Používame cookies. Viac informácií tu. OK
bucko555
6. okt 2019

Nás v treťom ročníku spojili dve triedy dokopy v tej triede kde som bola pôvodne nikto nechcel mať stužkovú že zatie prachy sa radšej pôjdu ozrat tak asi 4 sme sa pridali k tým čo nás s nimi spojili a mali sme aspoň takto stužkovú

veronice
6. okt 2019

250e na ziaka rocne? To chceli mat stuzkovu na plazi v taliansku ci co? :P ani sa nedivim ze to vacsina rodicov nedala. A ci je normalne ze stuzkovu zrusili? V tomto pripadne podla mna ano. Preco by sa 22 ziakov/rodin malo prizivovat na poctivosti tych piatich...logicke... mali by si spravit stretnutie a dohodnut sa. Ja by som urcite navrhla znizenie rozpoctu a organizaciu stuzkovej aspon v setrnom rezime - moj synovec mal stuzkovu v skolskej jedalni a dobre bolo ;)...ale vazne... 250e na rok na ziaka je 1000e na ziaka a ked ich je 27 tak to je 27 000e a to je fakt veeeeela vela vela penazi...na stuzkovu priam zbytocne vela penazi...

mariobenky123
autor
6. okt 2019

@bucko555 im taká možnosť poskytnutá podla všetkeho nebola

simsalabim
6. okt 2019

@mariobenky123 zda sa mi to ozaj velka suma. U mojej dcery sa rok skladalo po 50€ mesacne. Kazdy student mohol pozvat 3 hosti. Este nam aj nejaku mensiu sumu vratili. A to bola stuzkova v centre BA.

uglybetty1234
6. okt 2019

@veronice ocividne si nepocula v poslednyhc rokoch nic o stuzkovych. 20€ mesacne je vraj minimum.

sendy1977
6. okt 2019

@mariobenky123 stužková nie je povinná. 250 e za rok ? Syn sa skaladiu 300 e za 4 roky. Ani ja by som 1000 e nedala.

mariobenky123
autor
6. okt 2019

@veronice vraj taký bol schválený rozpočet žiackou radou/rodičia/ a tam sa ráta hala,dj, občerstvenie, a podobné hovadiny,

mariobenky123
autor
6. okt 2019

@sendy1977 ano oni mali 250 za rok, a vedšina argumentov bola, za tie prachy sa pojdu radšej poriadne ožrať

sendy1977
6. okt 2019

@mariobenky123 ved aj u syna počítaniu reštauráciu, dj, kameramana

veronikaszabova
6. okt 2019

@mariobenky123 tiez by som nedala 1000€ za stuzkovu, a to sme na tom financne dobre.

mariobenky123
autor
6. okt 2019

@sendy1977 ano to je v poriadku, len ja neviem či ím ide o luxus alebo čo

abbey1
6. okt 2019

Je len na rozhodnutí študentov a ich rodičov, či stužková bude, či nie. Bohužiaľ, na niektorých školách a pre niektorých rodičov sa stužková stala možnosťou, kde prezentovať, na čo všetko majú a môžu si dovoliť. Preto sa ani veľmi nečudujem, že sa niektorí tej saskarne nechcú zúčastniť.
Každý rozumne zmýšľajúci rodič berie túto slávnosť ako príjemnú rozlúčku so študentským životom svojho dieťaťa a jeho vstupom do dospelosti. A to ide i bez zruinovania rodinného rozpočtu. Aké ako počúvam kamarátky, ktorých deti to čoskoro čaká a spomeniem si na šialenstvo v bývalej triede mojej staršej, tak si tukam na čelo.

sendy1977
6. okt 2019

@mariobenky123 asi im ide o luxus, lebo určite sa dá stužková urobiť aj za 300-400 e ak chcú. Alebo niektorí rodičia sa chcú priživiť na stužkovej, že zaplatiť nejakú nehoráznu sumu za kameramana - kamaráta, DJ- kamaráta, oslava v predraženej reštaurácii rod. príslušníka

mariobenky123
autor
6. okt 2019

@abbey1 chapem, napríklad na škole synovca mojej mami nemali stužkovú z dôvodu že sa nikomu nechcelo nikomu nič platit ani vybavovať

abbey1
6. okt 2019

@mariobenky123 No, tak nemali. Je to rozhodnutie väčšiny. Niekedy bohužiaľ, niekedy chvála Bohu. Neurobíš s tým nič. Ako sa rozhodli, tak bude. Sú už dospelí.

mariobenky123
autor
6. okt 2019

@abbey1 ako je to tak, neurobim stým nič, prakticky stým neurobí nikto nič

ivka185
6. okt 2019

Moje deti ked mali stuzkovu tak sa skladali po 50 eur na polrok ,cize 100 na jeden skolsky rok, podla mna tych 250 je vela na jeden skolsky rok , nemalo to byt spolu za styri roky? Ked ich v triede bolo napr...20 tak to by im vyslo kvantum 20 000 eur to nieje mozne to by museli tam mat vsetko zlate pribory ,taniere atd.... a hrat by im musel orchester so slov, filharmonie.A je to rozhodnutie studentov ci chcu alebo to radsej prepyju.S tym mi dospeli nic nenarobime.

