Štúdium učiteľského smeru

simonko
11. dec 2007

mam 24 rokov a trosjrocneho synceka,manzel tento rok konci skolu,takze si myslim ze je cas aby som ja zacala 😀
pocas materskej dovolenky som dospela k tomu,ze by som urcite chcela robit s detickami,myslim ze skor s tymi mensimi...uvazovala som uz aj druhy stupen a vyzsie,ale stale som nerozhodnuta...
chcem vase nazory,co by ste vy,ako to je u vas,co si myslite ze je krajsie...a mam este taku podotazocku:ucitelka v materskej skolke,ktora nevystudovala strednu pedagogicku,musi prejst VS/predskolska a elementarna pedagogika?
ucitelka prveho stupna:co vsetko obsahuju skusky?
tiez by mi pomohlo,keby ste mi dali typi,kde a ako sa da nieco take studovat...

luko
11. dec 2007

a k porucham ucenia - moje kolegyne si dialkovo porobili myslim 2 rocnu aprobaciu po VS.

k platom - ak by moj partner nezarabal naozaj velmi slusne, tak to nerobim, aj ked tu pracu mam rada a neviem si redstavit nejakua dministrativu alebo pracu za PC. V Ba plat ucitela ledva pokryje naklady, ak nema dalsiu pracu.

lienocka235
11. dec 2007

luko a neucis nahodou na teplickej?

luko
11. dec 2007

ano lienocka, mas pravdu, len aby bol clovek pripraveny, ze bude musiet zvladat kazdu oblast tej specky, mna specialna pedagogika nebavila, naozaj ma zaujali len tie poruchy ucenia a spravanie, toho mohlo byt aj viac. Ale ak ma k tomu vztah, tak preco nie, niektori sa v specialnej pedagogike nasli 😉

luko
11. dec 2007

lienocka nahodou ano 😀

lienocka235
11. dec 2007

ja ta poznam... a myslim ze aj ty mna
len neviem ci mi to nevyzmazu su tu dost prisny... 😎

takze este aj cosi k teme... dobre si to rozmysli.. zakladatelka temy lebo uz davno nie je pravda to ze ucitel je od 2 doma a ma 2 mesiace prazdnin.. nanestastie 🙂

luko
11. dec 2007

vsak preco som vzdy unavena vecer??? 😀

luko
11. dec 2007

jasne lienocka, uz mi to doslo, ahoooooj 😀 😀 😀 k tomu, ze sz prisny, som si vsimla - som nevedela, ze nemozem pisal velkymi pisenami 😀 😀 😀

lienocka235
11. dec 2007

boze mne tu pes spi v detskych ruzovych satockach.. na zemi .. mala ho nevyzliekla... muz este stale neprisiel.. asi by som si mala suseda zavolat ...
luko... vecer treba relaxovat nie je nic horsie ako nastvana a neuspokojena pani ucitelka.. treba draheho poprehanat.. 😎

nera
11. dec 2007

lienočka - jasné, že viem o tabuľke, ale myslela som o ohodnotení...ja čo viem a s tými čo som bola v kontakte v BA, tak mi dali jasne najavo, že oni za nič robiť mnebudú, že buď dostanú pekné ohodnotenie, alebo nič nerobia, takže napokon dostali za štandard(pre nás - tj. krúžky a mimoškolskú činnosť)krásne peniažky ako osobné ohodnotenie...zatiaľ čo my....o tom pomlčím.
Jasné, že tiež viem, že to závisí od riaditeľa...môj brat je už dlhšie zástupcom na inej škole, takže viem ako to normálne môže chodiť(a u nich to je fakt seriozne a maxi ustretové), len tiež viem, že aj oni mali finančné problémy a ľahšie sa peniažky zháňali v BA ako tu ...dúfam, že vieš na čo narážam.

luko
11. dec 2007

sak vies ako je to u nas.... 😲 ale uz odpadavam od unavy..ja predpokladam, ze je to tymi bliziacimi sa prazdninami, ze uz melieme z posledneho.
inak havina mate krasneho, my mame podobneho u babky, len cierneho a tiez mu tak svietia oci vzdy na fotke 🙂

luko
11. dec 2007

nera u nas nastastie robia kruzky vychovavatelky a osobne myslim sa odvija od toho, kto co je schopny urobit naviac, ale velke rozdiely podla mna nie su.

