Sú tu nejaké študentky, ktoré sú zatiaľ nesnažilky?

mariynka
23. sep 2008

je nas tu viac???

ja som v poslednom rocniku VS a hladam tu kocky, ktore su na tom podobne,
aj ked ete nesnazilkuju, tulaju sa po forach MK 🙂

mariynka
autor
9. okt 2008

pomer, ty to mas uplne super,ze uz si vydata a mas sa ku komu v posteli pritulit 😉
ja sice som vecer s priatelom,ale potom odide domov a ja som v prazdnej posteli takaaa samaaa 😒

pomeranca
9. okt 2008

mari: a plánujete svatbu?

markusko
9. okt 2008

mari: Tak to ti rozumím, já jsem vždycky nejradši spala sama, nechtěla jsem aby u mě někdo přespával, ale s mým současným přítelem taky hrozně ráda usínám, a bez něho je mi smutno 😔

sonnya
12. nov 2008

mariynka - u nas SR sa da dobrovolne poistit na nemocenske poistenie a ked si to platis 270 dni (na 271den mas narok) tak mas narok na matersku aj ked by si nastupila na MD hned po skole. 😉

kamiska
18. nov 2008

Zdravim vas, jsem na tom stejne 🙂. Na VS jsem sla o rok pozdej a ted jsem v prvaku na magistrovi. Jenze uz se vidim ve vlastni domacnosti, ktera jaksi bez penez neni realizovatelna 😒 . Navic pritel je stejne starej, takze tu mou touhu nejak nesdili a vyhovuje mu servis doma u maminky .... 😠 . Tak co? Co noveho u vas? 🙂

xmarg04
18. nov 2008

ahoj, zdravim, taky patrim mezi vas... na jare bych mela dodelat skolu (sice uz druhou, ale tu dulezitejsi), vdana jsem, bydleni by taky bylo, ale porad nemuz prijit na to, kdy je ta nejlepsi doba na mimiska... jeden den bych chtela hned, druhej den mi prijde, ze mam jeste furu casu... 😖

sonnya
18. nov 2008

Baby dlho tu nik nebol tak idem zodvihnut temu trocha vyssie 😉

kamiska
18. nov 2008

xmarg - no, aspon mas neco 🙂 - myslim tu svatbu. ja nejsem ani vdana, bydlim stale u mamky, s pritelem devatej rok 🤐 . je to tim, ze sme holt stejne stari. ale abysme si jen nestezovaly. copak studujete?

a co se tyka mimise. mam neter - rok a pul a myslela jsem si, ze me to s ni trochu prejde, ale opak je pravdou 🙂 . i kdyz vidim, jak je to narocny, tak bych do toho sla...

xmarg04
18. nov 2008

kami: muj manzel je taky stejne stary jako ja.... 😉 a brali jsme se po roce znamosti... 😀 😀
jinak ke tve otazce - v zari jsem dodelala vse a v kvetnu snad dodelam prf uk... a co ty?

kamiska
18. nov 2008

xmarg: tak to zavidim 😉 . ja vzdycky mela pocit, ze kdybych mela starsiho chlapa, tak tyhle veci jdou lip. na jare nam bude 24. ja teda po svatbe netouzim, nejak vetsi vyznam pro me ma spolecny bydleni a pripadne mimino.

ted o vikendu jsem se zdesila, protoze me doslo, ze moje sestra se vdavala v 25. vubec mi to neprijde, prisla mi starsi 🙂 .

jo a skola - jsem specialni pedagog a pokracuju ve stejnym mgr programu na MU.

du dokoukat na gilmory 😝

andelka
18. nov 2008

kamiska: Já mám manžela staršího o 5 let, ale lepší to vážně není. Sice jsme svoji a on pracuje (dlouho studoval, tak má za sebou teprve necelý rok a půl práce), ale nebydlíme sami ve svém a já ještě studuju, takže mimi se rozhodně odkládá na později.
Taky jsem teta, od dvojčat a taky mě to neodradilo, vůbec. Spíš naopak, jedno mi teď přijde jako brnkačka. 😀
Jinak nového je, že stresuju, neb nestíhám diplomku, a k tomu se připravovat na zkoušky na jiné škole a v únoru bych měla jít ke státnicím. Příští rok bude vážně zlomový a náročný.

