Štúdium na UJAK. Ako sa rieši prax v obore?

veldinka
11. júl 2009

Ahojte. Chcem si poslať prihlášku na na ujak na špeciálnu pedagogiku - vychovávateľstvo externou formou na Mgr. stupeň. (doteraz som študovala denne v RK). Rysuje sa mi však práca, ale nie v danom odbore. Neviete mi prosím povedať, ako je to v takom prípade s praxou? Dočítala som sa, že v prvom ročníku na Mgr. stupni je prax 2 týždne a v ďalšom ročníku 3 týždne. Keby to bolo menej týždňov riešila by som to samozrejme dovolenkou počas ktorej by som si prax spravila, ale teraz neviem či celú dovolenku obetujem len na prax. Prosím napíšte mi, ako prax riešite ak študujete a nepracujete v danom odbore, respektíve ako má prax vypadať na UJAK. Ďakujem pekne.

m3lana
15. okt 2010

počujte neviete nahodou kde je v SH Autocamping 1 ????? lebo mam tam mat prednasky...ale neviem kde to je.... :-/ zevraj to je niekde za rybnikom vlavo...ale neviem nooo :-/ prijimem kazdu dobru rada diiiky :D

natashkaa
16. okt 2010

ahojte ak sem mrkne niekt kto uz absolvoval prednasky prosim dajte mi vediet ci tam bola moznost ubytovania aj dietata a manzela. alebo proste ci sa tam naslo miesto aj pre ineho ako studenta. Dik

kris85
16. okt 2010

@natashkaa já jsem tam nikdy takto ubytovaného neviděla :-/ Na pokoji vždycky musí být nahlášeny jména studentů a oni to kontrolují, protože je to zdarma, ale doporučuju ti zavolat a domluvit se se starostou Starého Hrozenkova a vylíčit mu tvoji situaci a třeba by to šlo, ale pokud bude zrovna víkend, kdy tam bude moc ročníků mít přednášky, tak se může stát, že na všechny ubytko ani nevyjde :-/ nevím jak jinak bych ti mohla poradit 😖

brckava36
16. okt 2010

Je tu niekto, kto ide na Mgr. špec.ped.-učiteľ.? Ide niekto z CA alebo ZA? A to ubytovanie si teda nemusim zaobstarať dopredu, ale až tam pred prednáškami?

lenkazilina
16. okt 2010

@brckava36 Ahoj, ja idem na špec. ped.-učiteľstvo, som zo Žiliny a ty? Mohli by sme sa spojiť.

alenka1983
16. okt 2010

kto bol na prednaskach v Starom Hroz.{vzdelavanie dospelych}??? 🙂 prosiiiiim ak neikto bol dajte vediet ako bolo a podobne

alenka1983
16. okt 2010

ahojte ja som v prvom rocniku ,je tu niekto kto tiez zacina v S.H.odbor vzdelavanie dospelych 🙂 ?

brckava36
16. okt 2010

@lenkazilina Ahoj, ja som zo Skalitého, mobil na mna je 0918 579 323, email brckava36@azet.sk. Ako ideš na prednášky? Začíname bud. víkend, 22.10., že? Lebo ešte nemám prístup k týmto info, tak neviem.

mirus68
16. okt 2010

Ja tiež by som chcela vediet kedy presne toho 22.10 začina to vyučko na Mgr.obor andragogika a kedy mi ide bus z toho trenčina do hrozenkova..kedže este mi neprisli papiere z tej školy tak neviem čo a ako ďakujem vam za radu...som zvedavá ako to všetko sa da stihnúť do piatku a ako je najrýchlejší prevod penazí na ich učet, asi musí byť prevod peniazi skor ako do 22.10 však inak ma nepustia na vyučko či ako to mám chápať...?

dda
16. okt 2010

@mirus68 posli mi na IP emailovu adresu. Pošlem Ti sylaby a rozvrh.

afrodita088
16. okt 2010

@alenka1983
Ahoj,prednasky sme mali teraz 15-16.10, a zajtra mame este jednu.Ak chces napis mi tvoj e-mail a napisem ti podrobnejsie...

blackjane
16. okt 2010

@stefan1973 áno iste to zvládneme, tomu verím 🙂

blackjane
16. okt 2010

@kocca noo moja už sa teším ako sa stretneme. Už sa blíži náš termín. Zatiaľ je nás 5 a kto ide ešte na andragogiku mgr ?

alaala30
16. okt 2010

Zdravím všetkých. Tiež idem študovať do SH -1. roč. Mgr. Špec. pedagogika - učiteľstvo. Som zo Spišskej Belej, okr. Kežmarok. Nájde sa niekto z okolia?

