Sú parfémy kupované cez internet originály?

teodorka
12. júl 2009

baby chcem sa opytat ...myslite ze parfemy kupovane cez internet su naozaj originaly?Nikdy som si nebola uplne ista ci ano ale nie ...ale vcera bola u mna kamoska a ona mi tvrdila ze si kupila chanel 5 v parfumerii a potom cez net a ze vona bola sice taka ista ale intenzita ovela ,ovela slabsia .Rychlo vyprchala [myslim vona]Tak teraz neviem ...su to originaly alebo nie?

zuzkasl3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
blairgossip
8. máj 2016

no baby objednala som si zase z fann a opat som velmi potesena, tak isto vyzera, vonia a vydrz ako moj z Fann. proste je to ten isty originala kupjla som ho za oveelaaaaaa menej. fakt. cize ja uz objednavam len z tade, a fakt viem rozoznat co je fakr a co nie. vonia Tak isto , jeden strek mi drzi na satke uz tyzden.

stella03
8. máj 2016

Aky je rozdiel medzi parfemom z Fann a z fann?

novana
8. máj 2016

@semeno Písanie príspevku so zapnutým CAPS-LOCKOM znamená krik. 😉

summerlili
10. máj 2016

Nakupujem občasne na el-nino.sk, parfums.sk, ale parfémy už väčšinou len na katkaparfumery.sk .
Zatiaľ sa mi ešte ani raz nestalo, že by som mala čo i len náznak podozrenia z fejku vône, i keď moju obľúbenú Bottega Veneta kupujem už len u Katky.
Ale napr. niektoré kozmetické veci ma vyjdú lacno na e-shopoch lekární (Benu, Dr.Max, Pilulka24 a pod.), najmä keď sú rôzne akcie 1+1 alebo zľavy (ku Dňu matiek, MDŽ) a pod.
Často využívam rôzne zľavy aj na FANN (ale v kamennej predajni len ich poukážky k narodeninám, MDŽ a rôzne predajné akcie).

zuzu10
11. máj 2016

@livi
@livi
@livi dobrý deň mohli by ste mi poslať ip adresu

ladyaki
23. máj 2016

Baby prečítala som si tu aj dobré aj zlé reakcie na parfemy z eshopov a priznám sa, asi nakoniec tiež podhladnem lacnejšej cene, napriklad do 30€ za 75ml edP než mať za 30 eur 25ml edT... samej mi to znie ako sprostosť, obávam sa tej kvality no budem dúfať, že to bude ok, lebo ja som maniak a tá 25ml by bola fuč hneď, aj keď viem, že tá vôňa je trvácna aj ako toaletka...
Mám ešte otázku, aký je prosím Vás rozdiel medzi parfums.sk a parfems.sk ? Ceny maju poodbne, rozdiel vidim iba v dizajnoch stránky a v tom jednom písmenku 🙂

mizi_s
1. jún 2016

pravidelne si objednávam vône cez eshop,kedže vo fann maju vysokonadsadené ceny. Vždy som spokojná a parfemy sú presne tie ako z parfumerky to isté platí aj o kozmetike. Moje overené stránky sú: parfemy.sme.sk , kozmetika-zdraví.cz , jedenklik.sk nechcem robiť reklamu týmto obchodom ale so s nimi naozaj spokojná nikdy neklamali. Dnes mi došla vôňa Moschino Chic Petals a vonia takisto ako v parfumerke a výdrž je tiež totožná, kupila som 100ml tester prišiel sice bez vrchnáčika ale vyšiel ma na 18e pritom vo Fan je dostupný za 80e. tolko moja skúsenosť.

katka26r
9. jún 2016

Kocky nejaky zlavovy kod na parfums neviete?

marek612
10. jún 2016

Ahojte. Nedá mi zareagovať na internetovú predajňu - parfems.sk. Objednávam si z tejto stránky asi dva roky parfémy... neveril som nikdy, že sú to originálne parfémy - výhovorky ako neplatíme nájom, reklamy... sú pre mňa nedostačujúce. Ale, cena...
Ale prejdem k rovno k veci: naposledy som si objednal voňavku GUCCI POUR HOMME a zostal som nemilo prekvapený po rozlepení krabičky, v ktorej bola voňavka. Čiarový kód na spodku krabičky bol vyrezaný a prelepený novým!!! a taktiež vo vnútri krabičky bolo "niečo" vyrezané!!! - TAKŽE SA PÝTAM, SÚ TO PODĽA VÁS ORIGINÁLY Z TAKÝCHTO STRÁNOK?? ANI OMYLOM!!! pridávam FOTO....