kamiska
18. nov 2008

andelko: tak to me "uklidnuje" 😉 . ono to asi vazne nebude tak uplne o veku, ale o kazdym konkretnim chlapovi. pac mam kamaradku, ktera je o rok mladsi a jeji pritel (stejne stary) do ni uz jak dlouho huci, ze by chtel miminko 🙂 . ty jo, dvojcatka - hezky 🙂. ja mam trochu narocnejsi neterinku, pac je trochu nemocna, ale je to srandovni skritek 🙂

me cekaj statnice az za rok a kousek, ale uz se docela tesim, az nastoupim do prace (clovek zkratka vzdycky chce to, co nema). ja momentalne tak trochu stresuju s anglictinou, pac nam ji pridali a ja v ni zrovna neperlim ☹

andelka
18. nov 2008

kamiska: můj muž by mimčo bral všema deseti, ale nemáme na to podmínky ještě. Chce hlavně, abych měla po škole praxi, a to já chci taky. A hlavně bydlení.
Dvojčátka dají zabrat, ale strašně rychle to letí, nedávno se narodily a za chvíli jim budou 3 roky.
Všechno má své pro a proti, škola i práce. Ale je to tak, musíme to zvládnout. 🙂

markusko
24. nov 2008

No konečně se to tady po měsíci zase rozjelo 😉
kamisko: studujem stejnou VŠ 😉
xmarg - koukla jsem do alba - byla jsi krásná nevěsta 😉 mně to čeká v červnu, ale zatím mi to ještě nedochází! 😀

Jinak já tento týden odevzdávám diplomku, v lednu mě čekají státnice, pokud je udělám, začnem se snažit o mimčo - praxe nepraxe 😉

Moje sestra je jen o rok a půl starší než já a to už v lednu čeká druhé mimčo 😵

kamiska
25. nov 2008

markusko: jooo? 🙂 to je fajn. u koho pises diplomku? teda jestli delas taky specku a ne "jenom" pedak (nesnasim nazev "pajdák" 🙄 )

ja po nevestovani netouzim, spis to bydleni, kdyby tak za ten rok slo... 😒 😉

markusko
26. nov 2008

kamisko, já myslela jen VŠ, obor ne-e 😉 Ty studuješ na Ped.fakultě nebo na FF? Já na FF. Chodím na pedagogické minimum a je to teda pěkná otrava 😝 Ale snad se bude jednou hodit 😉

andelka
26. nov 2008

markusko: Já jsem s ped.minimem zrovna začla a taky nic moc, ale hodit se to snad bude. Je třeba zvyšovat kvalifikaci (i když ještě nevím co budu dělat) 🙂

kamiska
26. nov 2008

markusko: ahaa, sem to nepochopila 😉 . jj, studuju na pedaku. a takovy ty veci pedagogicky a psychologicky me taky moc nebavi 😒 , spis oborovy uz zamereny na jednotlivy postizeni. tedkom mame popristi tyden pisemku z obecne didaktiky a to je taky extra nuda. jinak kdybyste treba potrebovaly nejaky materialy tak zkuste rict, treba bych neco objevila 😉

dnes sem zahlidla spoluzacku, co ma 2mesicni holcicku. maminka jeji ji hlidala behem vyuky, ale pry ta spoluzacka rikala, ze se to neda, ze prechazi na kombinovany. a to docela verim.

mejte se 🙂

markusko
27. nov 2008

andelko, přesně tak 😉 Já taky ještě nevím, co budu dělat, a toto se může vždycky hodit 😉 Takže je tu nudu potřeba přežít, asi to za to stojí. U nás je to v průběhu studia zadarmo, ale jako absolvent bych za to musela zaplatit kolem 25 000 až 30 000,- No nevyužij toho viď 😉

xmarg04
27. nov 2008

ahojda...
marku: diky, tolik pochvaly... 😵

jinak ja uz chci fakt skoncit a na zadny jiny studium se dal nechystam, vlastne jen na maly doktorat, ale to se nepocita... nastoupila jsem v rijnu do prace, abych mela nejakou praxi a nemusela mimi moc dlouho odkladat, jenze pracuju na plny uvazek a zkouskovy bude asi masakr... no ale nejak bylo, nejak bude... 😎

a vas, holky, obdivuju, ja bych pedagogiku delat nemohla....

