Sú tu maminy z Ružomberka?

bzuco
24. júl 2009

šup-šup sem všetky 😉

bzuco
autor
24. júl 2009

ženyyyyyyyyyyyyyyy....kde ste????

kasis
24. júl 2009

Tu smeeeeee 🙂 zehlim a nechce sami tak odbieham 😀
Ali, to je sila s tou zenskou, napis jej to negat hodnotenie,zarabat na postovnom je ubohe 😠
Ja som zas mala mile prekvapko dnes od jejdnej predavajucej, predavala bundu za 1,66 € a nechcela ani postovne, sila nie a bunda celkom OK stav 🙂

bzuco
autor
24. júl 2009

kasis...ktorú bundičku si kupovala? 😉

kasis
24. júl 2009

Jednu z tych, co si ty minule daval link, na dvor ako vysita, aspon spinu nebude vidno 😀
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4180081

bzuco
autor
24. júl 2009

aha...no...tá je super...a fakt za facku 😉

bzuco
autor
24. júl 2009

ozaj...netriedila si veci po maťkovi?....vieš...tie tričká 😎

kasis
24. júl 2009

Hej mam nachystane 😉
Baby, Mato dnes priehol ku branicke, bo tam jeho kamoska stala a oni isli akurat od Dr, ze kiahne maju 😔 , vsak je mala pravdepodobnost, ze by mi to chytil, bo sa ani nechytali. Ak este aj toto, tak ma asi vystrie 😔

bzuco
autor
24. júl 2009

kasis...no neviem...to sa šíri vzduchom ☹
ja by som sa na to psychicky pripravila ☹

kasis
24. júl 2009

Kolko je inkubacna doba?

bzuco
autor
24. júl 2009

2t

bzuco
autor
25. júl 2009

baby ☹ ...my sa z toho asi tak ľahko nevylížeme ☹ ☹
ráno sa malý zobudil a na spodnej pere - má riadny herpes 😢 ....čo mu na to dať - -zovirax nie je vhodný pre deti....už som zúfalá ☹ ☹ ☹

ivca82
25. júl 2009

Ránko tetušky, chorôbkam skoré uzdravenie a nové nech už nepribúdajú ☹
Bzučko a ten tea tree si skúšala? No ale chúdatká malé, takto ich to obidvoch chytilo naraz ☹

bzuco
autor
25. júl 2009

ivi..nie...nemám ho ☹

a barborka ešte spí, ale cítim, že horí, chudinka ☹

ivca82
25. júl 2009

Bzucko neboj sa, raz dva sa vyliečia 🙂 TM robí aj cez víked či je s vami doma? Pomôže ti ak je doma v tom najhoršom,keď sú teploty 🙂

bzuco
autor
25. júl 2009

ivi...doma je...aspoň že to

alami
25. júl 2009

no bzuči - ti nezávidím - ale mysli pozitívne - nie že nebudú chorí ale si predstavuj že sú zdraví. Podľa tajomstva by to malo fungovať ak to budeš brať ako fakt že to tak je 😉
na herpes neviem čo - nemávam, ale vygoogli, napr sa mi zdá že pomáha cesnak na to dať - skús dačo takéto prírodné

kasis - nemusí ochorieť, siom to vtedy ked sme mali čítala, že to by mal kiahne každý, že aj v čakárni ked si s chorým, tak nemusíš hneď mať kiahne, že len ked si dlhšie. Prajem NECHYTiŤ! kvôli Janulke 😢

ivi - na guláš neprídeme, má prísť svokra 😖 😒 asi task po roku na návštevu v nedeľu 😖

mirka
25. júl 2009

ahojte kočky

ach jóoo, tieto hnusné choroby, Zuzi, chudáčik Maťko!!!! moje zlatko, takto trpieť s pusinkou, BObča sa včera zdala v pohode, len keď sme odchádzali už bola taká zvláštna, precitlivelá, laura ju nechcela, tak ostala urazená, ani s nami na výťahu nešla

laura dnes aj vracala, pod nami robia jadro, takže nič nesmie do odtoku, ani splachovať, tak mám grcku v umývadle 🙄, celá je zničená, aspoň trošku čajík pochlipkáva

kasis, držím palce, nech sa kiahnam vyhnete, my sme sa im minulý rok vyhli, aj keď bola laura s maťkom deň predtým, ako sa vyhádzal

bzuco
autor
25. júl 2009

mirka....to ako robia to jadro???? 😨
ved my ked sme prerábali, mali sme ho komplet dole a vodu susedia mohli normálne púšťať - teda tí nad nami

andy271
25. júl 2009

Ahojte..
Sranda ze 4ka...
Xi xi..

