Štúdium na UJAK. Ako sa rieši prax v obore?

veldinka
11. júl 2009

Ahojte. Chcem si poslať prihlášku na na ujak na špeciálnu pedagogiku - vychovávateľstvo externou formou na Mgr. stupeň. (doteraz som študovala denne v RK). Rysuje sa mi však práca, ale nie v danom odbore. Neviete mi prosím povedať, ako je to v takom prípade s praxou? Dočítala som sa, že v prvom ročníku na Mgr. stupni je prax 2 týždne a v ďalšom ročníku 3 týždne. Keby to bolo menej týždňov riešila by som to samozrejme dovolenkou počas ktorej by som si prax spravila, ale teraz neviem či celú dovolenku obetujem len na prax. Prosím napíšte mi, ako prax riešite ak študujete a nepracujete v danom odbore, respektíve ako má prax vypadať na UJAK. Ďakujem pekne.

mystery22
12. okt 2010

@kris85 Ahoj,já jsem s paní Křížovou mluvila, řekla mi to co jsem už psala,tak nevím musím čekat a to jsem ty fotky posílala rychlou poštou do druhého dne. 😉

kris85
12. okt 2010

@mystery22 jéé aha, tak to ti už neporadím...
@lenkamys mno já si za celé tři roky koupila asi tak maximálně troje skripta a pohybuje se to od 150kč do 300kč...většinu jsem si půjčovala v knihovně nebo vyučující poskytli cd, které stálo cca 50kč.

jana252
12. okt 2010

@didinkaka ahoj z TN o deviatej....myslím, že z prvého nástupištia....

lenkamys
12. okt 2010

@kris85 Díky,chcela som len vedieť koľko českých korún si mám približne zobrať.

didinkaka
12. okt 2010

@jana252 dakujem odkial si?ja z TN

m3lana
12. okt 2010

mystery22 ahoj no ja mam ten istý problem....da sa mi dostat do systemu ale nemozem sa este zapisat....aj ja som tam dneska volala a ze to bude asi tym ze este spracuvavaju moje fotky...tak mam este pockat....fotky som posielala minuly tyzden v pondelok...tak si pockam este do konca tyzdna...ale povedala mi ze do skoly mozem normalne prist.... :D

mystery22
12. okt 2010

@m3lana aha,mě právě řekla,že do školy bez průkazu nemůžu,tak já už fakt nevím,co mám dělat ☹

m3lana
12. okt 2010

mystery22 no tak teda neviem...ale preco by ta nepustili??vsak ja si idem pre preukaz v den prvej prednasky....lebo som tam pisala ze kedy si mozem pre neho prist a odpisali ze staci v den prvej prednasky....tak este pockaj mozno sa spracovavaju este... 🙂

misinn
13. okt 2010

ahojte, neviete nahodou kolko sa bude platit za skripta? a za preukaz? 🙂

hana2a1
13. okt 2010

@misinn za preukaz sa neplati, skrypta opisovala kris85 /od 150,- az 300,-Kč/ ale neboj vsetko sa dozvieme po tychto prvych prednaskach, ale co mi hovorili dievcata, ktore uz studuju, tak radsej si treba eura zmenit na ceske koruny, lebo sice v obchodoch aj inde eura beru, ale je tam dost vysoky prepocet,

misinn
13. okt 2010

@hana2a1 preto sa pytam aby som vedela kolko si mam asi zamenit.. ale dakujem za odpoved... 🙂 🙂 tesim sa na prednasky 🙂
ktovie ake bude to ubytovanie...

hana2a1
13. okt 2010

@misinn ti cestujes spolu jana252 didiova jana

misinn
13. okt 2010

@hana2a1 ano ako vies? 🙂

1jana19
13. okt 2010

Ahojte, to ideme do Hrozenkova s Prešova len my dve s kolegyňou?

mystery22
13. okt 2010

@m3lana Máš už nahrané fotky?Já stále ne 😢

blackjane
13. okt 2010

@marcolka 😉 teším sa

blackjane
13. okt 2010

@marcolka súhlasím s tebou, čo sa týka náročnosti školy. Kto si myslí, že je to najľahšia škola je na omyle! 😠

stefan1973
13. okt 2010

@blackjane no spolocnymi silami to zvladneme 3🙂

kocca
13. okt 2010

Ahojte, marcolka, blackjane, stefan1973, aj ja s vami súhlasím, nejako tú školu zvládneme, veď sme už bakalári, tak asi vieme, aký tvrdý je študentský chlebíček, nie? Teším sa na vás!!!! 🙂

m3lana
13. okt 2010

@mystery44 no nemam este nahrane fotky....zevraj mam cakat este a stale skusat sa prihlasovat....tak ale fotky som posielala minuly tyzden v pondelok tak hadam budem mat nahrane tie fotky do konca tohto tyzdna....inak tam este raz zavolam....

m3lana
13. okt 2010

@mystery22 prepac ...to patrilo tebe ta mystery 44 :D

mystery22
14. okt 2010

@m3lana Právě jsem volala na studijní,fotky ještě nemám a p.Křížová mi řekla,že studia se mohu zůčastnit až budu řádným studentem a to bez fotek nejsem,já fakt nevím,co budu dělat. 😢

misinn
14. okt 2010

to ked nemam nahrane fotky nemozem ist do skoly?

natashkaa
14. okt 2010

volala som vsade mozne ze sa chcem ubytovat a v celom Hrozenkove ma ikde neubytuju dopredu. Dokonca mi nevedia zarucit ci bude miesto pre mojho syna a muza takze fajn ak sa tam budu niekde v zime prechadzat cele dni. Hlavne ze ked som sa informovala o studiu na tejto skole vraveli mi ze s malym babom sa tam da kludne ist zabila by som ich 😠 😠 😠 😠

mystery22
14. okt 2010

@misinn no mě bylo řečeno,že ne,ale že mám dělat jak rozumím,tak já nevím co mám dělat,nikdo mi není schopen odpovědět a zítra bych měla jít do školy

mystery22
14. okt 2010

@natashkaa tak s tím mám také problém,tak jsem si rezervovala hotel,já už jsem ze všeho na nervy 😢

misinn
14. okt 2010

@mystery22 mystery22 ale to je somarina ved skolu mas zaplatenu nemozu robit taketo veci za to ze nemame fotky nahrane.a co je na tom? koho je co po fotke?sak im ide o peniaze predsa...nikto mi nemoze povedat ze za jednu fotku ma neubytuju..ja som im ju ani neposielala, ja im ju dam tam ked prideme..podla mna ta co si s nou telefonovala sa citi velmi dolezita ale je to pekna blbost.

dda
14. okt 2010

@mystery22 vezmi papier o prijati, doklad o zaplateni a nech tam riesia. drzim palceky.

misinn
14. okt 2010

@mystery22 idem tam zavolat

m3lana
14. okt 2010

@mystery22 suhlasim s dda aj s misinn...proste mas skolu zaplatenu a to uz neni tvoj problem ze este nespracovali tvoje fotky....a to je blbost ze sa nemozozes zucastnit studia ked si neni riadnym studentom...neboj vsetko bude v poriadku, sa to vyriesi zajtra ked tam pridem...ukazes im papier o prijati a doklad o zaplateni... :D drzim prsty 🙂 daj vediet ako to dopadlo...