nera
11. dec 2007

ach jooo...o druhej doma?To si aj niekto myslí?ja som mala už aj tak, že som učila v kuse od 7:40 do 19hod, jedine obedňajšia prestávka bola...Vám učiteľkám asi nemusím hovoriť ako som sa potom cítila...ešteže som potom otehotnela 😉

lienocka235
11. dec 2007

no nera ono to bolo tak... ze pokial peniaze boli tak sa cosi dalo aj ucitelom ale ked bolo treba cosi kupit prip. plyn doplatit tak sa penaize presuvali a pre ucitelov neboli.. ono je to od skoly ku skole.. ale v ba je to teraz tak ze mladi po skole ak uz vobec ide ucit tak sa zohreje rok niekto mozno dva a ide prec...
ono je tu problemom aj velke mnozstvo dochodcov.. ktori musia mat vyssie tabulkove platy a potom neostava inym.. je jasne ze v oblastiach kde sa na jedno miesto hlasi 10 ludi si riaditel moze vyberat a nemusi mat dochodcov.. ale tu sa to inak neda... stale hladaju.. ucitelov.. lenze potom to vyzera tak ze ta uroven vzdelavania je tu v Ba a v okoli horsia ako v oblastiach kde je ten plat na celkom dobrej urovni.. to je uplne bezny jav
samozrejme su vynimky napr. skola pre mimoriadne nadane deti v ba.. tam je vysoka kvalita vzdelavania aj pristupu k ziakom..

nera
11. dec 2007

luko - neviem, možno už sa to zmenilo, ale viem, že vtedy som bola z toho riadne naštvaná...lebo ja som mala všelijaké krúžky, prípravy na maturu, štud.parlament...všetko možné a dostala som pár korún(ako osobné)....
Ale je fakt, že učiteľstvo to nie je o peniazoch, ale o vzťahoch.... je to nádherný pocit, keď aj po rokoch sa žiaci ozvú a úplne v pohode...
Z mojej triedy som asi skoro s polovicou v kontakte, presnejšie nestíham im odpisovať, mnohé ma boli už aj navštíviť....a je to fakt príjemné...mám ich veľmi rada...

luko
11. dec 2007

nera hlavne v mensich mestach a skolach je to mozno aj o tom, kto je s vedenim kamarat 😒 moja prva vianocna odmena ked som ucila doma na Kysuciach bola 5OOsk 😀

luko
11. dec 2007

..takze si viete predstavit podla tej odmeny, aky som mala vztah s vedenim...sa im nepacilo, ze mam dobry vztah s detmi a rodicmi...tam sa uspesny ucitel posudzoval podla miery absolutneho ticha v triede 😀

nera
11. dec 2007

luko - to poznám, ja som mala jedno obdobie(neskôr ako som si porovnávala odmeny s učiteľmi v BA), keď som každý deň bola na koberečku a to je jedno prečo...či sa niekomu niečo rozbilo, či niekto zo študentov meškal, či čo...bola som v študentskej rade a robila som veci, ktoré sa mu nepáčili, ale mne to fungovalo a všetky problémy so žiakmi sa postupne aj riešili....ja som si na to postupne zvykla a teraz na to spomínam a mám ponaučenie, že ja nikdy takáto nesmiem byť 😉

nera
11. dec 2007

luko - otázka čo je to menšie mesto? 😉 Deje sa to všade...myslím to delenie : kamarát - nekamarát...žiaľ...samozrejme okrem škôl, ktoré majú seriozne vedenie

luciferova
11. dec 2007

aj ja sa pripajam. mam 100 chuti odist zo skolstva, len keby bolo kam. nemam pedagogicku, tak som si myslela, ze to bude jednoduchsie ale certa stareho. ono to vyzera nevinne a krasne - ucit deti a venovat sa im. ale realita byva castokrat ina a uplne odlisna. si obmedzena mnohymi vecami (uc. osnovy, 45 min hodina, schopnosti ziakov) a vobec to nie je lahke. navyse si vzdy zla ty - ucitelka, dieta je vzdy dobre. navyse aj v ociach inych ludi su ucitelia povazovani za nieco menej ako napr. Ing. lutujem, ze som si vybrala tento smer, v druhom zivote uz budem mudrejsia.

tatolu
15. nov 2009

Ahojte.
Ja som sa dala teraz študovať popri VS, aj doplnkovú pedagogiku. Neviem, či pôjdem učiť, ale čím viac budem mať v ruke, tým skôr budem môcť niečo zmeniť v svojom živote 😉
Potrebujem prácu, kde by som bola max.do 3tej, aby som mohla ísť po deti do škôlky, školy...

olivova
5. apr 2011

ahoj - trosicku obprasim tuto temu - rada by som od niekoho info : zacala som studovat na pedagogickej fakulte - predskolska elementarna pedagogika, ale mam aj titul ing. Je mozne zamestnat ma v dakej ms, cvc, a tak?

geegee
5. apr 2011

@olivova ja si myslim, ze sancu mas. My sme zakladali teraz sukromnu skolku v Ruzomberku a ked som si vyberala ludi, nevadilo mi, ak este studuju. Ine je, samozrejme, ak este len zacinas...tieto moje baby koncia skolu.