sendy1977
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzitok
6. okt 2019

Moj syn mal minulú rok a od prveho ročníka sa skladali - posielali na ucet tí, ktorí chceli...my sme neposielali, kedze kazdy rok sa trieda zlucovala, delila, stale iny triedny učiteľ, atd., nikto nevedel, co bude....nakoniec sme jednorazovo platili 200€, v tom boli zaratane dve osoby + kazda osoba navyse 20,-€ ..u nas našťastie k nezhodam nedochadzalo, kedze islo o cisto chlapčensku triedu...
Stužková nie je povinna, je to len symbol, druhá trieda napriklad isla na lyžovačku a tam im ucitel pripol stuzky...
Ale tisicka na ziaka je extrem, to by som uz cakala stuzkovu niekde na francúzskej riviere 😁

veronice
6. okt 2019

@uglybetty1234 vraj? Tak asi ani ty nie si uplne v obraze 🙂 ide o to ze ked si predstavim svadbu pre 100 ludi ktora stoji 10000e tak stuzkova pre 120 ludi ak ratame 27 ziakov a 2 rodicia plus ucitelsky zbor je 27000e fakt obrovska suma. A to zijem v bratislave a uz som tu orgabizovala zopar firemnych eventov pre 150 ludi takze ano, viem kolko stoji obcerstvenie, sal, dj a podobne... ;)

lenka2710
6. okt 2019

@mariobenky123 my sme sa skladali 20€ mesačne,takže 200€ za rok! Za 3 roky 600€ keďže vo stvtaku sme už nedavali! Jedna spoluziacka nedavala,resp. rodičia dávali a ona ich prepila a prefajcila, spolužiak ju nakoniec pozval ako hosťa,aby sme boli teda všetci spolu
Ale cez 200€ nám bolo nakoniec vratenych, platilo sa z toho uplne všetko,aj dozvuky
Ale sami rodičia si to takto odhlasovali,kto.chcel mohol dávať mesacne, alebo raz za pol roka alebo naraz

traktor
6. okt 2019

..neviem..zvláštna situácia..rodičia sa dohodnú,že sa budú skladať na stužkovú po 250 eur ročne...nakoniec sa zistí,že sa skladalo len 5 rodičov,zvyšok nič..tak prečo,keď už na začiatku videli,že sa nikto nezbiera sa nestretli a nedohodli ako to bude dalej? ..a dúfať ,že to tých 5 rodičov utiahne zo svojho...no.. sci-fi scenár😀😉...tak buď sa skrátka uskromnia a dohodnú na nejakej rozumnej cene a stužkovú mať budú..alebo ju skrátka mať nebudú...

judar
6. okt 2019

To sú šialené pálky a potom je na zaplakanie kolko vecí sa z takej stužkovej vyhodí hlavne kopa jedla supom do kontajnera....250€ na hlavu je strašne vela jak keby sa skladala dáka svadobná hostina alebo čo pre VIP

barbellka
6. okt 2019

@mariobenky123 uprimne mne sa zda 250 eur rocne velmi vela, ved ak je v triede 30 ziakov, za studium je 30 000 eur .. druha vec - ak videli, ze rodicia sa neskladaju, preco sa na konci 3 rocnika nezvolalo mimoriadne rodicko, kde by sa to vydiskutovalo preco nechcu platit a nejak rozumne to poriesit? Myslim, ze na zaciatku oktobra je uz trosku neskoro to riesit, ved uz zacinaju prve stuzkove slavnosti. A k otazke - nie je povinnost mat stuzkovu, ked sa dohodnu, ze nie tak nebude. Len aby im to nebolo potom luto.

mariobenky123
autor
6. okt 2019

@traktor ako oni su stužkovú ani mať nebudú, nebudu mať nič, prakticky povednane nech si ide každy po vlastnom, napriklad my budeme mať stužkovú takým spôsobom že baby pôjdu z majsterkou a triednou do paríža, a chalani z majstrom a telocvíkarom na finale ligy majstrov

mirrkaa1
6. okt 2019

@mariobenky123 Zdravym 1000€ je vela na stuskobu ja mam 2stuskove po sebe a skladali sme sa po 350€ za cele 4r.kebyze mam platit 1000€ po sebe dvom detom tak radsej si spravim dovolenku z celov rodinov a nie za 8h .co bude stuskova ja by som tiez nedala.

suzitok
6. okt 2019

Inak je uz neskoro aj na vybavenie všetkého okolo toho, ak by aj stuzkovu mali....nasi uz v aprili-maji mali rezrvovanu miestnost, vedeli, co sa bude jest, piť,mali zabezpecene zakusky, občerstvenie, hudbu, kameramana...

mirage
6. okt 2019

Boze deti, ake znamky mate zo slovenciny??? Max stvorky predpokladam..

K veci, u nas sa sklada po 50 eur na rok, dokopy 200 e a este sa z tej sumy vracia.

mirrkaa1
6. okt 2019

@mirage bavime sa o pravopise alebo o stuskovej ?

mirage
6. okt 2019

@mirrkaa1 Bavime sa o "stužkovej" a o pisanom prejave na verejnosti.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli