Štúdium na UJAK. Ako sa rieši prax v obore?

veldinka
11. júl 2009

Ahojte. Chcem si poslať prihlášku na na ujak na špeciálnu pedagogiku - vychovávateľstvo externou formou na Mgr. stupeň. (doteraz som študovala denne v RK). Rysuje sa mi však práca, ale nie v danom odbore. Neviete mi prosím povedať, ako je to v takom prípade s praxou? Dočítala som sa, že v prvom ročníku na Mgr. stupni je prax 2 týždne a v ďalšom ročníku 3 týždne. Keby to bolo menej týždňov riešila by som to samozrejme dovolenkou počas ktorej by som si prax spravila, ale teraz neviem či celú dovolenku obetujem len na prax. Prosím napíšte mi, ako prax riešite ak študujete a nepracujete v danom odbore, respektíve ako má prax vypadať na UJAK. Ďakujem pekne.

janisi
1. okt 2011

Holčiny, tak v pondělí budou řešit v Hrozenkově autobus do Prahy na pátek.
Takže nejpozději v úterý budete mít info v kolik hodin se tam setkáme. Jestli nemáte některé ještě své ID, tak Vám ty informace sem hodím. Jinak sem zjistila, že v Praze budeme asi vždy v jedné posluchárně, žádné šatny a tak....takže vše budeme mít u sebe a kdo si chce vzít přezůvky, tak si může vzít....pak jen tužku, blok a nebo noťas, jak je libo....ahojte janisi

tmarky
2. okt 2011

@janisi Ahoj, a ubytko už rezervovane maš? Kedy sa potom odchadza z Prahy tým busom do SH?

sisinka112
2. okt 2011

@nores ahoj to ma teší, že idete študovať tam kde ja. Boli sme v Prahe na vyrovnávací kurz a ubytko sme si hradili a aj teraz si budeme musieť hradiť. a vy kedy idete na vyrovnávací kurz ? idete toho 7.10.2011? lebo idú nejaké dve ženy aj z Prešova.
moje t.č.0903054323

sisinka112
2. okt 2011

@nores ahoj možno by som si na niečo spomenula moje t.č. 0903054323

janisi
2. okt 2011

tmarky,
ubytko mám u kámošky a ten odjezd nevím, ale jestliže je do 19:00 hodin škola, tak snad hnedkaj ze školy a budeme fičet, páč dojedem do SH tak v 23:00 když to dobře pojede... 😒 . Bude to náročné....j.

zdenka65
3. okt 2011

@nikoll28 ahoj ja som v skupine K046 a začíname 15.10. Zdenka

nores
3. okt 2011

@sisinka112
Ideme až 21.10., takže na prvých prednáškach nebudeme, ale dúfame , že nám pomôžete s poznámkami. Veľmi sa bojíme, ale dúfame, že to zvládneme. Tešíme s na nové spolužiačky. Nora a Kveta

zdenka65
3. okt 2011

@maria8 ahoj, v ktorej si skupine? začínaš 15.10.2011 ? Odkiaľ si ? Zdenka

maminka3210
4. okt 2011

@nores Ahojte dievčatá,tiež idem na test do Prahy 21.10. a neviem čo ma čaká,som sama tak vám sa pojde ľahšie dvom.Nevadilo by keby som sa mohla spojiť s vami?zuzica30@azet.sk Ďakujem.

mier
4. okt 2011

ahojte babenky ani neviem ako vlastne a kde zacat, ja som tu dnes prvi krat a potrebovala by som fakt ze nakopnut. chcela by som studovat ucitelstvo-vychovavatelstvo len neviem ci som teraz uz nezmeskala vlak, prosim skuste mi poradit ci sa da este nieco robit myslim s prihlaskou a aby som mohlo uz teraz s vami niektorymi mozno studovat. vdaka za kazdu radu pekny den vam vsetkym.

mier
4. okt 2011

@nores ahojte aj ja som z roznavy tak sa spojme ja neviem dokopy nic o tej skole a chcela by som studovat ucitelstvo-vychovavatelstvo viete mi viac poradit, boze som rada ze niesom sama z rv.

