Štúdium na UJAK. Ako sa rieši prax v obore?

veldinka
11. júl 2009

Ahojte. Chcem si poslať prihlášku na na ujak na špeciálnu pedagogiku - vychovávateľstvo externou formou na Mgr. stupeň. (doteraz som študovala denne v RK). Rysuje sa mi však práca, ale nie v danom odbore. Neviete mi prosím povedať, ako je to v takom prípade s praxou? Dočítala som sa, že v prvom ročníku na Mgr. stupni je prax 2 týždne a v ďalšom ročníku 3 týždne. Keby to bolo menej týždňov riešila by som to samozrejme dovolenkou počas ktorej by som si prax spravila, ale teraz neviem či celú dovolenku obetujem len na prax. Prosím napíšte mi, ako prax riešite ak študujete a nepracujete v danom odbore, respektíve ako má prax vypadať na UJAK. Ďakujem pekne.

fidorka1108
21. aug 2010

anjelik323 avoj diki zatial cakam na odpoved pa takze netreba osobne na zapis fajn diki 🙂

srnka1
21. aug 2010

@kocca Nie zápis osobne netreba, len elektronicky 😉

kocca
21. aug 2010

@srnka1 Dakujem,pa 😉

marcolka
21. aug 2010

@kocca ahoooj, to je ok, zavolam do SH. Ja verim ze to stihnes a budeme sa spolu bat na skusky 😀 . Volitelne predmety zrusili je to na nete. Tak som to pochopila ze budu obidva teda aj vzdelavanie aj riadenie. Je tam este napisane v tej osobnej zlozke ze je mozne si vybrat skupinu napr baby ktore sa poznaju sa mozu spolu prihlasit inak ta pridelia kde bude volne. Ale ako sa prihlasit do spolocnej skupiny ked mame vsetky tu prezyvky. Ale toto mi je v podstate jedno. Ved aj tak sa nejakym sposobom pozoznamujeme. 🙂

bbea1
21. aug 2010

Ahoj fidorka, ja mam za sebou cele magisterske studium, ale zdielam to tu s Vami a drzim Vam palceky. 🙂 Marcolka, zdravim Ta! Dufam, ze CD bude napomocne... A citam, ze na skole su novinky. Volitelne predmety zrusili? No to su mi veci... 🙂 Ale Ty vsetko zvladnes a ostatne kocky tiez!

fidorka1108
21. aug 2010

avojky bbea1 🙂 dik za postu si mila aj ine baby co my tu poradili fajn 🙂 kde sa treba prihlasit do skupin ci co hm a dokedy hm prehladla som to tu trocha .. a co volit.predm. zrusili ta mame smolu hm co nam namiesto toho daju hm 😎 aj ja by uz koncila mgr.ale sa nedalo tak sa obavam uz teraz jak to zmaknem vsetko ach mas dajake materialy abo cd nepotrebne moja hm budem rada diki mooc paaaa napises my prosim mil budem rada pa

fidorka1108
21. aug 2010

🙂 avojky neda sa my prihlasit prosim radu ako na to hm moglis?hm de sa pise id hmm dik pa 😒

srnka1
22. aug 2010

@fidorka1108 stačí napísať do adresového riadku https://is.ujak.cz a tam automaticky vyskočí tabuľka, kde napíšeš id a heslo a si v systéme. Ja som písala na študijné čo s tými študijnými skupinami a odpísali mi, že to platí iba pre Prahu.

fidorka1108
22. aug 2010

srnka1 🙂 avoj vdaka velka idem skusittt dikii za ok postu pa 🙂

bbea1
22. aug 2010

Fidorka, ja som vsetky materialy posunula dalej, nemam cim pomoct... Pekny dnik. 🙂

fidorka1108
22. aug 2010

bbea1ok tak cco uz dik pa

kocca
22. aug 2010

@marcolka Ahoj,ďakujem za podporu,aj ja dúfam,že to ešte stihnem.Ak áno,tak sa naozaj budeme spolu triasť na skúšky,lebo ja som sa doslova hodila do vody,keďže som študovala úplne iný smer. Ale dosť som si o andragogike prečítala a prišla som na to-na staré kolená-ha-ha,že je to to,čo by ma naozaj bavilo.To si ma potešila,že si už netreba vyberať smer,lebo asi by som sa nevedela rozhodnúť.Bola by som rada,keby sme vyšli z anonymity,aj keď chápem,že rozdávať svoju mailovú adresu kade-tade nie je veľmi rozumné.

marcolka
22. aug 2010

ahooj aj ja som na to prisla na stareeee kolenaaa ze toto by ma bavilo. Je to sranda vidis aka zhoda. A kludne mi napis na majasne@gmail.com je to dobry napad.

