Sú tu baby z Petržalky?

natana
26. júl 2006

No Petržalčanky sa zatiaľ neprihlásili, ale hádam tu nie som sama z tejto štvrte. Baby ozvite sa

terezka044
12. mar 2009

ahojte kam ste chodili s uplne malymi babatkami? moje sa narodi na zaciatku juna, tak rozmyslam, co s takym babom v lete - urcite nechcem byt zavreta doma 😝
mam velmi rada hradzu, ale tam bude vela korculiarov a cyklistov, tam sa cpat nechcem, viem, ake je to aj pre nich neprijemne, ked som tam na korculiach ja... a vobec, mamy s detmi tam nemaju co robit, je urcena na sport 😒 tak rozmyslam kam chodit, na take vylety, bola by som najradsej byt co najviac vonku, ale zas neviem, kolko take malo babo znesie, nikdy som sa o ziadne nestarala takto 😅 😅

eros
12. mar 2009

ahoj

terezka ja som chodila s malym skoro na cely den.bo bol kojeny dost dlho a aj ked chodil si pytal vonku takze sme boli cely den len vonku cez leto a len co sme boli vnutri bolo to ze som sa isla najset k nasim bo este predtym sme byvali u svokri a potom hned ist zasa von.da sa chodit kam len chces do lesika ak je moc teplo vonku do sadu Janka Krala i ked maly sa asi nezahra,ale tam sa vklude aj ty vyvencis ani prebalovanie by nemal byt problem kedze bude teplo..........
a neskor mozes sa prihlasit do tej Alvy na plavanie...........

terezka044
12. mar 2009

no dobre to som rada ze to ide 😉 a inak nevies ako je to s opalovanim pri kojeni? moze sa, nemoze sa? 😨

eros
12. mar 2009

Opalovat sa mozes urcite,ale nie prehanat.ja som bola s malym ked mal 7mes bo je narodeny v okt. tam tiez len mliecko papal a ak sa nehanbis kojit vsak aj sa schovas pod nieco kde ta nik neuvidi a ja som sa opalovala lenze ja mam tu smolu,ze najprv som ako paprika a neskor chytam hnedu co mi nevydrzi dlho 😠 😒

terezka044
12. mar 2009

a kde si bola, ako na dovolenke? ja myslim len u nas na chate, na zahrade 😀
tak vdaka za pomoc, urcite sa mi to zide! 😉
inak su tu nejake buduce maminky, ci vsetko uz mate deti schopne chodenia? som zvedava, ako to bude s prechadzkami, ale tak casom urcite najdeme aj nejaky kolektiv, nie? 😉

guga
12. mar 2009

eros - že vraj je to nejaký rota vírus, ktorý chytil starší od detí a potom sa to prenieslo na mladšieho ☹

terazka - ja mám augustové bábo a tiež som chodila veľmi často von. Hneď ako som mohla chodiť, tak som bola vonku skoro celý deň. Len nezabudni na krém s vysokánskym faktorom pre bábo. Inak vidím, že budeš mať bábo v znamení Blížencov (ja som narodená 4.6. tak viem 😉 ) tak ti držím palce, lebo Blíženci sú komplikovaní. 😀 😀 😀

eros
12. mar 2009

Teraz to je jedno kde som bola ked furt dojdem biela ja som bielokoza ako stena 😀 😀 a tusim nikdo tu teraz necaka baba 😀 😀 neboj najdes uvidis

guga tak to potesi teda tak to mohol asi v skolke chytit 😔

terezka044
12. mar 2009

guga a aky je vysoky faktor? lebo ja na seba pouzivam max 15tku alebo 20tku, ked som bola v chorvatsku pri 43stupnoch 😀
takze sa ani nevyznam v tom cislovani - co je vysoke, 60? je take vobec? alebo kolko? 😅

a BLizenci su zloziti? ako velmi? na co sa mam prichystat? 😀

eros
12. mar 2009

terez koli malemu treba co najvacsii este by bol malinky davat maly faktor tak skus niekde v lekranach nech ti poradia aky je.tusim 30 ak nie vacsi 😉

guga
12. mar 2009

15tka je podľa mňa málo
Ja som si nechala poradiť v lekárni, ale aj lekárnici sa vyhovárajú a aj výrobcovia v návodoch - píšu tam, že pre deti od 3 rokov. Mirke som dávala 40tku Daylong kids - lekárnička mi povedala, že vyššie číslo je už to isté, že v tom nie je rozdiel.

terezka044
12. mar 2009

takze ked bude babo vonku tak natierat kremikom celu kozu hej.
no dobre, tak zapisem do zoznamu, ze aj opalovaci krem treba 🙂 ddakujem baby. a to treba aj pre mna ten vyssi, ci ako? 😕

eros
12. mar 2009

Podla mna tebe staci aky si nosila len didky chran to bude jeho 😀 😀 😀

a este co by si chcela vediet?????

