Štúdium na UJAK. Ako sa rieši prax v obore?

veldinka
11. júl 2009

Ahojte. Chcem si poslať prihlášku na na ujak na špeciálnu pedagogiku - vychovávateľstvo externou formou na Mgr. stupeň. (doteraz som študovala denne v RK). Rysuje sa mi však práca, ale nie v danom odbore. Neviete mi prosím povedať, ako je to v takom prípade s praxou? Dočítala som sa, že v prvom ročníku na Mgr. stupni je prax 2 týždne a v ďalšom ročníku 3 týždne. Keby to bolo menej týždňov riešila by som to samozrejme dovolenkou počas ktorej by som si prax spravila, ale teraz neviem či celú dovolenku obetujem len na prax. Prosím napíšte mi, ako prax riešite ak študujete a nepracujete v danom odbore, respektíve ako má prax vypadať na UJAK. Ďakujem pekne.

vanielka
27. jún 2012

@aktiz
V Prahe sa vyučuje českým jazykom

monikk
7. aug 2012

@vanielka
Ahoj ja idem od septembra na Mgr. specialna pedagogika ucitelstvo a ty?

minutka
11. aug 2012

@aktiz ak by vyucoval slovensky vyucujuci,tak by rozpraval svojou rodnou recou- slovencinou 🙂 Ale ti boli iba na statniciach- napr. zo SJaL. Inak vyucujuci boli Cesi a teda rozpravali po cesky

linduskalinduska
11. sep 2012

@monikk Ahojte, v pondelok 17.9.2012 mám ísť na vyrovnávací kurz ku mag. štúdiu na špec. pedagogiku ozvite sa mi ak je niekto zo Slovenska v podobnej situácii ako ja . Rada by som sa s niekym spojila kvôli ubytovaniu.Dík

malena3
12. sep 2012

Ahoj linduska, som z východu, Prahu vôbec nepoznám rada by som tiež išla s niekým ale cez internet som nenašla už žiadny voľný spoj.

aduss
15. sep 2012

ahojte baby, tak ja sa chystam studovat na ujaku, magistersky program, hladam si nejake baby, s ktorym by som mohla byt v kontakte 🙂

maruschka
20. nov 2012

Ahojte dievčatá. Mám na vás jednu obrovskú prosbu. Idem na vyrovnávací kurz a skúšky zo špeciálnej pedagogiky na UJAKu. Neviem, na čo sa mám pripraviť-bude to ťažká skúška? Ten test je náročný? Dá sa zvládnuť? Ani neviem, čo ma vlastne čaká..ďakujem za každú odpoveď.. 😵

jankavr
25. feb 2013

@maruschka Ahoj,
môžem poprosiť nejaké info o štúdiu na univerzite? Rada by som cez mail, keďže táto diskusia je už dlhá a strácam sa v nej🙂 Ak áno, napíšte, pošlem svoje otázky. ĎAKUJEM Janka jankavrablova@hotmail.com

pajcik
11. mar 2013

ahojte dievcata, neviem ci to tu este zije? ale chcem vás poziadat o rady, tie co ste studovali speciálnu pedagogiku, nasli ste si v tejto oblasti zamestnanie? zvazujem si doplnit toto zameranie, pretoze mám problém nájst si prácu, tak ci by mi to pomohlo? co poradíte? mám ukoncenú vs sociálnu prácu. 😉 A este, kto sa chystá na magisterské stúdium speciálnej pedagogiky tento rok, nasla by som spriaznenú dusu? 😀 Vsetkým vopred dakujem za odpoved. 😅

yogino
11. mar 2013

ahojte nejde niekto na UJAK- Scénická a mediální studia?

dida27
21. mar 2013

Ahojte,ja som študovala, teda ešte študujem posledným rokom na UJAK,ešte na ich pobočke, dala som si prihlášku na mgr štúdium do Prahy,chystáte sa niekto?

aktiz
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alioska123
7. apr 2013

Ahojte je tu niekto kto študoval v Prešove andragogiku? Podala som si prihlášku na mgr, ale budem musieť robiť prijímacie skúšky, keďže som študovala iný odbor. Prijímačky budú zo sociológie, psychológie v edukácii dospelých, andragogiky. Vie mi niekto poradiť bližšie? Ďakujem.

katka.m
7. apr 2013

Ahoj. Robili ste tam niekto rigorózne skúšky? Rada by som vedieť, ako to tam prebieha, aké majú podmienky a tak. 🙂

aktiz
10. jún 2013

Ahojte, ide niekto od septembra do Prahy študovať Mgr. Špecialnu pedagogiku-učiteľstvo ? Rada by som bola, keby som niekoho našla, aby som tam nebola sama.