katka26r
11. jún 2016

@marek612 objednaval ste urcite z parfems.sk alebo parfums.sk? Lebo ja rozmyslam nad objednvkou z parfums.sk, tak, ze ci nahodou nie z tade. Dakujem

marek612
11. jún 2016

@katka26r Z parfems.sk som objednával.

zirafienka
11. jún 2016

@katka26r myslím, že už niekde bola táto otázka. Katka, prosím Ťa, máš skúsenosti, alebo vieš, aký je rozdiel keď sa objedná v parfems.sk a parfums. sk? Čomu sa dá viac veriť.

katka26r
11. jún 2016

@zirafienka vobec nie. Len som to tiez niekde citala. Ja som nikdy nekupovala cez e shop ale teraz by som chcela, ale stale vaham. Mozem vsak povedat, ze naposledy som kupovala vo funn a vona vydrzi chvilku, takze nespokojnost. Fakg neviem ci to risknut z eshopu ☹

ariadna1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladyaki
11. jún 2016

Ja som nakoniec objednavala z elnino , priatel mi odtial objednaval Armaniho a ten mal veľmi dobrú výdrž, intenzitu tak som nakoniec objednala tiež odtiaľ a neriskovala som parfems a parfums, pretože aj tuto su ceny podobne nízke, ak nie ešte o niečo nižšie 🙂 vôňu mam doma zatial iba krátko, ale zdá sa byť ok, prvý deň sa mi zdalo, že nie je taká trvácna ako tá čo máme doma z fannu ale zas včera podvečer som si ju davala a na zapesti a vo vlasoch ju cítim stále 🙂

ariadna1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
julls51
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maryelka
19. júl 2016

Ahojte 🙂 dobra stranka kozmetiky je strawberrynet.com, kde majú všetky druhy kozmetiky a parfemov, rôzne akcie a sú to zarucene kvalitné vyrobky 😉

zilinec32
21. júl 2016

Náhodou mi sem hodilo odkaz... vážne veríte, že si v kamennej predajni kúpite D&G za 60e a na internete (hoci aj parfums.sk) za 35e, tak dostanete to isté ? treba sa nad tým zamyslieť, tí, čo píšu, že to ovoňali a bolo to to isté, asi nemali toaletku z kamennej predajne. Ak niekomu nevadí, že to vonia iba pár hodín, tak je to OK...

lorela
21. júl 2016

@zilinec32 Presne tak...
Voňa môže byť, a vlastne aj býva identická, skvelo napodobnená, no jej výdrž je slabá. A keď je aj výdržou na dobrej úrovni, vôňa sa mení, resp. vyvíja úplne inak, ako pri originály. Alebo kúpite na nete 9 ročný parfum. Veď ako inak by ste dokázali zohnať parfum, trebárs limitku, ktorá sa už roky nevyrába a v kamenných obchodoch je už dááávno nezohnateľná.