janisi
4. okt 2011

Holky zavolejte do Hrozenkova, jsou velmi ochotné a poradí. Všecko jde...třebas si to vyřídíte a platbu provedete na místě v Praze.
Jinak zatím ohledně busu nic....janisi

maria8
4. okt 2011

@zdenka65 Ahoj Zdneni ja som v skupine K047- sudijne zameranie pedagogika a zacinam 22.10. Pokial viem tak skupina K046 je zamerana na ludske zdroje.

sisinka112
5. okt 2011

ahojte. Je tu niekto kto cestuje v piatok 20.35hod do Prahy autobusom Student agency? Ak áno tak sa mi ozvite.

janisi
5. okt 2011

kopíruju došlé oznámení:
Informace o odjezdech autobusu Trenčín - Starý Hrozenkov - Praha a zpět pro skupiny K012, K031, K052, K101 a K104
- odjezd autobusu v pátek dne 7.10.2011 bude z nástupiště č. 1
autobusového nádraží Trenčín v 14:00 hodin
- autobus bude mít zastávku ve Starém Hrozenkově u Kulturního domu,
kde odjezd od Kulturního domu bude v 15:00 hodin
- odjezd autobusu z Prahy bude v neděli 9.10.2011 v 19:15 hodin od hotelu Aramis (v těsné blízkosti školy)

zdenka65
5. okt 2011

@janisi ahoj, ja síce idem až 14.10. ale zaujímajú ma tie odchody ale hlavne príchody. To prídete alebo teda potom aj my o polnoci do Trenčína a čo ďalej? Prosím Ťa a nevieš v Starom Hrozenkove sa zastavuje kvôli neakým pokynom alebo čo ? Prosím Ťa po príchode napíš info ako to celé bolo. ďakujem. Zdenka

janisi
5. okt 2011

V neděli dojedeme takto pozdě, no...z Hrozenkova a nebo Trenčína bude třebas někdo ještě pokračovat.
Takže v pondělí budeme trochu nedospalé.... ☹
V Hrozenkově se zastavuje kvůli zahájení a pokynům, nastupují stud. z Moravy a pak už se jede.
Info napíši. janisi

zdenka65
5. okt 2011

@janisi prosím Ťa a kde Ti dali vedieť, myslím na akú stránku odchody a príchody autobusu na Váš termín ?

janisi
6. okt 2011

zdeni,
jak jsem uhradila školné, poslala fotku, tak sem byla zařazena do databáze studentů a mám své identifikační číslo a heslo, podle kterého si otevřu svou stránku kde mám všechny zprávy a informace ze školy. Je zde rozvrh, zprávy profesorů, seznam předmětů na zimní semestr a letní semestr. Takže pak všechno chodí tam, dívám se tam každej den co je nového....

mier
6. okt 2011

ako mam zacat? pomozte mi niekto prosim.neviem o tej skole vobec nic , chcela by som studovat ucitelstvo-vychovavatelstvo. poradi mi niekto ?

zdenka65
6. okt 2011

@janisi ahoj, aj ja tam chodím každý deň, tak to znamená, že zatiaľ dali info o odchode autobusu len pre Vás čo idete tento víkend, lebo ja som tam na nástenke nenašla, teda myslím info pre Vás, možno Vy zase nebudete mať o nás. Prosím daj mi vedieť ako to všetko prebehlo. Ubytovaná budeš kde ? Prepáč a Tvoje meno ? Moc díky.....Zdenka

janisi
6. okt 2011

Info dám určo, jsem jana a příjmení sem psát nechci, spíše do schránky a nebo při osobním kontaktu. Přeci jen je to tu veřejně přístupné a tak nějak o studiu ve svém okolí nehovořím...
Spát budu u kamarádky v Praze.

tmarky
7. okt 2011

@zdenka65
@janisi Ja mam tiež teraz prednášku( som v K 104) a na mojej nastenke nie je nič.Čo ma dosť štve! Lebo keby nie janisi tak neviem nič.Neviem koho vlastne informuju!!!!!

