Sú parfémy kupované cez internet originály?

teodorka
12. júl 2009

baby chcem sa opytat ...myslite ze parfemy kupovane cez internet su naozaj originaly?Nikdy som si nebola uplne ista ci ano ale nie ...ale vcera bola u mna kamoska a ona mi tvrdila ze si kupila chanel 5 v parfumerii a potom cez net a ze vona bola sice taka ista ale intenzita ovela ,ovela slabsia .Rychlo vyprchala [myslim vona]Tak teraz neviem ...su to originaly alebo nie?

evita11223
28. sep 2016

@lorela len treba podla mna aj povedat ze nie je internetova parfumeria ako internetova parfumeria. Je ich v dnesnej dobe uz viac, ale podla mna clovek, ked chce kvalitny parfem tak si zisti, ktory eshop je overeny, ktory poskytuje kvalitne produkty 🙂

lorela
28. sep 2016

@evita11223 Mám doma fejk z jednej overenej, dokonca z jednej z najznámejších internetových parfumérií. Z ďalšej overenej parfém, z ktorého kódu som zistila, že bol vyrobený pred 9 rokmi. Preto po týchto skúsenostiach už nedôverujem žiadnej netovej parfumérii. Nikdy nevieš, čo ti pošlú...

viera27
28. sep 2016

no tak moja skusenost. Objednavala som parfumy cez net, napr. aj cez parfums.sk. Asi som mala stastie, ale naposledy mi dosiel fake ako svina! Konkretne Dolce Gabbana The One, parf. voda, 75ml. Manzel kupil mne aj svagrinej, cize 2* skoro 50E v <>. Aj som im napisala, aj recenziu dala. Recenzia samozrejme zmizla :D. Posledny krat. Odvtedy nakupujem parfemy len v kamennych, alebo na letiskach. Detto sa stalo segre, ta roky pouzivala Gucci Rush 2. A tiey jej odtial doslo nieco neidentifikovatelne, jedine co tam bolo citit je alkohol a po dvoch minutach nic. Koncentrovane zlo. A ked som si potom pozerala hodnotenia na heureke (kde nemaju dosah premazavat), rozhodne sme neboli ani prve, ani posledne.

viera27
28. sep 2016

Inak vidim, ze ani zmena mena im nepomohla, ludia nie su blbi :D http://obchody.heureka.sk/notino-sk/diskuse/

mobe
28. sep 2016

Ja si myslím, že tie kladné hodnotenia píšu väčšinou ľudia, ktorí originál z kamennej predajne resp. letiska nemali alebo ani neovoňali. Nevedia aká má byť skutočná vôňa, preto sú spokojní. Nechcem sa nikoho dotknúť, ale je to moja vlastná skúsenosť. Mala som kúpený parfum /givenchy/ cez parfums /notino/ Neriešila som vôňu, myslela som si, že taká má byť - objednávala som podľa recenzií. Potom som ju dostala od manžela - kúpená vo fann. A vtedy som zistila aká je to úžasná vôňa - neporovnateľná oproti kúpenej cez net. A samozrejme aj vydrží dlhšie. V konečnom dôsledku tie cez net sú drahšie, lebo "voňajú" omnoho kratšie a treba si ju dať aj niekoľkokrát za deň, aby ju bolo cítiť oproti originálu. Nie nadarmo sa vraví: Nie sme takí bohatí, aby sme si mohli kupovať lacné veci". Sledujte akcie pred Vianocami a určite sa Vám podarí lacnejšie nakúpiť aj v kamenných obchodoch. 🙂 🙂 🙂

evita11223
3. okt 2016

neviem dievcata, mne osobne sa toto este nestalo. Ja uz niekolkokrat som mala vonavku aj z predajne aj objednanu z notino a nemala som problem, ze by vonala nejako inak ako ta z predajne 🙂 @mobe pises ze ludia ktori original z kamennej predajni ani neovonali, co poznam vacsinu ludi v mojom okoli, znamych tak ti robia, to ze najskor idu na predajnu, poskusat, ze ktoru ano ktoru nie a potom si objednaju, takze clovek uz ma predstavu akoby ta vona mala vonat 😉

yna1
5. okt 2016

@kamlicek tak skus sa pozerat po nejakych citrusovych vonach, kvetinkach 🙂 teraz co som pozerala tak vraj celkom su hitom vone s nejakym drevom. Tak sa chystam aj na to pozriet, co to je zas. A objednat si aspon vzorku a uvidim. Na tvojom mieste by som to skusila cez net, tam tak ta nikto nebude do nicoho nutit a vyberies si len to co chces

nada847
6. okt 2016

dievcata ak objednavate vonavky cez internet, tak asi za aku dobu vam pridu? a ako? na dobierku alebo ako to funguje? kamoske sa paci jedna vonavka, tak som myslela, ze jej ju objednam kedze bude mat za par tyzdnov sviatok 🙂