Inak prajem dobre ranko..
My sme dnes chceli ist do Lipt. Jana no asi nic z toho..
Tak rozmyslam Nad Oravskym Zamkom..

alami
25. júl 2009

Bože , to čo je všetkým deťom, chúďatko Laura 😢
Lukáš je druhý deň supermrzutý 😖 už som aj zuby pozerala, ale nič nové, tak neviem...a teplo dnes nie je žeby som to na to zvalila 😅 tak tiež rozmýšľam čo na neho ide. neviem už čo, tak mu idem plastelínu urobiť http://images.google.sk/imgres?imgurl=http://im...
😀 😀 😀 to je riadny link 😀 😀 😀
tak dúfam, že ho to trochu zaujme, lebo keď sme von, kričí že chce dnu 😒 a dnu už neviem čo s ním

alami
25. júl 2009

hotovo - až nato, že Lukáš tú "plastelínu" je...ešteže tam je všetko jedlé 😖

bzuco
autor
25. júl 2009

😀 😀

mirka
25. júl 2009

babky, napíšte mi čo máte v lekárničke pre deti na vracanie, bolesti hrdla, hlavy atď. Musím nakúpiť lieky, lebo v lekárničke mám per Lauru tak akurát kvapky do nosa, od kašľa a Nurofen

bzuco
autor
25. júl 2009

mirka - sirup panadol baby - od bolesti, od hnačky -linex, hylak, smecta..., kulíšek - roztok pri nedostatku tekutín - dehydratácii, čípky alebo sirup od horúčky,
ešte kuknem a doplním

alami
25. júl 2009

Na vracanie nemám nič, ale viem že existuje nejaká tabletka, ale dajú ti ju len do ruky a užiť u dr alebo na pohotovosti. ani neviem čo to je.
na hrdlo - tantum verde sprej, ale Olimu skôr cukríky dávam, prípadne iné takéto na cmúľanie - to vždy doma niečo máme, Lukáškovi som ešte na hrdlo nedávala nič, len čo mi predpíše papúchová
od bolesti hlavy ,zubov, bolesť v ušku - to sa dáva to čo od teploty - nurofen, paralen - tlmia aj bollesť
na hnačku - linex, proti odvodneniu pri vracaní a hnačke kulíšek a jej už aj nejaké minerálky môžeš

alami
25. júl 2009

zahrali sa s tou plasterlínou hodinu, tak super, až na ten bordel čo zostal, Luky namrvil kde mohol a následne to popristúpali 😖 chvala bohu že išiel teraz spať a keď vstane snáď už tu bude tatinko 😅 programujem ho dnesna stráááášne dlhé spanie - tak 3apol hodinky 😀

alami
25. júl 2009

Mirka - toto som si pre prípad potreby tu na koni kdesi skopírovala, tak si to mrkni 😉

Túto stranu si môžete vytlačiť a vložiť ako zoznam do lekárničky s tým, že názvy liekov, ktoré si so sebou budete brať na dovolenku, podčiarknete alebo zakrúžkujete. Za dvojbodkou sú uvedené názvy výlučne voľnopredajných prípravkov s rovnakým alebo podobným účinkom, z ktorých si možno vybrať podľa skúsenosti, dostupnosti alebo odporúčania lekára či lekárnika. Zloženie cestovnej lekárničky závisí od cieľa a účelu cesty.

* Proti teplote a bolesti: Paralen, Panadol, Medipyrin, Calpol, Tylenol – obsahujú paracetamol, Brufen, Nurofen, Ibalgin, Panafen – obsahujú ibuprofén, Acylpyrín, Aspirín, Anopyrín – obsahujú kyselinu acetylsalicylovú, z iných Ataralgin, Valetol, Algifen.

* Na popáleniny od slnka: Panthenol spray, Feniderma sprej, kalciová masť Calcium pantothenicum.

* Proti hnačke: Imodium, Imodium plus – liečba príznakov hnačky, Carbo medicinalis, Carbocit, Carbofit, Carbo activ, Smecta – viažu na seba škodliviny v čreve, vhodné aj pri otravách, Endiaron, Endiex – črevné dezinficiens, Hylak forte, Mutaflor, Linex, Paidoflor, ErcéFlora duo, Probio-fix, Salutil, Biopron travel, Swiss Laktobacily 5, Nutrolin B, Dophilus, BioGaia, ActiLac, Candilac, SynBIO – probiotiká na obnovu črevnej mikroflóry.

