Sú podľa Vás psychológovia vôbec na niečo užitoční?

zicon
6. jún 2009

Ja si osobne myslím že nie.

Väčšina ľudí čo s psychológom prišla do styku tvrdí že áno. Ale nieje to len tým že ich zmanipulovali. ☹
Podľa mňa sa len tvária nápomocne. Čo mňa však najviac štve je že už takmer ku každej činnosti pomali treba psychologický posudok. Čo si vy myslíte o psychológoch.

zuzka1.
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mywiel
6. jún 2009

Zicon preco ta to zaujima ked by ta k ziadnemu nik nedostal, nejako nechapem...? 😕

zuzka1.
6. jún 2009

nemoze byt, ze ti urcil diagnozu a anepaci sa ti, tak ich povazujes za neuzitocnych?

lienocka235
6. jún 2009

k teme.. neviem k akym psychologom si chodil ty isto si bol min. 3 krat... ale podla mna psychologa si treba vyrbat tak aby cloveku sadol.. podla mna je to ako s knazom vzdy je to aj o tej clovecine...

isto ked clovek ide ku psychologovi kvoli posudku ci uz kvoli praci studiu prip. inemu tak si velmi nevybere...

jaron
6. jún 2009

ešte ma napadlo, že psychologovia, to nie sú len tí v nejakej ordinácii, ale aj také konkrétne mená ako Jaroslav Křivohlavý, Larry Crabb, John Powell, Paul Tournier... a mnoho ďalších a tí sú podľa mňa veľmi užitoční.

lienocka235
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mywiel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mywiel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lienocka235
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
roasha
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mywiel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
roasha
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oalaa
6. jún 2009

Psycholog, ktory dokaze pocuvat, tak ano, ale so psychiatrami nesuhlasim

zicon
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
roasha
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mywiel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
najjulinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oalaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mywiel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oalaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mywiel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oalaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mywiel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oalaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuz11
6. jún 2009

vratte sa prosim k teme, osobne nezhody resp dalsie odbocenei si rieste cez IP, dakujem

ivka144
6. jún 2009

Suhlasim s Jaronom: dobry je uzitocny, zly nafigu.
Samozrejme, ked nejakeho stretneme, asi to hned nezistime. Verim, ze dnes je vela nanic psychologov (ale aj vela zlych lekarov, politikov, ucitelov, uradnikov...) Myslim, ze ked niekto robi detskeho psychologa v statnej poradni, kde mu hadzu jedneho vyrastka za druhym a plat ma smiesny, tak ta pomoc podla toho aj vyzera.
Osobne som pred MD pracovala medzi psychologmi - hoci akademickymi, ale sefka robi v mensej miere aj klinicku psychologiu a ju by som teda odporucila. Ked clovek sam chce riesit problem a nejde tam len tak z donutenia a natrafi na vhodneho cloveka, vie si velmi pomoct. Podla mna vsak musi byt jasne obom (psychologovi aj klientovi), ze psycholog nevyriesi jeho problem, len ho navedie, ako si problem vyriesit sam (zjednodusene povedane).
(Mimo temy - myslim, ze psychiatria je jeden z najhorsich medicinskych odborov, aj ked chapem urcitu nutnost a prinos...)

erikasadek
6. jún 2009

ivka, tu kde zijem , psychologovi ani niesu ani hradeny , poistovnov, takze ak mas vazny problem s dietatom tak ides rovno ku pedopsychitrovy ,.. ako aj problem oneskoreneho rozpravania..a podobne.. nie ze su blazni.. urobia podrobny bilan a potom sa jedna.. kdezto psychologom moze tu byt hocikto.. ale len klinicky psycholog je taktiez studovany ako psychiater.. enze , nie je preplacany vsetko s vlastneho vrecka poviem ti 60 euro za 45 inutovu seancu , si treba dovolit..

sasiki
6. jún 2009

podľa mňa sú, možno nie všetci, ale sú 😉

expertka8
6. jún 2009

...moja osobna skusenost...."co psyxolog...to 100% cvok".... 😅 😀
...heslo studia..."vsetci ste blazni...len ja som lietadlo".... 😀

melory
6. jún 2009

urcite su dolezity, mne pomohli pri diagnostikovani syna......ale to je asi tak vsetko.....dake rady a poucenia by som vazne nebrala....a ich vysvetlenia na duchovne, alebo paranormalne javy su podla mna dost ubohe.