Sú tu baby z Petržalky?

natana
26. júl 2006

No Petržalčanky sa zatiaľ neprihlásili, ale hádam tu nie som sama z tejto štvrte. Baby ozvite sa

boise
7. feb 2011

@januska26 ja uz meriam pod pazuchou, len ked sa mi nieco nezda, tak v zadocku...ale to sa bojim, lebo maly sa moc vrti 😅

lopezka
8. feb 2011

@januska26 veru 2 tyzdne ☹ ....najskor to zacalo soplikmi a kaslom,dr. jej dala iba kvapky do hrdla ...3krat denne a o tyzden na kontrolu .....a ked to ani po tyzdni nepreslo, tak nasadila antibiotika, lebo este stale mala zapalene hrdielko 😖 ...... Timi bola do roka chvalabohu tiez zdrava a atb sme brali iba raz a kvoli ocku, ale aj to zbytocne 😠 .... takze teraz je v podstate 1.krat tak viac chora 😒 .....to neratam sopliky ....tie mala vzdy, ked isiel novy zub 😖
sranda ze chodite okolo ramena, mozno sme sa tam uz aj stretli 😅 ..... ked byvalo pekne, ja som chodila od nas ( t.j. od Albera ) az po Technopol a naspat 😅 .....ani mi to neprislo, ako nejaka velka dialka .....s kocikom a v peknom pocasku to bolo super 😅
teplotu meriam v zadocku digitalnym, tiez mi to pride pohodlnejsie .....neviem si zatial predstavit cakat s teplomerom pod pazuchou 5 minut 🙂

@capy dakujeme 😅

@boise no to vies, chlapovi nemusi byt prijemne, ked ma nieco pichnute v zadku 😀 😀 😀

januska26
8. feb 2011

@capy Diky moc, my uz dnes trosilinka lepsie🙂

katka1191
8. feb 2011

babenky . mne nejde ani jeden odkaz ☹. Ja som tiež pravá petržalčanka 😀

januska26
8. feb 2011

@boise aj mne sa maly furt vrti, ale tak nejak to zvladam merat v zadku🙂
@lopezka Jezisi,tak chudatko, ze az takto atb. Ja dufam, ze to zvladneme bez, rano uz mal 37,6, tak som rada. ale je taky nesvoj, taky mrncavy a strasny soplik mu tece, chuda...ale hlavne uz tie vysoke teploty nejsu a spi uz ako predtym!a tiez kycha a obcas zakasle...tak neviem, uvidime do zajtra....My sme prvych 8 zubov zvladli super, potom styrky stolicky horne mal cele fialove, tri dni teplotky a hnacky.A teraz ma dolne styrky uz a neviem, ale vyzera, ze zatial snad ok...hnacky nema a tieto teploty su asi z nejakej virozy...:(
No tiez chodievame tade okolo nam. hraniciarov, kaufland a k technopolu pri ramene...no hej, mozno sme sa videli...a tiez ked kecame a nie je zima, tak sa mi to zda kusok🙂a pritom je to dobrych 30minut...Uz sa strasne tesim na jar....🙂deticky budu behat o stosest🙂

boise
8. feb 2011

@lopezka 😀 😀 😀 trdlo 😀

zuzana581
12. feb 2011

Ahojte. Je tu niekto, kto býva na Švabinského, alebo v okolí? Je tam jeden pekný byt na predaj, ale keďže som z Ružinova, tak bývanie v Petržalke nepoznám, len obchodné domy 😉 Poprosila by som vás o nejaké info, ako sa v tom okolí býva. Ďakujem.

kathynka
3. mar 2011

ahojte maminky! ja som nova v tejto teme a som opatrovatelka na plny uvazok...v polke marca menim rodinku, kedze maly francuzsky chlapcek, o ktoreho som sa starala 13 mesiacov, sa stahuje spat do francuzska...a novu rodinku budem mat prave v petrzalke...moj novy zverenec sa vola matusko a ma 4 roky...nechodi do skolky a budem s nim 8h/denne...tak sa vas chcem opytat, ci tu nie je maminka s dietatkom v podobnom veku (3-5r), ktora by sa rada s nami zoznamila a sla niekedy von na ihrisko...ked som bola vo francuzskej rodinke, tak som si tu nasla tiez kopec kamaratok, ale kedze sa mi nepodarilo ostat v rovnakej stvrti, tak by som rada nasla aj tu nove maminky-kamaratky...tak hadam sa mi niekto z vas ozve, budem sa velmi tesit 🙂

ena
4. mar 2011

@kathynka my mame aj 3 rocneho, aj 5 rocneho 🙂 Ale chalani chodia do skolky, takze ked budes Ty s malym na ihrisku, oni budu este v skolke 😒

capy
4. mar 2011

@kathynka aj ja ma 3 a 6 rocnych chalanov a tiez chodia do skolky 😉

kathynka
5. mar 2011

@ena @capy dakujem, ze ste napisali, aj ked sa teda asi nestretneme ☹ ja budem s matusom kazdy den do 16.30...tak uvidim, mozno sa predsa len este niekto najde, kto ma odklad alebo sa mu neuslo miesto tento skolsky rok...

ena
5. mar 2011

@kathynka ale mam este jedneho drobca v kociku, tak ked sa budes nudit sama s malym na ihrisku, tak ta mozeme prist v ramci kocikovania mrknut 🙂)

kathynka
5. mar 2011

@ena videla som, ze mas maleho tomaska este 🙂 kludne, ja budem len rada 🙂 snad ani matusko nebude proti...

