Štúdium na UJAK. Ako sa rieši prax v obore?

veldinka
11. júl 2009

Ahojte. Chcem si poslať prihlášku na na ujak na špeciálnu pedagogiku - vychovávateľstvo externou formou na Mgr. stupeň. (doteraz som študovala denne v RK). Rysuje sa mi však práca, ale nie v danom odbore. Neviete mi prosím povedať, ako je to v takom prípade s praxou? Dočítala som sa, že v prvom ročníku na Mgr. stupni je prax 2 týždne a v ďalšom ročníku 3 týždne. Keby to bolo menej týždňov riešila by som to samozrejme dovolenkou počas ktorej by som si prax spravila, ale teraz neviem či celú dovolenku obetujem len na prax. Prosím napíšte mi, ako prax riešite ak študujete a nepracujete v danom odbore, respektíve ako má prax vypadať na UJAK. Ďakujem pekne.

martulienkaa
6. júl 2010

🙂 😎 marcolka avoj ta odpoved asik patri inej babe nie hmm asi omyl ja viem ze sh ok den pa 😲

bapi1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slavkadamko
8. júl 2010

... no aj ja sa opytam - a na špec.pedagogiku -prvý krát- sa chystá niekto z Ke alebo okolia? 😉

alenkaaa
12. júl 2010

ahojte...tak akurat mi doslo dnes,ze ma prijali..len neviem ako sa mam zapisat elektronicky k zapisu..va, to ide??..pomozte prosim..dakujem 😉

37373
12. júl 2010

Ahojte,,,tento rok zacinam v starom hrozenkove studium cestovneho ruchu,,,,,,,Idete este dakto.....???????...tesim sa

anjelik323
13. júl 2010

ahoj,musíš mať splenené všetky podmienky až potom ti to pôjde

uzuki
14. júl 2010

Ahojte, špeciálne Marulienkaa, my chodíme z LM 3 ks, chodíme vlakom do Trenčína na prednášky, ale aj skúšky sa dajú dohodnúť v Trenčíne, pretože autobus do SH škola dáva len na víkend ked sú prednášky, inak nie a je dosť blbý prípoj tam, tak si radšej vyberáme skúšky v Tn. Práve sme skkončili 1. ročník a skoro na samé 1111, takže ani nevieme ako a prvý rok, snáď najtažší jke za nami. Tak si teraz oddýchnite, naberte veľa síl a elánu do učenia a v septembri sa vidíme pekné prázdniny...

natashkaa
14. júl 2010

ahojte prosim vas co ste napisali do kolonky FAKULTA a STUDIJNI PROGRAM???? nic z toho nieje na nete

natashkaa
14. júl 2010

ets otazka davali ste overovat aj kopie vysvedceni z jednotlivych rocnikov strednej skoly? alebo ste len vypisali predety a znamky do tlaciva? a kolonka Studijni jazyk je v nasom pripade teda SJ?

anjelik323
15. júl 2010

@natashkaa stačí ti overené maturitné vysvedčenie

alenkaaa
15. júl 2010

chysta sa niekto z kosickeho kraja na specialnu pedagogiku-ucitelstvo..magisterske?

natashkaa
16. júl 2010

@anjelik323 a aj VS diplom a vysvedcko?

samo2012
16. júl 2010

Je tu niekto kto študuje na Ing. odbore Europské a hospodárske štúdie v Prahe, možete mi povedať aká je náročnosť predmetov a skušok respektíve či vyučujuci sú ochotní dávať študentom svoje prezentácie

anjelik323
17. júl 2010

@natashkaa ak máš ukončené bc.tak stačí len to

natashkaa
20. júl 2010

PROSIM VAAAAAS je tam nejaka fakulta????? neviem co napisat do prihlasky pod tuto kolonku a na nete ako pozeram skola akoby fakulty ani nemala len katedry tak co ste vyplnali na kolonku fakulta a studijny program pri Spec pedagogike Obor

andrjusa
21. júl 2010

ahojko, práve som vyplnila prihlášku na Mgr.štúdium odbor špeciálna pedagogika do Starého Hrozenkova. Som z B.B. nájde sa niekto z okolia kto sa tam chystá tento rok študovať?

