Štúdium na UJAK. Ako sa rieši prax v obore?

veldinka
11. júl 2009

Ahojte. Chcem si poslať prihlášku na na ujak na špeciálnu pedagogiku - vychovávateľstvo externou formou na Mgr. stupeň. (doteraz som študovala denne v RK). Rysuje sa mi však práca, ale nie v danom odbore. Neviete mi prosím povedať, ako je to v takom prípade s praxou? Dočítala som sa, že v prvom ročníku na Mgr. stupni je prax 2 týždne a v ďalšom ročníku 3 týždne. Keby to bolo menej týždňov riešila by som to samozrejme dovolenkou počas ktorej by som si prax spravila, ale teraz neviem či celú dovolenku obetujem len na prax. Prosím napíšte mi, ako prax riešite ak študujete a nepracujete v danom odbore, respektíve ako má prax vypadať na UJAK. Ďakujem pekne.

nikitusa
28. júl 2010

ahojte,
chcela by som sa opýtať, do kolkých dní od zaslania prihlášky vám prišla odpoveď o prijatí resp. neprijatí do školy ..ďakujem za odpoveď

kocca
28. júl 2010

ahoj, slavkadamko, ďakujem veľmi pekne za pomoc... 🙂 včera som písala na študijné do prahy, dnes ráno mi hneď odpísali, že najbližšie budú žiadať o predĺženie akreditácie...s takou rýchlosťou a ochotou som sa nestretla na iných školách...

kocca
28. júl 2010

ahojte, ja zasa otravujem s otázkami...je tu niekto, kto vyštudoval bc v niečom úplne inom a dáva si prihlášku na ujak? ja mám bc z ošetrovateľstva, ale ma veľmi láka andragogika, je to moc odvážne vhupnúť rovno na mgr? tu som čítala, že berú aj z nepedagogických odborov...v hrozenkove mi povedali, že to rozhodne rektor na základe štátnic, tie som spravila s vyznamenaním, ale samozrejme, andragogika je úplne o inom než zdravotníctvo...ale by mi to veľmi vyhovovalo, aj preto, lebo žijem v zahraničí a čo som sa na sk nalietala za tie 3 roky...budem rada, ak sa mi niekto ozve s podobným problémom, vidím, že ste tu všetky fajn baby...

bialea
28. júl 2010

http://www.lidovky.cz/prazska-soukroma- ... n_domov_hs

http://www.mediafax.cz/domaci/3063739-A ... Komenskeho

??? čo vravíte na toto ???

natashkaa
29. júl 2010

poslala som teda bez 500Kc tesim sa na vsetkych s ktorymi sa stretnem v Mgr. rocniku specialnej pedagogiky 😉 teda snad .... 😀

bbea1
29. júl 2010

Kocky, prestante sa zaoberat vsetky tymi clankami, kt. o UJAKu koluju. Viem, studium stoji dost koruniek, kt. nie kazdy ma a tak chapem Vase mozne obavy, ale skola ma vsetko na poriadku, problemom je obycajna zavist zo strany ludi, kt. tam nestuduju, lebo na to nemaju a nepisem len o financiach. UJAK je sukromna vyska a tie budu vzdy trnom v oku. Niek. odbory sa na UJAKu studuju lahsie, niekt. zasa tazsie, ale nik Vam tam neda nic zadarmo!!! Seminarky, skusky, prax... Kazdy student si tym musi prejst. V Hrozenkove ucia prima ludia a naucia. A kazdy sa snazi vyjst max. v ustrety! 🙂

andrjusa
30. júl 2010

Prosím ťa natashkaa a čo všetko si posielala poštou? Vytlačenú elektronickú prihlášku plus diplom to je jasné a ďalej? Do úvahy pripadá ešte vysvedčenie o štátnej skúške a dodatok k diplomu, kde sú predmety a známky za celé štúdium?! Ďakujem za odpoveď, tiež chcem ísť na Mgr. špeciálna pedagogika... inak súhlasím s bbea1, súkromné školy budú vždy tŕňom v oku a vždy sa bude o nich hovoriť a písať ale je fakt, že s takou ochotou s akou som sa stretla na UJAK, som sa nestretla ešte nikde 🙂

zuzka265
30. júl 2010

Ahojte, aj ja sa chystám do Stareho Hrozenkova, len mám problém na urobenie prevodu potrebujem presnú adresu Českej sporitelne, neviete mi v tomto pomôcť?? budem vám veľmi vďačná

monika2810
31. júl 2010

😉 Ahoj.Prijali ma na Ujak do Stareho Hrozenkova.Ide niekto na odpor specialna pedagogika,vychovavatelstvo.napiste mi rada by som este niekoho spoznala nech nie som sama 😉
nika28100@azet.sk, som z Trencina.pa.