evita11223
7. okt 2016

@nada847 za aku dobu? vacsinou do dvoch dni 🙂 zalezi ako si zvolis ty pri objednavke dopravu a z kade objednavas. Ja vacsinou som to riesila prostrednictvom kuriera, prislo mi to najspolahlivejsie. Aj ked sa to da riesit aj osobnym odberom sa mi zda

nada847
10. okt 2016

@evita11223 takze z toho co si napisala tak dobre chapem ze bud kurierom alebo osobny odber? inak sa to teda neda dobre to chapem? neoobjednavala som este takto vonavku tak nemam v tom nejako prehlad ja som myslela ze to normalne postou chodi a tak, ze na dobierku 🙂

petronela93
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slnieckostanka
12. okt 2016

Ja mám s parfums.sk, teraz notino.sk dobré skúsenosti. pár krát som objednávala a bola som spokojná. Pre mňa je to pohodolnejšie objednávať cez net, nemusím príliš nákupné centrá a vobec nakupovanie v kamenných obchodoch. A čo sa týka doby dodania mám to za dva dni doma

bro
13. okt 2016

Tak dievčatá, dnes mi dorazil parfum Giorgio Armani Acqua di Gioia z notino (parfums.sk). Vlastne darčeková sada-voňavka so sprchovym gélom a telovym mliekom. Chcela som šetriť a nenakupovať ju znova vo FAnn parfumérii za ťažké prachy. Vo FAnnku ma vyšla len voňavka 83€ a cez notino som kúpila tú kazetu za 64,90. Som si myslela, ze to risknem a skúsim. Už dávnejšie asi 4 roky dozadu som nakupovala cez tento internetový obchod a budem úprimná, že tie voňavky sa mi nikdy nezdali. No ale čítala som dobre recenzie, tak som po dlhej dobe skúsila znova objednať. Ach! Ten parfum používam 5 rokov, takze ho velmi dobre poznám. To čo mi prišlo, neviem ani ako nazvať! Čistá bagandžovica.😂😒 Krabica na nerozoznanie od originálu, aj flakón, ale je to jeden starý fake. Okrem toho, ked si ju na seba nastriekam, cítim silný alkoholovy závan a fakt nevonia ako by mala. Prešla hodina od kedy som ju na seba dala a je cítiť minimálne a vonia fakt inak. Tú z FAnn som zvykla cítiť jasne omnoho dlhšie a druhí ludia ju na mne cítili údajne cely den. A ten sprchovy gél a telové mlieko su uz totálne zosmradnute. Takze ja som tam kupovala naposledy. A to najlepšie? Zistila som, ze mi ani neposlali žiadny platný daňový doklad-teda faktúru.😄 Ked som na obchodnom registri skontrolovala ich IČO a DIČ, čo majú uvedené na stránke, čuduj sa svete, žiadny záznam sa nenašiel. Majú tam popísané bludy. Takze takto to je. Daňový podvod. Čachrujú riadne. Ale skutočne šikovne. Asi preto sa stránka parfums.sk zmenila na notino.sk😄. Museli mat dake problémy...Tak len tak, aby ste vedeli, tie ktore ste si to nevšimli.

evita11223
15. okt 2016

@nada847 nie nie najcastejsie kurierom ako som ti pisala, potom sa to da riesit este nejako cez balikomat ale s tym osobne skusenosti este nemam to som este neskusala 🙂 ale kurier sa mi zatial osvedcil 🙂
@bro neviem ako si kontrolovala ich ico, ale ja som to nasla a suhlasi to s ich strankou, takze tak no 🙂 co sa tyka zmeny mena z parfums na notino, tak nemyslim si ze by za tym mali byt nejake problemy, skor si myslim ze je to skor pre zjednotenie vsetkych tych predajni 😉 aby nemala kazda idem meno a podobne

kamlicek
18. okt 2016

@zilinec32 takze ta vona sa pacila? premyslam ze by som mohla pohladat ci sa niekde neda zohnat najskor nejaka vzorka tej vone a potom by som kupila, ak by bola ok. Alebo ze by som to riskla a dala na tvoj vkus? 🙂
@yna1 s drevom? s akym mas na mysli? 🙂

zilinec32
18. okt 2016

@kamlicek: nuz smeju sa mi, ze nie som úplne OK, ale chcú odo mňa poradiť, ked kupujú manželkám voňavky 🙂 ale každý sme iný, vona musí sadnúť tomu, kto ju bude nosi. Doporučujem skor zájsť do kamennej predajne... o tom je vlastne aj pointa - v žiadnom prípade nekupovať na nete.

