Štúdium ošetrovateľstva na VŠ zo strednej OA.

4ndreya
12. okt 2019

Ahojte, na další rok sa chystám podať si prihlášku na VŠ odbor Osetrovatelstvo aby som mohla vykonávať prácu zdravotnej sestry,keďže som zistila čo v budúcnosti chcem robiť až teraz,, a strednú školu mám OA.. Chcem sa opýtať či je tu niekto z BA kto to má podobne a tiež sa chystá? Ak áno mohli by sme si nejakou formou pomôcť resp. nech mi je ľahšie ísť do toho 😁

dia266
12. okt 2019

@4ndreya Ja teda neviem ako to presne je, ja mam skoncenu hotelovu akademiu s maturitou, teraz som zacala chodit na vecerne pomaturitne studium - prakticka sestra, pretoze mi bolo povedane, ze na vysoku skolu odbor osetrovatelstvo ma nevezmu, pokial nebudem mat maturitu v odbore. Ak sa mylim, nech ma niekto cim skor opravi :D

hildusik188
12. okt 2019

@dia266 neviem či sa niečo zmenilo, končila som ošetrovateľstvo pred dvoma rokmi, ale spolužiakov sme mali od gymnázia cez obchodnú akadémiu až po umeleckú školu... A okrem chalana z umeleckej to všetci zvládli😊

luccssa
12. okt 2019

To obmedzenie sa tyka len externej formy... na denne studium mozes ist z akejkolvek skoly (treba maturitu)... externisti musia pracovat v odbore

dia266
12. okt 2019

@luccssa Takze ja predsa len budem potrebovat dokoncit toto 2 rocne pomaturitne studium kedze sa budem hlasit dalej na externe studium. Ci mi to nepomoze a budem sa musiet aj tak najskor zamestnat v nemocnici?

luccssa
12. okt 2019

@dia266 neviem ake su aktualne podmienky v tomto, ale ja ked som studovala druhy stupnen externe musela som mat rocnu prax po bc (ja som prvy stupen studovala denne) a byt zamestnana v odbore (to ze som zamestnana mi musek potvrdit zamestnavatel a mala som za to kredity, bez ktorych by som nemohla pokracovat v studiu

tomika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
4ndreya
autor
14. okt 2019

@tomika ja ale nejdem na externe 🙂

shilou
14. okt 2019

@tomika nevoes kolko musis byt zamestnana ako prakticka sestra aby vzali na to denne kombinovane?

tomika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
4ndreya
autor
14. okt 2019

@dia266 určite ta vezmú ja som si to zisťovala 🙂 tiež mám obchodnú strednu

derdia
14. okt 2019

@dia266 denne mozes stuvoat kludne osetrovatelstvo, ale musis mat maturitu...a externe mozes len ak si skoncila bud ako diplomovana sestra alebo ako volakedy vaeobecna sestra....

shilou
14. okt 2019

Dikyy🙂) Lenze uz na tej prihlaske nebude to, ci uz vlastne pracujes?

tomika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evkamotka
14. okt 2019

Na dennu vs osetrovatelstvo mozes ist z hociakej strednej skoly s maturitou

shilou
14. okt 2019

@tomika nie....teraz aktualne si robim prakticku sestru.....potom planujem ist na vs osetrovatelstvo u nas je ta skola ,ale tu kombinovanu.....nie dennu.......

rebeeka
6. okt 2021

@shilou dobrý večer hľadám kto študuje ošetrovateľstvo?študujete to ?😁😁😁

shilou
6. okt 2021

@rebeeka ahoj..nie..nevzali ma do prace..nenastupila.som na vysku

rebeeka
6. okt 2021

@shilou aha no škoda ja hľadám niekoho kto to študuje