alenkaaa
1. aug 2010

ahojte baby..ja som vyplatila peniazky za skolne uz pred dvoma tyzdnami a zatial ma nechce pustit k zapisu...neviete preco?snad tam tie peniazky dosli..lebo mam nervy z tooho 🙂 chysta sa niekto na spec.pedag,-ucitelstvo?

marcolka
1. aug 2010

ahoj Monika ja idem na andragogiku do SH, ale tiez som z trencina, som rada ze nie som sama...pa

marcolka
1. aug 2010

@alenkaaa prosim ta ako si posielala peniazky na skolne na ujak ? kedze je to tzv zahranicna mena, porad mi...dakujem Marcolka

anjelik323
2. aug 2010

@alenkaaa ahoj,majú v tom zmätky,zápis ti bude umožnený až keď budeš mať odkliknuté položky,inak stačí si zavolať do učtárne,či tam tvoju platbu už evidujú

humanka
2. aug 2010

Ahoj, hľadám budúce spolužiačky na Mgr.štúdium v odbore špeciálna pedagogika v SH.Ide mi prevážne o spolužiačky z východu a to:SP,SK,ML,VT,HE,BJ,PO.značka: -spoločné cestovanie. Prosím dajte o sebe vedieť.

alenkaaa
2. aug 2010

baby..ja som posielala cez EURIGO...tak je to najjednoduchsie...chodte na postu a tam vam povedia..len zatial ma nece pustit na ich stranku..ku zapisu a peniaze som uz poslala pred 2tyzdnami..snad to bude ok:DD---anijelik,a ake je cislo do uctarne?dakujem

anjelik323
3. aug 2010

@alenkaaa je na stránke ujaku

misinn
3. aug 2010

ahojte, tak ja mam taky problem ze som stratila vysvecko z tretieho rocnika a snazim sa dovolat uz dva tyzdne na moju strednu skolu no nikto mi tam nedviha....bojim sa ze to nestiham ....

anjelik323
4. aug 2010

@misinn zavolaj na študijné oddelenie a povedz aký máš problém,určite sa nejako dohodnete

misinn
4. aug 2010

uz som pisala email, povedali ze im staci stvrtacke a maturitne vysvecko, tak som rada

aktiz
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikitusa
4. aug 2010

@aktiz ahojky, ja idem som z trenčína

kocca
4. aug 2010

Ahojte, kočeny, ja som tu už písala, či je niekto z vás aj z iného oboru ako pedagogika a chcel by ísť na andragogiku alebo iné v Hrozenkove, ale nikto sa mi neozval, je to možné, že by som bola sama, kto tam chce ísť a nemá titul príbuzný pedagogike? Prosím vás, ak ste niekto v mojej situácii, ozvite sa, veľmi to potrebujem....Ďakujem. 🙂

andrjusa
4. aug 2010

@kocca ahojky, ja som sem už tiež písala a takisto mi nikto neodpísal. Ja mám sociálnu prácu a zaslala som zatiaľ len elektronicky prihlášku na špec.pedagogiku...

misinn
5. aug 2010

ahojte, idem dnes k notárke, na stránke je napísané ze stací ak priložíme len overenú kopiu maturitneho vysvedcenia, posielali ste aj nieco ine? alebo mi prosim napiste co vsetko ste im postou posielali
dakujem

anjelik323
5. aug 2010

@misinn ahoj,ja som posielala overenú kópiu maturitného vysvedčenia,nebola som u notárky,ale na obecnom úrade,kde mi to tiež potvrdili,prihlášku a doklad o uhradení 500kč

aktiz
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
misinn
5. aug 2010

dakujem vam, konecne v tom mam jasno, a z ktorych rocnikov ste si pisali znamky na prihlasku

kocca
5. aug 2010

@andrjusa Ahoj, som rada, že sa niekto ozval...ja si tiež idem podať zatiaľ len elektronickú prihlášku, tu niekto písal, že sa robia vyrovnávacie skúšky 3-dňové, ale hádam by to nemal byť problém...tiež sa rozhodujem, či si podať na špeciálnu pedagogiku (bola by mi asi bližšia k zdravotníctvu) alebo na tú andragogiku. Odkiaľ si? Ja z trenčianskeho kraja.

janka8359
5. aug 2010

ahojte kočky. Aj mna prijali do SH na odbor Špeciálna pedagogika-učiteľstvo Mgr. Nenájde sa niekto z východu, kto tam ide tiež študovať? Ja som z BJ a idem do Hrozenkova sama. Bolo by dobre keby som mala nejakú spoločníčku......
Dúfam že to študium nie je až také ťažké aké bolo v Prešove...........ak ste niekto z BJ a okolie napíšte mi........