violetka1
16. jún 2013

Ahoj, budem rada, ak niektorá odpíšete, ako je momentálne zo zápisom titulu do OP- postup vybavenia na polícii a poplatky- aktuálny stav. POcula som v radiu,ze sa ma nieco menit ohladne poplatkov, ale nemozem o tom nikde nic najst. Dakujem.

zuzanat
16. jún 2013

@violetka1 ja som si novy OP vybavovala minuly rok ( 5r. po ukonceni VS) Poslala som do BB na UMB ziadost o overenie diplomu, plus overeny diplom u notara, oni mi poslali podklady k platbe. bolo to okolo 70€ nepamatam sa presne. A potom mi poslali overenie, s ktorou som isla na policiu vybavovat OP. Da sa to aj cez MŠ ale tam je to drahsie. Nepostrehla som ziadne nove info ohladom tohto zapisovania, tak neviem ci sa nieco zmenilo...

violetka1
17. jún 2013

@zuzanat dakujem ti velmi pekne, viem, ze takto to robila aj moja jedna spoluziacka, ale Ziadost o overenie diplomu si mala nejaky formular, alebo vlastna tvorba? Adresovane presne na studijne- asi budem musiet telefonovat teda. No a na policiii ti to uz urobili na zaklade tohto potvrdenia na pockanie? Ako rychlo ti z UMB doklad poslali?

zuzanat
17. jún 2013

@violetka1 napisala svoj svoju ziadost, plus moje kontakty, mailom mi prislo kolko treba zaplatit. Trvalo to asi mesiac...Na policii mi to zapisali na zaklade toho dokumentu, nic viac nebolo treba...

cevece
13. júl 2013

@ivetalila
Ahoj, ja sa chystám študovať do St.Hrozenkova, ten istý odbor ako ty, môžme si vymeniť mail adresy a pokecame, čo ty na to? Tiež nepoznám nikoho kto by tam išiel...tak by som poznala aspon Teba, ahoj.

cevece
13. júl 2013

@pajcik ahoj, ja sa chystam na ujak specialna pedagogika....napis, pokecame

84lenulka
5. aug 2013

Ahojte dievcata. Chcela by som sa opytat, ci niekto z vas studuje, alebo ide studovat doktorandske studium na Ujak do Prahy... Potrebovala by som o tom zistit viac, nejlepsie by bolo keby niekto to uz skoncil a ma nejake skusenosti. Som z vychodu a chcela by som zacat studovat, teda urobit si doktorandske studium. Prosim, ak sa najde dobra dusa, nech sa mi ozve na moj mail 84Lenulka111@azet.sk Budem Vam vdacna. Dakujem za skoru odpoved a zelam pekny den 🙂

84lenulka
16. aug 2013

Kto si robi PhDr. zo specialnej pedagogiky? Prosim ozvite sa mi na mail 84Lenulka111@azet.sk. Dakujem a pekny vecer 😉

grettka
17. aug 2013

"PhDr." nie je doktorandske studium, ale iba rigorozne konanie

84lenulka
17. aug 2013

@grettka ano vlastne mas pravdu...

cuncimokus
6. mar 2014

Ahoj 🙂 , volám sa Zuzana. Je tu niekto, kto sa chystá od septembra na UJAK /Mgr. špecialna pg+uč? Som z východu, prihláška poslaná, budem musieť absolvovať vyrovnávací kurz. Vie mi niekto dať nejaké bližšie info, či je škola dobrá, ťažká, akí sú prednášajúci, ubytko.... a pod.? Potešila by ma aj nejaká spoločníčka na cestovanie, aby som v tom nebola sama. Ďakujem a teším sa na Vaše reakcie 🙂 🙂 🙂

84lenulka
6. máj 2014

Ahojte dievčatá, nechystá sa niekto z vás si urobiť rigoróznu skúšku? mám záujem, ale nechcela by som ísť sama. A ešte jedna vec, platil by mi diplom na Slovensku? Počula som, že už na Ministerstve školstva sa diplomy neoverujú , tak ako je to vlastne? nemáte s tým skúsenosť? Ďakujem za odpoveď .

grettka
6. máj 2014

@84lenulka medzi CR a SR plati medzistatna dohoda o uznavani diplomov, preto nie je potrebne diplom z CR nejako specialne overovat http://www.vlada.gov.sk/premieri-sr-a-cr-podpis...

84lenulka
7. máj 2014

dakujem za reakciu. grettka, no ja som robila v Prahe Mgr. a musela som si davat overovat diplom, platila som 100e. A prave toho sa obavam , ked si budem chciet urobit rigorocnu skusku, tak ci mi uznaju aj na SK

nikulienkaa
13. jún 2014

Ahojte, chodí niekto na masmédiá na UJAK? potrebujem informácie...je tu toho velmi vela popísané a nemám čas to písať... 🙂