marcolka
22. aug 2010

@kocca kurna, ten odkaz s tou adresou je pre teba KOCCA.

kocca
22. aug 2010

@marcolka Ahojky,fajn ja som kocca69@gmail.com,inak neviem,čo si ty študovala predtým,určite si viac v obraze ako ja,ale našla som na nete základy andragogiky,ktoré som si prečítala a moc som sa poučila,ale ty asi máš toho viac...keď budem na SK,pokúsim sa zohnať nejaké materiály 😉

marcolka
23. aug 2010

HALOOO dievcata, podala som vam zlu info, volitelne predmety nie su zrusene, telefonovala som na ujak. Treba v osobnej zlozke potom zvolit co chcete aky odbor bud A alebo B. B je vzdelavanie a A je riadenie. pa

ankaz
23. aug 2010

Ahojte,mám záujem o bc. študium špecialnej pedagogiky-vychovavatelstva, chcela by som získať ukážku harmonogramu prednášok na 3 roky. Je možné požidať aj o uznanie skúšok, ak mám ukončené vzdelanie na inej vysokej škole, a to v odbore sociálna práca?Ďakujem

sivusa
23. aug 2010

Ahojte, ja rozmýšľam ,že sa tiež prihlásim na UJAK, odbor management cestovného ruchu. Nie je tu niekto,kto študuje tento odbor?

fidorka1108
23. aug 2010

srnka1 avoj neda sa my prihlasit kod maam uz de sa mam obratit diki 😉
marcolka avoj volit.predm.vies poradit co sa vyucuje na vzdelavani? a co na riadeni hm 😵 dik pa

janka8359
23. aug 2010

ahoj, ako to že budú akreditáciu najbližšie riešiť? Ved ju majú tak prečo ju majú riešiť? Ja idem na špec. pedagogiku.....
Ja som len zvedavá prečo je také známkovanie ked majú akreditáciu. A ked je akreditovaný odbor tak by malo byť známkovanie A, B, C............

Ak sa môžem opýtať odkiaľ si? papa jana

janka8359
23. aug 2010

@bbea1
ahoj
ty si končila Mgr v Starom Hrozenkove? Ak áno , tak aký odbor? Ja už mám urobený zápis na špec. pedagogika-učiteľstvo a chcela by som vedieť ako vás známkovali či A, B, C, D, E... alebo 1, 2, 3.
Má tento odbor akreditáciu?

janka8359
23. aug 2010

@kocca
ahoj
akreditáciu majú len do 2010 nie do 2015 na učiteľstvo - špeciálna pedagogika

lussiesss
23. aug 2010

Ahojky 😀 Omlouvám se, že vám tady narušuji diskuzi, ale nastupuji do 1. ročníku Spec. ped.-vych. do SR a celkem mě děsí vidina 50 a více neznámých tváří 😅 Tak se pokouším najít nějakého spojence 😉 Našel by se tady nějaký? 😀 S pozdravem Lucka 🙂

kocca
23. aug 2010

@marcolka Ahojky,ty si co dáš?Riadenie alebo vzdelávanie?Mňa by viac lákalo to vzdelávanie(a vraj je aj trošku ľahšie ako riadenie) 😒

kocca
23. aug 2010

@janka8359 Ahoj,prepáč,máš pravdu,v toľkých info som sa doplietla. ☹

kocca
23. aug 2010

@fidorka1108 Ahoj,na vzdelávaní sa učí viac didaktika,pedag.,riadenie je viac o zákonoch.

marcolka
23. aug 2010

@fidorka1108 ahoj moc o tom neviem snad iba to ze na riadeni je to aj o nejakych zakonoch a skusaju pravnici ale presne neviem rozdiel ani osnovu oboch predmetov nepoznam.

marcolka
23. aug 2010

@kocca ahoj presne tak, ja som dala vzdelavanie dnes som tam volala tam mi to zmenili. 🙂

terkaz
23. aug 2010

AHoj holky, uz delsi dobu sleduju Vasi diskuzi a az dneska jsem konecne sebrala odvahu a poslala prihlasku 🙂 Najde se tu nekdo kdo se prihlasil na rizeni lidskych zdroju? 😉 🙂

zuzikvrbove
24. aug 2010

ahojte baby,

aj ja idem na vzdelavanie dospelych , 1 ročník, a podla stranky maju akreditaciu do februara 2013, najdete to na uvodnej stranke, akreditace, potom vzdelavanie dospelych a reakreditace.
ja som z vrboveho , je tu niekto z piestan a okolia? neviete kedy bude prva prednaska? a ako je to s tym autobusom z Trencina? ahojte