Štúdium na UJAK. Ako sa rieši prax v obore?

veldinka
11. júl 2009

Ahojte. Chcem si poslať prihlášku na na ujak na špeciálnu pedagogiku - vychovávateľstvo externou formou na Mgr. stupeň. (doteraz som študovala denne v RK). Rysuje sa mi však práca, ale nie v danom odbore. Neviete mi prosím povedať, ako je to v takom prípade s praxou? Dočítala som sa, že v prvom ročníku na Mgr. stupni je prax 2 týždne a v ďalšom ročníku 3 týždne. Keby to bolo menej týždňov riešila by som to samozrejme dovolenkou počas ktorej by som si prax spravila, ale teraz neviem či celú dovolenku obetujem len na prax. Prosím napíšte mi, ako prax riešite ak študujete a nepracujete v danom odbore, respektíve ako má prax vypadať na UJAK. Ďakujem pekne.

bbea1
24. aug 2010

Jani, ja som skoncila andragogiku. Znamkovanie maju 1, 2, 3 a uz som pisala, ze kazda VS ma individualny typ znamkovania... A pokial ide o volitelne predmety - lahsou cestou je vzdelavanie, kt. je pedagogicky a didakticky zamerane. Riadenie je orientovane viac na pravnu oblast a manazment.

zuzanat
24. aug 2010

@bbea1 prosim ta a mas aj titul zapisany v OP? ja som sa na to pytala pri vybavovani dokladov a ze to musim riesit cez MŠSR 😖 aj spoluziacke povedali policajti, ze to je na dlhe lakte, hlavne, ze maju nejaku dohody o vzdelavani podpisanu 🙄

fidorka1108
24. aug 2010

😉 avojky babenyy kocca aj marcolka diki vam za parrr ok infosiek dikii papa 🙂

jana252
24. aug 2010

@1313 ahoj som prijatá na špecku bc. a som z okresu Krupina. Ako budeš cestovať do Trenčína?a z Trenčína do SH budeme mať zaistenú nejakú dopravu? pochopila som to správne? 🙂

bbea1
24. aug 2010

Zuzka, titul síce mám, ale len na diplome, nie v občianskom. Áno, je to tak, že medzi ČR a SR platí bilaterálna dohoda o uznávaní dokladov, ale ako to funguje v praxi, to neviem. Od ex spolužiakov mam len také info, že niekt. to bez problémov uznali, či už v práci, alebo pri zapísaní titulu do občianskeho, ale niekt. s tým mali problémy a museli to riešiť cez ministerstvo... A čo sa týka dopravy, tak z TN do SH (a opačne) budete mať vždy zaistený autobus. Ale platí to len v prvý a posledný deň prednášok, tj. v piatok ráno - do školy a v nedeľu poobede - zo školy. Takže počas týchto troch dní tam musíte zostať spať. Doprava na skúšky už zabezpečená nie je, to si musí riešiť každý sám. A za nejaký poplatok máte ešte k dispozícii stravu. 🙂

kocca
24. aug 2010

@bbea1 Ahoj, ja viem od jednej známej, ktorá študovala na ujak, že na to, aby mohla používať titul na SK, musela slov. ministerstvu zaplatiť, teraz si nepamätám, koľko, ale nejaké tisíc.

janka8359
24. aug 2010

@kocca
tak to ti verím..........je to ok............

janka8359
24. aug 2010

@bbea1
tak to snád nie je pravda. Ja som pred troma týždnami volala na ministerstvo školstva a povedali , že s uznávaním dokladov nie je problém, že je to v poriadku, že mi to uznajú................tak ako to vlastne je? vedia oni vôbec na tom ministerstve niečo?

bbea1
24. aug 2010

Jani, ja ozaj neviem, nerada by som podala mylné info... Napísala som len to, s čím sa stretli spolužiaci... Ale podľa môjho názoru by všade malo platiť uznanie, veď k tomu je tá dohoda.

janka8359
24. aug 2010

@zuzanat
ahoj
a ako si to nakoniec vyriešila . uznali ti tie doklady alebo nie? a ak sa smiem opýtať aký máš ukončený odbor?
Ja som volala pred troma týždnami na MŠ a povedali že nie je problém s uznávaním dokladov a povedala som im že kde chcem isť študovať............. a nevieš náhodou ako je to s tým uznávaním dokladov zamestnaní......či ma vôbec zoberu pracovať do školy -----------ja som si dala odbor učiteľstvo - špeciálna pedagogika

anjelik323
25. aug 2010

@zuzikvrbove ahoj,ja tiež začínam od prvého ročníka vzdelávanie dospelých,bývam kúsok od TN a musíš sledovať stránku študentov,tam bude napísané kedy bude prvá prednáška

anjelik323
25. aug 2010

@zuzanat ahoj,nemôžeš sa dať odbiť

bialea
25. aug 2010

kedy začali minulý rok prvé prednášky na špecku ??? už v sept. ???