* Proti alergii: Claritine, Erolin, Loratadin, Flonidan, Zyrtec, Zodac, Reactine, Cetirizine Sandoz, Cetirizine Ratiopharm, Cetigen Aerius, Xyzal, Telfast, Fixit, Dithiaden (vhodný na svrbiacu žihľavku na koži, avšak uspáva – je na recept).

* Pastilky a roztoky proti bolesti hrdla: Orofar, Septolete, Septofort, Tantum Verde, Dolo-angin, Neoangin, Strepsils, Homeogéne 9 (homeopatikum), Stopangin, Florsalmin, Bioparox sprej.

* Rehydratačné vrecúška, resp. šumivé tablety: rehydratačné roztoky označené ako ORS (Oral Rehydration Solution), pre deti vrecúška Kulíšek, šumivé tablety Fluidex.

* Prostriedky na ošetrenie drobných poranení: dezinfekčný sprej Dettol, Septonex, Ajatin alebo roztok s jódom Betadine, náplasti – aj na otlaky a pľuzgiere, obväz, kalciová masť Calcium pantothenicum alebo antibiotická masť Framykoin.

* Teplomer, pinzeta, nožnice.

* Kvapky do očí: Opthalmo-Septonex, Ocuflesh, Visine, Ophtal, Evercil.

* Kvapky do uší: Burow roztok, Otobacid (na recept).

* Kvapky do nosa: Nasivin, Olynth, Otrivin, Sanorin, Vibrocil, Pinosol..

* Proti zápche: Guttalax, Fenolax, Regulax, Laxygal, glycerínové čapíky, probiotiká (pozri vyššie).

* Krém proti kožnej plesni: Lamisil, Terbisil, Terbistad, Canesten, Candibene, Imazol, Mykoseptin, Micetal, Mico-decidin.

* Proti hmyzu a po poštípaní hmyzom: Autan, Diffusil, Off – repelenty, Fenistil gél, Psilo-balsam, Piktum gél, Antisectin, Cicaderma – na štípance, pre silných alegikov na bodnutie včelou samovystreľovacie pero Epi-pen s epinefrínom (balíček prvej pomoci pre silných alergikov, ktorým hrozí anafylaktický šok).

* Na cestovnú nevoľnosť: Kinedryl, Travel-Gum, Nokinal, Cocculine (homeopatikum), Medrin (na predpis).

* Proti páleniu záhy: Acix, Anacid, Tums, Gasterin, Gastrogel, Maalox, Talcid, Ranisan, Gastrocynesine (homeopatikum).

* Proti kašľu: Stoptussin, Hedelix, Bromhexin, Solmucol, Mucosin, Mucosolvan, ACC.

* Antibakteriálny gél alebo vlhčené vreckovky na dezinfekciu rúk.

* Na opar: Zovirax, Vectavir, Herpesin, Viru-Merz, Herpík roztok, Oparstop, Mundisal gél.

* Lieky, ktoré pravidelne užívate.

alami
25. júl 2009

Acylpyrín, Aspirín, Anopyrín – obsahujú kyselinu acetylsalicylovú, z iných Ataralgin, Valetol, Algifen.

toto je ale len pre dospelých, ak sa nemýlim

to je asi pre celú rodinu tak pozeraj len čo je pre deti 😉

leyuska
25. júl 2009

Baby, nezávidím Vám. Lea je zatiaľ ok. Dúfam, že to tak vydrží. V pondelok ideme na krv. To zas bude. Držte sa, nech detičky rýchlo vyzdravejú.
Ali- tak včera som MM vytiahla do kina. Ideme tam raz za uhorský rok, a to na najväčšiu koninu "Ženy môjho muža".

kasis
25. júl 2009

CAute,
my sme si zdrieli cela rodina 😀 , deti este spia. Sme boli doobedu v Kauflande, stretla som Hubku, tak vas od nej pozdravujem 😉 .
Mirka, Laurinke skore uzdravenie, hlevne ked pije je fajn, len nech po trosickach aj mineralku Budis,alebo Baldovsku jej mozes dat, ale tiez len po lyzickach. A s tym jadrom to co, to celej stupacke odstavili kvoli tomu,ci co 😠
Bzuco, este je Herpik na herpesy, to je cesnakovy vytazok, len neviem ci aj deti mozu,ale nesmrdi to po cesnaku. Ale ak sa mu to stale nove a nove vyhadzuje, neviem ci by nebolo dobre mu aspon B12 injekcie nasadit, alebo nejake antivirotika, nech to ma cim skor za sebou.
Leyuska, aspon sa to muzovi pacilo?
My ideme poobede svokre gratulovat a zajtra k nasim, mame Aniciek pozehnane, aspon varit nemusim cely vikend 😎