guga
12. mar 2009

a keď budeš mať bábo v lete,tak si dopíš do zoznamu, ak to tam nemáš, tak aj sieťku na kočík - proti hmyzu. Niekedy je to ku kočíku je, niekedy nie je (ja som to nemala, musela som to dokúpiť)

eros
12. mar 2009

guga mas recht aj to treba pre male 😉

guga
12. mar 2009

ďakujem 😉 strávila som minulý rok celý vonku 😀 a malá nemala ani jeden štípanec 🙂

terezka044
13. mar 2009

sietku? no dobre, pripisem 😉 baby ste zlate, vdaka moc 😉 😉
a do coho treba obliekat? ja totizto vobec neviem ze ci staci nejake body a ponozky, alebo aj tricko na to a nohavice, popr. ten overal, a ciapocku.. aby sa neprehrialo 😕

guga
13. mar 2009

terazka - hneď od narodenia som Mirke dávala aj čiapočku (aspoň tenkú bavlnenú), ale ako som ju obliekala, tak to si už vážne nepamätám ☹ , ale uvidíš, že piaty zmysel ti poradí. Ja som sa tiež bála, nepoznala som to malé čo sme si doniesli z nemocnice a museli sme sa "zoznámiť" 😀 Hlavne mysli na to, že je to maličké bábo a pozor na imunitu. A keď si budeš chcieť nechať doma od niekoho poradiť, tak si nechaj radiť z jeden strany, lebo len vtedy uvidíš, koľko veľa názorov môže byť na jednu vec 😀

eros
13. mar 2009

CAfte

co sa tyka leta ja si myslim staci dake bodycko tielkove nieco aby sa vetralo aby sa nerobili potnicky a ja som malu sice porodila v marci,ale dako vela som ju neobliekala.ked bola na slniecku stacil klobucikna hlavicke ci daka ciapocka ktora luftovala aj hlavicku.a sice maly je zimnom obdobi narodeny,ale tiez som ho cez leto neobliekala lenhsa vetra a asi preto moje decka aj v zimnom obdobi behaju po byte holy 😀 😀 😀
uvidis aj na ostanych mamiciek ako obliekaju svoje deti zober si popripade zopar veci aj von nahradnych...

guga nevies kedy pustia capy s detmi????

guga
14. mar 2009

eros - ohľadom capy... to vôbec neviem 😒

eros
15. mar 2009

Nevadi snad nam napise ked dojde.

prajem mam peknu nedelu i ked je zatial uprsana

capy
15. mar 2009

Ahojte maminy. tak ja sa konecne hlasim.

tak a teraz ku nam. aj ked vas uz guga informovala

o vikinovi ste vedeli. to som este stihla napisat. tak na druhy den rano to zacalo aj u tomina. zacal vracat a tak sme s nim isli do nemocnice. nechali si nas tam a dokonca sme boli aj s vikinom na izbe, tak som sa aspon trochu potesila. lebo inak by sme boli o poschodie vyssie. poobede sme sa dozvedeli vikinove vysledky. diagnoza jasna rotavirus. a uz som vedela,ze aj tomino ma to iste kedze to chytil od vikina. ani vam nebudem pisat co som prezivala. tomino mal este horsi priebeh ako vikino. nevedeli mu nicim znizit teplotu. dokonca v noci nas poslali aj na chirurgiu na sono. lekarka pokriku vybojovala aby nas tam odviezla sanitka. ale naspat som s nim sla pesi, lebo mi povedali za sanitka pre nas moze prist najskor o hodinu. pesi to je tri minutky. maju totizto k dispozicii len tri sanitky a vsetky su mimo BA. perfektne zdravotnictvo. pritom dole na parkovisku stali dve 112, ale ta nas zevraj nemoze odviest. nas moze odviest len ta prevozova. p viatok konecne klesli teploty pod 38 a uz som vedela ze bude uz len lepsie. v sobotu sme boli konecne bez teploty a dokina povedala ze ak bude dobra noc tak mozme ist v nedelu domov. vikino bol leden den na infuziach a bolo dobre. uz sa len cakalo kedy mu zhustne stolica. teoreticky mohol ist uz v piatok domov, ale ostal s nami lebo mangel bol v praci. a myslim ze to bolo aj lepsie aj ked sa stale pytal kedy uz pojde domov. nebudem to tu rozoberat aj tak neviem ci by niekto cital taky dlhy prispevok. ale ak chcete podrobnejsie vam to poslem do IP alebo mailom. som rada ze uz je to za nami a ze sme uz doma.

eros chytit to mohol hocikde ale najskor v skolke 😠

astora
15. mar 2009

capy a mali viacere deti v škôlke take problemy ??? lebo naše deti chodia spolu do školky tak ak je tam nejake svinstvo radšej ich ešte necham doma 🤐

guga
15. mar 2009

capy - som rada, že ste už v poriadku. Dúfam, že nevadí, že som sa svokry na vás pýtala? 😨

capy
15. mar 2009

astora neviem az rano budem volat do skolky ☹ dufam ze to tam nemaju viacere deti. a ando a ondo to nechytia.

guga neva ze si sa pytala. v pohode 😉

astora
15. mar 2009

capy ja ich zajtra este nedam som sa rozhodla necham ich este doma ondro ma este trosku sople tak nech riaditelka zas nepinda ze sopli ine deti tam chodia chore to jej nevadi 😔 ale to je jedno ak budes volat zajtra tak zisti ci aj ine deti to maju a daj prosim vediet nerada by som si takym presla s dvojkami stacilo mi teraz ze boli chori a vdaka jednej mudrej dr co im nedala ATB tak mali 5 dni 40 horucky 🤐 🙄

capy
15. mar 2009

astora jasne ze dam vediet. a kam chodite dr.?

guga
15. mar 2009

astora - prosím ťa ako sa volá tá tvoja "šikovná" doktorka? Pre prípad, aby som sa jej vedela vyhnúť 🙂

arabeska
15. mar 2009

jezis capy 😲 ☹ ste si prezili...

astork take lekarky by som 😠 😠 😠

astora
15. mar 2009

Ta moja doktorka to nebola nasa hned nasadila ATB ale zastupovala ju Vakulova zo strediska na sustekovej

astora
15. mar 2009

capy ja chodim Beklemdzievovej na sustekovu a ty ???