Sú podľa Vás psychológovia vôbec na niečo užitoční?

zicon
6. jún 2009

Ja si osobne myslím že nie.

Väčšina ľudí čo s psychológom prišla do styku tvrdí že áno. Ale nieje to len tým že ich zmanipulovali. ☹
Podľa mňa sa len tvária nápomocne. Čo mňa však najviac štve je že už takmer ku každej činnosti pomali treba psychologický posudok. Čo si vy myslíte o psychológoch.

klirkad
6. jún 2009

podla mna ano ale v prvom rade sa mi zdaju byt divny 😉

dalli
7. jún 2009

hlúpa otázka...žiada si hlúpu odpoveď... 😝

magimary
7. jún 2009

nie je to podľa mňa šťastne zvolená otázka... 😕
ako sa dajú všetci ľudia z jednej profesie hodiť do jedného vreca??? 😨 To akokeby sme vyhlásili, že všetci napr. farmaceuti sú zbytoční...
Veď všade je to hlavne o ľuďoch! Aj medzi psychol´pogmi ich môže byť obrovské množstvo "užitočných" (myslím, že nikto nepozná všetkých) a aj tých druhých, príp. tretích (menej užitočných a neužitočných...)...
ja som sa počas štúdia a práce pohybovala medzi mnohými psychológmi a zväčša to boli vysoko kvalitní ľudia so zanietením pre svoju prácu, ktropú však mnohokrát nebrali len ako prácu, ale ako poslanie a ochotu pomôcť tým, tkroí to potrebujú...
pravda je, že som sa stretla aj s inými, ale nie je to to o tom, že by boli neužitočnými psychológmi, ale skôr "nepríjemnými" ľuďmi...

odpove´d na otázku v téme je: určite sú...ak sú to Ľudia (s veľkým Ľ) na správnom mieste...
treba ich však nájsť a keď už terab tak ísť za odborníkom s dobrými referenciami... 😉

denisocka
7. jún 2009

ach zircon 😀

jabadaba
7. jún 2009

😀 Denisocka, sledujes? 😀

ivka144
7. jún 2009

Erika, fiha, nenapadlo ma..., nerozmyslala som o tom, ako je to inde...

denisocka
8. jún 2009

vieš čo,sledujem .... ale ked sa mi zachcelo zapjiť,vypadlo mi zirkonove meno z bbt 😀

womenne
8. jún 2009

Nehadzala by som všetkych do jedneho vreca,možno je problem v tebe?? 😕
Mojmu bratovi strašne pomohli,zvladol protialkoholicke len vdaka psychologom. 😵 😵 😵 Kamoška a sestra zase malu hyperaktivitu svojich dcer.

lenkove
8. jún 2009

Zicon,
po mojich skusenostiach s psychologmi by som povedala, ze nie su 😀 . Ze su to skostnateli do seba zahladeni ludia, ktori zakaznikov beru ako statisticke polozky na vykazovanie a akakolvek snaha o pochopenie klienta a jeho specifickych problemov vyzaduje prilis vela energie - ktoru si oni musia setrit 🙂 (moje skusenosti: studijny poradca a psycholog pri priprave na nahradne rodicovstvo).
Ale verim tomu, ze som jednoducho narazila na nekompetentnych, ci nie velmi kompetentnych ludi.. Verim, ze Gaussova krivka pravdepodobnosti funguje aj v tomto pripade: par ich je vynimocne zlych, niekolko vynikajucich a ten stred sa tiez rozni 🙂 ale vacsina isto budu ludia na svojom mieste a predpokladam, ze ked budem skutocne potrebovat odbornu pomoc, tak si dam zalezat za kym pojdem. a ten za kym pojdem mi bude vediet pomoct. som vecny optimista! 😎

denisocka
8. jún 2009

noľem mi pomožte baby, ako sa ten zirkon na tom bbt vola,od včera mi to neda spať a za fras sa mi to nechce hladať na bbt 😅

denisocka
8. jún 2009

Baby dik,uz som v obraze,konecne mozem ist spat a ked umrem,ta neumrem glupa😀