kamiska
27. nov 2008

xmarg: ja bych klasicky ucitelstvi taky nedelala 😝

markusko
27. nov 2008

ja taky ne 😝

mariynka
autor
28. nov 2008

pomer, zatial sa nic "oficialne" neplanuje.. cakame, kym skoncim skolu 😉

markus, ja uz stale viac a viac rozmyslam nad spolocnym byvanim,ale este do juna09 musim vydrzat ☹ ☹

sonnya, ahaaa..OK 😉

kvixa
28. nov 2008

ahojte.. možem sa pridat? ja som v poslednom a druhom...mam 24 a cakame babinko...vsetko v pohode zvladam-zatial.
mimochodom mam aj pedagogiku: dnes som mala prax- učila som 8. 😀 bolo to fajn aj ked sa nechcem tomu venovat.

mariynka
autor
1. dec 2008

kvixa, vitaj u nas 🙂 studujes dve skoly? 😕 a popritom zvladnes babo?supeeer 🙂 🙂
aj ja studujem PG 😉 to je pohoda..ak sa bude dat, chcem sa jej venovat 😉

andelka
1. dec 2008

markusko: Když to u nás bylo možné během studia, vůbec se o tom nevědělo, pak zas neměli akreditaci. Takže to studuju jinde a platím za to. Za dva roky 16 tis. 😒 Ale dělat bych to možná chtěla. Jestli to půjde, tak po státnicích na domovské VŠ bych si ještě vystudovala bc. něco, co by se mi hodilo jako druhá aprobace. Uvidím.
My momentálně mimi neřešíme, nemá to smysl. Musím dodělat školu, mít práci a pak se bude muset vyřešit bydlení a to bude taky nějakou dobu trvat. Ale léta 2009 se ještě nevzdávám.

markusko
1. dec 2008

mari: my jsme se rozhodli, že teda budem spolu bydlet až po svatbě, protože jak mě teď čekají ty státnice, nechci u toho zařizovat ještě bydlení a svatbu, to bych se mohla rovnou zbláznit... Takže to necháme v klídku až po svatbě 😉 Ale často se mi stává, že k přítelovi večer jedu a doma řeknu "přijedu zítra na oběd" a nakonec přijedu domů třeba až za tři dny, jak se mi odtam nechce 😅

andelko: No u nás se o tom taky moc nemluví, a ani se do toho moc lidí nehrne. Člověk se musí navíc hlásit do předmětů jiných oborů, všude musí žádat o povolení k zápisu (všechno je to prostřednictvím intranetu, takže to je v poho, no ale člověk si to musí všechno vyřídit) no a učitelé pedagogiky o tom kolikrát ani neví, že my máme taky možnost studovat pedagogické minimum, i když nejsme studenti pedagogiky... No je v tom trochu zmatek ale stojí to za to, i když ty teoretické předměty jsou pro mě opravdu docela nuda ☹ Akorát já mám už všechny předměty splněné krom praxe, která je 5 náslechů a 5 výstupů, a já to do státnic nestihnu... tak mě napadlo, že bych si to udělala po státnicích (stejně si to student tu praxi platí tak i tak) a ten zbytek si nechala uznat, ale musím se na to radši někde zeptat. To by bylo blbé, kdybych to studovala zbytečně a bylo by mi to nanic kvůi tomu, že jsem nestihla praxi ☹

andelka
1. dec 2008

markusko: no vidím, že problémy s tím máme obě. My zas máme zkoušky v lednu a já mám v únoru státnice. Takže zas otřebuju zjistit, jestli by šlo to zkouškové protáhnout. vím, že máme je 4 předměty, ale poslední přednášky jsou 10.1. a 7.2. začíná nový a já mám státnice někdy v týdnu od 2.2. a do konce roku mám odevzdat diplomku, takže ani předtermíny mi nesedí. 😒

teuflerin
1. dec 2008

Ahojte baby..tak sa k diskusii pridavam aj ja....teda ak ma tu zoberiete 😉 mam 21 a studujem na VS s priatelom by sme tiez chceli babatko, ale vobec sa to teraz neda...ani len pomysliet ☹

kamiska
2. dec 2008

teuflerin ahoj, to mas dobry, ze by chtel mimco i pritel. je starsi? (si delam takovej osboni vyzkum, jestli to na to ma vliv, abych se uklidnila, ale zjistuju, ze asi nema 😠 😀 )

holky, co pisete na tema za diplomku? ja se musim jit prave zitra domluvit, jestli me veme vedouci na katedre, ale v praxi uz mam domluveno a budu psat o Ucelene rehabilitaci v jednom zdejsim zarizeni. Ale jeste moc nevim jak to pojmu, bude to docela narocny - je to obsahove veliky.