platí?To som nikde nenašla.

buzzy
25. jan 2010

UJAK je vyborna univerzita,ja som tu prvym rokom a skola ma hrozne bavi..ludia su neskutocne milí a ochotní pomoct,mozem vsetkým odporucit! aj tie peniaze za to stoja.. 😉

anaid
26. jan 2010

buzzy, aky odbor studujes?

hanna, moja sestra je na prave v podnikani, v prvom rocniku, zatial to zvlada. Ale v porovnani so vzdelavanim dosp. je to urcite narocnejsie.

fidorka1108
26. jan 2010

marushka avoj aj ja zvazujem ten rok na st-hrozenkov na mgr.hm co na to bude nas viac hm som z pp jak inak sa tam da spec.studovat hm dik mata 😝

fert
26. jan 2010

Tento rok končím bakalárske štúdium odbor medzinárodné podnikanie, takže by som mala záujem o manažment cestovného ruchu - Mgr. štúdium v Starom Hrozenkove, vedel by mi niekto povedať, alebo s tam spýtať a odpovedať mi, že či sa tento odbor náhodou nebude otvárať, keďže teraz končí v bakalárskom štúdiu. Chcem sa ešte spýtať na akej úrovni sa tam vyučujú cudzie jazyky. Môže tam nastúpiť aj začiatočník v jednom jazyku? Nakoľko sa v tomto odbore vyučujú 2 jazyky.

Veľmi pekne Vám ďakujem.

janulka125
26. jan 2010

Ahojte chcem sa opytat studuje niekto z Vas v Horzenkove doplňujúce pedagogické minimum? A teraz bude zacínať druhý semester? najde sa niekto taký? 😉

janulka125
26. jan 2010

teda myslela som Starý Hrozenkov a DPŠ 😀

haru
27. jan 2010

Ahoj, teď jsem zrovna dočetla, že i herec Mádl studuje UJAK v Praze - masovou mediální komunikaci, je na Mgr. studiu.

Buzzy kde studuješ a jaký obor.

🙂)))))))

pipo10
27. jan 2010

Ahojte, chcela by som začať študovať na UJAK riadenie ľudských zdrojov. Na ich stránke však zatiaľ nie je nič na rok 2010/2011. Mám ešte čas? Kedy sa posiela prihláška? Ďakujem za odpovede.

maruschka
27. jan 2010

aj ja stále čakáááám..chcem vedieť tie poplatky, keď by sme sa na to dali s manželom, koľko by nás to stálo. Alebo či ideme najskôr hádzať eurá do pokladničky a rok počkáme..
Špec.pedagogika+vychovávateľstvo:
práve som to pozrela. tak 20 tis na semester, do 31.5 a do 31.8 prihlášky a vysvedčenia+potvrdenie o bc.ukončení..

Ale aké sú poplatky v druhom ročníku + poplatky za štátnicové záverečné skúšky, vie mi niekto povedať????Ďakujem

fert
28. jan 2010

Ja taktiež denne sledujem stránku VŠ a stále nič. Chcela by som študovať manažment cestovného ruchu , ale už Mgr. štúdium. Lenže neviem zatiaľ či ho vôbec otvoria, ak by niekto mal takého informácie prosím, nech napíše.
Môže dakto napísať na akej úrovni je štúdium cudzích jazykov?????????????????

Ďakujem 🙂

fert
28. jan 2010

Ešte som zabudla podotknúť, že telefonicky sa tam neviem dovolať.

Ďakujem za odpoveď.

tatat
28. jan 2010

tí čo študujete tento rok 😲 Mgr. špeciálnu pedagogiku v Starom Hrozenkove, neviete mi poradiť či je Mgr. štúdium akreditované aj na roky 2010-2012 ? Robia sa aj prijímačky na Mgr., alebo berú na základe výsledkov Bc štúdia 😵 ?

maruschka
28. jan 2010

dozvedieť sa o tej škole niečo je absolútny zázrak.. 😕 😕 😕 😕

dievčatá, ktoré študujete, zaujíma ma to školné, či sa platí celé dva roky na Mgr. 20 tis, alebo sa to zvyšuje? A tie, čo študujete špeciálnu pedagogiku, naozaj prijímajú iba na základe Bc. z pedagogiky? 😕 lebo študujem sociálnu prácu, tak teda teraz neviem čo ďalej..
Ďakujem tisíc krát.. 😵

ewka111
29. jan 2010

ahojte 🙂 prosiiiiim,potrebujem surne poradit!
Su tu nejaki andragogovia?bo chcem ist studovat Mgr.andragogika, ale konci im akreditacia v marci 2011..Potrebujem vediet, ci mozem pocitat s tym, ze ked tam nastupim, nebude s akreditaciou ziadny problem a andragogiku bez problemov o dva roky dostudujem....

veldinka
autor
30. jan 2010

Ahojte. Ja tam teraz študujem špec. pedagogiku - učiteľstvo - Mgr. Za semester platím 20 tisíc českých (na slovenské to vychádza okolo 25000). A ja viem o tom, že tento poplatok sa nemení. V tom poplatku je zahrnuté aj ubytko a aj cesta z Trenčína do St. Hrozenkova. Ten poplatok by sa mohol zdvýšiť možno v prípade ak by stúpla cena energii. A ešte dosť záleží aj od študentov ako sa správajú na ubytovniach, lebo nám rozprávali kadejaké prípady, že ich už komplet vykradli (vaňu, batérie, postele, skrine...), posteľným prádlom si umývali autá a dokonca niektorí si doniesli elektrický gril a minuli strašne veľa elektriky. Takže ak by sa takéto niečo ešte opakovalo, tak určite školné zodvihnú. No a akreditované to určite je a aj bude. Riaditeľ nám hovoril, že niet sa čoho báť 🙂 Takže sa nebojte a posielajte príhlášky 😎

veldinka
autor
30. jan 2010

a ešte čo sa týka prijímačiek. Ja mám bc. zo špec. ped. tak ja som s tým problém nemala, ale viem, že v našom ročníku sú aj akí, čo študovali napr. angličtinu a aj sociálnu prácu...Myslím, si že oni nerobia s tým nejaké drahoty. Ale najlepšie sa je opýtať priamo ich. Ja som nikdy nemala problém sa tam dovolať, tak ešte skúšajte😉

vikinka65
4. feb 2010

Ahojte, som z Banskej Bystrice, mám 44 rokov. Chcela by som začať študovať popri zamestnaní v školskom roku 2010/2011 v Starom Hrozenkove Bc.špeciálna pedagogika- vychovávateľstvo. Môžem poprosiť nejaké bližšie informácie o náročnosti štúdia, a aké formy skúšok sú. Ďakujem

natashkaa
5. feb 2010

otazka pravo v podnikani je len 3rocny odbor na ziskanie Bc.? To trochu nedava logiku lebo s takym titulom nieje sanca sa v ramci prava v podnikani ulatnit