Štúdium na UJAK. Ako sa rieši prax v obore?

veldinka
11. júl 2009

Ahojte. Chcem si poslať prihlášku na na ujak na špeciálnu pedagogiku - vychovávateľstvo externou formou na Mgr. stupeň. (doteraz som študovala denne v RK). Rysuje sa mi však práca, ale nie v danom odbore. Neviete mi prosím povedať, ako je to v takom prípade s praxou? Dočítala som sa, že v prvom ročníku na Mgr. stupni je prax 2 týždne a v ďalšom ročníku 3 týždne. Keby to bolo menej týždňov riešila by som to samozrejme dovolenkou počas ktorej by som si prax spravila, ale teraz neviem či celú dovolenku obetujem len na prax. Prosím napíšte mi, ako prax riešite ak študujete a nepracujete v danom odbore, respektíve ako má prax vypadať na UJAK. Ďakujem pekne.

uzuki
2. nov 2009

Ahoj Zuzanagol, neviem o tom, že by v Hrozenkove bolo pedagogické minimum. To už asi nie je nikde, dosť som sa o to zaujímala, pretože som to potrebovala. Nč som o tom neyistila, len v LM na voj, akadémii, robia ped. min., ale pre vojakov. Ja som sa prihásila do Starého Hrozenkova na špec. ped. a vych. A toiež som nebola na prvých prednáškach. Idem až teraz v piatok. Dúfam, že som Ti poradila inak sa maj. Chcem sa ešte niekoho opýtať aké je to ubytko. koľko posteľové izby, slušné prostredie, sprchy a tak.

zuzanagol
2. nov 2009

Už som to našla, teraz sa to volá Doplňujúce pedag.štúdium sú to 3 semestre a školné je 6000Kč.

matka00
3. nov 2009

Rada sa skontaktujem s niekým,kto má vyštudovaný UJAK - učiteľstvo spec.ped.Žilinský raj. ( vypracované otázky , info o štúdiu)- dohoda

patula13
3. nov 2009

ahojte, studuje niekto pravo v podnikani prvy rocnik , v SH kombinovanou formou????.nebola som na prvych prednaskach ale chystam sa v novembri, ozvite sa : )))

l226622
7. nov 2009

Smiem sa spýtať ktoré dni sa študuju v Hrozenkove na externej forme štúdia - andragogika??

Ďakujem

delonko
7. nov 2009

l226622, myslíš Bc. alebo Mgr. ?

veldinka
autor
7. nov 2009

Ako myslíš v ktoré dni? Dátum? lebo inak sa študuje piatok, sobota nedeľa (2 víkendy do semestra) a ak chceš vedieť dátum tak si kukni na ich stránke www.ujak.cz pobočka Starý Hrozenkov 😉

veldinka
autor
7. nov 2009

Ja by som sa ešte chcela opýtať, či tu je niekto kto študuje posledný rok Mgr - špeciálna pedagogika - učiteľstvo alebo prípadne niekto kto to už vyštudoval?Ak áno ozvite sa, chcem sa niečo spýtať 😉 Ďakujeem

delonko
8. nov 2009

Ja by som sa chcela opýtať, či je tu niekto kto končil v roku 2009 Mgr. štúdium - Andragogika - Riadenie ľudských zdrojov. Nakoľko ja teraz končím /teda verím, že ja aj bábo budeme v poriadku / a nemám žiaden materiáln na štátnice, robia s tým dáke drahoty, len neviem prečo. Tak by mi bodol nejaký materiálik na štátnice 🙂 . Ďakujem.

ivkkaa
10. nov 2009

prosim vas...cjcela by som sa nieco opytat...chodim na sportovu skolu a tento rok koncim bakalara a chcela by som ist na magisterske do Hrozinkova na specialnu pedagogiku,ale docitala som sa,ze na specialnu pedagogiku na magisterske beru iba tych ,ktori skoncili bc v oblasti specialna pedagogika...mam sancu sa tam dostat,ked bakalara koncim v uplne inom odbore....ale musim studovat odznova?dakujem..prosim..odpiste mi na mail i-x6@azet.sk.nechodim na toto forum,tak ak mi viete poradit,tak mi prosim napiste mail,..dakujem pekne...pekny vecer

bialea
15. nov 2009

Ahoj Veldinka
Moc ti nepomôžem, ale ja by som chcela začať študovať na bud. školský rok špecku a uč. ak by si mala nejaké materiály mohli by sme sa dohodnúť napíš info o skúškach ako to prebieha papa

veldinka
autor
16. nov 2009

Ahoj bialea. Skúšky budeme mať akurát tento víkend, tak potom napíšem ako to prebiehalo 😉 A čo sa týka materiálov rada pomôžem ak bude treba 😉

bialea
17. nov 2009

ďakujem ti nepoznám nikoho kto tam chodí, akurát cez google som našla toto fórum, tak som vďačná za každú informáciu držím palec pri skúškach určite napíš ako to prebiehalo ahoj

zatkova
22. nov 2009

Baby zo Slovenska poradte prosim ci nam v SR uznaju diplom zo spec. pedag. ucitelstvo. Da sa po skonceni Mgr. ucit aj na slovenskej ZS pre zdrave deti rocniky 1. az 4.?
Opytajte sa tam niekoho z vyssieho rocnika ci su s tym na Slovensku problemy. Nerada by som sa prihlasila, zaplatila a po skonceni zistila ze s tym mozem ucit len v CR.
Este sa chcem spytat ci je tam tazka matika a matersky jazyk s literaturov. Aka bola prednaska v Mgr. 1 rocnik ktoru ste mali teraz nedavno.
Vopred dakujem za odpoved.
Jana z Tvrdosina.