zdenka65
10. okt 2011

ahojte kočky, už netrpezlivo čakám ako bolo v Prahe, ako ste cestovali a či viete niečo o tých čo tam bývali, kedy ste prišli v nedeľu domov a tak, díky za každý detail... môžete mi napísať aj na môj meil: uctaren@mocenok.sk. ďakujem Zdenka

janisi
10. okt 2011

Ahojte,
no tak sem dorazila do Hrozenkova v půl 3 a už tam v posluchárně bylo pár info jak to bude, prý přednášky a zkoušky v Praze. Cosi říkali o testcentru v Hrozenkově, že jej vybavují...ale v Praze mezi vyučujícími nepadlo nic, že by něco bylo jako v Hrozenkově. Já sem jediná z takové dálky ve třídě a pak ještě holčina z Vysočiny. Jinak se ve tři odjelo a dojelo se tak před osmou, ale díky tomu, že na dálnici se to zadrhlo a bylo prostě zdržení. Na SMK je nás 60 a výuka opravdu podle rozvrhu, v neděli byl odjezd v 19:15 od školy a dojeli jsem po půl 12 do Hrozenkova. Po cestě když někdo chtěl zastavit na benzince, tak řidič zastavil úže pro něj třebas někdo dojel autem.../. Já jela do Hrozenkova a přes hodinu sem se zase vracela nazpátek domů. Jinak tam byly i děvčata ze Slovenska a celkově nás v autobuse bylo málo, asi prostě jeli na první školu autama a pak už toho bude více. Taky sem zaslechla, že chtějí autobus rušit, což by bylo kalamitní, protože tak pozdě vyjet z Prahy a jít na druhý den do práce je nemyslitelné. Takto se to ještě dalo, já šla spát ve dvě v noci...no ale budu se modlit v tom prosinci, aby nebyl sníh a já jela bez problémů. V lednu jsou už zkoušky a zápočty a to pojede každej sám busem nebo vlakem do Prahy a pak škola až zas v únoru busem....prostě jednoduše v Hrozenkově to vypadá, že se opravdu soustředí na doběhlé ročníky a nové všecko v Praze, tj.první ročníky Bc. a první Mgr. O víkendě je otevřená prodejna knih, vyřídíte index a průkazku studenta. Jejich knihovna tak nějak pro dojíždějící nemá smysl, je to jen na měsíc a za 100,- Kč a za každý nevrácený den 2,- Kč navíc. Jedna kniha stojí v průměru 190,- Kč. Učitelé hned řeknou co si koupit a je dobré mít aspoň základ, ostatní si můžete mezi sebou nakopírovat. Tmarky, asi se ti to ukáže až budou mít od tebe všecko. Taky mi to trvalo trošku...a odjezd tam hodí 3 dny před, což je na poslední chvilku, no....tak držím pěstičky....v buse legrace, fajn holky všecky...no jsme na stejné lodi....pa janisi

zdenka65
11. okt 2011

@janisi Jani, ďakujem za info, trochu sa desím. Je tu niekto kto ide na andragogiku teraz tento víkend 14-16.10 ? napíšte....Zdenka

zdenka65
11. okt 2011

@janisi jani a v Starom Hrozenkove Vám dávali niečo k štúdiu ? neaké kolky, či čo ?

janisi
11. okt 2011

V Hrozenkově nám nic nedávali, jen s náma pohovořil o situaci /já došla pozdě totiž a tak sem zachytila něco málo a holky pak daly info v buse/. Všecko zařídit v Praze tj. kartičku studenta a index.

zdenka65
11. okt 2011

@janisi jani ďakujem, počula som, že niektoré kočky zo Slovenska si podali žiadosť o vrátenie peňazí, to kvôli skúškam v Prahe. Nevieš o tom niečo ?

janisi
11. okt 2011

zdeni nevím, ale jen tak jsme se o tom v buse bavily, že jestli to jde jako. Protože to je fakt v tý vzdálenosti náročný a komplikovaný časově. Nás třebas na SMK chybělo cca 5 lidí.