darusik7
11. mar 2011

@kathynka ahoj..kde v petržalke sa zdrziavas?moj maly ma 3 rocky..zacal chodit do skolky,ale zatial len doobeda..

kathynka
11. mar 2011

@darusik7 ahoj...no nakoniec sa stalo, ze to cele padlo, lebo matuskovi zistili aspergerov syndrom a jeho maminka sa rozhodla zverit ho do starostlivosti niekomu, kto sa takymto detom uz dlhsie venuje, resp. pozna tuto problematiku...cize momentalne hladam nove opatrovanie a naozaj neviem, kde skoncim v ramci BA...

cucuriedka
12. mar 2011

@zuzana581 ahojky, uz ste kupili byt? my sme sa zo svabinskeho odstahovali...

zuzana581
12. mar 2011

@cucuriedka Ahoj. Ešte sme nekúpili. Hladáme ďalej a teda prevažne v Petržálke. Začína sa mi asi čím ďalej tým viac tá lokalita páčiť, tak uvidíme, čo z toho bude. A kam ste sa odsťahovali?

cucuriedka
12. mar 2011

@zuzana581 isli sme do Kittsee. Svabinskeho moze byt fajn, no my sme sa odstahovali koli susedom neonacistom (romom mimochodom) 😕
a su tam aj dva 12 poschodove domy kde je kopec neprisposobilych ludi, plus modry dom plny romskej komunity, kde cca pol roka dozadu vysetrovali drogy v aute. http://vas.cas.sk/clanok/2173/policajny-zasah-v...
tak potom by som mpzno volila druhy koniec svabinskeho 😉 aby ste nemali podobny problem ako my.

zuzana581
12. mar 2011

@cucuriedka No tento byt čo sme na švabinského boli pozerať bol úplne krajný, od tej hlavnej cesty, čo ide od alfy až po lidl. Tak neviem, či myslíš tú stranu. Každopádne, byt bol krásny, ale na tú lokalitu podla mňa drahý. A skôr sa prikláňam k začiatku Petržálky. Tam na švabinského sme išli len kvôli tomu bytu, ale majitel nechcel spustiť z ceny, tak sme to zamietli. Takže hladáme ďalej. Uvažovali sme aj o bývaní v Kittsee, na Steinfeldgasse čo sa teraz stavia, mali sme tam jeden byt rezervovaný, čo je zhodou okolností, ešte volný, ale zatial sme to zavrhli. Potrebujem s viacerých dôvodov zatial zostať v Bratislave.

cucuriedka
12. mar 2011

@zuzana581 no my sme byvali v bloku co je oranzovo zlty, cislo 1, ten myslis?
a byt je uz predany? ak nie, mozno sa oplati zavolat a skusit zjednat cenu este raz....

zuzana581
12. mar 2011

@cucuriedka Nie, toto bol úplne na opačnom konci. Od Jiráskovej ulice a za domom sú myslím tenisové kurty. Neviem aké to je číslo, lebo to na mape nevidím, ale je to tá druhá strana tej ulice. No a čo sa bytu týka, tak majitel tam má podnájomníkov a tí mu splácajú hypotéku, ktorú si bral na kúpu domu v maďarsku, takže ona sa s predajom tým pádom neponáhla. Ak sa predá za tú sumu, tak ho predá a ak nie, tak ho bude naďalej prenajímať. No tak nič. Asi nám nebol súdený 🙂

cucuriedka
12. mar 2011

@zuzana581 to znamena ze najdete iny a lepsi 😉

diwa
15. mar 2011

@zuzana581 a co takto Vysehradska? 🙂 nie je to sice zaciatok Petrzalky, ale ja som si tu docela zvykla 🙂

zuzana581
15. mar 2011

@diwa prečo máš na predaj byt? No ak by tam bol byt, ktorý ma naozaj osloví a ešte k tomu za dobrú cenu, tak prečo nie.

diwa
15. mar 2011

@zuzana581 my tu byt sice mame, ale nepredavame ho. Byva sa tu dobre, tak neni preco 🙂 to som ti len odporucila lokalitu 🙂

majkas
15. mar 2011

@zuzana581 ak sa mozem pridat k debate tak tiez by som odporucala skor koniec petrzalky ako zaciatok 🙂 my byvame na topolcianskej, rovno pri jazere a nemenila by som 🙂 vsetko je tu blizko - priroda (jazero, lesiky okolo ), nemocnica, zdrav.stredisko, vsetky velke hypermarkety pesou chodzou do 15min, materske centrum, popri panelakoch sa poobnovavali detske ihriska, autobusove spojenia do mesta na kazdy smer, autom po obchvate poza dostihovu drahu si v centre za max 10 min (neratam kolony alebo zapchu na moste) 😉
samozrejem vsetko zavisi od konkretneho bytu a panelaku, su aj lepsie aj horsie, ale podla mna ja tato lokalita ozaj dobra 😉

zuzana581
15. mar 2011

@diwa
@majkas

Ďakujem za tipy.

dianka22
22. mar 2011

Caute maminky. V maji sa vraciam po 2 rokoch zit do Petrzalky- ku Drazdiaku. Tu v Dubravke sme mali super kocikovy tim mamiciek, tak hladam aj u vas. V maji budeme mat rok, tak sa ozvite, rada sa zoznamim 😀

pigletka
24. mar 2011

@dianka22 ahoj, my sme v petrzalke, a sme zajtra mesacny. ak kces mozme ist spolu kocikovat 🙂 zuzana

pigletka
24. mar 2011

my hladame niekoho na spolukocikovanie v petrzalke okolie drazdiaka 🙂