zuzikvrbove
25. aug 2010

@anjelik323 tak diky,, tak sa hadam stretneme

marcolka
25. aug 2010

Ahojte dievcata, cudujem sa ze riesite veci ci bude titul uznany alebo nie, ked ste este ani nezacali studovat. Treba brat do uvahy ze je to akreditovana vysoka skola s bilateralnou dohodou medzi SR a CR. Ja som este nepocula ze by s tym bol nejaky problem. 🙂

marcolka
25. aug 2010

...este chcem dodat ze pred rokmi ked som robila bakalara tiez sa riesili problemy co "titul" a prave ti ktori sa viac zaujimali o toto, skolu neskoncili. Kym dostudujeme vsetko bude OK. 😀

misinn
25. aug 2010

neviete kedy bude zapis do skoly? alebo kedy budeme musiet prvy krat prist?

marcolka
25. aug 2010

@misinn zapis do skoly sa robi elektronicky v PC do 15.09., cely popis ako je prilozeny pri papieri o prijati.

1313
25. aug 2010

@jana252 Ahoj, ja som sa ešte stále nerozhodla.. do konca augusta mám čas🙂) ale ak predsa len pôjdem, tak budem cestovať autom až do SH.. potom by sme dali dohodu🙂)

misinn
25. aug 2010

marcolka dakujem za info, ja sa pytam dopredu ale este stale nie som prijata...posielala som prihlasku hadam pred tyzdnom ak aj nie dvoma... ☹ preco neodpisali....

fidorka1108
25. aug 2010

cawte baby odpisu vam na prihlasku ale to trva 2/3 tyzdne aj tak budte trpezlivy a netrapte sa uz dopredu moj nazor avoj papa 🙂

zuzanat
25. aug 2010

@janka8359 nevyriesila som to este ziadno, nevolala som na ministerstvo, ak naozaj treba zaplatit 165€ tak mam smolu. Ale o dva mesiace sa budeme stahovat, budem menit doklady, tak uvidim, asi tam zavolam. V praci som s tym problem nemala, odovzdala som kopiu a neriesili aka je to skola. Mam ukoncenu andragogiku...

marcolka
25. aug 2010

@misinn maj strpenie nejaky dnik to trva.... 😉

kocca
25. aug 2010

@marcolka Ahoj, súhlasím s tebou, treba najskôr študovať a potom sa uvidí, viem, že v dnešných časoch mnohí urobili školu, ale im neuznali titul, pretože skončila akreditácia, takže všetci si radšej kryjeme "záda", len si myslím, že Praha si to nenechá len tak ujsť, je to jedna z mála uni, ktorá je súkromná a môže používať názov univerzita. Tak ako ty hovoríš, teraz by som to neriešila....aj tak v dnešných časoch nie je nič isté...Ja som študovala na verejnej uni a posledný ročník nám lepilo, či to dokončíme...

anjelik323
26. aug 2010

@zuzanat neplať,moja švagriná študovala Zlíne a pýtala som sa jej na zápis titulu do op,povedala,že nič neplatila a neriešila ani ministerstvo

zuzanat
26. aug 2010

@anjelik323, neplatila by som, ale ked som bola na policii, tak povedala, ze mi to nezapisu, ze si mam zavolat na ministerstvo, tak neviem, kazdy vravi inak, v kazdom meste...

anjelik323
27. aug 2010

@zuzanat nedaj sa odbiť stačí ti klasický kolok,je to zmena na doklade

janka8359
28. aug 2010

@marcolka
samozrejme akreditáciu má ale do konca decembra 2010. A volala som na Ministerstvo školstva tak je potrebné po skončení študia poslať všetky doklady - vysvedčenie, diplom aby ti mohli uznať titul na SR. Platí sa 99Eur.
Štúdium učiteľstvo - môžete učiť len na špeciiálnych školách alebo v špeciálnych triedach ale nemôžete učiť normálne deti na Základnej škole pretože vám chýbajú nejaké predmety. Toto je vyjadrenie z ministerstva školstva.
Tak tie ktoré chcú učiť na špeciálnych školách tak nie je problém lebo majú kvalifikáciu.
Ja sa o to zaujímam a naozaj niektoré ženy ktoré si urobili túto školu tak majú sa problém zamestnať.
tak ja len toľko info čo som zistila papa

zuzanat
28. aug 2010

@janka8359 prosim ta a kde si volala na ministerstvo, mas konkretne meno a cislo? Dakujem

grettka
28. aug 2010

tu je link, a nizsie je tam aj link na kontakt http://www.minedu.sk/index.php?rootId=415