veldinka
autor
22. nov 2009

Zatková platí to...sme sa na to pýtali a normálne to platí. My slováci máme didaktiku slovenského jazyka a česi českého takže tak. A matiku sme mali zatiaľ len teoriu takže zatiaľ to nebolo nič strašné 😉 A skúšky tam prebiehaju tiež v pohode, s každým profesorom sa dá dohodnúť. Ja som tam zatiaľ veľmi spokojná 😉

grettka
22. nov 2009

zatkova, ak mas pochybnosti, tak sa treba obratit na stredisko pre ekvivalenciu dokladov kuk sem http://www.minedu.sk/index.php?lang=sk&rootId=415

bialea
23. nov 2009

Ahoj veldinka ako dopadli skúšky? Dalo sa to zvládnuť? 😉

veldinka
autor
24. nov 2009

Ahoj bialea, bolo to v poho. Ešte nemám všetky výsledky, ale tak podľa pocitu, dúfam, že som spravila všetko 😉

bialea
25. nov 2009

Ahoj vopred gratulujem 😉 môžeš napísať niečo bližšie akou formou to prebiehalo a tak ...ja už sa tam normálne vidím 😀 a hlavne teším

veldinka
autor
25. nov 2009

Veru viď sa tam 🙂 Odporúčam 😉 Keďže nás bolo okolo 200 tak nik nemal šancu nás skúšať ústne, všetko prebiehalo buď formou testu alebo na predmet kde stačil zápočet sme písali prácu. Zo SJ sme písali, diktát, pravopisné cvičenie + vedomostný test. Tak asi tak 🙂

bialea
25. nov 2009

Vrelá vďaka už aby prešiel tento rok ... a čo matematika ? toho sa bojím najviac

veldinka
autor
25. nov 2009

no tento semester bol z matiky zápočet, čiže sme si mali spraviť len prípravu,ale matiku budeme mať aj ďalšie semestre, tak uvidíme potom ako to bude 😉

bialea
26. nov 2009

si zlatá 😉 už som písala do Horzenkova kedy si podať prihlášku odpísali mi že prihlášku treba podať do konca februára a potom dodatočne poslať overený diplom aj ty si to tak posielala?

veldinka
autor
26. nov 2009

hm..rozmýšľam, ako som to posielala...ja som to posielala tento rok nejak začiatkom augusta, ale ja tuším, že som to posielala už a s overeným diplomomom. Ale keď ti kázali takto, tak pošli takto 🙂 A ty už máš diplom? lebo oni si možno mysleli, že len teraz budeš bakalárovať lebo v tom prípade sa to posiela dodatočne. Hlavne to pošli 🙂

bialea
27. nov 2009

nie nie teraz robím Bc aj som odpísala som že diplom budem mať až začiatkom júna a napísali, že aby som poslala prihlášku do konca februára a potvrdenie o prijatí mi príde až keď dodám overený diplom. OK tak to spravím tak, píš ďalej ako to tam prebieha

veldinka
autor
27. nov 2009

no už ani neviem čo by som ti ešte napísala lebo všetko podstatné už je tu. Ja už momentálne mám ukončený semester, tak teraz čakám kedy začne ďalší. Tak zatiaľ nemám iné info....ale ak budeš mať nejakú otázku, rada zodpoiem ak budem vedieť;)

bialea
29. nov 2009

no tých otázok by bolo ... tak veľa úspechu do ďalšieho semestra 😉

betschebah
8. dec 2009

citam tu same pekne informacie o ujaku. mozem len potvrdit, ze je to tak, veldinka. ja som tiez teraz zacala spec. pedagogiku - ucitelstvo. ja mam sice este jednu skusku, ale snad to zvladnem. tato skola je naozaj hlavne pre tych, ktory maju poriadny problem s casom. rodina, deti, praca...a ine veci. na skusky sa treba zapriet a ucit sa. ale da sa 😉

noel10
8. dec 2009

Ahoj veldinka,
ja som tento rok ukončila mgr. štúdium na UJAK. Prax sme mali asi takto: kto pracoval v danom odbore, napísal zápočtovú prácu na zadanú tému, kto v odbore nepracoval, zohnal si miesto, kde môže praxovať - tu závisí od dohody na konkrétnom mieste, teda sa tam nemusíš vôebc ukázať a dostaneš nejaké potvrdenie, že si tam absolvovala prax, napíše zápočtovú prácu, odovzdáš, dostaneš podpis do indexu a máš to za sebou🙂 Držím palce!

veldinka
autor
8. dec 2009

Ahoj noel...čiže na tú prax sa nemusia robiť tie rôzne prípravy a náčuvy čo som na tých hodinách videla, respektíve čo som sama odučila? lebo na ich stránke sú kadejaké formuláre, tak som sa zľakla, ale ak to bude tak ako hovoríš, tak to by bola parááda 😉 Ďakujem za info 😉