mobe
25. aug 2016

Moja vlastná skúsenosť je tiež tá, že z obchodu bola vôňa úplne iná ako objednaná z parfums.sk. /givenchy-organza/. Toto isté mi tvrdili moje kolegyne z práce, ale mne sa to nechcelo veriť a objednala som si ju z e-shopu. Tie ušetrené peniaze mi za to fakt nestáli, lebo voňavku nepoužívam - je to hrozný smrad. 😢
A ešte jedna skúsenosť - pred Vianocami som zháňala synovi Chanel Bleu De Chanel - parfémovanú vodu. Opäť som porovnávala /nepoučená z predchádzajúcej skúsenosti/ ceny z e-shopov. No vzhľadom k tomu, že by mi to neprišlo do Vianoc zbehla som aj do kamennej predajne /fann/ a výsledok ma prekvapil - po zarátaní klubovej zľavy /10%/ a zľavneného kupónu 15,- EUR /dala mi ho kolegyňa, ktorá tam nakupuje často/ ma vyšla lacnejšie ako v pri kúpe v parfums.sk. Jeho kamarátovi sa vôňa tiež veľmi páčila a objednal je cez net. Najskôr si myslel, že ináč vonia len na jeho pokožke. Pravda je však tá, že vôňa je úplne iná /horšia/ ako z kamennej predajne. Tiež sa pripájam k názoru, že tie veľké rozdiely nie sú len len kvôli nižším nákladom e-shopov, ale aj kvôli nekvalitným, často až smradľavým vôňam - fake-om. Veď taká voňavka sa nekupuje každý deň. Treba pozerať zľavy aj v kamenných obchodoch a hlavne sledovať ponuku pred Vianocami. 🙂 🙂 🙂 🙂

kamlicek
12. sep 2016

Ahojte ahojte rozhodujem sa z kade a aku vonavku, parfum kupit pre maminu. Bude mat okruhle narodeninky a chcem ju prekvapit. Viem ze sa jej pacia vone take svieze 🙂 tak nieco take by som chcela vybrat. Len ked vyberiem tak nastava dalsia dilema, ci objednat cez internet, ci kupit v nejakej parfumerii alebo co aby krasne vonala a bola origos? 🙂

yna1
15. sep 2016

@kamlicek podstatne je najskor vybrat aku vonu by si chcela 😉 a potom tvoja dalsia dilema. No ja osobne som sa parkrat dala nahovorit na navstevu parfumerie a poviem ti ze nikdy viac by som takto nesla kupovat ziadnu vonavku. Vzdy som z tade odchadzala s hlavou ako melon, co ma tak bolela z toho mnozstva voni 😉

zilinec32
15. sep 2016

@yna1 to mi nedáva logiku... ako ma vedieť, akú vôňu by chcela, ak niečo nevyskusa? 🙂

yna1
19. sep 2016

@zilinec32 ja som nikde nenapisala ze nech ziadnu nevyskusa 🙂 moj nazor je len taky, ze ja uz za tie roky viem co sa mi paci, co mi vonia a podla toho pozeram na zlozenie vone, objednam si vzorky - vyskusam a rozhodnem sa ktora sa mi najviac pozdava. Neviem od isteho momentu som navstevy parfumerii ako obchodov zavrhla.

novana
19. sep 2016

"Kvalita" parfumov v e-shopoch (nielen v ČR) https://elegantne.azurewebsites.net/news/levne-...

kamlicek
20. sep 2016

@yna1 chcela by som nieco kvetinove, svieze 😉 nie sladke pretoze to viem ze neoblubuje. Tak ja som chodila do parfumerii ibaze vzdy som tam kupila aj vonavku ktora sa mi v podstate nepacila, ale predavac ma presvedcil ze je pekna a za dobru cenu a isla som do toho a potom som si mohla doma buchat hlavu. Preto uvazujem ci zas ist do nejakej parfumosky alebo bude lepsie ked nie.
@novana lenze mne nejde v podstate ani moc o cenu 🙂

zilinec32
20. sep 2016

@kamlicek: je to trosku nezvykle, ale vonami som posadnuty viac ako vacsina zenskych a pacia sa mi aj damske vone, pred 2 rokmi som mal doma 16 toaletiek, co asi nie je bezne 🙂 Moj damsky favorit je Givenchy Very Irrestible, ak si dobre pamatam je kvetinova. Teraz maju v FANN akciu na CARVEN LE PARFUM, co je velmi kvetinova vona a daroval som ju parnerke par dni dozadu - pacila sa. Ten link od novany som cital a plne s clankom suhlasim a dava mi logiku.

lorela
20. sep 2016

Ešte by som k článku od novany pridala ďalší "pôvod parfumov", a to napodobeniny, čiže dobre známe "fake" z Číny, ktorá ich produkuje v obrovských množstvách do celého sveta (pr. zadržané kontrabandy aj na našich hraniciach), ktoré s veľkou pravdepodobnosťou tiež putujú práve do internetových parfumérií.