aktol
17. okt 2010

@alaala30 zdravím Vás, ja som z Kežmarku a idem na ten odbor ako Vy 🙂 🙂 🙂

alaala30
17. okt 2010

@aktol 🙂 🙂 Tak to je fajn.Poznáte ešte niekoho s naším odborom z okolia? Od nás by mali ísť ešte ďalšie dve, teda rozhodovali sa. Máte nejaké informácie o škole? Snažím sa sledovať stránky študentov. A podľa rozvrhu by sme mali začať 29. 10. Ak sa teda nemýlim. Tento systém je pre mňa nový, takže mi trvalo kým som v tom aspoň trochu zorientovala 🙂. Ako budete dochádzať?

stefan1973
17. okt 2010

@blackjane vystacime si aj keby nas bolo 5 🙂 No bude nas ovela viac 🙂

tatianak
17. okt 2010

Ahojte, ideme tiež na andragogiku, nás je skupina 13 spolužiakov z Bc studia 🙂 😉

dda
17. okt 2010

@tatianak 🙂 🙂 tak sa uvidíme

hana2a1
17. okt 2010

tak ako dievcata aj chlapci ako sa citite po prvych prednaskach Bc. pedag.-vychov.? Pre ine odbory odkaz bolo fajn, ubytko pekne/my sme boli na kordarni, tam a jedine len tam podavaju ranajky aj vecere-kto si ich objedna aj zaplati, obedy dovezu priamo na miesto prednasky. obed-85Kc, vecera80Kc.
🙂

alenka1983
17. okt 2010

@afrodita088 ahoj,som rada ze si sa ozvala,uz som myslela ze tam nikto nieje.moj mail je rockova.alenka@gmail.com budem velmi rada ked mi nieco napises viac o tom co bolo vskole a ked zoztaneme v kontakte. 🙂

marcolka
17. okt 2010

@hana2a1 ahoj, je nieco vynimocne co si treba pribalit z domu? 🙂

mirus68
18. okt 2010

@dda Ahoj..prosim ta pošli mi ten rozvrh, dakujem...Mirus68@azet.sk

mirus68
18. okt 2010

Ahojte..volala som do hrozenkova a tam mi povedali pokiaľ mi neprišiel papier o prijatí domov a nejake pokyny a šek na zaplatenie, tak nemožem este nastupit na vyučovanie v piatok...som aj volala do prahy a nedviha nikto telefon, neviem čo mám teraz robiť, nemožem ist na vyučko bez toho že budem mat tie papiere doma, ved to mi nestihne asi ani prisť, ach jaj čo mám robiť, nedalo by sa to nejak urýchliť neviete mi niekto poradiť?

dda
18. okt 2010

@mirus68 neurychliš to, pretože potrebuješ pridelenie identifikačného čísla a písomne rozhodnutie o prijatí. je realne že do konca týždňa papier o prijatí príde. poslala som ti email 🙂

mirus68
18. okt 2010

@dda ahoj prave mi rpisiel ten papier o prijatí, je tam stránka is.ujak.cz a tam sa mám rpihlasiť a zapísať ku študiu ale mne sa tam neda prihlasit, dala som normálne moje ID čislo a heslo : rodne čislo a nejako mi to nejde..mi vyhadzuje že chybné...to sa musim aj elektronicky prihlasit? a to nahravanie fotiek., možem hociajake či treba sa dat odfotiť a potom skopčit do pc?

marcolka
18. okt 2010

@mirus68 ahoj, nie je mi celkom jasne, preco stale beru prihlasky, ked to nestihaju vybavit. Pokial viem malo to byt uzatvorene do 15.9. a je polovica oktobra. Zacinam pochybovat ci ta skola nie je ozaj len o peniazoch. V kazdom pripade ti drzim palce a na tvojom mieste ak ti nepride papier o prijati isla by som v piatok do hrozenkova aj tak. Volaj na studijne nech to oni posuria na to su tam. A hlavku hore dobre to dopadne. 🙂

marcolka
18. okt 2010

@mirus68 mne sa tiez nedalo prihlasit, volala som na studijne do hrozenkova oni volali do prahy tam to restartovali a bolo to ok. Skus zvolit ten isty postup pripadne oni ta tam mozu prihlasit na studijnom. Fotky to netusim,ja som mala foto z fotosluzby, a zaniesla som to tam osobne pretoze to mam blizko bydliska. To sa este popytaj tiez na studijnom. 🙂

dda
18. okt 2010

@mirus68 napis email do prahy, ak ti to nejde, s týmto nemam skusenost. na is.ujak je navod ako ma fotka vyzerat,ide o obycajnu fotku na preukaz. su tam rozmery a navod na natiahnutie do systému. este dve fotky pozadovali, tie by som vzala na tvojom mieste osobne v piatok na prednasky. písali tu aj ine baby, ze foto v ruke a osobne, nemala by si byt jedina. a na prednasky v piatok by som sla, v ruke papier o prijatí a zaplatení 🙂 , ale oznámila by som to emailom do hrozenkova. 🙂 držim palčeky

fidorka1108
18. okt 2010

🙂 aktol alalala30 😉 ahojky i ja idem na specku na datum 29.10.ako idete vlakom ci?hm?som z pp ahojky cakam na odpoved ok den pa 😝