veroniqc31
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kissinka111
20. okt 2016

ja som objednala z alza.sk a su to original vonavky pretoze jednu mala moja mama uz pred tym doma z fann parfumerky tak to som na isto vedela ze je to original aj ked teda som riadne trpla ci nedojde nejaky fejk ale nastastie nie a druhu som sebe objednala od CK-eternity a tu mam zasa ,,ocuchanu,, dobre a nie raz z parfumerky tiez tak ked mi dosla vonavka hned som zistovala ci aj ta je origos a chvala bohu je. takze budem aj nadalej objednnavat z alza.sk maju tam aj dobre akcie a ja som spokojna... uvidime do kedy... 😀

nada847
21. okt 2016

@evita11223 cez balikomat? to je nejaky automat na baliky alebo ako si to mam vysvetlit? to by ma akoze celkom aj zaujimalo akym sposobom je ta doprava takto riesena, lebo som o tom este nepocula. Tam su za dopravu potom asi ake poplatky? nie je to vela?

novana
21. okt 2016

@kissinka111 Podľa čoho, ako si zisťovala či je to original?

lorela
21. okt 2016

@bro Pripájam sa so zlou skúsenosťou, s notino (parfums) mám aj ja zlú skúsenosť - mala som od nich fake ako hrom! 🙂

kissinka111
21. okt 2016

@novana tak podla vone. viem ze niekto by mohol napisat, ze co to je ze podla vone-cuchu ze to je nic to neni dokaz, ale ja mam dost citlivy nos takze vonavky si viem zapamätat. kedysi som podla cuchu hladala vonavku ktorej znacku ani nazov som nevedela a nasla som sice to trvalo nejaku dobu ale podarilo sa mi a neskor ked som mala na nu peniaze som si ju konecne vytuzene kupila 🙂

mobe
22. okt 2016

@bro notino prevádzkuje je Česká firma , ktorej 100% spoločníkom je nejaká firma z Cypru 🙂 - viď obchodný register ČR. Daňový doklad by som určite žiadala. Je to ich povinnosť v zmysle zákona. A ak také niečo neposielajú, tak asi vedia prečo... - že by zabudli dať do balíka? 🙂

lubisvecko
23. okt 2016

@lorela fake ako hrom? kazdy rok od nich objednavam veci, vacsinou pred vianocami a ked ma niekto v rodine narodeniny a poviem ti ze este nikto sa nestazoval a ja teda tiez nie. Objednala som si uz niekolko vonaviek a vonali presne rovnako ako aj ked som ich vonala na predajni...takze neverim tomu ze by to neboli originaly.. 😉

lorela
23. okt 2016

@lubisvecko Vobec mi nemusis verit a dalej kupovat stare, aj 10 rocne, alebo fake parfumy 😉 .
Parfumy pouzivam zhruba 15 rokov (vacsinu mam z kamennych obchodov) naozaj sa v nich vyznam...

mzz
24. okt 2016

Viac krat som si kupila vonavku na letisku, to bolo ok. Kedze som na materskej, tak uz tak casto nelietam, skusila som teraz uz notino.sk a vona ovela slabsia...DG Light Blue. Velky flakon mi vydrzal 3 mesiace. Ked som ho mala s USA, vydrzal 2 roky, tak isto ako z Fann. Teraz mam z Fann Chloe od Vianoc, a minula som tak 1/4 flakonika, lebo ked je vona fakt silna, tak staci 2 streky na cely den.

mzz
24. okt 2016

Ale napr. Hugo Boss woman bol ok i z netu.

vilki
24. okt 2016

Vôbec nemám dobrú skúsenosť s perfémami cez net.... vo fann-ku je to istota, mám od minulých vianoc marc jacobs daisy dream a mám ho stále naozaj netreba veľa, vonia intenzívne celý deň. Perfémy z netu mi vydržia voňať tak hodku dve....

lubisvecko
24. okt 2016

@lorela neviem co sa hned paprcis 🙂 tak ja s nimi som problem nemala len to som ti napisala. Objednavala som si cez nich aj vonavku co som pouzivala normalne z kamennej predajne roky a vonala rovnako, dokonca aj farba bola uplne rovnaka. A co je podstatne ze vydrzi mi cely den, ze zachvilu nevyprcha, takze som si ista ze tie vone co ja mam tak su kvalitne 🙂

lorela
24. okt 2016

@lubisvecko Ja sa paprčím? A na to si, prosím ťa, ako prišla? 🙂
Ja si myslím presný opak. Z netu nikdy nevieš, čo ti príde... Majú zmiešaný tovar 😀.

Napríklad by ma veľmi zaujímalo, ako si zástancovia netových parfumérií vysvetľujú fakt, že na nete dostanú bežne kopec parfumov, ktoré sa už zopár rokov nevyrábajú. To je jedna vec a druhá, v správach sa občas objaví (najmä pred Vianocami) reportáž o zadržanom kontrabande plnom parfumov svetových značiek pôvodom z Číny. Kam smerovali?