andrjusa
21. júl 2010

@cryst ahojko, práve som pridala svoj príspevok, som z B.B. a tiž som poslala (teda zatiaľ len elektronicky) prihlášku do Hrozenkova. Ak si sa pevne rozhodla, ozvi sa. Ďakujem 🙂

alenkaaa
21. júl 2010

natashka.....fakulta sa nevypisuje a program daj specialna pedagogika...tak mi povedala studijna..ja idem na ucitelstvo..tak mylsim,ze by to malo byt tak 🙂

natsv
22. júl 2010

Zdravim. som od Topoľčian, Prihlásila som sa na UJAK, ČR odbor manazment CR bc. .. je tu niekto to tento odbor studuje? chcela by som vediet ake referencie ma škola a tak.. chystam sa uz vyplatit prvy semester. Alebo je tu dakto v NRkraja kto tam študuje? vďaka 🙂

snehurka11111
22. júl 2010

Ahoj holky, divím se, že se Vám ta potupná škola vůbec chce studovat. Akorát lidi lákají na nádherně prestižně znějící obory, ale úroveň ubohá. Mám z rodiny bohužel zkušenost. Koneckonců - soukromá a zaplacená VŠ Vám brány do světa stejně neotevře. Dost personalistů UJAK totiž bere "skrz prsty". Jde hlavně o selský rozum a získanou praxi. Toť můj názor.

alenkaaa
22. júl 2010

snehurka,brany do sveta ti neotvori ani statna skola...v dnesnom svete mozes mat aj 10 titulov...ale ked nemas znamosti,tak su ti na nic....a ked clovek nema inu moznost ako ist na sukromnu,tak ho netreba za to odcudzovat,lebo vela ludi to robi....ale beriem tvoj nazor...

slavkadamko
22. júl 2010

@snehurka11111 aku máš skusenosť z rodiny? no podľa mna je jedno ake máš vzdelanie a akú školu,len nech znamy sedí na správnom mieste a na správnej stoličke ...mam znameho ktorý vyštudoval právo a dnes robí obchodného zástupcu ☹ je pravda že niekto študuje len pre titul,no iní zas preto že sa chcú vzdelávať a niektorý majú aj svoje osobne dôvody (ako napr.ja) že chcu omnoho viac pomôcť svojmu dieťaťu alebo iným ľudom...je jedno či je to štatna alebo súkromna škola,len študentom dá to čo má dať...brány do sveta nám neotvorí,ale to ani štátna-alebo ano???ako si to myslela s tým "selský rozum a získanou praxi" nejak som to nepochopila,asi som blondína 😀

grettka
23. júl 2010

len vas dievcata opravim, nevravi sa statna skola ale verejna 😉 ... statne su na svk len tri (slov. zdravot. univerzita, akademia ozbrojenych sil a policajna akademia)
inak tazko povedat, ze ci je sukromna kvalitnejsia nez verejna, aj na verejnej skole mozu byt nekvalitne oducene odbory a naopak take ktore su v ramci nasho regionu spickove... okrem toho aj na verejnych skolach mate spoplatnene externe studium pri niektorych odboroch...
ad kvalita verejnych, pred velmi kratkym casom vysli najavo machinacie na pravnickej fakulte UK...

natashkaa
24. júl 2010

@snehurka11111 ja mam skoncene prvostupnovepe vzdelanie (bc.) na Univerzite Komenskeho v BA Pedagogicka fakulta a bohuzial tato "skvela" institucia mi nieje schopna poskytnut dokoncenie Mgr. studia externe pripadne v nejakom individualnom studijnom plane nakolko mam uz synceka nemozem tam studovat denne. Pritom som bola vyznamenana statnice na same Acka takze skola by si mala takychto studentov drzat a vyjst im maximalne v ustrety si myslim ale vidis....Takze pre mna je pokracovanie na Mgr, na Ujaku jedinym riesenim kedze je to aj v pribuznom odbore

@alenkaaa Dakujem a mysela si do kolonky Odbor nie Program ci??

alenkaaa
25. júl 2010

natashka...program napis specialna pedagogika a odbor je tiez specialna pedagogika..ale na aky odbor ides presne..to si nenapisala..a fakulta sa nepise 🙂

marcolka
26. júl 2010

ahojte dievcata, ide este niekto studovat andragogiku na ujak, alebo idem iba ja? 🙂))))

natashkaa
26. júl 2010

baby este otazka akym sposobom ste platili tych 500KC lebo sekom je to trochen zlozite kedze kurz nas a ich je trochu iny

slavkadamko
26. júl 2010

@natashkaa je tam pisane že pre slovakov stačí zaplatiť pri zápise 😉

alenkaaa
27. júl 2010

natashkaa..mas pravdu,ze dost zlozite..ale posli peniazky cez postu...ja som posielala cez taky papier EURORIGO..ci ako sa to vola a tak to islo v pohode..aj tych 20000kc som tak posielala...ale mozes zaplatiti aj v den zapisu

kocca
27. júl 2010

ahojte všetci...ja mám tiež záujem pihlásiť sa do hrozenkova,konkrétne na andragogiku mgr,ale videla som na nete,že majú akreditáciu len do marca 2011...a potom?je tu niekto,kto tam napísal?lebo ja sa im chystám napísať...díky za odpoveď